Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lucinenka001
27. apr 2011

Ahojte,

kočky prosim Vas co rychle a jednoduche je mozne pripravit s Reis Mlieka okrem pudingu? Ja som dnes skusala vymiesat krupicovu kasu ale to len tak ze som naliala troska Reis mlieka a sypala pomaly krupicu detsku kym nezhustlo troska. Je to tak ok prosim? Moze take nieco?
Pytam sa preto, lebo nas drobec odmieta papat aj jogurty, ani kase uz nechce ja uz neviem co mu mam davat papat. Teraz sa namotal na klasicke Opavia piskoty, ale neviem ci to je prenho tiez dobre riesenie.
A ked vsetko odmieta co mu davat papat, aby skusal nove chute a nechce, nakoniec skoncime klasicky pri jeho mliecku HAMI a je spokojny. Len neviem ci je to spravne ked tolko mlieka pije a nie je schopny spapat jeden jogurt.
Dakujem. Lucia

luthien.k
28. apr 2011

@lucinenka001, vařenou krupicovou kaši jistě z Reis drinku může, ale já to nikdy nezkoušela... Ten pudink má rád? Ono kolem toho roku je často ještě dost brzo na nové chutě, náš Tobík se pořádně rozjedl a začal se o nové chutě zajímat až kolem roku a půl, je to normální, že jedí raději to, co dobře znají, takže to určitě nijak nehroť, zkoušej, ale nech to na něm. I když ty piškoty zrovna ideální řešení nejsou, jestli nevadí vaječný bílek v nich, tak fajn, ale je tam bílý cukr a to ideální není...

lelask
28. apr 2011

@luthien.k prosim ta, ked je niekde zivocisna bielkovina alebop kys. mliecna tak to mozeme ci nie??
Vynechala sme s jedalnicku kura a mrkvu ,pridali 3x trosku slniecka a exem sa vytratil 😉 .Vcera som upiekla zase nejaku dosticku 😀 tentokrat celkom vysla ( olejovy kolac len bez vajec ) ale dala som tam obyc praskovy cukor a vecer sa trosku na jednom mieste skrabla ale inak nic. To ma napadlo az neskor, ze asi aj cukor nebude ok 😒 .Odhryzla si aj ona dva krat.
Chcem sa len poradit,cim jej to mam podoliecovat? Doteraz som to natierala kys. mliecnou a modrou indulonou. Dnes rano som jej to natrela bepanthenom.Cim by sa jej ta pokozka vyhladila 😅 . Davat ten atoderm pp?
Dufam,ze nam to uz vydrzi,chcem zacat s tymi jogurtami. Teraz jej obcas dam ryzovy jogurt kika-dufam ,ze je ok.
@martinka1981 super ,ze zlepsenie o 90% 😵 super. Takze sa nadzgavas cokoladou ,co??? 😀 😀 😀
Ja si dam asi medailu,ze som to takto vsetko zvladla a zvladam.
Jedli sme uz aj udene a nic nam nebolo- to bolo radosti .

schilk22
28. apr 2011

@luthien...no takze teprve ted se dostavam..ke schaneni tech masti....ve velke lekarne v Hodonine nemeli ty vzorky ale tady u nas mam znamou lekarnici tak tam dnes jdu a vse koupim a objednam....ona mi snad objedna ty vzorky....mela jsem tu na svatky manzela takze nestihacka.malemu mezitim vyskakalo neco i na hrudniku...davala jsem na to ten jarish...ale nevim nevim....no snad dnes dobre pochodim v lekarne...jdeme i na kontrolu a vazeni k detske tak jsem zvedava co rekne ona...ale uz ji nahlasim ze zadna indulona!ps.s tim focenim to da teda praci...musim najit spravny progrm na fotaku...ja jsem fakt netechnicka ...to je hruza!hihi

