Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

bianka234
16. dec 2010

@kam.zyk ahoj, s tou kyselinou mliečnou ti hravo môžem pomôcť, ak chceš RECEPT daj vedieť. Sestra mi ju robí v lekárni 😉

quitko
16. dec 2010

@kam.zyk Dobrý den, děkuji za rychlé odpovědi. Já poněkud nestíhám, malý má virozu. V souvislosti s virozu, se ale malému vyrážka na bříšku zhoršila - zčervenala. Na lopatkách, resp. jedné se opticky zvýraznila. Na stehně zůstali pouze krupičky. Začala jsem malého mazat vazelínou, tak zas červenání zmizelo, pouze zůstává krupička. Vím, že nemůžu očekávat zmizení hned, ale bylo by to skvělé 🙂 Zatím budu mazat, mazat, mazat.
Ještě jsem se chtěla zeptat na použití měsíčkového krému na obličej. Myslíte, že je pro alergika, atopika vhodný?
Děkuji moc.

kaja73
16. dec 2010

@kam.zyk Knižky prišli 🙂 Su super.Zatial som len zbežne čitala,ale to všetko u Petka sedi.MM ide dnes ,najneskor zajtra na poštu.Diky. 🙂

stipa
16. dec 2010

ahoj holky, tak již mi přišla horoskopová kniha od kam.zyk pro mého syna, má zelený přebal a je fakt krásně udělaná!!! Precizní prácička, podrobně popsaná je první část knihy a druhá část je shrnutí toho člověka co kam.zyk napsala v části první, také dlouhé a velmi zajímavé a krásné čtení. Knihu bych doporučila všem co chtějí někomu udělat radost - opravdu to stojí za to!!!! Knihu jsem hned přelouskala, jak jsem byla zvědavá!!! 🙂 Precizní prácička - píši za 1* 🙂 🙂 🙂

veronika81
16. dec 2010

baby, aké knižky? to kamzyk píše? 🙂

kaja73
16. dec 2010

@stipa A ja som s nimi spkojna.Staršieho syna tam popisala,akoby s nim vyrastala 🙂 Ak taky presny je aj zvyšok tak klobuk dole.Ja budem mat potom doma raz asi politika 😀

anduca
17. dec 2010

Ahojte!
Boli sme na očkovaní. Malinká spinká, veľmi ju to unavilo, takto som ju ešte nikdy nevidela. Dali jej obidve, aj Hexu, aj Prevenar, lebo o 10 dní bude mať 6 mesiacov a keby sme to rozdelili na dvakrát, tak 2. očkovanie by sa nestihlo v termíne (mala by už skoro 7 mes.) - to bola doktorova reakcia. Dúfam, že malinká bude v poriadku!

stipa
17. dec 2010

@anduca ahoj, nic si z toho nedělej, můj kluk to takhle dostal 2x a nic se mu nestalo, ani nebyl unavený, nic. Kam.zyk to nedoporučuje již tady psala proč, ale naše doktorka to takhle dává každému, podle mně ani neví, že se to nedoporučuje společně. Neboj, malá vbude o.k. 😉

kaja73
17. dec 2010

@stipa
@anduca Pri spoločnom podani lekari šetria svoj čas a zvyšuju u deti riziko vedlajšich učinkov.Už si presne nepametam o kolko percent-cca o10,ale už to presne neviem.A hlavne hlinik sa prekračuje-dieta dostane už toxicku davku.Ale "odbornici" to nepripuštaju.

stipa
17. dec 2010

@kam.zyk - v té horoskopové knize píšeš do budoucna o Echinacee, Greposeptu a Rakytníkovém sirupu. Na Echinaceu je ještě malý, ale ten sirup by mohl užívat již v roce? Nebo to raději teď doporučuješ ten Grep?? Napiš mi prosím od kolika let doporučuješ Echinaceu a od kolika sirup? Kolem 3 let? Asi až bude chodit do školky, že? Nebo? 😅

kaja73
17. dec 2010

@stipa Ja len k tej echinacee.Existuje aj homeopatia echinacea,ta sa može už aj u babetka.Mne maly bral echinaceu Ch 5.Berie sa dva tyždne,potom tyžden pauza a zas dva tyždne.Rano,na obed a večer 5 guličiek.odporučil mi to homeopat,ked mal maly 8 mesiacov.

