Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

hellosona
28. mar 2008

ahojte ... dakujem za nazory ohladom mora...

dnes sa to malemu tiez zhorsilo 😖 ale mam pocit, ze sa v noci spotil, tak z toho...

alami: ja nejem ani banany, obsahuju histamin...

a co robite, aby si to vase deticky neskriabali? nas ma este len 2mesiace a uz si to vie skriabat ☹ (davam mu na noc tie bavlnene rukavicky), neviem si predstavit vacsie dietatko 😔

jahodka11
28. mar 2008

hellosona, nam celkom zaberaju kvapky fenistil....a masticky od koznej, jedna biela a jedna hneda....take miesane... mastim stale, sem tam aj indulonou, od stredy nekojim, tak som zvedava, ci mu to prejde...a je pravda, ze vonku to ma najkrajsie, doma mame teplo a vtedy to ma velmi cervene....aj kozna nam povedala, ze mame obliekat maleho lahko a nie moc teplo...

jahodka11
28. mar 2008

jabber a co je to ten ecover? to nepoznam..... my perieme v lovele a namiesto avivaze davame ocot....a medzinami, ani mi ta avivaz nechyba 🙂 usetrene peniaze, haha 🙂

lusil2005
28. mar 2008

nissanek no dokine som mala menovat rad za radom co mala papa. a ona podla toho davala testovat skupiny alergenov. po styri su tusim. a okrem toho dala aj ine napr prach, roztoce, plesne, atd. a vysledky sme mali za dva tyzdne. a to pocas nich bola aj velka noc, takze dost skoro... inac - ja som tiez hovorila ze nech jem co jem, nema to vobec ziaden vplyv na ten kolotoc exemovy u nas. a vidis - nasli nam len potravinove alergie. je to vlastne take stastie v nestasti... takemu prachu by som sa asi tazsie vyhybala ako mlieku alebo psenici.

inac natalia - to aj ja tvrdim ze sa desim leta... ale doktori ma utvrdzuju v tom ze v lete sa to zlepsi, vraj slnko tomu velmi pomoze. tak uvidime

jahodka11
28. mar 2008

lusil, ked mozem porovnavat moj ekzem, tak v lete je to naozaj lepsie....slniecko pomaha 🙂

lusil2005
28. mar 2008

jahodka no dufam ☹ a este viac dufam ze do leta nam zaberie homeopatia 😝 uz si prestala kojit? no daj vediet potom ako ste dopadli. ja som nakoniec skoncila na bezlepkovej diete... no co, mozno trochu schudnem pred letom 😀

jabber
28. mar 2008

alami - ach jo, no, tak vítej do klubu 😒 ☹
Já jsem na radu dr vyloučila kakao, ořechy, citrusy, rajčata, mlíko (dovolené jsou pouze jogurty a další zakysané věci), samozřejmě žádné velké kořenění. Jedla jsem jen rýži, brambory a mrkev. Četla jsem, že můžou vadit i banány, vejce a bílý cukr. Taky je asi dobré začít prát v nějakém tom slizu nebo prostě v něčem ekologickém, kde nejsou chemikálie. Nám se třeba ta moje dieta nijak neosvědčila, měla to pořád stejné, asi po 2 měsících jsem začala jíst normálně a nedělo se nic. Jak jsme začali brát ty homeopatika, tak se to začalo zlepšovat, ale pak jsem taky změnila prací prášek, takže teď stejně nevím, jestli se to lepší léky nebo práškem. Nejzrádnější na tom je, že to může být z čehokoli - od zvířecích chlupů, přes jídlo a prací prášek až po chlorovanou vodu ve vaničce anebo smog 😖 .
Mě se malá tehdy osypávala taky pořád víc a víc, vždycky jsem nově objevené místo obrečela a propadala zoufalství, často jsem neměla daleko k hysterickému záchvatu, ale manžel naštěstí vždycky říkal, že to zvládneme. Vím jak ti je, ale neboj, bude to lepší 😉

jahodka - Ecover je právě ten ekologický prací prášek, mrkni třeba sem:
http://www.edenshop.cz/ecover-cat_4.html
Mě třeba zrovna před Lovelou naše mudra varovala. Koukala jsem na ní, ona je sice pro miminka, ale nějaké fosfonáty a optické zjasňovače obsahuje 😒

