Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

blankarybka
1. okt 2011

@kakie My teď zrovna mažem Dexerylem a dobrý, nám prostě vyhovuje - není mastný a přitom má po něm malý pokožku vláčnou a hezkou. Ale jak jsem se dozvěděla - měl by se občas vystřídat 😉
No, prostě každému sedí něco jiného 🙂

kakie
1. okt 2011

@blankarybka díky, zatím testujeme, byla jsem zvyklá na mastnější, tak mě to překvapilo, ale zdá se, že bez reakce, tak uvidíme... 🙂

michaelka83
2. okt 2011

Zhoršení ekzému, začíná nám zase mokvat tvářička☹ ☹ Začal nám totiž růst další zub 😠

martinka1981
2. okt 2011

@michaelka83 aj my mame uplne červene stehna 😖 zatial to na dalši zub nevyzera,ani novu potravinu netestujem,tak ja už fakt neviem 😝 😝

michaelka83
2. okt 2011

@martinka1981 Já už jsem taky zoufalá, malý už byl skoro čistý. Dnešní noc jsme skoro vůbec nespali, a ráno na nás vykoukl zoubek.-) A zmokvavá tvář☹ Takže mažem genciálou a uvidíme. Ach jo!

martinka1981
2. okt 2011

@michaelka83 no to sme aj my mali stavy že som myslela že je po exeme a potom sa vždy zhoršil 😖
Našťastie sme mali mokvave len male ložisko a to je skoro vyhojene ale tie nohy nevieme vyhojiť ani za nič 😢
Tak sa držte nech zubok rychlo vyjde a nenarobi ešte väčšiu neplechu 😉
ja asi tiež premaznem nohy gencianou alebo pošlem foto @luthien.k nech to omrkne 😝

luthien.k
3. okt 2011

@michaelka83 , to bude dobré, růst zubů dokáže zahýbat s imunitou i psychikou, což obojí má vliv na atopické projevy, zase se vyčistí 😉 Genciána velmi správně...

lostravska
4. okt 2011

Ahoj maminky.My doma s atopickým exémem zkušenosti nemám,ale jedna známá mi poradila na kožní problémy jeden super gelík.Je to OK gel od firmy OKG.Já jejich produkty užívám a jsem s nimi velice spokojená.A vým ze skušeností jiných maminek,které pro stejnou firmu pracijí a užívají jejich produkty,že tento gelík si na exemy u miminek velice chválí.Můžu podat více informací pokud bude zájem.Jsou to čistě rostliné produkty.

luthien.k
4. okt 2011

Maminky, než vyhodíte tisíce za produkty OKG a jiné "zaručené" preparáty, přijďte se raději poradit sem 😉

michaelka83
4. okt 2011

Tak dneska zlepšení, ale leze čtvrtý zoubek🙂 Byli jsme i na kontrole na kožním, na zmokvavá místa )záhyby) nám dali Imazol. Tak uvidíme. Jinak promazávat dál Biodermou. Dále nám dala kožařka vazelínu s hydrokortizolem - ten zatím nenasadím. Byli jsme na tom už stokrát hůř....tak počkáme🙂 Nohy už jsou krásně čisté. Jen ta tvářička a záhyby na ručičkách☹

martinka1981
4. okt 2011

@michaelka83 neboj bude lepšie,aj u nas je trošku zlepšenie.
Kontrolu mame cca o mesiac na kožnom,to bude po 3 mesiacoch. Ta naša len kyselinu mliečnu a ichtyol pastu predpisuje a Fenistil 😀 😝 ale dobra je,som rada že nenuti hormony 😉

michaelka83
5. okt 2011

@martinka1981 Tak to je dobře, že se Vám AE lepší🙂 Nám normálně zabral ten Imazol 😕 Malýmu najednou po dvouch natřeních zmizely! Jen doufám,že to není něčím škodlivý.