Jinak super ze je tu tolik receptu na bezmlecne a bezvajecne veci...ja uz se ted desim co budu varit a pect....a jaky mu udelam dort az mu bude jeden rok...mame zakaz lepku a mlecnych vyrobku az do roka...a pak mame jit na testy...driv pry ne....
jo a mate nekdo zkusenosti s kasi Sinlac?muzu mu to zkusit dat jako prvni prikrm?nebo radeji tu cuketu....

modra1
28. apr 2011

@schilk22 rozhodne cuketu. Sinlac obsahuje karob, ak má niekto alergiu na sóju, mohol by to byť problém. A všeobecne sa nemá začínať kašičkou, radšej zeleninou.

martinka1981
28. apr 2011

@lelask jej aj vam sa polepšilo,to fakt zžasne.Strašne sa tešim 😉

Praveže sa čokoladou nenapchavam až tak ako predtym,ani sladkym 😝 Ale dam si kusok 85% nej čokolady. Teraz v pondelok som piekla kolač a robila som podla HA receptu 😀 s pohankovym mliekom. mne to tak chuti.Normalne mlieko si davam do kavy rano.A včera poobede som si spravila špaldove kafe a pohankovym mliekom 😀 Niečo človeku už zostane z tej diety 😀

luthien.k
28. apr 2011

@lelask, živočišná bílkovina = jakákoli bílkovina ze zvířátka, čili například jakékoli maso, takže v tom problém není, nesmí se bílkovina kravského mléka, která bývá zakuklená pod názvy například syrovátka, kasein (kaseinát), mléčný protein, sušené mléko... To nebrat!
Kyselina mléčná je produktem mléčného kvašení (například v jogurtech) a není to bílkovina, takže ta se může (jogurt teda ne 😀).
S tím cukrem - hodinal jsem Věře dotaz, proč se vlastně cukr řepný nesmí... To mi leží v hlavě už dlouho, že není zdravý, že podporuje růst kvasinek, to je jasný, ale jestli to je jediný důvod, to netuším. Příště dej raději třtinový nebo nějaký ten slad či sirup (rýžový, kukuřičný... - já si je mažu na chleba místo medu, mňam 🙂)

No a metál si rozhodně zasloužíš, jako všechny maminy tady 😵

luthien.k
28. apr 2011

@schilk22, jasný, pošli foto, kosmetiku doladíme 🙂 Jinak souhlas s @modra1, kaší obecně nezačínat, raději zeleninou - cuketa, brokolice, dýně... Víc viz IP.

luthien.k
28. apr 2011

@lelask, tak díky cukru se okamžité zhoršení čekat nedá, je to spíš dlouhodobější záležitost, Věra mi k tomu dala nějaké podklady a hlavní věc je, že cukr špatně působí na střevní mikroflóru, je živnou půdou pro ty kvasinky, jak jsem psala, pak jeho zpracovávání v těle spotřebovává zbytečně některé vitamíny a minerály (vit. B1, hořčík, chrom, zinek....). A to nemluvím o zubník kazu, při pravidelné konzumaci zvyšování rizika cukrovky a kromě energie jeho nulové výživové hodnotě...
Já ho už pár let prakticky nepoužívám, jen výjimečně cukr moučkový, za který jsem zatím nenašla zdravou alternativu, nicméně i ten použiju tak jednou za čtvrt roku... (pro manžela na oblíbené nudle s mákem 🙂)

