Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

korcek
15. okt 2011

Ahoj @luthien ta gencianova to je ta fialova vodicka co sa aj usta vytieraju detickam ked maju zabu?drobcovi robi zle podla vsetkeho kazein.Kedysi som to rozoberala aj s kamzik a podla odsledovania mi vsetko na to sedi jogurt moze ale tak jeden viac uz nie mliecko mu dvam sunar 24 a to len z polovicnej davky tak to je denna davka mliecnych vyrobkov na den ktore. znesie. Ked mu dam nieco viac uz sa mu ekzemik zhorsuje .Najhorsie mu robi bryndza,hovadzie maso.maslo,smotana adt.Malemu sa teraz zhorsil ekzemik lebo sme horuckovali a mali sme anginu tak preto je v takom stave.Luthien este by som sa ta chcela opytat ci ho ta gencianka nebude stipat?a ako casto mu to mozem natierat.Dakujem vam za rady moc Ak mas luthien skusenosti s alergiou na kazein prosim o nejake informacie lebo na nete som toho moc o tom nenasla .Este raz vam moc dakujem za rady!

blankarybka
15. okt 2011

@michaelka83 Tak to je mazec, ale bojujete statečně. Přemek se zas až tak neškrábe, když ho potřebuju namazat, tak stačí, když mu dám do ruky nějakou hračku. On si hraje a já mažu. Prostě jen nesmí mít prázdné ruce 🙂 Dokonce už asi 3 týdny nemá Fenistil a zdá se, že dobrý...TAK NEVÍM.
Pořád nám vyhovuje Dexeryl, ale už mi dochází, takže konečně koupím tu Biodermu.
Je dost těžké poznat proč se exem zhoršuje, jestli je to zub, nebo nachlazení (zrovna začal kašlat a soplit ☹ ), nebo zrovna něco ve stravě, co testuju...fakt běh na dlouhou trať.
Držte se 😉

monikag46
15. okt 2011

@luthien.k dakujem za radu 🙂 no mne prave doktorka dala to mlieko a povedala ze pretierat aj i indulonou...teraz sme vynechali vsetky alerg.potraviny...uvidime.....teraz to nema take cervene,ale stale je to take suche...este som niekde citala o alergii na plienky,ono sa to vlastne zacalo v case ked som zacala skusat tesco plienky,ked som videla ze sa jej to spravilo okolo pupka tak som s nimi prestala a dalej davam pampersky,ale ekzem sa nestratil.. a na tu mast sa skusim opytat aj doktorky,a tiez sa chystam na alergologiu,so starsou tam chodime tak uvidime.. 🙂

luthien.k
15. okt 2011

@korcek , aha, tak od kam.zyk poučená maminka, to je dobře 🙂 Ta infekce (angína) to rozhodně zhoršit mohla, jak píšeš, tak to je dobře, že to je jen přechodný důvod.
K té alergii - drželi jste plně dietu v minulosti, alespoň půl roku, všechny mléčné výrobky vysazené? Alergie na kasein je trochu potvůrka, ona poněkud hůř (méně ochotně) vyhasíná, než na syrovátkové bílkoviny.
Genciána je OK, však zkus nejdřív na kousek, ale štípat by neměla. Natírat vždy pokud se smyje a bude ještě mokvání pokračovat. Poté, co se to zatáhne, tak doléčit, na co jste zvyklí - Sudocrem, zinková mast atd.

luthien.k
15. okt 2011

@monikag46 , některé plínky mohou dráždit, jsou různě parfémované atd. Pokud to už není červené, ale suché, tak můžeš indulonou použít, pokud vyhovuje, i excipial, ale na akutní fázi, tj . na to začervenání, rozhodně ne.
Jaké potraviny jste vynechali?

korcek
15. okt 2011

@luthien dakujem pekne za rady No zo zaciatku som bola casty navstevnik tejto stranky vtedy mi moc pomohli rady ktore tu vsetkym davala kamzik.Ano mali sme pol roka uplne mliecne vyrobky vysadene a ekzemik sa uplne stratil.Potom sme začali postupne dávat mliecne vyrobky a tak sa na to prislo co drobcovi vadi.Uz vyse roka nemal taky skaredy ekzemik ako teraz a dokonca sme nemuseli vobec pouzivat ziadne kortikoidy co som velmi rada.Preto som sem zase nakukla aby som sa poradila .Som rada ze aj po takej dlhej dobe co som tu nebola je tu stale niekto ako ty Luthien kto pomaha a radi nam zufalim mamickam .Este by som sa chcela luthien opytat ci je nejake mliecko ktore neobsahuje kazein?alebo nejake mliecne vyrobky .A co by bolo dobre dat na cerveny svrbiaci ekzem?Dakujem a prajem pekny den vam vsetkym mamickam .