Holky, v létě by to mělo být vážně lepší, spousta lidí říká, že v létě ekzém vůbec nemá.

hellosona
29. mar 2008

jahodka: a kojit si prestala kvoli malinkemu?

no, ja som praveze v detstve mala v lete ekzem najhorsi 😖 zacalo to tak v maji a na jesen vymizol... preto doteraz neznasam slnko a teplo 😝
ale ked som pri vode, na slnku sa osusim a potom sup do tiena... a vraj ozaj so slnkom opatrne, veeelmi postupne treba ukazovat pokozku na slnko...

junovka
29. mar 2008

Timka, praveze od maja do septembra koza krasna, bez vyraziek 😉 😒

alami
31. mar 2008

Tak nám sa to už rozšírilo na celé telo. Od vláskov až po nožičky. Keď ho natieram, idem ako po rajbalku a je mi z toho do plaču. Máme nejakú robenú mastičku - nie kortikoid, lipolotio a fenistil - kožiar mu dal 3x5kv. ale dnes som volala alergologičke, kde chodím so starším, tak že keď má 7 kg, tak mám dať 3x7kv - že podľa počtu kg dieťaťa aj počet kvapiek. Sklamala ma, že sa takýmto malým testy nerobia, vraj mám len skúšať a zisťovať čo to spustilo. Mám pocit, že aj to že sa zvykol spotiť - spal len von a keď sme sa vrátili dospal doma a spotil sa - takto som mu po spotení našla aj prvé vyrážky - som myslela, že to budú potničky. Do teraz som aj aviváž dávala a milujem mak🙂
Takže toto všetko je vlastne chyba, však? Periem v Lovele, môžem?
granko nevadí? - ale síce, čo to mlieko, čo si s ním dám? Prečo mlieko nie je dobré?

A varíte s bujónmi s glutamanom sodným? Som od jeho narodenia vysadila - mala som bio bujón bez glutamanu, ale mi došiel, tak som použila obyč. Že by aj to mohol byť dôvod?

jabber
31. mar 2008

alami - může to být z toho všeho co píšeš 😖 - Granko, Lovela, aviváž, mlíko, bujón......fakt z čehokoli ☹

alami
31. mar 2008

☹ díky

jabber
31. mar 2008

alami - no já vím, moc jsem ti nepomohla ☹ , ale je to tak. Když nám dr řekla, že máme AE, tak mi nasadila hned dietu, zakázala Lovelu a aviváž. Jedla jsem jen brambory, rýži, mrkev, jogurty a zakysané věci a pečivo - to mi ještě říkala, že nemám jíst pečivo, kde je droždí, ale jen kypřící prášek, že nějak rychleji vyprchá, nebo co. Na praní jsem koupila mýdlovou Hanku. Ale než jsme začali chodit na homeopatii, tak jsem stejně žádnou změnu nepozorovala 😒 . Jestli ti můžu poradit, zkuste nějakého homeopata, u dětí je AE výborně léčitelný. A hlavně promašťujte a promašťujte a promašťujte. Držím pěsti

alami
31. mar 2008

ďakujem, budem hľadať toho homeopata 🙂

lusil2005
31. mar 2008

alami a hlavne nezufaj... ono sa to trosku stiahne hadam. drzim palce.

nissanek
31. mar 2008

tak my to máme teď jak na houpačce, dva dny špatný, dva dny trochu lepší...jsem z toho dost smutná... ☹ . Jakou máte zkušenost s Holtovou mastí? já jí to mažu na ty svědivé ložiska a snad jí to trochu uleví....