lucinenka001
28. apr 2011

@luthien.k

Luthien.k dakujemmmm za odpoved. Si naozaj zlata 🙂 . Ako sa mate? Ako sa dari drobčekovi? Spinka pekne? A ako vobec zvladas dvoch drobcov naraz ? Ta krupica bola s Reis Mlieka inak uplne v pohode. Dnes som urobila z Reis Mlieka, 1vajicka a muky + stipka soli palacinky. Normalne to vyslo, prvykrat som robila palacinky s Reis Mlieka. Mate nejaky overeny recpet na palacinky? Pytam sa prosim Ta preto, lebo take boli troska ako keby gumene tak neviem, ze preco. Ale aj tak Adam nepapal. On malo co chce papat. Ale ako pises, nejdem donho davat na silu, on aj tak dava von z pusy to co nechce. Piskoty to ano, tusila som, ze to nie je najlepsia cesta. Preco biely cukor nie je dobry prosim Ta? On nechce ani dzem papat nas drobec. Jedine co papa su polievocky, chlieb s Florou Light a vyzivky Hamanek jablkove - tie niesu sladke velmi prenho podla Teba?
Dakujem

luthien.k
29. apr 2011

@lucinenka001, o tom cukru jsem zrovna psala v předchozím příspěvku, tak se mrkni 🙂

Ty palačinky - mám recept od @uankab tady z Koníka, já je ještě ale nestihla vyzkoušet, nicméně ona je v pohodě dělá:

Palačinky bmezmléční a bezvaječné
2 hrnčeky ryžového/ ovsenneho mlieka, 2 hrnčeky hladkej múky, 1 lyžičku kypriaceho prášku, alebo sódy bikarbóny, 2 lyžice pudingového prášku, 2 lyžice cukru.
zamiesas a nechas postat cca15 minut.. ak je cesto huste, tak prilej trosku mlieka, alebo bublinkovej mineralky... skusala som to kvoli malinkej robit aj zo spaldovej muky, ale dost sa to trhalo...

Jo a @stipa dávala recept na sušenky o pár příspěvků nahoře, ty bys mohla zkusit místo těch piškotů 😉

Jaké složení má jablkový Hamánek netuším, asi v něm bude cukr - jestli chodíš do DM drogerie, kup si tam Babylove výživku, je moc dobrá, bez cukru a jiných přidaných látek, mají jablečnou, jablečno-banánovou, hruškovou - ty všechny jsou moc dobré 🙂

kaja73
29. apr 2011

@luthien.k Ja som teraz kupila bio trstinovu melasu,nerafinovanu na sladenie-ma obsah vitaminov a mineralov.Co si o nej mysliš?Biely cukor maly nepapa vobec,obcas bio trstinovy-nerafinovany,ale teraz začinam s tou melasou.Niekde som čitala,že je lepsia aj ako med-ale ten maly este aj tak nemože papat.Inak ta melasa ma taku zvlastnu chut,je sladka, ale tak inak.

kaja73
29. apr 2011

@luthien.k je to niečo taketo,ale ja ho nemam v tekutej forme http://www.mojavitalita.sk/obchod/trstinova-mel...

luthien.k
29. apr 2011

@kaja73, četla jsem, ale nemůžu si vzpomenout kde, že pro děti té melasy cca lžičku denně jenom, má hodně minerálů atd... Na slazení je myslím lepší ten rýžový nebo kukuřičný slad.

kaja73
29. apr 2011

@luthien.k Ved viac ani nedavam 😉 -do caju jednu lyžičku na cely den. Davam mu tam aj c viitamin-ten praskovy z DM ka a bolo by to inak kysle.Ale takuto info som nikde nanasla,prave naopak,že to nie su prazdne kalorie a posilnuje imunitu a je vhodny aj pri ekzeme,dokonca pre tehule,a aj deti-ak najdes link tak mi ho prosim ta posli. 🙂

luthien.k
29. apr 2011

@kaja73, ona je melasa opravdu moc dobrá, jak píšeš, jen není vhodná ve větším množství pro děti, zkusím to najít, až bude chvilka 🙂

kaja73
29. apr 2011

@luthien.k Diky. 🙂

luthien.k
29. apr 2011

@kaja73, tady je něco o slazení pro dětičky: http://www.celostnimedicina.cz/deti-a-cukr.htm

kaja73
29. apr 2011

@luthien.k Vidiš ja som intuitivne viac ako lyžičku melasy malemu nedavala-a dobre som robila.A to železo je pre neho super-bol strasne anemicky,hrozila mu transfuzia-ked mal dva mesiace.Teraz je to už OK,ale železo sa snažim doplnat kde sa da-prirodzene nie maltoferom alebo inymi liekmi.