monikag46
15. okt 2011

@luthien.k my uz sme papali aj kakaoveho pribinaka a nejake jahodove vyzivy...aj caje ochutene jahodou...a jedla varene aj s maggi harmonia chuti...to je taka vegeta..predtym nam to probôem nerobilo...no teraz to skusame bez toho a som zvedava ako to dopadne....pijeme aj obycajne mlieko,ale ta alergia zacala este ked pila HAMI mlieko..

michaelka83
15. okt 2011

@blankarybka Vy se také držte! malému taky zkouším dávat vždy nějakou hračku, ale kašle na ně🙂 spíš ho zabaví obal od teploměru, krabička od nějaké mastičky atd🙂 ale většinou se drápe☹ Ale začínáme se zlepšovat tak snad chvíli budeme čistý - aspoň do dalšího zubu 😝

michamicha
15. okt 2011

@monikag46 my dávali taky pampersky active baby a malej se osypával, vadí mu ten balzám z aloe vera jak tam přidávají 😠

michaelka83
16. okt 2011

@luthien.k Katko tak jsem začala malého mazat Eucerinem Q12 a vždy když ho namažu,tak ty místa, kde má AE hodně zčervenají - ale jen na pár minut, pak je to už zase OK. Tak nevím, jestli je to nějaká alergická reakce? ☹ Ze začátku, když jsem Eucerin zkoušela jen na nožkách na malém místě, tak vše bylo v pořádku, tak nevím.
A ještě jsem se chtěla zeptat na jednu věc. Imunoložka mi řekla, že Nutrilon AC máme používat měsíc a pokud neuvidím nějaké zlepšení, tak nasadit Nutrilon HA 😕 Já ale nevím, malý je jednou v pohodě, jednou je to děs, tak nevím, jestli pokračovat v AC?

michaelka83
16. okt 2011

@michamicha Pampers Active Baby nám taky vadily, malý měl po nich strašné opruzeniny☹ Teď máme Pampers Premium a dobrý, akorát mi smrděj. Občas střídám s Babylove a ty nám také vyhovují.

luthien.k
16. okt 2011

@korcek , jojo, tak nějak jsem po kam.zyk přebrala štafetu, ona mě toho moc moc naučila (a samozřejmě jsem si rozšiřovala obzory i sama).
Co se týče toho kaseinu, tak ten je samozřejmě v normálním UM obsažen, zcela odstraněn je z Nutrilonu alergy care (nebo alergy digestive care) a z Nestle altera (případně alfare). Mléka v závorkách jsou i bez laktózy. Jinak ho UM obsahují. Co se týče ostatních mléčných výrobků, nevím o tom, že by ho některé vůbec neobsahovaly, pouze ho může být méně (třeba ty jogurty), nejvíce ho je v tvrých sýrech a tvarohu.
Já bych teď jako rekonvalescenci po nemoci nasadila zcela bezmléčnou dietu, až se zase kůže upraví, zkusila zase mléčné zavádět.

korcek
16. okt 2011

@luthien ,dakujem za super rady ohladne toho natierania ja som to nikdy nevedela co mu mam dat na zapaleny a svrbivy ekzem .Hned si to aj poznacim.Drobec toleruje len urcite mnozstvo toho kazeinu presne ako si pisala take co obsahuje velke mnozstvvo nemoze vobec .Ako dlho mu nedavat teraz tie mliecne vyrobky?a co by si mi odporucila mu davat aby prijmal dennu davku vapnika?Dakujem

luthien.k
16. okt 2011

@korcek alespoň 14 dní BKM vynechat. Vápník pořešit reis drinkem calcium z DM drogerie (120 mg Ca / 1 dcl) - do kaše, uvařit pudink, na pití... Nejlépe prokombinovat s Ovesným nápoje Qualty s vápníkem.

luthien.k
16. okt 2011

@monikag46 , bílkovina kravského mléka je stejně v Hami mléku jako v normálním mléku a mléčných výrobcích. To by bylo první, co bych vysadila - vše mléčné, na 14 dní, udělat takový test. Kakao a jahody nejsou ty největší alergeny, to je mýtus, mrkni na článek v mém fotoblogu, mimo jiné je tam o tom také zmínka.

