Alergická reakcia po každom ovocí. Čo s tým?

gabuliik
20. jan 2009

Ahojte. Môže mi niekto poradiť? Sestrina dcéra má 8 mesiacov,je na UM. Pokaždé ako jej dá papať niejaké ovocie sa jej vyhádže. Do troch dní jej to zmizne a potom znova. Už sa jej bojí dať hocičo zjesť. Doktorka jej povedala,že ked sa z niečoho vyhádže,tak by jej touž nemala dávať. Ale ved to by za chvíľu nemohla jesť nič. Už sa jej to stalo aj zo zeleniny. Prosím o každú radu.

emjee
21. jan 2009

fuha no ked sa zo vsetkeho vysype asi najvyssi cas ist na nejake dalsie vysetrenia
ale co by som si este predtym odsledovala - v akej forme dava to ovocie pripadne zeleninu - cim umyva, ci osupe zakazdym supu, alebo len oplachne povrch, akou lyzickou z akeho tanierika podava (mozno je alergicka prave na ten pribor) ...

mywiel
21. jan 2009

Ide o bezné ovocie ako jablka alebo tropické ovocie' Skusala si kupovat bio je to bez postrekov a pescicidov... 😕

mywiel
21. jan 2009

Skus ovocie varené miesto surového mozno bude zmena aj v tom? 😕

magimary
21. jan 2009

to, že dieťatko zareaguje na prvýkrát, nezmamená, že tak bude reagovať po každé... 😨
treba dať po tej potravine pauzu a potom (napr. po týždni, po dvoch) ju opäť vyskúšať!... vždy totiž môže ísť len o konkrétne alergizujúce ovocie (striekané al. inak upravované 😝 ) a nie celý druh ovocia...
a ako píše mywiel, skúsiť "čisté" domáce al. bio

denisocka
21. jan 2009

aj my to máme,da sa fakt povedať že po všetkom,ale nie zo všetkeho sa vyhadže,ale bud ma červene líčka alebo opuchnute viečka

mywiel
21. jan 2009

maginary ty mas doma siedme nebo ako vidim 😵 uzasné, to je fakt zlatucké 🙂

denisocka
21. jan 2009

no to asi nebudu všetky jej vlastne,to by musela nejak nesystematicky rodiť 😵

magimary
21. jan 2009

😉 nie tak celkom... 😉
momentálne máme doma 4...
ale s alergiami máme bohaté skúsenosti... 😉

gabuliik
autor
21. jan 2009

Takže, ovocie jej dáva surové, umyté a ošúpané.Len také klasické ako je jablko a banán. Len problém je v tom, že dá pauzu a potom jej dá to ovocie napr. po týždni a znova sa vyhádže.
A dokonca aj z ovocnej výživy. Veď to je prevarené. Skúšala domácu aj kupovanú a vždy to isté ☹

magimary
21. jan 2009

tak nech skúsi iné "naše" ovocia -hruška, broskyňa, marhula... (teraz asi ťažko 🙄 )
banán-hoci to málokto predpokladá- môže byť veľkým alergénom... 😲 ...

certica
21. jan 2009

magimary, presne - mne sa maly neskutocne vyhadzal prave z banana a to ho dostal prvykrat ako takmer 9-mesacny. udajne ovocna tzv. "latexova" alergia, kde prave banan je na 1. mieste vramci tychto alergenov (38%). potom su tam tusim kiwi, figy...........
takze nam doktorka odporucila banan najskor az po roku.

denisocka
21. jan 2009

baby,ja toto riešim teraz,syn dostava len jablko a banan,nič ine!!!! od isteho času ma dosť škarede líčka,tušim niečo mám aj v albume.Po jahodách sa mu robili štípance.Prednedávnom sme mali ryžovu dietu ,lebo mal ATB a líčka krásne,začala som mu postupne davať banan- svrbel ho z heno nos,stale si ho šuchal,lička celkom oki,potom jablko.... lička kus červene,potom som mu skusila dať jogurtovu kašu HIPP ovocnu,lebo som tušila,že aj tam je hačik,a prečítala som,že dnu je aj tropic.ovocie a výsledok,už hned večer mal horšie líčka,kus to prešlo dnes a ja debil som mu dala pohrýzkať jablko a teraz večer líčka katastrofa.Ibaže neviem či zo včerajšej kaše či z jablka.To same ked davam výživy

certica
21. jan 2009

z toho banana aj martina svrbel nostek, bol vyhadzany po celom tele (okrem čela), ale pretieral si ruckou len ten nostek, ine ho nic nesvrbelo.

jahodka11
21. jan 2009

baby sranda, nas maly velky alergik a z banana sa nevyhadze.....po tom, co tu citam, sa mi to zda neuveritelne.... ja mu jablcko nastrham a uvarim....inak by sa vyhadzal...tak skuste aj vy varit, aj ked je to pracne... 😖

certica
21. jan 2009

to je velmi individualne, lebo u nas zase so surovym jablkom problem vobec nebol

jahodka11
21. jan 2009

ja som raz spravila jablkovy kolac, kde boli jablka len upecene a maly mal velke cervene flaky okolo ust, kde sa mu to dotklo....tak odvtedy len varim...a pritom jablka su nase ovocie a predsa ma alergiu...

magimary
21. jan 2009

jahodka, to že sú jablká sú naše ich tiež nevylučuje z možných alergénov... 😖 , poznám ľudím ktorí nemôžu okolo jabĺk ani prejsť... ale môžu jesť jablkový kompót... 😉 podobne je to aj s jahodami (keď už vidím Tvoj nick 😉 ), tiež sú naše a sú spolu s rajčinami na čele možných alergénov... 😨

gabuliik
autor
22. jan 2009

To fakt je banán taký alergén_ Nepovedala by som. Ďakujem za rady,odovzdám ich sestre a uvidím čo porieši.