Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lucinenka001
12. apr 2011

Kočky ahojte, moze krpec 1rocny taketo polievky napriklad prosim Vas?

Mliečna polievka s cuketkou
Potrebujeme:
cuketu, smotanu, cibuľu, cesnak, múku, zemiak, koreniny, vodu alebo vývar

Na tuku orestujeme nakrájanú cibuľu. Pridáme jemne očistenú cuketu. Potom mletú papriku a restujeme. Pridáme soľ, muškát a rascu. Podlejeme vodou a privedieme k varu. Nastrúhame zemiak a pridáme ho do polievky. Smotanu rozhabarkujeme s troškou múky a vlejeme do polievky. Nakoniec pridáme majorán a povaríme.

Pri tejto sa chcem poradit prosim ci moze teda smotanu 🙂

A co polievka zo sosovice? Mozme aj to skusit?

Dakujem

Pripadne maminy ake polievky aspon menovite prosim varite pre vase lásky ? 🙂

Dakujem krasne

kazdovci
12. apr 2011

kocky zazili ste uz niektora zlepsenie ekzemu z minuty na minutu? dnes sa barborke tvaricka vycistila v priebehu 10 min..to som este nezazila a aj ostatne telicko je o dost lepsie. a to sme vcera a dnes zacali skusat iny system , namiesto prudkej parzlozkovej diety, davat pestru stravu, kazdy den inu...kiezby to takto pokracovalo aj zajtra..klopklopklop

martinka1981
12. apr 2011

@luthien.k @modra1 potrebujem vašu radu. Teraz som malu prezliekala do pyžamka a vidim že je vyhadzana na brušku a nožičkach ☹ . prebalovala som ju o 18 -tej a nič nemala. Niesom si vedoma že by som porušila dietu,davam si velky pozor. Napišem čo som jedla včera : rano čaj roiboos s trst.cukrom,rožok +chlieb s rast.maslom+šunka+pažitka .
Na desiatu som mala kolač s marhulovym kompotom(domacim,sama som ho robila).
Obed:šošovicova pol.s koreň.zeleninou
Olovr.pečene morč.stehno s chlebom+ kolač s marhul.
K večeri som si dala celozrn.tyčinky Biomila a sušene marhule.

Tak a čo ju teda z tohto mohlo podraždiť??? ten kolač s marhulami jem od nedele a že by sa vysypala až teraz? No som z toho jelen 😝

kazdovci
12. apr 2011

@martinka1981 citim s tebou. ja sa ako jelen citim uz tri tyzdne. u nas cela dieta vypalila uplne inac ako bezne zvykne. to len potvrdzuje teoriu, ze AE je pliaga nad pliagy, neexistuje jednoznacne riesenie, kedze kazdy organizmus reaguje uplne inac....

modra1
12. apr 2011

@martinka1981 je to možné, bola by to oneskorená reakcia iba o deň. Marhule by som načas vyradila. Aj mne malá v tomto veku reagovala keď som jedla marhule, teraz jej nevadia ani napriamo. Ak máš pochybnosti, môžeš ich opäť cez seba pretestovať najskôr o 2 týždne.

modra1
12. apr 2011

@kazdovci pravdepodobne patríte do kategórie špeciálny prípad. Také deti a ich mamy to majú ťažšie ako keď dieťatko jednoznačne na niečo reaguje. Držte sa 😉.

desmodka
12. apr 2011

baby a koloidne striebro??? namate s tym skusenost
inak po akej dobe by mal akzem reagovat na dietu BKM??? teda vidiet nejake zlepsenie??? dakujem

kazdovci
12. apr 2011

@modra1 dakujeme...dnes sme boli aj na poradni u detskej, takmer 10 mesiacov a 7350g. to nie je bohvie co...mala slabo pribera a detska to pripisuje AE resp diete..ale inac je ziva a bystra, takze toto ja popri vsetkom vooobec neriesim.....

