Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
1. nov 2010

@kaja73, na kam.zyk prostě nikdo nemá 🙂

stipa
1. nov 2010

@luthien.k - hm 😒 ten máme také doma, ale ona ta mast mu vždycky chvíli pomáhá, je o.k. a po čase začne na ni takto reagovat (když tam lanolin je) No, nic.
Prosím Tě a jak se pozná intolerance na laktózu, když máme podle kam.zyk reakci na BKM? Mě se to nějak nezdá, BKM už zase cca měsíc nejím a ložiska jsou stejná nebo se některá zvětšují - takže čím to může být, to fakt nechápu!!! Ještě mě napadá, jestli nemůže mít alergii na roztoče či plíseň - kytky (už mám koupen Acylp.) ale to mi kam.zyk taky vymluvila 😒 Tak co může být špatně, když se všeho varuji a stejně tam ta ložiska má a vůbec nemizí. Jediné maso co jím, je krůtí a to ještě jednou za čas, ostatnímu se vyhýbám a peču z HA surovin. Je mi divné to, že před testem na BKM bylo vše relativně o.k. - ložiska a teď se toho nemůžeme zbavit. Ani genciána nezabrala. @kam.zyk - chtěla jsem se zeptat jak se pozná zlatý staf.? Jen podle stěru u kožní? A dá se léčit pouze antibiotiky? Nebo kortikoidy nebo čím vlastně??

stipa
1. nov 2010

@luthien.k - nebo nemůže mu vadit čaj Rooibos? Piji já i prcek již docela dlouho. Jedině mu dávat pít vodu a sobě?? 😖 🙂

kaja73
1. nov 2010

@stipa My sme raz mali doma roibois čaj na ktorom som našla maličkymi pismenkami napisane ,že može obsahovat stopy.....no neviem si spomenut či orechov alebo čoho,tak som to hned dala bokom a kupili sme iny druh.Bol to obyčajny natur roibois.Normalne ma to nasralo. 😠

stipa
1. nov 2010

@kaja73 - luthien mi tenkrát říkala, aby byl čistý a je, tak nevím, čím to může být 😉

kaja73
1. nov 2010

@stipa no ,ved aj ja som kupovala čisty a potom doma pri doslednom čitani som natrafila na toto 😝 Maly mi potom pil inu značku,ktora take už napisane nemala ,ale tiež sa mu objavovali malinke ložiska ,tak som ho prestala uplne davat.Asi to však suvislost nema.U nas je to tažke odsledovat,lebo tie zubky ho v podstate stale trapia a to može byt tiež pričina zhoršovania ekzemu. ☹

kam.zyk
1. nov 2010

@ella26 i @nesetrilek Obě- infikovaný ekzém. Není divu, že nezabírají Aderma, Bioderma, atd.atd.- je potřeba nejdřív zbavit se nežádoucí infekce. Obě dvě: až budete koupat prcky, hypermangan do vody. Ella- ložiska v podkolenních jamkách+podpažní ložiska okamžitě genciána (je tam kvasinka). Natřít, nechat být, 2 dny s tím nic nedělat, nemazat na to NIC! Za 2 dny to vyhodnotíme, kdyžtak ještě genciána, ale myslím, že už po prvním mazání genc.uvidíme pozitivní efekt. Imazol plus nebyl správně aplikován, protože je tam poměrně velké pomnožení kvasinek- ono ale správná aplikace je v místech zapářky takřka nemožná (je třeba min.10 min po namazání nechat větrat, to takřka nelze docílit v těchto místech, proto je daleko efektivnější genciána) Nešetřílek- tam je to trochu komplikovanější- jednak infekce, zadruhé ještě je vidět, že strava není ještě doladěná (aktuní ekzém). Zatím udělej toto : Adermu na celé tělo + na ty numulární ložiska Bubchen na opruzeniny. Zatím nebudeme dělat víc, jen mi řekni- co jsi zatím vynechala ze stravy? Ještě pořád je ve stravě něco špatně. Posílala jsem ti sestavený jídelníček?