anduca
17. dec 2010

Malinká je zatiaľ v poriadku 🙂 Po zobudení sa usmievala 🙂 Ani horúčku nemá, dúfam, že už ani nebude mať.

kam.zyk
17. dec 2010

@stipa přesně jak píše kaja, je možnost to brát ve formě homeopatik. Ohledně toho horoskopu, jsou tam taková horší období pro imunitu, a to období obecně zátěžová pro atopika: nástup do školky, atd.- takže klidně už teď můžeš (ale jen v zimních obdobích a prostě v zátěžových obdobích, ne soustavně, ať to neztratí ten efekt) dávat Rakytníkový olej (je zima, teď je ta doba)-a Echinaceu - klidně tu klasickou už ve 2 letech dávat, ale zas- ne soustavně, ale v obdobích zátěže. Greposept- občas vytřít pusinu, u těch atopiků je obecně dobře dezinfikovat se 🙂 Mimochodem, kaja může být tvůj poradce v tomto, protože její starší syn tam má taky trochu nižší odolnost org.vůči bakteriálním infektům, ale zvládla a zvládá toto ošéfovat skvěle.

stipa
18. dec 2010

@kam.zyk ahoj holky @kaja73 děkuji za info 🙂 člověk se pořád musí ptát jako ten.... jen aby prckovi pomohl nebo zase neuškodil. Jsem v tomhle hrozná!!! Mám dětskou ke které chodíme, je také homeopatka, ale že by něco nabídla, to ani náhodou. Zeptám se jí na tu Echinaceu - ta mi to zase vyvrátí atd.... už to vidím 😒 @kaja73 dobře, takže ohledně těhle věcí, dám kam.zyk oddych a budu otravovat TEBE 😉 máš radost??? 🙂 kam.zyk mi Tě doporučila - Mimochodem, kaja může být tvůj poradce v tomto, protože její starší syn tam má taky trochu nižší odolnost org.vůči bakteriálním infektům, ale zvládla a zvládá toto ošéfovat skvěle.

stipa
18. dec 2010

Holky, teď z jiného soudku - máte doma někdo domácí pekárnu a pokud ano, jaká je spokojenost? Asi řeknu ať mi ji přítel koupí k narozeninám. Napište mi k tomu názor a třeba i značku a tak. Díky moc. Dnes dělám ty HA houstičky už to kyne 😉 a už se na ně těším 😝 mňam

kam.zyk
18. dec 2010

@stipa domácí pekárna je prý úžasná věc, když si člověk dělá ty bezlepkový a alternativní chleby, koláče, mám dokonce recept na HA knedlík z domácí pekárny, když bude zájem, vyhrabu ho. Taky už jsem nad ní mnohokrát přemýšlela, ale vždycky se našel jiný, v tu chvíli důležitější důvod, kam dát prachy...ale jednou si jí koupím a hotovo 🙂

kam.zyk
18. dec 2010

@bianka234 no to by bylo úžasný! Tak to já využiju 🙂

@quitko měsíčkový krém- pro malé děti jsou trochu jiné krémy, pro větší děti a dospělé zas jiné. Já na měsíčkový krém (Dermacur od Barekolu) nedám dopustit, nebýt jeho, mám ekzematické oči - a to je, řeknu vám, ženské, pěkné peklo, když svědí oční víčka...