lelask
29. apr 2011

@luthien.k dakujem ohladom cukru.
Skusala som to vyfotit ale na fotke nic nevidno. Pokozka je len taka hrbolkava,nie je hladka. Ked je vyzlecena tak citi ,ze to tam cosi je a skrabe si to aj ked ju to uz nesvrbi. Vstrebe sa to uz asi same, vsak? Ked sa spoti tak tam kde bol exem tam to trochu scervenie ale po chvili zmizne.
Takze zacnem testovat bkm,kura,banan,jablko,marhulu,por a mrkvu. Zacat treba vzdy bkm alebo jej mozem dat ovocie a sledovat co bude? Ked jej dieta na tuhej strave musi sa skusat cez MM? Nieje jednoduhsie a rychlejsie podat to priamo? Ja som uyz nedockava, uz chcem vediet co je ta potvora 😅 aby sme sa mohli konecne schuti najest 😀 😀 😀

lelask
29. apr 2011

skusila som este par zaberov

luthien.k
29. apr 2011

@lelask, připomeň mi, jak často kojíš? Ekzém se objevil až po zavedení příkrmů? Podle toho to testování... BKM je nejlepší první, aby v ní bylo jasno, protože její vysazení nejvíc omezuje jídelníček.

To doléčení - Věra na to doporučuje vitamínovou mast, která se získá smícháním těchto tří věcí v poměru 1:1:1: Infadolan, Bepanthen a Revitgal s vitamínem E - na hrubé, suché, šupící se plochy. To by mohlo být ono. Nebo Atoderm PP napůl se žlutou vazelínou. Nebo samotný Bepanthen. Je třeba zkoušet, co nejlíp sedne.

lelask
29. apr 2011

@luthien.k ked jej sa to nesupe a nieje to ani suche,len je to take hrbolate. Na tom pravom hornom obrazku to trosku vidno.
Uz si presne nepamatam kedy sa jej exem objavil ale do 6. mesiaca urcite nebol. Myslim ,ze az okolo 9 mesiaca sa objavil a okolo roka som s nou zacala chodit po koznom.
Kojim 4-5x za 24h.

luthien.k
29. apr 2011

@lelask, tak namaž ráno Atoderm PP a večer Atoderm PP a na to Bepanthen a uvidíme, jestli se to bude zlepšovat 🙂

Tak jestli nebyl ekzém při výlučném kojení, zkusíme to přímo na Sašence 😉 Věra totiž dneska už ani dietu pro maminky nedoporučuje, pokud se ekzém neprojevil při výlučném kojení... To jsou prostě ty zkušenosti 🙂

Takže, první BKM, a to takto:
1. den namazat jogurt kolem pusinky
2. den lžičku jogurtu
3. den deset lžiček
4. den půl jogurtu
5. den celý jogurt
6. a 7. den taktéž a přidat tvrdý sýr

No a podej zprávu, jak to bude postupovat! Držím pěsti, aby reakce nebyla!

domorodka
29. apr 2011

@luthien.k ahojík... prosímtě, dáváme celou dobu také Opavia piškoty do Hamánku - slaďárna, ale bohužel to jsou jediné "sušenky" bez mléka (syn má A na BKM) a Hamánek zrovna tak slaďárna, ale snáší ho nejlépe - po Hami a Hipp měl vždy krupičku kolem úst a očí...
teď už má cca od Vánoc také AE... který vypadá, že se rozjel po Pampers plínách - prý se v téhle době nepovedla várka plen a byli v nich bakterie...
No k tématu - znáš nějaké sušenky bez mléka vhodné pro tak malé děti? Je nám 18 měs. a já zatím neobjevila žádné, jen Amarantové piškoty, ale po těch byl dřívě opupínkovaný jako po mléce, takže jsem mu je již víckrát nekoupila...
A pudink - jako škrob - může? Volala jsem do firmy HAMI aby mi poradili a tam mi řekli, že pudink může klidně denně od jednoho roka..?? Ale moc jim nevěřím..😅 ??