korcek
16. okt 2011

@luthien-dakujem 😉

luthien.k
16. okt 2011

@michaelka83 , a celkově se ložiska po namazání nehorší, jen přechodně?
AC mlíko - až bude zase v dobrém stavu, bylo by dobré udělat test expozicí bílkovině KM. Kdyžtak mi napiš do mailu 😉

michaelka83
16. okt 2011

@luthien.k jen přechodně to zčervená. Pak zase dobrý. Něco jako po koupání, takový to zčervenání, které rychle ustoupí. Napíšu, díky 🙂

monikag46
16. okt 2011

@luthien.k dakujem za dobre rady 🙂 vyskusam,teraz sa jej to trocha ukludnilo,nema to uz cervene,a pod kolienkami to zmizlo,ale na ritulke este flaky su...no uz sme mali taketo obdobia a potom znova vysyp...

anehap
17. okt 2011

@luthien.k ahoj, můžu mít prosím dotaz? Malé(15 měs.) se asi před měsícem udělala pod pusinkou drobná vyrážka - je to takové červené podráždění. Zezačátku jí to třeba na den, dva zmizelo a pak se to objevilo znovu. Teď to má tak, že jí to vždycky do rána vybledne, ale hned s prvním jídlem to zase zčervená a nejhorší to má večer. Za poslední dny se jí to zvětšuje. Má to jen na jedné straně, ale vždycky večer i na jiných místech kolem pusinky - drobné flíčky. Mohla by to být reakce na nějakou potravinu - ale to by asi za pár dnů zmizelo,ne? Nebo i ekzém? A nebo to může souviset jen s růstem zubů?(Ale nepřipadá mi, že by víc slintala). Přemýšlím, jestli s tím zajít na kožní....díky moc za názor 😉

michaelka83
17. okt 2011

Tak malý má od včerejška teplotu, znovu se osypal, zase jsme nespali, tak to bude asi další zub☹ 😠 Ach jo

romcovaklarka
17. okt 2011

@luthien.k Luthien, prosím, doporučila bys dobrý krém do mrazu na tvářičky při sklonu k atop. ekzému? Našla jsem nějak náhodou toto například http://www.lavanda.cz/balm-balm-neparfemovany-d... ale nevím. Díky moc.

korcek
17. okt 2011

@ romcovaklarka-ja davam zltu vazelinu predavaju ju v lekarni .Naozaj je vyborna .

luthien.k
17. okt 2011

@romcovaklarka , to vypadá dobře podle složení, bude to mastnější, snad jen ten včelí vosk je potenciálním alergenem. Pokud na běžné mazání používáš nějaký emolient, tak na zimu je fajn si ho smíchat se žlutou vazelínou půl na půl. @korcek, samotnou bych ji nepoužívala, samotná moc "zaplácne" póry, je dobré ji něčím hydratačním poředit. Není pravda, že na zimu do mrazu musí být něco bez vody, to je mýtus.

korcek
17. okt 2011

Ano ja som ju vzdy davala, len tak samu nic som k nej nepridavala ale mozem to nabuduce vyskusat. 🙂

luthien.k
17. okt 2011

@anehap doporučuju kožní, pro diagnózu 😉, nicméně podráždění od slin, jídla, dudlíku, je dost časté.

luthien.k
17. okt 2011

@michaelka83 , no, tak přeju pevné nervy, zuby neporostou donekonečna 🙂

martinka1981
17. okt 2011

@luthien.k ahojky,
ty neviem čo sa u nas deje ale nam sa to poriadne rozlieza 😠 včera som namazala všetky ložiska gencianou a dnes pozeram že zas nove na rukach,take suche drobne fliačky a na nohach červene bodky .
Tak super nie 😖 ??

stipa
17. okt 2011

Ahoj holky, moc vás tady všechny zdravím 🙂 Po dlouhé době se vás chci na něco zeptat. Je to 14 dní co dostal syn 1. očkování MMR - Priorix.
První dny až do 10 dne byl v poho, ale od té doby mu trošku vylezl AE na tvářích a hlavně večer špatně spí, budí se každou chvíli a stěžuje si že má bebí (ukazuje mi na nohy, někdy na obličej...) a když mu dám čípek, tak je o.k. a spí dál. Horečku nemá, jinak je o.k. a přes den také.
Jaká byla vaše zkušenost po očkování MMR? (Dokrorka mi říkala, že projevy mohou nastat až po 10, 14 dnu, ale zajímalo by mne, zda jste měl někdo taky něco takového - projevy s vaším prckem.
Díky 😉

michaelka83
17. okt 2011

@luthien.k Díky☹ Ty červené fleky se už po namazání nedělají, ale čistý rozhodně není, má na lýtkách a ruhou takovou červenou "krupičku". Takže s exp.testem asi ještě počkáme...až bude čistý.