martinka1981
12. apr 2011

@modra1 ok,takže marhule vynechame. Ešte ma napadlo že som zjedla kusok bananu doobeda len som to zabudla zapisať 😒
@kazdovci hmm,tak to mate ešte ťažšie. Ja už fakt pomaly neviem čo jesť 😝 Tešim sa cely den že ako dobre to vyzera a na zaver toto,no nič bojujeme dalej,no nie?? 😉

kazdovci
12. apr 2011

@martinka1981 tak tak bojujeme ako levice ako len maminky vedia....drzim prsty nech vydrzis dojcit co najdlhsie, ja som prestala v dovrsenom 8. mesiaci a teraz ked vidim, ze to asi ani stravou nie je tak mi to je luto...ale co uz..stalo sa, zivot ide dalej. ale mate moj obdiv vsetky kojace maminky, ako poctivo to dodrziavate, viem ake to je tazke....

martinka1981
12. apr 2011

@kazdovci maš pravdu,je to ťažke. A ja to mam o to ťažšie že nekojim ale odsavam a od začaitku bojujem o každu kvapku mlieka. Prvu dcerku som tiež nekojila,odsavala som zo začiatku ale mlieko sa mi 3 tyždnoch stratilo. teraz som bola rada že mliečko mame a pozri ake problemy to prinieslo 😔 . Staršia dcerka taketo problemy nema,až na par vyražok/krupičku čo ma na ličkach a ručkach ale nieje toho vela. Tak občas sa sama seba pytam či je to kojenie ok 😝 . Jasne že je,len pri takychto problemoch sa človek zamyšla nad všetkym.

Prajem vam uspešny boj s AE ,dufam že ho všetky dotiahneme do zdarneho konca. A velka vdaka tu patri dievčatam
@modra1 @luthien.k a v neposlednom rade @kam.zyk a jasne že aj @blandik 😉

Dobru noc,idem hajať...

modra1
12. apr 2011

@martinka1981 máš môj obdiv, myslím odsávanie. Ten banán nie, to by bolo skoro. ALe vyskúšaj ho osobitne.

luthien.k
13. apr 2011

@martinka1981, vždycky první pátrej po tom, co bylo nové nebo po delší době, projevit se to skutečně může i za dva, tři dny poté, co se to s mlíčkem dostane k malé.
Jinak taky obdivuju to odsávání! To si nějak při dvou dětech neumím představit...

@kazdovci, takže u vás ani BKM trochu nepomohla, když byla vysazena? Jinak takových, co reagují nejasně, je tu víc, třeba @bianka234 by mohla myslím vyprávět...

luthien.k
13. apr 2011

@lucinenka001, já bych se smetanou určitě nespěchala zjemnit polévku můžeš i tím, že do ní nakonec zamícháš UM (nemělo by se už vařit). Tipy na polévky jsou jednoduché - uvařit spolu, co máte odzkoušené, že navadí 😉 a polévka je na světě 🙂

martinka1981
13. apr 2011

@luthien.k praveže nič nove som nemala,akurat že šošovicu som jedla asi 2x odkedy kojim. Ale pisala mi Věrka že to bude bud šošovica alebo marhule 😖 . Takže ich nebudem teraz jesť a potom otestujem.
@modra1 dakujem ,je to niekedy ťažke ale čo už. keby ma niekedy niekto videl ako nahanam staršiu po dome s odsavačkou na prsniku tak by mal velku show 😀 ked sa krpana nechce ozvať a ja neviem čo robi nič ine mi nezostava 😎

modra1
13. apr 2011

@martinka1981 Ak máš chuť na šošovicu, najbezpečnejšia a z hľadiska nadúvania je červená lúpaná. Je dale dosť drahá a mne ani nechutí ako šošovica.

martinka1981
13. apr 2011

@modra1 tu poznam,davala som ju Miške ked bola malá. Inak baby myslite si že by som si mohla dať žihlavu na sposob špenatu? asi radšej nie že?
@luthien.k ?

kazdovci
13. apr 2011

@luthien.k BKM pomohla na chvilu, krasne sa zacala cistit. po case sa stav zacal naspat zhorsovat a tak stale dookola so vsetkym.....uvidime co spravi teraz pestra strava...tak ako som bola vcera nadsena, dnes su licka naspat cervene :( no co budem u nas stale to iste.....

