Apnoické pauzy. Čo nás čaká u kardiológa?

danciacik
3. sep 2008

Ahojte, včera nás doktorka z poradne poslala na kardiológiu lebo malý má apnoické pauzy. Máte s tým niektorá skúsenosti? Viete čo nás čaká? Napíšte mi vaše skúsenosti.

filipa
3. sep 2008

apnoe sme ciastocne riesili v suvislosti so zvacsenou nosovou mandlou. stavalo sa, ze maly v noci casto prestal na moment dychat a potom nasledne zalapal do dychu. neprebudil sa, len ho tak celeho striaslo... konzultovala som to aj s lekarkou a povedala, ze ked vyriesime nosovu mandlu, tak ustupia aj tieto potiaze. zatial sme v stadiu riesenia tej mandle, chodime k homeopatke, a musim povedat, ze sa to zlepsuje. ale zrejme dovodov a pricin na apnoe je viac...

danciacik
autor
3. sep 2008

Filipa ďakujem, my zatiaľ nevieme prečo je to tak. Jednoducho spinká a keď spí v sedačke tak sa strhne a začne pískať, rozhadzovať rúčkami a lapať po dychu a keď spí v postielke tak my začne pípať senzor.

bibula
3. sep 2008

moja dcera mavala ako babatko,vrakj do byva do 9 mesiacov-najcastejsie,no dcerka to mala asi aj ako rocna,nepravidelne. dr.som to nehovorila,ale v noci som jednoducho bola "naprogramovana" ,ze ked prestala dychat /mam ,alebo mavala som velmi slaby spanok/,hned som ju triasla za ruku /som mavala pohotovostne strcenu do postielky/a raz dokonca aj celym telickom,aby som ju prebudila a ona sa zhlboka nadychla.
vtom case este tie "dychace" neboli take rozsirene,ale aj tak by som i masi neverila.
mala spavala pri mne,mala som postielku "nalepenu na postel.no a vnoci,ked som ju o 1 hodine kojila,som si ju dala k sebe do posteôe a ta, spala do rana bez obtiazi. tak potom spavala uz len so mnou v posteli 😀

vevinaaa
13. mar 2013

Ahoj,kolko ma tvoje dietatko?nas maly mal apnoe pauzy p prichpde z porodnice,bolo to preto ze sa obsah bruska vracal hore,sboli sme pre istotu aj v nemocke na pozorovani,nic viac nastastie nezistili,pomohol vyvyseny matrac v postielke. Mame uz 7.mesiacov a odkedy mame vyvyseny matrac nestava sa to,ale stale mame pre istotu monitor dychu. Skus sa objednat na gastro ci to nie je reflux.