Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

dilemma
20. júl 2011

Ahoj hoky tak ja sem se sem prisla kouknout take jsme mely v roce a ctvrt AE a byl to des mely jsme to na tvari a kazdy vzdicky na nas koukal jak na blazny:( doktorka nas poslala na kozni ta mi rekla ne nemam pouzivat kosmetiku jonsn:( my ho pouzivaly od narozeni a nioc nebylo a napsala nam nejaky olejicek s mastickou ze by to melo promastit tu vyschlou kuzicku co mel na tvarich:( ja z toho byla nestastna protoze ani zmena kosmetiky nepomohla a to byla doporucena od kozni:( no des pak jsme daly pric kocku protoze ja furt mela v podvedomi ze to bude mit z toho jak se k ni tuli a hladi ji po 1mesici az bylo od kocky vydezinfikovane uplne vsechno nikde ani chloupek malymu se E zacal stracet a tak nakonec jsme na to prisly sami a maly ma zatim klid ted ma kocku babi a deda a maly kdyz se s ni tuli tak se mu nikdy uz nic neudela tak nastesti jsme to zalecily dobre🙂

ametob
20. júl 2011

@modra1 Můžu se zeptat, co je to BKM test? 🙂
Já dnes koupila tu zinkovou mast a A dermu na promazání, tak uvidíme, zázraky nečekám, ale snad apoň trošku 🙂 Jo a ještě ovesnou koupel. A derma malého trošku svědila na jedné ručičce, ale ostatní OK, tak uvidím, jak na to bude reagovat....

certica
20. júl 2011

@modra1 no ja ho mam od kamosky, ale uz neviem, odkial ho presne objednavala, je to davnejsie (su rozne velke balenia, aj kilove) http://www.metlc.com/lamberts-health-care-vitam...
myslim vsaj, ze v rakusku sa da tiez zohnat. zas cenovo je dm- kys. askorbova bezkonkurencne najlacnejsia, tu pouzivam starsiemu namiesto citrona do caju.

ametob
20. júl 2011

@modra1 Tak už vím, alergie na bakterie kravského mléka 🙂

martinka1981
20. júl 2011

@ametob BKM - bielkovina kravskeho mlieka , nie bakteria 😉

ametob
20. júl 2011

@martinka1981 jj 😔

modra1
20. júl 2011

@ametob ahoj, čítaj tie stránky čo dala link luthien a ak sa budeš riadiť tým čo radí, je veľmi pravdepodobné, že sa ekzém dostane pod tvoju kontrolu 😉.
Konkrétne u nás test BKM znamená, že po tom ako mala moja dcéra v 5. týždni života ekzém na polovici tela mi v tejto diskusii pomohla kamzyk (už sem neprispieva, funguje na stránkach proalergiky.cz, ale jej miesto s plnou vážnosťou prevzala luthien a dokáže rovnako pomôcť). Poradila mi čo mám robiť, všetko je to popísané na spomínaných stránkach, takže som začala diétu, dcéra bola plne kojená, telo sa vyčistilo, postupne som testovala potraviny, a konkrétne BKM (bielkovinu kravského mlieka) som vylúčila zo stravy na rok. To znamená aj všetky sladkosti kde je zmienka o mlieku a výrobkoch z neho, detto pečivo, atď, treba čítať zloženie. Vylúčila som aj sóju, lebo jej bielkovina má podobnú štruktúru ako mliečna a môže sa na ňu ľahko vytvoriť alergia u alergikov na BKM. Malá bola v pohode, ja som bez námahy schudla na váhu z tínedžerských čias, takže spokojnosť 😀. Keďže po roku cez svoje mlieko som už malú otestovala, že na mlieko v mojej strave nereagovala (a nemusí to byť len ekzém, ale aj zmenená stolica, mrzutosť, častejšie choroby, niektoré dievčatá tu uvádzajú kašeľ), tak som pol roka s mierou jedla BKM, aby som ju v stopových množstvách na alergén privykala a teraz chcem otestovať napriamo, či jej alergia vymizla, alebo ešte podržíme diétu.
Až si prečítaš odporúčané články, dozvieš sa aj o význame probiotík, čaju rooibos a veľa ďalších užitočností. Trošičku som pomáhala luthien s názvom tejto diskusie a zámerom bolo, aby už z názvu bolo jasné, že liečba ekzému vôbec nie je len o kozmetike. Ak neodstrániš príčinu ekzému, ani najlepšia kozmetika ho nevylieči.