mauska
18. dec 2010

já mám pekárnu moulinex a jsem moc spokojená 🙂 akorát jsem teď bez hnětacího háku, páč ho manža nechtě vyhodil s tvrdým zbytkem chleba 😀 ale nový hák už je na poště 😉 Kdybych ji neměla tak kynuté věci nedělám.
Prosím o nějaké HA recepty, klidně do IP, kují 🙂

bianka234
18. dec 2010

@stipa ja pečiem malému chlebík len v pekárni, používam sušený kvások, je oveľa zdravší ako kvasnice , a je to super, robila som aj briošku, dá sa tam všetko, dokonca aj dzem, to som neskúšala. Ja mám tefal a super.
@kam.zyk tak ti to zistím a hneď ako sa dozviem napíšem 😉

margareta76
18. dec 2010

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Pred rokom sme starsiemu synovi (dnes ma 2 1/2 roka) objavili po celych rukach take drobne pupaciky (ako taku krupicku) neskor sa to objavilo na nohach, ale iba na stehienkach. Nesvrbi ho to, nemokva to proste je to iba taka draplava koza. Pediatricka to uzavrela ako atopicky ekzem. Dala nam na premastenie Excipial u lipolotio, na uzivanie kvapky Zodac a do kupela Balneum Hermal. Boli sme aj u alergologicky (12/2009), ziadnu alergiu mu nezistili, ale kedze ja ma intoleranciu laktozy tak sme malemu zacali davat napoje ryzove, ovsenne... z DM drogerie. Asi po troch mesiacoch sa koza vyhladila, Zodac i ostatne lieky sme vysadili a az doteraz bol bez problemov. A teraz (zase v decembri) presne tie iste problemy. Niekolko prispevkov som si od vas aj precitala a na zaklade nich som ho zacala rano potierat Bepanthen mast a vecer Excipialom. A kupeme ho vo vode s pridanim Balneum Hermal. Zatial nejake velke zmeny nepozorujem. Myslite si, ze je to atopicky ekzem? Liecebne opatrenia, ktore u syna realizujem, su podla vas spravne?

margareta76
18. dec 2010

@kam.zyk Mam na teba ako na imunologicku jednu veeeelku prosbu. Uz niekolko rokov (15-20) sa mi v ustach tvoria afty, takmer bez prestavky. Najlepsie to bolo pocas tehotenstiev, vtedy som nemala jedinu aftu. Ako som pisala vyssie v prispevku mam zistenu intoleranciu laktozy, snazim sa mlieku vyhybat (aj ked nie vzdy to ide 100%), myslis si, ze by tam mohol byt problem? Intenzivny vyskyt aft mavam napr. pred menstruaciou. Dakujem za odpoved.

spagatice
18. dec 2010

@kam.zyk Ahoj, máme velký problém, tak píšu. Stále koupeme v hypermanganu, mažeme jednou za den bepanthenem. Trošku se to zlepšovalo, už to tak nesvědí. Ale fleky mu pořád zůstaly, jsou trochu výraznější a udělaly se mu nové na kolínkách. Zřejmě to souvisí s tím, že má zánět spojivek, bere mast - antibiotika a navíc se mu prořezali další tři zuby. A já kráva ještě nekoupila ty probiotika, jsem fakt neschopná 😠 .Jenže bydlíme na vesnici, tady lékárna neni a ve městě vždycky zapomenu ☹ Prosím jak mám postupovat dál?

tygrous
19. dec 2010

@stipa Ja mam pekarnu Eta Siesta a jsem z ni nadsena cele 2,5 roku, co ji mam. A manza uz nechce vubec kupovany chleba. Delam v ni chleba, kynuta testa na rohliky, buchty, knedliky, zkousela jsem i marmeladu a fakt super😉 Ja bych bez ni taky kynute testo nedelala, neumim ho pekne zadelat😅
Teda docela me tu nahlodavate s tou horoskopovou knizkou😉 Asi to nadhodim pred manzou, ze by to mohl Honzik dostat jeste zpetne k narozeninam.