jabber - ten prací prášek Hanka to je spíš mýdlo ne? a dáváš to normálně do pračky? vymáchá se ti to dobře? Já jsem dneska koupila v dm prášek Neutral, který se tváří přímo pro alergiky (bez parfémů, barviv, aviváže...) tak uvidím. Zatím peru v persilu a možná jí to dráždí.

hellosona
31. mar 2008

ahojte...

alami: nasmu sa to tiez zhorsi najma vtedy, ked sa spoti, takze xodime uplne nalahko... az dnes jedna kamoska mamina pozerala, ze ako je nalahko vonku obeleceny, ale jemu to vyhovuje...

no my takisto raz tak, raz tak a to uz takmer nic nejem... 😒

a preco nie je lovela dobra? 😕

jabber
31. mar 2008

nissanek - jojo, je to mýdlový prací prášek a to mi mudra doporučila. Dávala jsem to do pračky rovnou na prádlo, protože já ty zásuvky používám jen na gel, prášek mi v tom několikrát zůstal nevypláchnutý. A vymáchá se to dobře, já všechno máchám 3x - poprvé normálně vyperu s mácháním, pak dám nějaký kratší program bez prášku (to dělám proto, aby se to vymáchalo v teplé vodě - mám totiž dojem, že když se máchá jen ve studené, tak to nikdy není tak dobře vymáchané) a nakonec to ještě vrátím znova jen na máchání ve studené vodě. Někdy si připadám jak maniak 😀 😝 . Ale s mýdlovými prášky je jiný problém - trošku to zanáší buben - jak tam nejsou ty chemikálie, tak je to takový mastný. Takže musím jednou za čas něco vyprat v normálním, aby se to vyčistilo.

hellosona - psala jsem to o pár příspěvků výš - tváří se jako kdovíco pro miminka, ale fosfonáty a zjasňovače tam jsou 😖

jabber
31. mar 2008

nissanek - jak se vám to zlepšuje a zase zhoršuje, to nám dělá taky, homeopatka říkala, že je to naprosto normální a správný průběh léčby, takže z toho smutná nebuď 😉 🙂

hellosona - ještě k té Lovele - já neříkám, že je špatná, spoustě dětí samozřejmě vůbec nevadí, jen chci říct, že v případě AE by se na ní mělo dát pozor, protože zrovna ona může být důvodem.

Mimochodem, včera u našich jsem dala Adéle body a dupačky, co u nich má, máma je vyprala v Lovele - a dneska to má zase trošku horší. Takže nevím, jestli je to náhoda anebo ne. Budu to muset ještě vyzkoušet.

alami
1. apr 2008

no ja som tiež už prala"trochu inak" ako bežne - dala som síce lovelu, ale máličko, normálka oprať + predĺžené plákanie + ešte jedno plákanie.
Na koľko stupňov dávate prať pri AE? Ja som do teraz bežne na 40°, ale teraz som dala radšej 60° - len neviem, čo na to povie to jeho prádelko?

wali
1. apr 2008

k tej Lovele - konkretne my sme s nou mali obrovsky problem, maly sa z nej priserne vyhadzal (po celom telicku a najhorsie samozrejme na tvaricke) a to aj opakovane, takze viem urcite, ze to bola Lovela.
alami, myslim, ze uplne kludne mozes vyskusat 60-tku. ja detske veci periem na 60° a nikdy sa mi nic zle s tym nestalo. ale ja celkovo periem biele pradlo na 60-tke, takze som to ani neriesila. a machat davam 2x.

lusil2005
1. apr 2008

alami prat mozes kludne na 40 ale treba vsetko zehlit. ja zehlim z obidvoch stran.

nissanek
1. apr 2008

jabber - a pereš i na 60? a vypere ti to mýdlo i kakance...?
lusil - proč žehlit? já vůbec nic nežehlím, to bych měla ? 😅 , peru na 60.