modra1
20. júl 2011
modra1
20. júl 2011

@certica no jo, starší v pohode vypije kyslé céčko, ale malá ani za svet. Tá cena čo si dala link je teda dosť a to som ešte nepozerala poštovné. Ale ak by si v budúcnosti sama alebo cez kamarátku objednávala, prosím, pamätaj na mňa, pridala by som sa, tiež som z BA. Keď si spomeniem aké prachy sme už povyhadzovali na prípravky na podporu imunity pre syna (žraločia chrupavka, C vit.) na odporúčanie Dr., tak by to nebolo až také hrozné toto céčko.

martinka1981
20. júl 2011

@ certica tiež by som rada take Cčko 😉 Tak isto som z BA

anduca
20. júl 2011

@modra1
ahoj, do bieleho jogurtu som primiešala výživu 🙂 ani moja nechcela zjesť samotný jogurt.

ametob
20. júl 2011

@modra1 Díky, vím, čeká mě ještě sposta stusování, pročítání a práce, jsem teprve na začátku... A ještě možná hloupá otázka, je možné, aby tu alergii získal až v roce a půl, když předtím pil také mléčné výrobky a jedl jogurty nebo je to vyloučené, že by měl alergii na BKM?

lojzina
20. júl 2011

@ametob muzu ja? 🙂 Mladsimu synovi se alergie projevila v necelem roce-po ockovani.A predtim vlastne uz 2 mesice jedl jogurty,a mliko ma v testech pozitivni.Ted jsme na diete a je temer bez ekzemu. 🙂

ametob
20. júl 2011

@lojzina Děkuju 🙂 Co jsem si teď četla nějaké první informace, tak je u toho častý i průjem, ale nemusí být, Sebastien měl jen ekzém nebo i průjmy?

lojzina
20. júl 2011

@ametob Sebik nemel prujmy,spis jen ekzem,a taky mu asi 3 mesice ,,chrcelo"v dych.cestach.A bsolvovali sme rentgeny a ja nevim co,porad k dr.,a jak sme vysadili mliko tak je po chrochtani 😉 .Marian-ten zase zvracival,jednu dobu dost,zpetne si myslim ze to bylo mlikem.Ted berou oba laktobacilky a dobry.

lojzina
20. júl 2011

@ametob drzim palce at to brzy dostanete pod kontrolu,pak uz to jde 🙂 .Ja uz nevedela kudy kam a ted uz je lip 😵

blankarybka
20. júl 2011

@luthien.k Prosím tě, co je to ten eliminačně expoziční test? Děkuji.

luthien.k
20. júl 2011

@blankarybka , eliminačně expoziční test zní honosně, ale je to jednoduchá věc - vysadí se (eliminace) na několik týdnů podezřelé potraviny (alergeny) a když dojde ke zlepšení stavu, tak se znovu postupně zavádějí do stravy (expozice) a sleduje se reakce - podle toho se přijde na to, která potravina vadí. Úplně správně se to má dělaj jako dvojitě zaslepený test s placebem (tj. že testující - lékař, v našem případě maminka 🙂 ani testovaný nevědí, co je alergen a co placebo), ale v domácích podmínkách toto samozřejmě nelze a navíc u dítěte, které to stejně nechápe, není nutné dávat placebo 😉

luthien.k
20. júl 2011

@martinka1981 , tak pšenice ne... Hmm, to je blbý, té se nevyhýbá snadno, ale jde to, dneska se seženou bezpšeničné těstoviny úplně snadno, ve zdravých výživách (kukuřičné, pohankové...) i v supermarketech mají - u nás v Bille rýžové 🙂