Zatím ahoj, @tygrous - mám z tebe maximální radost!!! S tím očkováním versus BKM to přesně udělej, jak navrhuješ, je vidět, že už v tom zkušeně umíš chodit 🙂

@stipa Vypadá to na reakci na lanolin, a věř mi, není to neobvyklá věc, mám takových dětiček hodně...Udělala bych směsku - Biodermu + žlutou vazelínu a zas na jiné ložisko zkusila Bubchen na opruzeniny. Dělají ho teď v novém složení, s bambuckým máslem, myslím, že to bude ono. Určitě to zkus.

kam.zyk
1. nov 2010

@stipa Intoler.lakt.takřka nemá co dělat s ekzémem, demonstruje se v trávicí rovině...Infikace ekzému je bohužel možnost, proč jsou pořád ložiska a nemizí - Staf.aureus- pozná se i vizuelně, víš co? Pošli mi momentální rekapitulaci: jídlo, prostředí, jestli v nedávné min.byly zoubky, očkování, nemocnost obecně, atd. A hlavně pošli fota. To zhoršení bylo po testu na BKM? (asi to hodně rozhodilo imun.systém a usadila se nám tam infekce, mrcha jedna) Podívám se na to, nemůžeme to nechat jen tak. (rooibos je OK)

ella26
1. nov 2010

@kam.zyk děkuju moc, hned to zkusím. Ono se to už jednou po genciánce lepšilo, ale pak dostal tu rýmu a jeto zas hodně špatné. Hlavně se obávám, že má též teď akutní ekzém, dnes mu zrudly nohy i obličej, vše se zhoršuje:( Mám tedy kromě té genciánky zkusit to samé co nesetrilek? Myslim a zbytek těla. Děkuju moc. A na obličej taky můžu bubchen?

ella26
1. nov 2010

@kam.zyk přitom jíme jen AC mléko a v poledne dýni, dnes brokolice a jáhlovou kaši zkouším, ale ta mu nejede. Tak z jídla to snad nebude

kam.zyk
1. nov 2010

@ella26 přesně tak, jak navrhuješ (dtto nešetřílek) a na obličej můžeš taky Bubchen. Každopádně genciána tam, co píšu. Musím končit 🙂 (jídlo je OK, dávej probiotika, můžeš rakytníkový olej např.od Weledy, když je infekce typu rýma)

kam.zyk
1. nov 2010

@ella26 PS:ten rakytník.olej vnitřně, on existuje i pleťový, ten nemyslím 🙂

luthien.k
1. nov 2010

@kam.zyk, hned jsem hledala ten rakytníkový olej od Weledy, ale marně, jen rakytníkový sirup (který jsme při nachlazení používali...). Ale od jiných výrobců ano, tak jsem z toho trošku zmatená...

@nesetrilek, projedeme spolu kdyžtak ještě jednou to jídlo (tak jsem se domluvila s kam.zyk, aby se mohla soustředit na to mazání)... Nejlepší by bylo, kdyby sis psala jídelní deník, tj. co jíš Ty a co prcek. Zkus se zamyslet, jestli tam není něco navíc, co není v tom HA seznamu...:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/bezp...

karolina969
1. nov 2010

Ahoj holky. Držím HA dietu už třetí týden, bohužel malý má pořád osypanou tvářičku. Vůbec mu to nemizí, chjo..ještě vydržíme a pak se vás zeptám jak mám začít testovat. Zatím jenom kojím,takže testnu přes sebe 😉 Ještě k těm krevním testům. Dr. nám je nechtěla udělat kvůli zkreslneným výsledkům, vy jste radili udělat,tak jsem z toho zmatená. Když z nich stopro nezjistím alergii,tak proč se teda dělají? Já jsem chtěla na BKM. Za týden máme očkování,pak ještě další 2 postupně po měsíci,takže asi se nám kůže zhorší,co? Takže nic neotestujeme...

modra1
1. nov 2010

@lucinenka001 _moja dcéra je o 2 a pol mesiaca staršia ako tvoj syn, takže porovnávať ich stravu nemožno. Tiež je už dlho bez ekzému, lebo držím diétu 8 mesiacov a zatiaľ nezareagovala ani na jednu napriamo podávanú potravinu. Tebe radím novozavádzané ovocie prevárať. Až bude odskúšané a nezareaguje, môžeš skúsiť surové, ale počítaj s tým, že ak je citlivý, môže zareagovať napr. na jablko. Niektoré potraviny sú termolabilné, po tepelnej úprave sa alergizujúca zložka zničí.
Rečami susediek a kamošiek sa nenechaj ovplyvniť, ty si za svoje dieťa zodpovedná a keby bolo zdravé, nechodila by si do tejto diskusie.

