Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

tygrous
13. okt 2010

@kam.zyk 😀 Dik za recept😉 Ja vim, ze vetsinou se novy ucinek objevi nahodou pri testovani jineho😉 Ja to tu na sebe teda prasknu, jsem lekarnice, ale v mastech teda tapu uplne desne, az se stydim😅 - me to na skole moc nebavilo, ale asi se o to zacnu vic zajimat po tom, co tu pises ty...😉 A i v alergiich jsem byla dost mimo...no, mam co dohanet, ale po materske budu "profik"...

stipa
13. okt 2010

tak holky @tygrous pudink s oves milku nic moc 😉 ale člověk si zvykne na všechno 🙂 ale jako samotný nápoj mi oves milk chutná, udělám si z něj kakao , přidám tam ten svatojánský chléb a snad to bude dobré 😒 @luthien.k. Recepty mi holky poslaly, ale od večera se nemůžu dostat na mou IP a nevím proč, pořád to vyhazuje nějakou chybu, takže se nemůžu podívat ani na ty recepty ani na to co mi kdo od včera večer třeba na mou IP poslal. ☹

stipa
13. okt 2010

@jijitka - něco podobného jsem dříve dělávala, ale prokládalo se to piškoty, nechalo v lednici vytuhnout a pak se jedlo, byl to takový, jablečno-pudinkovo piškotový desert 🙂

stipa
13. okt 2010

@korkusa ahoj@luthien.k ptala jsem se na ten krém tady někde kam.zyk a ta mi na zimu poradila krém Leciderm 😉

bianka234
13. okt 2010

@kam.zyk tam kde som natierala celkom dobre, ale má nové flaky dosť aj sa viac škriabe, tak neviem či vysadím všetko mliečne alebo len syry?Ten som aj tak dávala len včera.

luthien.k
13. okt 2010

@kam.zyk, nejen že budeme mít krásné děti, ale budeme krásné i samy 😀

@stipa, zkus ten pudink z kokos milku a dej víc pudinku než se má dávat podle receptu...
A s tou IP napiš adminům.

@tygrous, už jsi to myslím někde prozrazovala 😀

stipa
13. okt 2010

@kam.zyk -tak zatím zkouška ovesné kaše vypadá o.k. 🙂 žádná vyrážka jako viz. fota po té rybě. koupila jsem ten krém od Bubchenu, ale AE se zatím uklidnil a je světle růžový, takže opět mažu Bepantenem, ju 🙂 Kdyby to bylo zase rudé, tak máznu Bubch. O.K.?

stipa
13. okt 2010

@luthien.k - když já nevím s tím kokosovým mlékem, když jsem tenkrát snědla tu kokosovou buchtu a prcek se osypal 😒 a jinak díky za radu, písnu jim!!!
A dnes se vrhnu na tu buchtu 😀 jéé už se na ní těším 😉

bianka234
13. okt 2010

ešte mi baby povedzte, či je to môj dobrý postreh, alebo náhoda, stretli ste sa s ttým, že vám malý zareagoval n jeden druh ovocia napr.hruška a na inú odrodu nie? Teraz nemyslím chem.osetrovanie, alebo napr. zemiaky môže mať jedna sorta nejaký alergén, a iná nie? Nech neplytvám energiou a časom tam kde netreba.

korkusa
13. okt 2010

Babeny dakujem za rady.Kam.zyk to je super ze si tu dala taku dobru radu pre nas zeny .Vyskusam .Ak budes moct tak daj este vediet ako casto sa mozem natierat s infadolanom(samozrejme zmiesam ho s kremom 🙂 Ahojte

kokakola
13. okt 2010

Dcera nemá přímo atopický ekzém, ale sklony k němu. Moc jí pomáhá Doliva (ta desetiprocentní). Když začneme mazat něčím jiným, hned je to poznat, po dolivě má kůži čistou a hebkou.

stipa
13. okt 2010

@bianka234 já myslím, že možné to určitě je. Stoprocentně ale třeba jablka ano. Každá odrůda je jinak sladká, kyselá atd. A pokud jednomu vyhovuje jablko Golden, druhému nemusí a začne ho třeba svědět patro, jazyk atd.

