Alergia z liekov? Čo na vyrážky?

tomaskokat
29. aug 2008

náš MALý OCHOREL A PRETO MU DOKI NAORDINOVALA ANTIBIOTIKA,k tomu fenistil paralen detský , probiotikum, stoptusin. Horúčky ustúpili len za dva dni sa mu ľavej ručičke vyhodili veľké vyrážky ako desaťkoruna. Dnes som mu ešte nič nedala, tak uvidím či tie vyrážky prejdu. Len by som sa chcela opýtať čo je najlepšie proti tým vyrážkam. Svokra mi poradila framikoinovú masť ale to sa mi moc nepáči......(ona tým lieči všetko 😖 ) Za rady dakujem

masinka
29. aug 2008

ahoj
framykoin su antibiotika, tie urcite nedavaj, a experimentovat s antibiotikami ze nedam a ak sa nevyhadze dam znovu sa mi tiez nezda ako prilis dobry napad. Ja viem ze je dnes sviatok a tvoja doktorka ma zrejme volno, tak skus si pripadne zavolat na detsku pohotovost alebo v najhorsom pripade na normalnu a nech ti nejaky lekar poradi co s tym.

zana0077
29. aug 2008

Ahoj tomaskokat. Framykoin by som urcite neriskla, inde sa nevysypal, len na rucke? Telicko ma ciste? Moj maly ked sa vysypal, tak najskor po brusku, dupke a nozickach...alergicka reakcia by mala vyzerat ako male cervene vyrazticky, nie ako velke vyrazky... Este ma napadá...skus hladat komara...mozno sa ti to bude zdat hlupe, ale...potom staci dat fenistil gel...

tomaskokat
autor
29. aug 2008

komáre ma tiež napadli ale to by museli mať na chrbte pravítko 😎 lebo tie vyrážky sú presne zasebou od palčeka po lakeť. tak už neviem čo robiť len ho pozorujem či to nemá väčšie....

zana0077
29. aug 2008

tak ako? nejaka zmena?

tomaskokat
autor
29. aug 2008

aj som si myslela že ten framykoin asi nie, celý den som nedala z tých liekov a teraz po kupaní som ho natrela emazolom. zajtra sa uvidí. určite dám vedieť. len dúfam že už dnes budeme spať tak ako sme naučený,celú noc. 😝

zana0077
29. aug 2008

Tak vam teda prajeme dobru nocku, sladke snicky a hlavne ziadnych komarov 😉 my sa este trosku potrapime s kojenim a tiez pojdeme hajat. pa.

junovka
29. aug 2008

tomaskokat, jednoznacne vynechat lieky, zrejem to budu tie ATB, ze? a na vyrazky nenatierat nic, nakolko ked je alergia z ATB, tk to aj tak nepomoze.Viem, to z vlastnej skusenosti.Nely mala ATB v decembri, strasne sa vyhadzala na tvaricke a krku, boli to obrovske mapy cervene...vysadila som ATB, nemazala som nicim a do dalsiehi dna flaky vymizli, nastastie sme sli aj hned k dokine a ta nam to potvrdila, ze to bolo z ATB.
Skus si precitat pribalovy letak, ake su tam neziaduce ucinky 😉

tomaskokat
autor
30. aug 2008

aleluja vyrážky blednú 🙂