domorodka
29. apr 2011

@misu
@kithi
@peetrunka
ahojky maminky 🙂 přidávám babskou radu na ovesnou koupel, koupala jsem v ní teď porvé 3x a zdá se to fajn, nemá to po koupeli zarudlé...jindy jo i když ho omyju jen čistou vodou... tak tedy:

http://www.docsimon.cz/zbozi/ovesna-koupel-pro-...

je to odkaz na zboží, ale je tam návod k použití 🙂 vzhledem k ceně jsem koupila ovesné vločky BIO za "pár" korun a dala asi 3 polévkové lžíce do silonové ponožky, zavázala uzlík a Alik si s ním v koupeli hraje spolu s kelímky 🙂 ovesné vločky chvilkama ždímu - pouští takové bílé trošku slizské mléko. 🙂 Jinak postupujem dle tohoto návodu až na to, že 10 minutový zábal nepraktikujem - to s naším tygrem není možné 😅 takže ho hned namažem...
Jsem zvědavec, jak se to bude dál vyvíjet 😉

kaja73
29. apr 2011

@domorodka V DM ku mas spaldove sušienky,ale aj ine bez BKM a my kupujeme aj Lotus sušienky myslim v Bille-kupuje to mm-v kaviarni ich davaju ku kave.Tie su fakt chutne ,ale obsahuju sojovu bielkovinu-moj ju toleruje,takže ich može.

domorodka
29. apr 2011

@kaja73 jj, špaldové známe,ale jsou až od 18 měsíců, teď už je může, ale kdysi ne-e... Jsou dost tvrdé a synovi až teprve teď konečně vylezly zoubky trojiky a čtyřky 😅 tak mu je snad už konečně budu most kupovat - asi před 2 měsíci je strkal do pusy celé... 😅 jinak ty Lotus jsou vynikající, ale snad ještě víc sladké než piškoty 😅 tak mu je radši nedáváme, kupujem mu zelené Bebe dobré ráno ty oříškové - jen tak mezi jídly do ruky - jako jediné, plus ty piškoty... ale chtělo by to něco bez cukru do Hamana 😅 hmm... no a v bio potravinách to bývaj většinou sušenky s ořechy... sice nevím, zda je snáší... budem muset zas na alergologii,aby nám udělali více testů na záda...

kaja73
29. apr 2011

@domorodka moj si za den da tak dva lotusy-to musi byt 🙂 vždy po obede ukazuje na spajzu a pyta si nam-nam.Nič ine sladke vobec neje,takže si myslim, že to je OK-papa len zeleniku,masko,ovocie-žiadne piskoty,už ani tie špadove sušienky a sledke na obed vobec nelubi.A večera je cista ryžova krupicka bez pridaneho cukru,alebo spaldova,ovsena-tiež bez pridaneho cukru s ryžovym mliekom. 🙂

domorodka
29. apr 2011

@kaja73 no, nám už víc než měsíc nechce večer kaši - kupovali jsme tu jahelnou Babylove a vařila jsem mu ji jen z vody a do toho max. půlku Hamana či rozvařené jablíčko... ale poslední měsíc mu k véče dáme buď zeleninu, nebo 1x týdně rohlík, okurku rajče s vajíčkem, nebo 1 a půl Hamana či Hamana s piškotama... bo rozvařenou rýži s jablíčkem.. Není toho moc na výběr... Chci teď zkusit ovesnou kaši 😉 nevíš jak se dělá? Asi se rozvaří jako rýže viď ? 😉