luthien.k
5. okt 2011

@michaelka83 Imazol (krémpasta předpokládám) je antimykotikum, to by mělo být v pohodě 🙂

michaelka83
5. okt 2011

@luthien.k jojo, vyloženě tam píší , že je to na zmokvavá místa se sklonem k infekcím. Díky!🙂

didulka85
5. okt 2011

Moja dcera mala trosku cerveny zadocek, tak nam lekarka predpisala na poradni Imazol. Skoda, ze som si nenafotila, co nam to urobilo. Na miestach, kde som to dcere natrela nemala vrchnu vrstvu koze a ako som jej to zotrela obruskom, tak jej ta rozozrata koza zacala krvacat. Este ze bol manzel doma, lebo ja som chytila hystericky zachvat.
Dalsia specialitka je sudocrem, hipp na zadocek. Po vsetkom sme mali reakciu, ale najhorsie to bolo po Imazole. Takze odporucam skusit vzdy len na kusku koze. 😉

luthien.k
5. okt 2011

@didulka85 naprosto souhlasím s tím, že je třeba toleranční test. A je třeba to zde opakovat znova a znova 🙂

didulka85
5. okt 2011

@luthien.k 😀 Opakovanie je matkou mudrosti. 😀 😀

hanaada
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelka83
6. okt 2011

@didulka85 Teda to je děsný!☹ Nám naštěstí Imazol pomohl, malýmu vše zmokvavé zmizelo. Akorát ikdyž je už skoro čistý, tak se furt drápe, hned jak ho rozbalim 😒 Tak nevím...

hanaada
6. okt 2011

Maminky, bylinky jsou sice dražší, ale zbaví problému, to kortikoidové masti ne, ty to ještě zhorší, aspoň u nás to tak bylo, raději si připlatím a zbavím dítě… problému napořád než ho pořád léčit.
Já pro své děti udělám vše, abych je nemusela vystavovat, neustálím pokusům, co zabere.
Pokud máte zájem, poradím Hanka

michamicha
6. okt 2011

@hanaada a můžete tu teda napsat co ten váš zázračný přípravek obsahuje za bylinky?

modrofuzik11
6. okt 2011

mam takuto momentalnu skusenost. ked sa kubko narodil, zacal mat plus minus male problemy s pletou a pokozkou. vzdy pomohol bepanthen. nebolo to nic zasadne. asi pred tyzdnom sa mu stav zasadne zhorsil. musela som cca na 4 hodiny od neho odist a chudatko bol taky hladny, ze mu museli dat umele mlieko. nemohol sa tyzden vykakat. potom ako mal konecne stolicu, ma pokozku aj plet opat omnoho lepsiu. preto usudzujem, ze aj caste koliky u deti mozu atopicky exem zhorsovat...

luthien.k
6. okt 2011

@modrofuzik11 , atopický ekzém zhoršuje hlavně bílkovina kravského mléka, pokud je na ni dítě alergické a reaguje ekzémem, kolikami, a o to na 95% šlo ve vašem případě!

aquamed
6. okt 2011

Odporúčam pozrieť si stránku www.aquamed.sk a možno pomôžeme aj Vám. 😉

michamicha
6. okt 2011

teda dneska se tu roztrhl pytel s nabídkama různých firem, který zbaví naše děti ekzému 😝

martinka1981
6. okt 2011

@michamicha veru 😖 ,keby to tak všetko fungovalo tak by už na svete neexistoval žiadny exem,že jo??
To je ako s tabletkami na chudnutie,všetky zaručene funguju a predsa obeznych ludi pribuda.
ja osobne mam nedavnu skusenosť ako nam detska lekarka kazala kupiť bylinne kvapky na uvolnenie hlienov a malá na ne tak bleskovo zareagovala až som nechapala 😖 😢

Takže mile maminky POZOR na BYLINKY!!!

modrofuzik11
6. okt 2011

@luthien.k dakujem za odpoved. clovek sa uci cely zivot. znamena to, ze kubko nebude moct jest jogurty, syry,... a pit kravske mlieko?

luthien.k
6. okt 2011

@modrofuzik11 , udělala bych test - na 14 dní ze svojí stravy vysaď vše mléčné (BKM totiž přechází do MM), malému samozřejmě také nic nedávat. Po těch 14 dnech, které jsou nutné, aby se reakce projevila v plné kráse, se zase mléčné do Tvé stravy zavede, pokud nebude žádná reakce, opatrně se zkusí dát malému - pokud se bude opakovat předchozí zkušenost nebo podobná, dá se považovat za potvrzené, že alergie tam je. Pak nebudete ani jeden minimálně půl roku kravské mléko smět a ani žádné výrobky z něj, pak je možné test zopakovat.

lucinenka001
7. okt 2011

@nantarika

ahoj verim, ze za z toho co najrychlejsie dostanete, len nechapem ako je mozne ze Vam to doslo do takeho stadia? ☹((((. Mne slzy vysli ked som videla fotky Tvojej malej ☹
Nasmu co i len mala vyrazka vyjde hned som opatrna v jedení.