a s holtovou mastí nikdo zkušenost nemá? díky

hellosona
1. apr 2008

jabber: hmmm... no ja si myslim, ze vo vacsine pripadov to ide z vnutra, aj ked vonkajsi faktor tiez asi pridava 😒

ja periem na 60-tku a taktiez vsetko komplet prezehlim...
co mne vela lekarov prizvukovalo v detstve, ze najlepsie je nosit biele bavlnene veci, nie farebne... aspon bodynka sa snazim kupovat biele...

jabber
1. apr 2008

Tak já peru na 60 a žehlím.

nissanek - my už tak dobré 4 měsíce žádný kakanec na prádle neměli - ale předtím jsem na ně používala žlučové mýdlo, vždycky jsem to před praním trošku předeprala. Teď to dělám se skvrnami od jídla - hlavně mrkve. Ty mýdlové prášky samozřejmě tak účinné nejsou, to je daň za to, že tam nejsou ty chemické sajrajty 😖 .
S Holtovkou zkušenost žádnou nemám, jen s Ondřejovkou, ale když jsem se ptala homeopatky, jestli můžu něco takového přinejhorším použít, tak mi řekla, ať to zkusíme vydržet a opravdu ničím, kromě promašťování, nemažeme.

jabber
1. apr 2008

hellosona - mě naše dětská dr říkala, že má hodně dětí, které jsou zrovna na Lovelu alergické a že to není až tak výjimečné 😒

alami
1. apr 2008

tak ja som už dnes preprala komplet všetko zo skrine a póóóŕiadne plákala - vyžehlila som to komplet aj s pančuškami. Ja mu sdávam len bavlnené veci a všetko prádelko má svetlé - mne to nejak k dieťatku viac sedí - biela a svetlé farby - modrá, žltá, zelená - všetko jemnučké odtiene. ono, je pravda, že tie tmavé aj čosi do kože púšťajú, hoci to okom nevidno - tie chemikálie, ťažké kovy...
snažila som sa mu dnes kúpiť nejaký čaj, to je hrôza, všetky obsahujú kadečo - no čo sa mi ešte najviac videlo, obsahoval šípky - čo poviete na šípky?

Inak, ja teraz neviem, či môžem zavádzať ďalšie potraviny. zatiaľ papal zemiak, mrkvu, kuracie mäso, banán a jablko. Raz brosk. sunarku - det. výživu - pár dní nato sa vyhodil. Asi o 3 dni - tak to hádam nesúviselo, ale radšej ju už nedám - nejakú dobu. No ale zavádzali by ste teraz ďalšie potraviny? Neviem ako potom budem vedieť, že reaguje na novú potravinu, alebo sa mu AE zhoršil... ale nemôže zostať len pri tých 5tich potravinách?!

jabber
1. apr 2008

alami - to jsi to vzala teda pěkně zgruntu 🙂 to je dobře. Jinak o šípkách já nic nevím 🤐
My jsme v jídle začínali s mrkví, rýží, brokolicí - to by mělo být všechno bezpečné, pak jsem přidala krůtu, králíka, brambory, dýni, telecí. Teď jsem jí dala cuketu, ale tu nechce, stejně jako květák. Z ovoce dáváme zatím jen hrušku, jablko a banán.
No nevím, asi bych teď pár dní počkala, až se to uklidní a pak zas něco zkusila. Říkají mezi novými potravinami mít 3denní odstup, takže to po těch 3 dnech asi i po té broskvi být mohlo 😖

alami
1. apr 2008

vidíš, to je pravda že ak sa má 3 dni počkať....no takže broskyňu posúvame do ďalekej budúcnosti.... 😒

leila
2. apr 2008

tak som sa niecomu priucila, prala som doteraz na 40tke, skusim tiez na 60tke.. a skusim zmenit lovelu, lebo ju pouzivam od zaciatku a maly ma ekzem v podstate od zaciatku..