zelep
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luthien.k
13. apr 2011

@martinka1981, raději ne, s kopřivou jako s bylinkou - je na ní času dost... 😉

@kazdovci, když není spolehlivá reakce na potraviny, tak to je fakt těžké... Jsem zvědavá, jestli s vámi dokáže něco udělat Věra, protože jestli někdo, tak ona 🙂

azarijka
13. apr 2011

@zelep ahoj, myslis ze ked budem ja jest chlorellu tak to bude mat pozitivny vplyv na dcerkin ekzem kedze ju len kojim?? ja som si citala par clankov o chlorelle a niektori pisali ze sa pocas kojenia neodporuca ini zas ze sa odporuca, tak neviem..... ☹ lebo chapem ze ked ma dospely clovek zaneseny organizmus kadejakymi toxinmi tak sa to na nom prejavi, ale co take babetko ktore sa len koji, ved ono musi mat cisty organizmus, nie?

kazdovci
13. apr 2011

@zelep presne ako pise azarijka - ekzem u dospeleho je asi o niecom inom ako u batolata. my mame ekzem od dvoch mesiacov veku nasej malej. teraz ma 10 mesiacov. mate odskusane posobenie "zelenych" rastlin aj na taketo mrnave deticky?

kazdovci
13. apr 2011

@luthien.k aj ja jej verim, ze nieco vymyslime resp ona vymysli a ja budem poctivo dodrziavat...a tajne dufam, ze nasa Babsi bude jednou z tych babik, ktorym to po roku zacne miznut same z neznamych dovodov, tak ako sa to z neznamych dovodo teraz objavuje🙂🙂🙂🙂 aj pozitivne myslenie je dolezite, vsak?

lelask
13. apr 2011

@luthien.k dobra sprava 🙂 exem je skoro fuc,dnes som ju kupala ( v balneum ) a vobec nic jej na nozickach nescervenalo 😵
Chcela som sa opytat ako zacat zavadzat potraviny. Zacat s jogurtom alebo podozrivym jablkom a hruskou? Skusit to najprv cez MM? Az sa mi do toho nechce,ked si predstavim, ze jej to pravdepodobne zase vybehne ☹

zelep
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modra1
13. apr 2011

@zelep No tak ale jačmeň = lepok, tak snáď nie pre malé miminá... Niekedy by biznis mal ustúpiť zdravému rozumu.
Prípravky, ktoré odporúčaš pomohli môjmu príbuznému po ťažkej chorobe, takže pre dospelých sú určite prínosom.

modra1
13. apr 2011

@lelask všetko najskôr cez mm. Čím chceš začať ty?

lelask
14. apr 2011

@modra1 ja mam podozrenie na ovocie.Pockam este den,dva a potom skusim radsej najprv jogurt. Cakat potom 20 hodin na reakciu??
Ty si este stale na diete? Nedari sa vam najst problem?

martinka1981
14. apr 2011

@lelask tešim sa s tebou že dieta ma uspech 🙂 . ja som včera našu kupala a hrozne vyzerala po kupeli ☹ aspon že to do rana vybledne a nieje to take hrozne.
Ja som sa aj teraz radila s Věrkou,v zahyboch mame mykozu a zvyšok telička mame mazať len Biodermou Atoderm PP a na maly kusok dať pod to Bepanthen a sledovať kde sa ta pokožko skor zjemni.

modra1
14. apr 2011

@lelask náš problém je jasný a preto je diéta, aby sa vyriešil 😉.
Ak začneš s BKM, tak by si ich mala pojedať 7 dní a sledovať u malej reakciu. Začína sa 1. deň jogurtom, ďalšie dni sa pridáva množstvo i ďalšie druhy napr. 2.deň jogurt a tvrdý syr, 3. deň pridáš aj smotanu alebo mlieko, a ďalšie dni sa napchávaš BKM. Ak nastane reakcia, prestáva sa testovať odfoť si to, napíš sem, pokiaľ nie je veľmi silná, tak sa ešte zvyčajne 1-2 dni pokračuje pre potvrdenie, ale zvyčajne je to jasné.