luthien.k
1. nov 2010

@karolina969, ahoj, může to trvat i déle, ale taky může vadit ještě něco! Napiš prosím co nejpřesněji, co tedy jíš. Dávala jsi tu tenkrát ty fotky? Já mám takový dojem, že ne, ale nejsem si jistá - nebo jsi je posílala kam.zyk? Kdyžtak pošli aktuální foto.

To testování - smysl to má, i když to není 100%, může to ukázat cestu, tenkrát Ti kam.zyk psala přesně, co by nechala testovat a toho bych se určitě držela.

Očkování to velmi pravděpodobně zhorší, určitě dávat ten týden dopředu probiotika (asi dáváš i tak) a navíc tři dny Fenistil kapky, ale to víš 🙂

lucinenka001
1. nov 2010

@modra1
dakujem, takze ovocie radsej prevarim aspon na par minut v dojceneckej vode.
Predpokladam, ze staci tak cca 5minut ho povarit. Co sa tyka papania mas pravdu, nemozem to porovnavat, samozrejme chcem aby bol drobec v poriadku. Na druhej strane nie je ani velky jedák. Mrzi ma to, lebo kazdy den mu cerstve pripravim a nepapa. ☹

lucinenka001
1. nov 2010

@uankab
ahoj,

dakujem.
ale ja ani neviem preco tie chrumky. vidim dookola, ze kazde druhe baby to ma v ustach a aj kamosky dookola, tak to preto 🙂. Este pockam teda kym kus podrastie. Je pravda, ze mu nic neujde. A nemusim ho naozaj napchvat chrumkami ked ledva spapa par lyziciek prikrmu.

nesetrilek
1. nov 2010

@kam.zyk
@luthien.k
Holky díky moc, ten deník začnu psát, Jeníkovi už ho píšu, takže jen přidám i sebe 🙂. Asi to bude tou sojou, sojova mleka jsem vyradila, ale mela jsem za to, ze buchta, kterou jsem jeste vcera jedla byla z ryzoveho mleka, ale pak jsem vecer zjistila, ze bylo ryzovo-sojove 😒 . Takze ted uz soja definitivne vyrazena 😉
Navíc jsem jedla cibuli a porek (tepelne upravene), ty nejsou v seznamu tam ani tam, ale pro priste je take zkusim vynechat...
Jak mám sladit. zatím dávám glukopur, ale mohui bílý cukr (ne že by byl zrovna zdravý)?

luthien.k
1. nov 2010

@nesetrilek, cibule obvykle nevadí, ani česnek, ale raději bych to otestovala, až se malej vyčistí 😉 Pórek také raději zatím ne.
Jinak sója - jasně, mohla stále vadit!
Víš co se slazením? Raději zkus rýžový sirup, sladěnku, javorový sirpu, případně třtinový cukr, ale řepný cukr (ani hnědý) nee. Do nápojů z těch obilných mlíček je dobrá i melasa, já miluju horký Oves milk s melasou 🙂

nesetrilek
1. nov 2010

@luthien.k , aha, tak ja to pochopila spatne, ja myslela, ze tim hnedym cukrem je myslen trtinovy cukr! 😔

luthien.k
1. nov 2010

Nene :´-) Hnědý řepný cukr, to je lepší, ne? 😉

nesetrilek
1. nov 2010

To jsem ani nevedela, ze existuje, mam proste mezery...
Celkove jsem zjistila, ze jsem se na materstvi mela pripravovat o nekolik let driv, abych to mela cas vsechno nastudovat... 😉

luthien.k
1. nov 2010

@nesetrilek, ani 100 let studia nenahradí pár týdnů praxe, co se mateřství týče 😀

lucinenka001
2. nov 2010

kočky ahojte,

ako dlho prevarat to ovocie prosim kolko minut ?
dakujem

stipa
2. nov 2010

@kam.zyk - ahoj, předem Ti chci moc moc poděkovat za odpověď. Máš všechno mnohem těžší než my všichni tady dohromady, děkuji moc.