luthien.k
20. júl 2011

@certica , ahoj, přikláním se k radám @modra1, ono to v těch školkách je vždy asi lepší se domluvit, pokud to jen trochu jde a jsou ochotni vyjít vstříc, případně to pořešit s tím pediatrem. Nicméně - skutečně erudovaný lékař dneska ví, že test intolerance pomocí IgG protilátek není bohužel vypovídající, někdy může jistě dojít ke shodě s reálnými potížemi, jako je to u vás, proto si také alergologové dlouho mysleli, že toto testování má vypovídací hodnotu, ale dnes už od toho ustoupili, protože IgG protilátky má zvýšené kdekdo a je a bude bez potíží a naopak. Toť informace od špičky české alergologie dr. Fuchse zprostředkovaná autorkou výše odkazovaných článků o atopickém ekzému, o které psala i @modra1 (kam.zyk).

ametob
21. júl 2011

@lojzina 🙂
Holky, u nás dneska krásná noc, Tobík spal od 8 do 6 a já taky spala jak ,,mimino". Tak snad nám zatím ty masti a koupel trochu zabraly 🙂

martinka1981
21. júl 2011

@luthien.k ja viem že to bude ťažke ale snad z toho vyrastie,ja tomu verim 😉
Kupila som už kukurične cestoviny ale mam obavu ked bude každu chvilu konzumovať kukuricu či nezačne časom reagovať aj na nu. To sa stava som niekde čitala. Ryža zapeka dosť tak neviem,pozerala som po nete neake cestoviny ale všade len kukurica alebo ryža 😖
tak sa musim vybrať niekedy do Billy

martinka1981
21. júl 2011

@ametob to je super. neni nad to ked sa človek vyspi,hned je svet krajši 😀

danules
21. júl 2011

Ahoj. Jak dlouho se mohou používat Fenistil kapky??? Nikde se to nemohu dočíst :(. Díky

@luthien.k Tak jsem používala Eucerin a vypadalo to, že to pomáhá. Malému do 3 dnů zmizli všechny fleky, pleť krásná bez známek AE. Jeli jsme na chatu, přijeli jsme a začlo se to zase tvořit :(((. Do 14 dnů se budeme stěovat do většího bytu, tak doufám, že AE nechám ve starém bytě 🙂.
Byla jsem u homeopatky a dostala jsme tabletky, které malému teďka dávám už 3 den. Zatím nic, ale zkusím to.

luthien.k
21. júl 2011

@martinka1981 ,těstoviny jsou i pohankové, amarantové - dá se to střídat 😉

@danules , kapky se můžou používat dlouhodobě, ale je samozřejmě lepší to zkonzultovat s lékařem. Jinak fakt může něco doma vadit, tak uvidíš, jak to bude v novém bytě 🙂

luthien.k
21. júl 2011

@dilemma , jojo, kočky mají silný alergenní potenciál, tak jak jste to vyřešili vy je ideální 🙂

@ametob, bezva 🙂

ametob
21. júl 2011

@danules Na kapky jsem se ptala a můžou se používat dlouhodobě jak píše
@luthien.k 😉 Jinak úplně stejnou reakci jsme měli u Biodermy, používali jsme ji nějakou dobu, ekzém pryč, pleť úplně nádherná a teď nám už vadí a požívat ji nemůžeme ☹

martinka1981
21. júl 2011

@luthien.k no len ich budem musieť najprv niekde zohnať 😝
@danules nam kožna vravela Fenistil dlhodobo. Ale ja ho momentalne nedavam 😖 prejavili sa nežiaduce učinky a to podraždenosť a nervozita ☹ 😝

certica
21. júl 2011

@luthien.k vdaka za nazor. skusim este osobne pokecat v skolke. rozum mi hovori, ze by zrejme bolo vhodne absolvovat alergologa a testy, ale mam silny vnut. odpor voci tomu, tak to stale na neurcito odkladam. nuz dam na svoje pocity a nebudem zatial nic iniciovat.

@martinka1981
@modra1 zistim to c-ecko. a ak by som ja v bud. nieco objednavala, dam vediet...

dilemma
21. júl 2011

@luthien.k taky si rikam a zaplat panbuh uz nikdy zadna alergije se nam snad uz ani neobevi🙂