Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

tygrous
16. máj 2010

sano: jojo, to jsem taky slysela, ze zoubky muzou ekzem zhorsit, ale zatim zkusenost nemame.

desszi: super zprava, tak uz vam to tak pekne vydrzi! 😉

bianka234
16. máj 2010

desszi to je super, teraz vám dobre padne ten atoderm PP, to je zaujímavé, u nás stále zle, dnes ideme zasa na bio.

sano u nás sa ekzem pri zúbkoch vždy zhoršil, u nás je to pravidlo

bianka234
16. máj 2010

desszi kúpete v normálnej vode ked nesmie chlor? Ja neviem čo robím zle idem sa zblázniť. Ten atoderm dávam 2x stále, ale strasne má červené ložiská na krku a na ručičkách, asi je na vine ten zlatý stafilokok. Zdá sa mi že mu idú dolné zubky, tak neviem čo. CHlebík opekáte, či vôbec nedávaš? A čo sa týka tej plesne v jedle, ked dám uvarené hned do chladu a potom zamrazím, tak to hádam nevadí, poprípade nezmrazím a dám na druhý deň, ale hned to schladím.

desszi
16. máj 2010

sano ano, moze sa zhorsit 😒

desszi
16. máj 2010

bianka mame filter na chlor, spytam sa manzelika kde ho kupil, myslim ze cez net a stoji len par eur. dam ti potom vediet.
odporucili mi varit denne cesrtve, ale myslim ze jeden den v chladnicke (alebo ak to das hned do mraznicky) nie je problem.
chlebik nedavam vobec, predtym som davala, ale od minuleho tyzdna nie. povedala som si ze vydrzim, aj ked mi je drobca niekedy luto, lebo si pyta, ale radsej vydrzime tu dobu kym sa z toho dostane (alebo z toho vyrastie), ako sa trapit stale s ekzemom.

doublemamca
17. máj 2010

Ahojte maminky, vie mi tu niekto poradit? Mam 7 mesacne dvojicky - dcerke sa pred par dnami vyhodili cervene vyrazky okolo ustociek, ktore obcas vyblednu az zostane sucha kozicka, potom zasa zosilneju niekedy az do cervenych vystupujucich fliacikov, niekedy sa to rozsiri pod usta, potom zasa stiahne - no proste rozny priebeh....ziadnu novu stravu sme nezaradili...je pravda,ze cakame prvy zubok, vsetko dava do ust,ale to uz dlhsiu dobu a vyrazka sa ukazala az teraz....telicko ma ciste....len obcasne nejaky fliacik po kupani, ale to hned zmizne.
myslite,ze by to mohol byt zacinajuci ekzem? alebo len dosledok zubkov a slintania a zuzlania? Viete o nejakom neutralnom pripravku na kozne problemy? dakujem

bianka234
17. máj 2010

desszi, na biorezonancii vám zakázali dávať malému lieky a kortikoidy? teda ak niečo užívate, boloi sme v tej blave a dal nám kortik.masť zároven antibiotická takže nič prvratné mi pán doktor neoznámil

bianka234
17. máj 2010

vlastne krivdila by som mu, na moje prekvapenie skonštatoval, že pri tom čo sme podstúpili je zrejmé, že nebude chyba strava ale vonkajší podnet, tak som sa rozhodla,k že ho stravou viac trápiť nebudem, aoe pomaly zaradím čo treba. Takže teraz kúpim spray na roztoče na postieľku a uvidíme

mamina
17. máj 2010

Holky,kortikoidy jsou hormony! Po děti se mají užívat max.3 dny při akutních problémech,jinak ne! Mají spoustu vedlejších účinků.Naše malá má lupénku.
V lázních mi poradil doktor mast Leniens(je super,jen vazelína s minerálama,krásně voní,pomáhá a nic se na ni nedoplácí-teda aspoň v Čechách).Říkal,že ji předepisuje skoro na všechny diagnózy spojené s kůží a za 20 let praxe se mu nestalo,že by nezabrala!
Namíchaj jí v každý lékárně na počkání.Pak jsou dobrý masti s konopím,masti s měsíčkem lékařským,masti s mořskými minerály,prý i koňská mast( ale tu já osobně nemám vyzkoušenou).A prý,když mi doma dojdou masti,je dobrý namazat docela obyčejným vepřovým sádlem-říkal doktor v těch lázních.. 😉
A na Slovensku??? Nejlepší lék?!? PODHAJSKÁ!!!! 😀 😀 😀

bianka234
17. máj 2010

mamina, my vieme čo sú kortikoidy, ved aj patrične proti nim bojujueme. Nám osobne leniens nevyhovoval.
Ale baby neviem či je to tým atodermom ale tuk tuk dnes je to celkom iné, hádam už už už 🤐

bluvatko
17. máj 2010

bianka,ty si uz bola na alergologii?

bianka234
17. máj 2010

ešte min rok v lete ked mal malý 9 mesiacov, hned ribila testy z krvi, a dala lieky, ktoré doteraz nič nevyriešili

desszi
17. máj 2010

bianka, nie, nemame ziadne kortikoidy, dostali sme jedny kvapky, ktore kombinujeme s homeopatikom (jedno homeopatikum sme vynechali, povodne sme mali dve) a samozrejme dieta, davam pozor aby som mu nedavala nic z nasho zoznamu. Teraz sme na par dni vynechali aj kupanie, pretoze ma velmi suche loziska a aj cista voda (bez chloru) ho stipala. Tak sme len rychlo utreli telicko vlhkou handrickou a natreli.