Takže prostředí: bez záclon, bez koberců, máme pár kytek - je tam plíseň - už jsem dala do květináče Acylp.
Zuby: máme pouze zatím dva spodní a ty už máme přes 1. měsíc.
Nemocný: zatím teď nebyl
Očkování: žádné, několik měsíců

Užíváme: Filip - Bio Gaia, teď se dost škrábal, takže kapky Fenistil
Já: Biomin H, Probiosan

Mazání: stále Biodermou PP a teď Bubchenem (staré složení), aplikovala jsem na ložiska, již dříve Genciánu - žádná velká změna, svědění mírně ustálo, ale ložiska stále stejně velká.
Nyní ložiska světlá, suchá.

Ložiska před užíváním BKM přes MM - byla pouze za ušima a jedno velké na hrudníku, jinak na rukou, nohou po AE ani památky.

Jo, cca před 3 dny snědl od tety asi 1/4 kynutého knedlíku!!! 😠 psala jsem luthien, takže po nějaké době reagoval tak, že se hrozně začal drbat na krku, obličeji, hlavě a měl hlavu červenou skoro do půlky, tak jsem mu hned dala Fenistil kapky a po půl hod. o.k. Den před a v ten den jsem zkoušela opět zelené fazol. lusky, moc mu to nejelo a také se trochu škrábal, ale ty vlastně jedl jen 1 den, druhý den snědl jen snad 1-2 sousta a pak 🤐
Zkoušela jsem žloutek, tak myslím, že snad o.k. - žádná změna nenastala.

Strava: vlastně jím to, co jí Filip. Takže jen napíši suroviny: brambor, rýže, krůtí, jehně, králík, dýně, brokolice, květák, kapusta, špenát, kukuřice, kedlubna, okurka salátová, fenykl, kaše - kukuřičná, rýžová, ovesná, banány, přesnídávka - jablečná, meruňková, broskvová, švestková, jablko s hruškou - to vše v poho, bez reakce. Čaj Rooibos

Já: k tomu bezvaječné špagety, ten chleba žitno- pšeničný, tukový rohlík jednou za čas, dětská vepřová šunka jednou týdně, Caro nápoj, Filip jí ten chlebík bez glutenu, vajec, mléka, pšenice, mažeme si na pečivo Perlu s vitamíny - synovi jen slaboulince.
Snad je to vše.
Fota zašlu, moc moc děkuji, jsi ZLATO!!!

stipa
2. nov 2010

@kam.zyk - Pak zase tedy popíšu fota, AE je teď na předloktí, zádech, hrudníku, krku, nohách... Jo, ještě používám do jídla Slunečnicový olej.
Teď jsem si vzpomněla, že po té zkoušce BKM měl pár dní potom horečky 38 st. topil jako blázen a pořád si strkal ruce do pusy, po 3 dnech byl klid, ale zuby zatím žádné, nové ☹ Takže nevím co to bylo 😒
Tak už končím, už mne nic nenapadá 😉

karolina969
2. nov 2010

@luthien.k Ahoj. Jo,fotky jsem posílala kam.zyk a ona mi radila mazání a stravu. Jím toho fakt málo, ke snídani většinou balený chléb nebo obyč rohlík s Perlou a brusinkovou nebo meruňkovou marmeládou nebo dětskou šunku,pak instantní kaši jáhlovou nebo rýžovou s reis drinkem nebo oves milkem. Ze zeleniny mrkev,brokolici,květák,většinou v polévce., přesnídávky jablkové nebo meruňkové, jablíčka jen vařená, rýže,brambor,těstoviny s krůtím masem nebo pečené vepřové libové maso, cibule, kmín,sůl, čaje roibois nebo kojící, melta,caro.Sem tam sladím obyč cukrem. Fakt se snažím 😉

jieff
2. nov 2010

@luthien.k A v čem je Probiosan lepší, než jiný dostupný probiotika? Jestli by třeba nestačil Lactobacilus co se prodává častěji? Moc tomu nerozumím, tak se radši ptám...

karolina969
2. nov 2010

@luthien.k Ještě aktuální foto