Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

modra1
1. apr 2011

@hnedoocka23 Do kaše si nastrúhaj čerstvé ovocie, ja som si dávala aj strúhaný kokos ešte počas varu, aby nabobtnal, zaujímavú chuť dodá troška melasy (je ale špecifická, nie každý ju znesie).

hnedoocka23
1. apr 2011

@modra1 ted už to vím,že s tím očkováním jsem udělala velkou chybu a tím locoidem taktéž,ted si za to můžu tak akorát sama 😠 už mi psala kamzyk 🙂

hnedoocka23
1. apr 2011

26.4.máme jít zase na další očkování druhé dávky 😒 můžu to poposunout anebo popřípadně i rozdělit ne??že prvně dostane hexa a pak prevenar třeba 14-3týdny,to mi psala kamzyk..

modra1
1. apr 2011

@hnedoocka23 presne tak, aj posuň ak ešte bude mať červený ekzém alebo nejaký infekt a určite rozdeľ. Mne napr. dcéra napriek diéte a už bola dlhá čistá zareagovala vždy na Prevenar novými suchými ložiskami, dávala som ho po 3 týždňoch po hexe.
Človek sa na chybách učí, už si dáš pozor a bude to len lepšie 😉. Je malinký, je to všetko preňho záťaž, ale má zodpovednú mamu tak to bude dobré.

zuzikkaa
1. apr 2011

ahoj baby,,tak dnes nam v lekarno dali toto

http://www.lekarna.cz/multilind-mikrosilber-lot...

zevraj overene a pomaha na AE,,takze vyskusame a uvidime.nemame toto mlieko ale krem.nanasa sa 1x za den tenucky film...vyskusame ,uvidime ,,dame vediet 😀

hnedoocka23
1. apr 2011

@modra1 dobře,tak to uděláme takto 🙂 ach jo,kdybych to věděla dříve,mohli jsme už být krásně čistí a ted jsme na tom hůře,ale věřím,že to bude dobrý 🙂 🙂 fotky jsem posílala kamzykovi 🙂

kam.zyk
1. apr 2011

Ahoj, chtěla bych ohlásit, že cca od konce dubna už budu mít svoje články o atopii, z nichž vychází ženy (luthien, modra, blandik, atd.) při radách tady v diskuzi, na serveru proalergiky.cz a budu tam moderovat diskuzi o atopickém ekzému dětí 0-3 roky. Bude tam i srozumitelný manuál, jak u dítěte 0-3 roky atopický ekzém dostat pod kontrolu. Tvořila jsem ho přes 2 roky, během této doby ho zdokonalovala během vedení maminek v boji s atopickým ekzémem jejich dětí a výsledkem je právě zmiňovaný manuál. Moje zkušenost je ta, že atopický ekzém u dětí 0-3 roky není tak těžké stabilizovat, podmínkou je úprava stravy (vychytání alergenů, protože AE u dětí 0-3 roky souvisí se stravou ve většině případů) a sekundárně úprava kosmetické péče. Kortikoidy jsem použila v léčbě pouze v 1% případů, a sice pouze na nezbytně krátkou dobu.

Současně chci upozornit, že rozšiřování článků a jídelníčků (HA dieta pro atopické děti a kojící maminky) bez svolení autora je porušováním autorských práv (121/2000 Sb). Věra

hnedoocka23
2. apr 2011

ahoj holky,co říkáte na sůl z mtrvého moře..mám ji doma??myslíte,že bych mohla malého v ní semtam vyčáchat 😉 jinač používám olej,co nám předepsala DR. linolu..a koupu co dva dny...

majdula
2. apr 2011

Ahojky,
chci jen po nejake dobe napsat, ze problemy (cervene drsne skvrny na tvarickach a brade), ktere prcek mel pres zimu, uz jsou pryc 🙂
Opravdu, jak jste psaly, bylo to zpusobene mrazem a chladem (tvaricky) a co se tyce brady, tam to bylo evidentne od toho, jak si vecer naslintal pri usinani a mluveni pod dudlicek 😅 Mraz presel, dudlicek odesel a pusinka je zase jako nova 😵
Mela jsem tehdy fakt velky strach z moznych problemu s mlickem, nakonec ani na dietu nedoslo a vse je OK.
Kazdopadne diky vsem, co jste mi tu radily a dobre poradily 🙂

luthien.k
2. apr 2011

@hnedoocka23, napíšu, co říká autorka knihy o atopickém ekzému (Mudr. Čapková a spol).: že léčebný efekt Mrtvého moře netkví jen v té soli, ale hlavně celková klima při pobytu u něj. Navíc prý kvůli značné agresivitě produktů u Mrtvého moře je lepší jejich použití pod dohledem odborníků (někde v sanatoriích, lázních atd.). Od jakého věku je možné to vyzkoušet, ale nepíše. Já bych do toho asi nešla, být Tebou. Nicméně zkušenost s tím nemám.
@majdula, to jsem ráda, že to přešlo 🙂

hnedoocka23
2. apr 2011

@luthien.k díky,proto se ptám,taky nemám zkušenost a raději ani zkoušet nebudu 🙂

lojzina
2. apr 2011

@luthien.k ahoj,vidim ze pisete o ucincich more,znamena to ze atopik k mori ,,nemuze"?