Jinak vcera jsme meli velkou oslavu, tak se musim pochlubit s dortem😉. Nakonec to nebyl zadny HA dort, protoze jsem stihla ozkouset na Honzikovi i vajecny bilek a samotne piskoty a mandarinku, tak jsem mohla s klidem udelat jogurtovy dort prokladany piskoty a bananem a mandarinkou. A mel uspech😉

@kam.zyk Chci se te zeptat, jak s rybami v jidelnicku? Nekde jsem ted cetla, ze radsi az od dvou let... A kdyby teda to slo uz ted, tak jakou rybou zacit? Dik moc. A preji ti moc krasne a co nejvic pohodove a klicne Vanoce a cele tve rodine hlavne hodne zdravi!!

kam.zyk
19. dec 2010

@margareta76 pošli mi fotky ekzému, podle toho se posoudí mazání. Afty souvisí dle mého názoru se sníženou obranyschopností (a citlivou imunitou), brala bych probiotika, a aplikovala na ně genciánu. Ono, intoleranci lakt.má třetina dospělé populace...ale zcela jistě chod imunity ovlivňuje strava, takže určitě laktóze se vyhýbat.

@spagatice přidej sem fota.

@tygrous dort je úúúžasnej 🙂 Ryby lze už zařazovat teď (nové studie přehodnotily názory na zavádění potravin do jídelníčku atopika) - jsou vánoce - co zkusit sladkovodní rybu? Z těch mořských pozor na treskovité, pangase, ale třeba štikozubec (hejk) nebo losos by měl být OK.

stipa
19. dec 2010

Ahoj holky, díky za tipy na pekárnu 🙂 už si plánuji, jak ji doma nadhodím 😀

@tygrous Jinak dort je nádherný!!! Moc se mil líbí - jsi šikovná holka 😉 🙂 A tu horoskop. knihu si kup - je krásně udělaná!!!

@kam.zyk chtěla jsem se zeptat na to máslo ghí - děláš si sama doma přepuštěné máslo? 😅 na netu je vždy napsán jen postup jak si ho udělat, ale nemohu sehnat odkaz na koupi nebo tak něco. Nejsem si moc jistá, že ho koupím u nás v bylinkách i když tam toho mají dost 😒 🙂 Díky za radu

tygrous
19. dec 2010

@kam.zyk
@stipa Holky, diky za pochvalu dortu😉 Moje mamka si myslela, ze jsem ho koupila😉
Jinak dik za radu ohledne ryb. Pangase ani nemam v planu doma varit, co jsem tak o nem cetla 😒 Ale teda kaprika asi v patek vyzkousime😉 + detsky bramborovy salat... Mam pocit, ze najednou je z Honzika velky kluk, behem poslednich par dni udelal obrovske pokroky, co se tyka chozeni, povidani, znakovani...jsem z toho uplne dojata😉

valentinuska
19. dec 2010

@tygrous máš i můj obdiv, dort je úžasný 🙂
co více přiblížit recept? 🙂

kaja73
19. dec 2010

@kam.zyk Mam doma ten rakytnikovy olej,to ho možem davat krpatemu?Ak ano ,ake množstvo a ako často?A este možem mu dat ochutnat na Vianoce z kapra? Potom daj vediet,či došli prašule.Dakujem.

margareta76
19. dec 2010

Dakujem @kam.zyk za ochotu nam poradit. Fotku som urobila, ale neviem ci bude dostatocne kvalitna. Ked ten ekzem ani v skutocnosti nie je velmi dobre viditelny, viac-menej je ho citit pri dotyku. A este som zabudla napisat, ze dostava raz denne Biogaiu.

miskatn
19. dec 2010

Ahojte, som na tomto fore nova, do mojho fotoalbumu som dala niekolko fotiek mojho synka
( https://www.modrykonik.sk/fotoblog/miskatn/albu... )
Poprosim vas aj @kam.zyk ak budete mat chvilku pozriet sa na ne a napisat mi vas nazor.
Kozna lekarka nam dala na kupanie Oilatum a na natieranie Bioderma ABC Change. Uz su to dva tyzdne, stav je viac menej rovnaky. Boli sme v piatok na kontrole, akurat vtedy to mal chvilku lepsie, lekarka mi povedala, aby som maleho tolko nepozorovala ☹ ..... vopred dakujeme !