bianka234
13. okt 2010

@stipa jedine u jablk mi ti je to je jasné, viem to podla seba, len tie zemiaky sa obávam, lebo to je fakt to jediné čo sme doteraz netestovali. Napr. taká mrkva, ja surovú nemôžem ale varenú ano, malý zareaguje aj aj, pre mna to je hlavolam, a neviem sa dopátrať, v čim sa alergén dá zničiť tepelnou úpravou a kde nie

maly_prcek
13. okt 2010

@kam.zyk , @luthien.k Děkuju... Jdem příští týden na alergo, tak uvidíme co poradí tam a pak bychom testli to BKM a spol. ...
Díky a ahoj.

karolina969
13. okt 2010

Ahoj holky. Našla jsem náhodou vaši diskusi a moc se mi líbí. Nevím,jestli se k vám můžu přidat,neboť AE u nás nebyl diagnostikován,ale já mám podezření. Mám 4měsíčního syna,u kterého se před měsícem objevila seboreická dermatitida,nejdříve na tvářičkách, pak v hlavičce a na krčku,tam to má hodně. Mažeme Lipobasi,lenienskou,Exomegou, Imazolem, Tanno-Hermalem, a dostali jsme též kortikoidy Locoid,který se mi moc používat nechce, mázla jsem jen dvakrát na krček. V po jsme byli na očkování Hexa+pneumokok, a od včerejška zhoršení, a navíc má na zádech červené flíčky, taky v podkolenní jamce červené s pupínky. Mám podezření na ekzem ☹ Já sama mám alergii na prach,peří, roztoče. Zatím plně kojím a nejím žádné ovoce ani zeleninu,krom banánů a občas jablíčko. Peru v Persilu sensitiv, občas v Lovele. Malý od narození hodně blinká,asi reflux. Kožní dr. nám doporučila testy na protilátky BKM a lepku. Pediatrička nám to rozmluvila s tím, že výsledky ´jsou zkreslené,tím,že kojím a malý nepřišel přímo s žádným alergenem do styku,prý až později...tak nevím..... Zkouším vysadit mléčné výrobky,abysme to otestovali. Ale zjišťuji,že mléko je všude skoro...a taky bych nemohla vajíčka? Malého mažu střídavě vším možným,ale pod krčkem je to docela problém a když se podaří,tak se hned poblinká a mažeme nanovo. Moc se v těch krémech neorientuju,tak zkoušíme. Byla bych vděčná za každou radu, zatím mám ve všem chaos. Děkuju 🙂

jijitka
13. okt 2010

@tygrous @kam.zyk - díky za typy na pečení i zázračný krém 😉 Teď budeme všechny zdravé, štíhlé, mladé a krásné 😀 😀

luthien.k
13. okt 2010

@bianka234, @kam.zyk se jistě rozepíše, proč nám nevadí vařená mrkev a dětem ano. To také přesně nevím, vím jen, že jsou druhy alergenů, které se varem "neničí" (BKM, vejce, ryby, mořské plody, petržel, celer, arašídy...) a které ano (většina ovoce a zeleniny). Ale tohle je trošku něco jiného, dětem nedáváme vařené ani to, co nám dospělým potravinovým alergikům by nevadilo (vařené).
@maly_prcek, tak dej vědět, co vám řeknou, ale jestli máte nonIgE alergie, tak vám je odhalit nemusí, tak abys nebyla zklamaná...
@karolina969, ahoj, určitě se přidej, čím víc dětí bez ekzému, tím líp 🙂 U klučiny to vypadá skutečně na atopický ekzém. S mazáním já bohužel valně neporadím, ale dietu určitě vyzkoušej! Mléko vysadit (v tématu alergie na mléčnou bílkovinu, taktéž tady v kojencích, je toho napsáno dost, co jak nahrazovat) a určitě i vejce a podle mě i další známé alergeny, což ses tu jistě už nějaké stránky nazpět taky dočetla. Seznam "bezpečných" potravin najdeš tady: http://www.potravinova-alergie.info/clanek/bezp... Bližší informace případně podáme 🙂
Je třeba jíst probiotika (pro Tebe), a to nejlépe Probiosan nebo Infant Dolphilus. Když kojíš, tak taky vápník doplňovat, v tipech od kam.zyk vždy vede Biomin H, jeden sáček denně nalačno a dvě hodiny pak nejíst nepít.
Alergo testy je možné z krve udělat už teď, na ty základní alergeny (mléko, sója, vejce atd.), vůbec nevadí, že dítě nepřišlo do styku s alergenem přímo, protože přes MM (a už u Tebe v bříšku) příšlo!!! Nicméně někdy neradi odebírají krev před půl rokem a taky výsledek je jen orientační, protože typ alergie, která nepůsobí přes protilátky IgE,se tím neodhalí a také dochází k jinak falešně pozitivním či falešně negativním výsledkům. Záleží asi na Tobě, co si prosadíš 🙂
Štve mě, že s tím mazáním jsem na štýru, ale snad bude mít kam.zyk víc času, u mě by to bylo taky pokus omyl. Jo a ještě něco - fotky ekzému - buď sem nebo Ti přes IP pošlu adresu na mail. Ty hodně napoví.

