Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

stipa
5. nov 2010

@luthien.k ahoj 😀 jj 🙂

luthien.k
5. nov 2010

@lucinenka001, mně se nejlíp maso pro tak malého prcka připravovalo vždy na páře - normální pařáček na knedlíky, nemusí to být zrovna parní hrnec 😉, nakrájet na malinké kostičky a nad párou "vařit" do změknutí, konkrétně krůtí maso mi tak připadá pro prcka nejchutnější, zůstane krásně šťavnaté. Klidně ho tam nechat tu půlhodinu a hlavně kontrolovat, aby se nevyvařila voda 😉

stipa
5. nov 2010

@luthien.k už je maličký zdráv? A jinak už je po všech stránkách lepší? Jinak koukám mamino, že bříško roste, že? 😉

luthien.k
5. nov 2010

@stipa, tak teď nevím, jak jsi to s tou kaší myslela??? Mně takhle kaše chutná 😉 Ale dávám si teda třtinový cukr, to je fakt, ale jen trochu a do toho rozinky.

stipa
5. nov 2010

@luthien.k . ne ironicky 😉 fakt je výborná!!!! Zítra si ji opět naservíruji 😝 mňam😝 mňam

luthien.k
5. nov 2010

@stipa, no jo, roste, bude rozhodně větší, než poprvé 😝 Jinak už je to dobré, dokonce i trávicí potíže ustoupily a jediné, co jsem změnila, jsou probiotika - z Bio Gaia na Infants Dophilus. Když jsem je chtěla v lékárně, tak lékárník byl úplně paf, několikrát opakoval, že nechápe, jak je můžu znát, že to je opravdu rarita 😀

luthien.k
5. nov 2010

@stipa, aha, já myslela, že 😝 znamená jako blééé, já to tak používám 🙂

stipa
5. nov 2010

@luthien.k 😀 já někdy jako blééé a někdy jako mňam a jiné 😀 😀

stipa
5. nov 2010

@luthien.k a co ta změna probiotik? Nevyhovují? Počkej, takže z tebe je teď Semilská rarita nebo z probio? :D

luthien.k
5. nov 2010

@stipa, právě že super, kaká jako normální dítě! Jen prostě o nich asi nikdo moc neví, každý kupuje laktobacilky nebo probion, ale tyhle známe asi jen my od kam.zyk, byl fakt lékárník vyjevenej 😀

stipa
5. nov 2010

@luthien.k počkej 😀 takže malý užíval BG a nyní má ID? Hele, psala jsem, že se mi na MD zmenšuje kokos. Si zapomněla? 😀 Takže ještě jednou a hezky póómalu, ju 😉 😀 Protože jsem nepochopila proč si je změnila, když kaká jak má. Nepřipomínám Ti někoho??

luthien.k
5. nov 2010

@stipa 😀 Měl BG, bylo to blbý, dala jsem ID a mnoohem lepší!

stipa
5. nov 2010

@luthien.k jj, tak je to lepší 😀 😉 tak ať to vydrží!!!

bianka234
5. nov 2010

@lucinenka001 keby si vedela aké hnusoby som donedávna vyvárala malém ja, ani chuť ani vzhľad, teraz len soľ, nič iné preňho nepoužívam, a práve preto že tie deti nepoznajú takú pre nás normálnu chuť jedla , im to vôbec ale vôbec nevadí, neboj.

bianka234
5. nov 2010

@luthien.k tak ja som bola včera s malým u veľmi dobrej dermatovenerologičky, zmenila absolútne všetko, kozmetiku, lieky. Ale sama hneď povedala, že v prvom rade musíme dať do poriadku črevá, lebo hneď videla na ňom že to nie je len v kozmetike. Takže probiotiká zmenila, vraj biogaia sú preňho veľmi slabé, dala mi swiss laktobacilky baby, 2x denne, potom namiesto aeriusu od imunologičky čo nám kázala vymenila za zodac, kozmetiku zrušila celkom čo som mala aj ten atoderm pp, vraj treba minerály, tak mi dala na skúšku balzam od adermy, a fakt už po prvom raze som videla že je to oveľa vláčnejšie, potom namiesto hypermangánu cyteal, to je nejaká novinka smrdí to strašidelne, olej z adermy, a namiešala locoid s nejakým krémom z adermy, a nechcela všetko naraz ale vraj určite treba vit. AD, a C, o týždeň ideme na kontrolu, tak potom pridá. Nemám nič nové v jedle pridávať. Tú biorezonanciu mi veľmi schvalovala, stále chodíme začíname 8 mesiac, a dala kontakt na nejakého pána čo upravuje aury, vraj je veľmi dobrý, že videla od neho ľudí čo lieči, ale s tým ešte počkám, lebo už mám toľko aktivít že nestíham dýchať.
A to, že som malého nedala zaočkovať MMR mi tiež schválila, čomu som veľmi rada, lebo zatiaľ som sa zo strany lekárov stretla len a len s odsudzovaním.
Takže zas je malý krásny, spinká ako bábatko, len dúfam že to vydrží aj po vysadení tých kortikoidov, tvrdila že áno, neviem aký krém z adermy tam pridala, vraj sa to po tejto kombinácii nevráti, je taký zelenkavý.