laura73
18. máj 2010

baby, bola som na slovensku a kamaratka mi poslala tieto web. stranky - jej maly mal problemy, nie AE, ale bral asi 14 tabletiek na zaludok, denne (ma 4 roky) no a po tychto 'sedeniach' jej najskor zvracal v kuse asi mesiac (telo sa cistilo zo vsetkeho svinstva) a teraz fici bez liekov. a vraj to pomaha aj pri alergiach:
http://sk.ceragem.net/
centrum v Trencine: http://www.ceragemtrencin.sk/nasi-zakaznici/sku...

malo by to nastartovat cistenie tela (co je teda zaklad pri AE), zlepsit travenie a mnoho inych chorob... a aj ked pisu, ze je to pre deti od 4 rokov, vraj to pouzivali uz aj na babatkach.😉

desszi
21. máj 2010

ahojte maminy, kde ste? ako sa dari?
Ja nechcem zakriknut, nam ekzemik mizne, este sem tam fliacik, ale len na urovni koze, bledunky. Nadalej to vsak maleho velmi svrbi. Pokracujeme v liecbe a diete a velmi dufam, ze sa z toho dostaneme.

bianka234
21. máj 2010

ahojte, fakt je tu ako vymreté, dnes som malému kúpila konopný olej, tak uvidíme, u nás striedavo oblačno, je to zvláštne. Jeden den je to kludne, druhý zle, ale ten atoderm robí svoje, teda myslím si že on, lebo nohy sú krásne, ruky podstatne lepšie, okrem svrbenia, to je stále, a tvárička a krk stále najkritickejšia zona.
desszi, to je super že vám to tak zaberá, ja nedávam nič z toho čo doktor zakázal, a stýkle mu niečo vadí, dnes dám do postele spray na roztoče, tak uvidím, aj prach som zmenila. A čo okrem toho atodermu dávaš, teda ak ho dávaš.

desszi
21. máj 2010

bianka, dodrziavam dietu, cez den davam excipial lipolotio (atoderm sa mi zdal malo, kedze to ma uz velmi suche a vzdy mu to potom zacervenalo) a vecer niveu sos - a teda poviem ti, ked sme ju dali predvcerom vecer, do rana bola pokozka krasne, fakt, az som bola prekvapena, do vecera potom tie skvrny trosku vzdy vystupia, ale do rana je to ok.

bianka234
21. máj 2010

desszi tá nivea sos je vlastne na čo, na suchú kožu normálne telové mlieko či čo?

desszi
21. máj 2010

Pouzivam niveu sos - mastny krem v takom stredne velkom plechovom kelimku.

bianka234
21. máj 2010

http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://www.d...
toto je on? lebo ich tam je viac a je tam aj zinok nesuší to?

desszi
21. máj 2010

bianka, toto je onco - http://www.nivea.sk/products/show/24332 - ak dobre viem tento krem neobsahuje zinok, ak aj obsahuje, tak ho je tam urcite malo, nesusi to pokozku. praveze mi sme ju pouzivali aj ked mal maly cca 3 mesiace, vtedy sa nam vyslovene supal (akoby sa zvliekal z koze) a za tyzden natierania bol ok.

bianka234
22. máj 2010

ok, diky pokukám sa po nom, zajtra ideme na bio, no už by sa mohlo voľačo diať 🙄

mikulka
22. máj 2010

Holky, zdravím. je nový krém, mléko na opalování, linola.
Je to vyloženě pro děti s ekzémeme a s AE...

http://www.lekarna.cz/linola-sonnenschutz-spf30...

LOni jsem zkoušela daylong a ten nám nevyhovoval.

desszi
22. máj 2010

mikulka dik za info, uz som pozerala nejake opalovacie kremy, ale sa neviem rozhodnut....

mikulka
23. máj 2010

Nám právě žádný opalovací krém nesedí, tak doufám v tu linolu, když je to vyloženě pro děti s AE...

desszi
23. máj 2010

Mikulka, ja som zatial maleho nenatierala, nechodime von v najvacsej palave a vsimla som si, ze slniecko mu robi dobre (este pred dietou a terajsou liecbou sa mu na rucickach a tvaricke loziska stiahli). Ake ste mali problemy s daylongom? Ako sa to prejavilo?

sisi10
23. máj 2010

Ahojte. Včera prvý krát sa malému vyhodili na tváričke zvláštne červené fľaky. Začalo to ako malý červený pupáčik. Potom sa to zmenilo na vodový pľuzgier a nakoniec z toho ostal veľký červený fľak. Mal to na obidvoch líčkach, na uškách a také slabšie aj na nôžkach. Bola som s tým na pohotovosti a tam usúdili, že je to najeká alergická reakcia. Nemáte s tým niektorá skúsenosti? Ono to totiž potom samé zmizlo, ale večer sa to zase objavilo na tváričke a rúčkach a dnes ráno iba trošku. Ďakujem za odpoveď

vinifera
23. máj 2010

sisi a čo malý papá? Pravdepodobne ti reaguje na nejakú potravinu.

sisi10
23. máj 2010

Práve že teraz kôli hnačke som už 5 dní nič nové nedala. Naposledy kúsok banánu, ale vôbec mu nechutil. Nasilu zjedol možno 2 lyžičky. Teraz papá ryžovú kašu, čo mu dr. kázala na tú hnačku.

vinifera
23. máj 2010

aké mieko dávaš?
Inak banán patrí medzi alergizujúce potraviny. Vôbec do roka nemusíš dávať. Je u vás v rodine nejaká alergik?