maly_prcek
13. okt 2010

@luthien.k Jo jo, počítám, že v krvi asi nic nebude, reaguje fakt až po dnu, spíš dvou. Doufám, že jim nebudu připadat jako nějaká paranoidní matka, při dietě exém nemá... Ale nechat být by to neměli, ne? Představuju si, že nám poradí co jak odzkoušet... Kdyby ne, Kamzyk to jistí 😀

sunysara
13. okt 2010

ahojky, tak jsem si to sepsala, dneska jsem udelala jogurtovou buchtu a uuuuuu a já nemůžu ale neva.

ještě jsem se chtela zeptat nemůžu nic kde je bílkovina??? já jsem se totiž dívala a v konzerovavných broskvích je bílkovina. jinak se s tím smiřuju a docela to jde. 🙂 a nesehnala jsem probiosan tak musím zítra nekam jinam do lékárny.

luthien.k
13. okt 2010

@sunysara, v broskvích v konzervě jistě nebude bílkovina kravského mléka - to se mi opravdu nezdá 😉 A máš péct co můžeš, viz. recepty holek výše 😉 Probiosan se dá koupit na netu...

karolina969
13. okt 2010

@luthien.k Děkuju za rady 🙂 Já pořád doufám,že to třeba ekzem nebude, jsem z toho úplně zoufalá ☹ ale jestli jo,tak musíme bojovat!!! Fotky pak pošlu,momentálně nemám jak vyfotit 😒

luthien.k
13. okt 2010

@karolina969, zoufalá z toho být nemusíš, hodně se s tím dá udělat, tak tu buď s náma, inspiruj se a čti zkušenosti ostatních (holky!!!) a uvidíš, že to bude dobré 😉

stipa
13. okt 2010

@bianka234 ☹ tak alergen se podle mě zničit ničím nedá, ani tepelnou úpravou. Buď člověk na tu potravinu alergický je, záleží v jaké míře a nebo není. To by ti spíš řekla či vysvětlila @kam.zyk ale proč by člověk nemohl být alergický na bramboru, když jsou lidé alergičtí i na rýži 😒

stipa
13. okt 2010

@kam.zyk chtěla jsem se tě zeptat nebo se spíš vrátit k tomu mazání. Prckovi se ekzem uklidnil, má ho světle růžový, takže ho maži Bepanthenem jak jsem psala. Ale je mi teď divné, že když ho tím namažu tak 2-3 dny na zpět mu ekzem zrudne a vyleze 😒 mohl by mu Bepanthen už vadit?? Předtím taková reakce nebyla, myslím ☹

stipa
13. okt 2010

@luthien.k. - takže jak tak na to koukám, prcek dlabe Bio Gaia takže já bych taky měla ty probiotika když kojím, viď?

luthien.k
13. okt 2010

@stipa, no jo, jestli jsme to neporadili dřív 😅 , tak ke kojení určo probiotika i pro Tebe!
A alergen se skutečně dá tepelnou úpravou zničit, já se dusím po jablkách, hruškách, broskvích atd., ale po tepelně upravených ne 😉 Zkus si zadat do vyhledávače termolabilní nebo termostabilní alergen a něco o tom určitě najdeš... S těma dětma to bude nejspíš nějak trochu jinak, jenže nevím jak 😅

stipa
13. okt 2010

@luthien.k jj už jsem si četla, co jsi odpo 😉 prosím napiš mi ty probio, už se mi to nechce hledat v té záplavě písmenek 😉 díky 😉

stipa
13. okt 2010

@luthien.k - jestli nejsem termoLABILNÍ já!!! 😀 😀 😀

luthien.k
13. okt 2010

@stipa 😀
Jinak je to Probiosan nebo Infant Dophilus 😉

stipa
13. okt 2010

@luthien.k dííííky 🙂 🙂 🙂