modra1
6. nov 2010

@luthien.k _naozaj sa čudoval? Ja som synovi dávala ID pred 3 rokmi, bral ich skoro 2 roky, potom som ich zmenila na Children Dophilus, ja beriem Adults Dophilus, všetky normálne dostupné v lekárni, nikdy sa nikto nečudoval, len mi vždy pripomenú, že ich mám držať v chlade.

modra1
6. nov 2010

@bianka234 _držím palcem, aby to už bola tá pravá kombinácia pre malého. Už som sa ťa pýtala raz, asi si prehliadla, máš nejaké dozvuky z odmietnutia MMR, myslím čo sa týka úradného konania, pokuta a tak? Nech viem čo ma čaká 😉

luthien.k
6. nov 2010

@bianka234, taky jsem moc ráda, že jsi našla takového nejspíš opravdu dobrého lékaře! Kéž by se to poštěstilo i ostatním 🙂

luthien.k
6. nov 2010

@modra1, ona je to malá lékárna na malém městě, tak možná proto...

stipa
6. nov 2010

@modra1 - holky, hezká debata, ale co je to za zkratku MMR? 😅

stipa
6. nov 2010

@bianka234 to jsem nevěděla, že A-derma má nějaký tělový balzám? Mlíčko nebo krém, ne?

fru
6. nov 2010

ahoj,
@stipa zrovna koukám na brožurku od A-dermy co mám doma od kožařky ..dělají i balzám..krém má promašťující fázi 28% a balzám 43%, mlíko 21%..
nezkoušela jste některá od A-dermy creme barriere? je to ochranný krém, který se dává před koupáním(třeba v bazénu), je vodoodpudivý..
jinak u nás teĎ taky dost velký zhoršení, po konzultaci s kam.zyk infik.ekzem, takže mažu 2.den na ložiska kortikoidy.. 😒 ale už je to mnohem lepší..
MMR je myslím priorix-očkování zarděnky aspol.

tygrous
6. nov 2010

@stipa Farmarske susenky (natural, s rozinkami a myslim, ze maji i s cokoladou) a Anglicke susenky (vse znacka Albert).

stipa
6. nov 2010

@fru ahoj, díky za odpo 🙂 aha, já používám Biodermu PP na prckovo celé tělo s A-dermou zkušenost nemám, ale na netu jsem právě balzám nenašla 😒 tak se ptám. Voděodolný to je super, ne? Alespoň se tak nezatěžuje kůže chlorem a je to vlastně kosmetika pro AE. A proč holky nechtěji očkování proti MMR? Kvůli zhoršení AE nebo proč? No, ono se říká, že se obecně moc očkování nedoporučuje či co 😒
A nebuď ☹ u nás se léčíme v Hypermanganu a mažeme Imazolem, protože máme kvasinku, takže maži ložiska tímto☹ A kam.zyk by pro nic za nic kortikoid nedávala, když je to chvilkové, tak se dítěti uleví a pak už se to bude hlídat 😉 🙂

stipa
6. nov 2010

@tygrous je super! Díky moc 😉 Zítra totiž jedu do Chebu do Alberta, tak se tam na ně juknu. Jíš je jenom ty nebo dáváš i prckovi?

tygrous
6. nov 2010

@stipa Uz jsem je dala i malymu, ale treba jen pul nebo max jednu susenku a ne kazdy den😉

bianka234
6. nov 2010

@modra1 pediatr. posiela papiere na hygienu až po druhom roku, čo mal malý len teraz, ale tvárila sa že to už posiela aby ma nastrašila už keď mal malý 18 mesiacov, takže zatiaľ som nič nedostala.

bianka234
6. nov 2010

@stipa emollient balm 200ml, vačšie nemajú, ja som to na nete tiež nenašla, takže ani cenu neviem, zrejme okolo 20 euro to bude. Mne dala zbytok v balení čo mala, tak malého natieram a super. Zdá sa mi že vravela že je to nejaká novinka od nich, neni som si istá. Je to na letákoch adermy taká skladacia knižka. Skús v lekárni. Moja sestra robí v centre Blavy v lekárni a tiež to nemajú tak musíš sa spýtať či to objednajú.

bianka234
6. nov 2010

@luthien.k je pravda, že mi ulahodila svojimi názormi, to určite, je strašne ludská a veľmi ochotná, a nie len preto že sa poznáme. Ale nerobím zatiaľ žiadne závery, predsa kortikoidy sú kortikoidy, a čo bude potom uvidíme. Ale na druhej strane pomôže všetkým, ja som od začiatku vedela ako lieči, ale moja tvrdohlavosť že to dosiahnem sama nemá hraníc. Nešťastná povaha.

valentinuska
6. nov 2010

@luthien.k ahojky, opět jsem se přišla poradit 🙂 dodržela jsem tu šílenou dietu a je pravda že po pár dnech už mi to nepřišlo tak šílený, ale našla jsem spoustu potravin, co jsou v pohodě ... Leontýnce se krásně vyčistila pleť a já bych tedy ráda zkusila něco přidat ...
přemýšlela jsem o vejcích a kuřecím, proto jsem se chtěla zeptat, jestli můžu rovnou vyzkoušet celé vejce (např. hemenex či míchaná vajíčka) nebo bych měla raději začít pouze žloutkem a po pár dnech i bílek?
nebo to prostě zkusit naráz a kdyby byla reakce, tak to zkusit odděleně?
díky moc