luthien.k
2. apr 2011

@lojzina, naopak, pobyt atopika u moře se doporučuje a často velmi pomáhá (samozřejmě ne pečení se na sluníčku atd.), psala jsem o prostředcích z Mrtvého moře (používá se sůl, bahno...) - ty patří raději do rukou odborníka.

lojzina
2. apr 2011

@luthien.k aha,diky 🙂 .a prosim te,jak dlouhy by ten pobyt mel byt,aby mel ucinek?

luthien.k
2. apr 2011

@lojzina, opět jsem nakoukla do knihy 🙂: ke zlepšení (často úplnému vyhojení ekzému) dochází prý po cca třech týdnech pobytu 🙂

hnedoocka23
2. apr 2011

@lojzina švagrová bojovala s atopem od 4-7let..pak byl klid,potom s ejí to ukázalo na začátku puberty,kolem 13roku a vymizel v 15letech,kdy se vrátila od moře z Řecka,byla tam 14dní 🙂 znám případy.že někomu pobyt u moře exém zhorší 😕

hnedoocka23
2. apr 2011

taky jsem dokonce četla příspěvěk od jedné holčiny,že s malým a rodinkou jeli k moři na půl roku,že už si nevěděli rady s atopem a mají klid 🙂 🙂
co říkáte na solné jeskyně????

lojzina
2. apr 2011

@hnedoocka23 jj,taky znam... 😒
@luthien.k az? 😕

luthien.k
2. apr 2011

@lojzina, já s tím nemám osobní zkušenost, takže píšu, co čtu v té knize - první týden prý bývá zhoršení (vliv cesty, únavy, změna režimu - prostě adaptace na nové prostředí), ke zklidnění dochází druhý týden a ke zlepšení ten třetí - ale určitě jak píše @hnedoocka23, je to individuální, nicméně si myslím, že méně jak 14 dní smysl nemá.

lojzina
2. apr 2011

@luthien.k hm,asi to tak bude...ale moc dekuju za info... 🙂

blandik
2. apr 2011

@luthien.k - ahojky, nakoukla jsem tady a ty už radíš 😵 Jak ti je a jak to jde?

luthien.k
3. apr 2011

@blandik, ahoj 🙂 Myslím, že budu zatím zvládat jen takové dílčí věci, ale vedení nových mamin asi ne...
Jinak to jde docela dobře, sice nás čeká ta operace kýly, ale až někdy po šestinedělí, až se prý vzpamatujeme z porodu a pak už to snad bude jen dobré 🙂

ludmilabb
3. apr 2011

@luthien.k ahoj tak uz fungirujes aj na konikovi 😉 skusila som zjest smotanovy jogurt a tvrdy syr, nejake rapidne zhorsenie nenastalo ale ma cervene flaky, natieram teraz len tou Ichtyolovou pastou...cize co vcul..zostat na diete alebo este skusat 😖 skusim si dat par dni pauzu ci sa jej to nezlepsi a skusit znova
citam ze vas caka operacia ach jo a co je to kýla?

luthien.k
3. apr 2011

@ludmilabb, ahoj, ono to zatím jde, mm je doma, takže třeba vezme staršího na celé dopoledne ven, malej spí... Ale až na ně budu sama a malej nebude pořád vyspávat, tak to bude o něčem jiném.
Kýla = pruh (psala jedna maminka v jiné diskuzi, tak je to snad pravda 🙂)
Jak ekzém vypadal, než sis dala BKM? A jak jsi postupovala - kolik dní jíš BKM? Chce to začít pokud možno v klidovém stavu ekzému a postupně alespoň týden přidávat BKM (půl jogurtu první den, celý jogurt druhý den, třetí den jogurt a tvrdý sýr, čtvrtý až sedmý den minimálně tuto kombinaci plus něco dalšího mléčného...). Jestli chceš začít znova, počkej minimálně týden, raději déle, ideálně začni v době, kdy bude ekzém v klidu.

lelask
3. apr 2011

@hnedoocka23 ahoj,my sme skusili morsku sol a nic zle sa nam nestalo. Ukludnilo sa jej to ale skusili sme to iba raz..Teraz sa v tom magam ja 😀 . Teraz jej do kupela pridavam Bauneum a ani sa vecer neskriabe a krasne sa jej to ukludnilo. Teraz uz len vychytat ten alergen 😠 .

lelask
3. apr 2011

Hmm, prave som chcela poctivo docitat vsetky clanky od kam.zyk a nemozem ich najst. ☹

lojzina
3. apr 2011

taky sem je hledala....

Holky mate tu nektera zkusenost s vysavaci pro alergiky?

hnedoocka23
3. apr 2011

ahoj holky,koupila jsem malému ty kapičky Bio gaia,dávkování je 5kapek a to denně,nebo stačí obden?? 🙂
@lelask já taky chtěla zkusit,ale raději do toho nejdu,nechci mu třeba ještě více ublížit,třeba by mi na to blbě reagoval.. 😅 no ale tchánovci mají v bazené močskou vodu,tak jsem zvědavá,jak se tam bude malý přes léto čachat,co to udělá 😉 a myslím že věra to má u sebe v Albíčku 🙂

modra1
3. apr 2011

@hnedoocka23 5 kvapiek denne

hnedoocka23
4. apr 2011

@modra1 ok,díky 😉