Anémia

daturka1
4. sep 2014

Dnes mi moja endokrinologicka povedala,ze mozem byť anemicka.No áno,môžem. Čo s tým teraz? Krvný obraz spraviť? Či kúpiť si dačo v lekárni?

janinah
4. sep 2014

najprv odbery cez obv. lekára a potom podľa výsledkov riešiť,ak by to bolo vážnejšie,tak na hematologii

daturka1
autor
4. sep 2014

@janinah dik,zas bude doktor pozerať akoby pýtala dačo nadpozemske

pamira
4. sep 2014

Odporucam kupit si trstinovu melasu,ma velmi dobre vstrebatelne zelezo a tiez vela vapnika.Dostat to kupit v obchodoch zo zdravou vyzivou,je to tekute ako med a mierne sladke.

janinah
4. sep 2014

@pamira dobrá rada,len najprv treba tú anémiu vylúčiť resp. potvrdiť,veľa železa tiež nie je dobré mať

vishka
4. sep 2014

vyvar v hrnci nove klince, napichaj to jablka, nechaj postat den a potom zjedz 🙂 stary overeny trik 🙂

janinah
4. sep 2014

@daturka1 a endokrinologička vo svojej správe nedoporučila vyš. KO a Fe? ak aj nie,tak to nie je drahé vyš.,patrí k základným

misaelka
4. sep 2014

@daturka1 ja som byvala tiez anemicka... na zistenie anemie staci uplne zakladny krvny obraz. a predpise ti lieky ziadna hroza... len si musis vysledovat ci ti nerobia sarapatu... mna maltofer striedavo prehanal a zapekal. potom mi lekarka zmenila maltofer na sorbifer a nona problema. 😎 inac anemia je hnusna, o 8 rano som vstala a 2 hodiny som bola schopna opat spat. a to mi vsetci vraveli, ze som leniva 😠

daturka1
autor
4. sep 2014

@misaelka presne aj ja sa tak cítim,myslela som,ze to zo štítnej žľazy,ale endokrinologicka mi vravela,ze beriem také dávky hormónu,ze stitna nie je na vine mojej únave ale skôr anemia. A keďže okrem iného mávam menzes veľmi často a veľmi silný ....tak aj môže mať pravdu

daturka1
autor
4. sep 2014

@janinah nie,ale ešte raz prečítam správu pre istotu

zita19
4. sep 2014

@daturka1 ked pojdes k obvodakovi a povies mu, ze si unavena, dychavicna tak prve co ma spravit je KO. Podla vysledkov sa potom stanovuje liecba. Ak bude KO v poriadku, tak potom sa pytaj na interne vysetrenie. A nedaj sa ujom doktorom odbit. KO hradi poistovna bez problemov, to nie vymena bedrového klbu, kde sa caka cele mesiace a stoji to tazke prachy.
Keby sa uz inac nedalo, tak krv na KO ti moze zobrat aj gyndos (ked mas silnu a castu menstruaciu). Kedy si bola na preventivke? Ci uz u obvodaka alebo na gynde. Pri obidvoch sa berie aj KO.

daturka1
autor
4. sep 2014

@zita19 na gynde 2 roky dozadu som bola ,mala by som zájsť znova ,obvodak mi nikdy nerobil preventívku,krvný obraz mi bol naposledy robeny asi pred 7 rokmi pred operáciou

zita19
4. sep 2014

@daturka1 u gyndosa mas narok na preventivku raz v roku, u obvodaka raz za 2. Este je celkom mozne, ze panko ju aj pre poistovnu vykazuje aj bez tvojej ucasti. Normalne na drzovku sa na nu objednaj (nesmie odmietnut) a este si na webe zdr. poistovne precitaj na co mas narok (kazda to ma trosku inac! a ziadaj aby vsetko spravil ako ma od poistovne preplatene.

nutrimas
4. sep 2014

@daturka1 - V pripade, ak sa Vam potvrdi anemia, odporucame doplnit zelezo v prirodnej forme (cvikla, listova zelenina, strukoviny), ferospirina = spirulina obohatena o prirodne viazane zelezo. Vysoky obsah zelena maju aj mak, orechy, odporucame denne uzivat (mozete aj dlhodobo) makovy, mandlovy olej alebo olej z vlasskych orechov. Tieto prirodne prostriedky nemaju ziadne vedl. ucinky, ako sa casto stava napr. u zeleza v tabl. forme - zapcha, zaludocne obtiaze.
Na upravu menstruacneho cyklu a celkovo na zharmonizovanie hladiny hormonov je zasa velmi ucinny pupalkovy olej, prip. cajik z alchemilky.
Pestry vyber prirodnych 100% za studena lisovanych olejov najdete u nas v ponuke.

zibi
4. sep 2014

@daturka1 ja som tiez stale anemicka..normalne chod najprv k obvodnej a ona by ti mala zobrat klasicky krv na zelezo a zasobu zeleza nie je to pre nich nic extra za co by im poistosvne nepreplatila... zo stitky je skor vyssi cholesterol ako anemia... keby sa ti to opakovalo treba komplexnejsie vysetrenie na hematke .oni vedia co treba zobrat..moze sa ti nevstrebavat zelezo .. propadne to moze byt aj tym silnym menzesom ..jedno s druhym.. 😖
neber na volnu pest nic najprv nech ta poriadne vysetria aby si vedela ci naozaj si anemicka..lebo tiez je nezdrave jest zelezo ked netrpis nedostatkom...
mne vsetky formy zeleza robia zle... musis s tym ratat..alebo si kupis napr. od finclubu ferrotabs to je prirodne zelezo s ceckom a inymi doplnkami a to je fajn .. 😖
co sa tyka klincov 😀 radsej nie ..aby neobsahovali aj skolive latky a primesy.. 😖 a tiez treba doplnit b6, b12 a listovku lebo aj ich nedostatok moze maskovat nedostatok zeleza..tolko moje skusenosti

daturka1
autor
4. sep 2014

@zibi pracujem v kovopriemysle,v práci mám co olizovat :DDD...

Dik za rady,vezmem si k srdcu

pikino
5. sep 2014

ja som anemická zistili mi to tento rok predtým som mala krvný obraz skvelý ale to som stravovala delenou stravou a vela zeleniny. Ak ti môžem odporučiť kup si spirulinu. Je to potraviay s najvyšším obsahom železa na svete. Ja to teraz beriem a neviem čo je to unava. A keďže je to na prírodnej báze telo si vezme čo potrebuje a zbytok vyluči. Krvný obraz si daj určite urobiť - lebo kecy typu možeš byť anemická naozaj o ničom nehovoria.

mamazem
10. sep 2014

Nuž podľa mňa je najväčší obsah železa v žihľave. Môžete si pripraviť voľne rastúcu, návodov na nete je dosť. Veľa železa má napríklad aj brokolica. Ak na to nie je čas, odporúčam Vám pozrieť si u nás prípravky Drags Imun - podporuje krvotvrobu celkovo a Betafit - to je cvikla+žihľava vo forme malých tabletiek. sú to čisto prírodné produkty známej značky Energy. Nech už si budete zvyšovať železo akokoľvek, nepite aspoň hodinu po ňom mlieko - zabije akékoľvek užité železo (kravské mlieko najlepšie nepiť vôbec). V prípade otázok sa môžete opýtať v našej poradni na mamazem.