Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mudrpolaskova
18. jan 2012

@kaja73 nechám se překvapit. Její styl léčby atopického ekzému je hlavně efektivní. Jestli skutečně její materiály jsou autorsky dostupné, měly by být ve formě nějaké brožury. To bych ve své lék. praxi ocenila.

kaja73
18. jan 2012

@mudrpolaskova Pozri si je fotoblog-tam to ma tiez vsetko spristupnene. 🙂

mudrpolaskova
18. jan 2012

@kaja73 nevím, kde je chyba, ale když zadá kam.zik, tak se nic neděje.

michamicha
18. jan 2012

@mudrpolaskova asi proto, že to je @kam.zyk 😅

mudrpolaskova
18. jan 2012

@kaja73 Já ji znám hlavně ze serveru proalergiky.cz, tam jsem poprvé narazila na její články. Těším se na její přednášku, jen ten termín 22.2. se mi moc nehodí, ale pevně doufám, že stihnu dorazit, jsem z Pha.

kaja73
18. jan 2012

@mudrpolaskova Ona prave na MK dlhu dobu radila-myslim ze tu zacala. 😉

mudrpolaskova
18. jan 2012

@kaja73 začínala prý na serveru rodina.cz Když někdo vymyslí nějaký postup z oblasti medicíny a sám není medicínsky vzdělán, tak je sledován jako ostříž. Hodně jsem si o ní zjišťovala.

kaja73
18. jan 2012

@mudrpolaskova Staci si najst jej prve prispevky tu na tomto fore-z akej doby su a potom porovnat odkedy je na cz fore 😉 neviem co bolo skor.
S luthein chceli zacat robit poradnu spolu.To viem na isto,len to nakoniec nevyslo.

mudrpolaskova
18. jan 2012

@kaja73 podívejte se sem, mám to v oblíbených - je tam jeden z jejích článků, na rodina.cz, a je z roku 2009. Pro mne je velmi cenný tím, že jsou uváděny citace.

http://www.rodina.cz/clanek6872.htm

michamicha
18. jan 2012

@mudrpolaskova tak je ten článek z r. 2009, ale nějak nechápu o co tu teď jde 😖

valentynkaa07
18. jan 2012

@mudrpolaskova ano, já chápu Váš argument o možném zneužití postupů paní Věry, ale prostě tuto diskusi sleduji už delší čas a jsem si jistá, že to tak není.

luthien.k
18. jan 2012

@michamicha no jde tu o to (ve vztahu ke mně), že si paní doktorka myslí, že porušuji autorská práva. Ale to se mýlí, ale své účty jí naštěstí skládat nemusím.
Co se týče "slušně placené poradny", tak ta je také založena s vědomím Bc. Ing. Věry Zíkové. Mimochodem, ta cena za konzultace je mi zárukou, že rady padnou na úrodnou půdu. Mnohokrát se mi stalo, že jsem sáhodlouze vypisovala maminkám, co a jak, konzultace několikrát denně a pak ticho po pěšině, nepřišlo už nic, ani odpověď, poděkování, informace o vývoji stavu... Představa, že se na takovém poradenství dá vydělat - tak to bohužel nedá 😀 Je to spíš takové všimné...

valentynkaa07
18. jan 2012

A musím napsat, když už se to tady tak rozohnilo 😀 že paní Věra by opravdu zasloužila metál. Za 30 let, co žiju s atopií nikdy nikdo nic neřešil, doktoři si jedou ty svoje kortikoidy, prostě konstatují, že se to vyléčit nedá a sbohem. A pak příjde někdo z lidským přístupem, poradí postup, je vstřícný, tady nejde jen o to, co paní Věra vymyslela, ale i o to, jaká je, chce tím pomoct všem maminkám atopiků, fakt, aspoň na mě to tak působí a všechno dohromady - dobrá rada a hezký přístup si fakt zaslouží velký dík. Co metál, Nobelovku 😀 😀

kam.zyk
18. jan 2012

Vidím, že se o mě mluví. Tak jsem tu. Právě jsem to napsala do IP i MUDr. Poláškové, že luthien má svolení používat můj postup. Nevím, co napsat víc, tak se mějte všichni a ať se vám atop.ekzém vyhybá 🙂

luthien.k
18. jan 2012

@kam.zyk děkuji, vážím si toho a budu respektovat, až to tak jednou nebude a budeš vydávat knihy a jezdit na konference k atopickému ekzému 😉

stavba
18. jan 2012

tak jsme se vrátili od dětské dr.,viděla hned sama,že malý má suchou kůži a předepsala mu Oilatum do koupele a Lipobasi na promazávání. Máte s těmito přípravky některá zkušenosti,že je to účinné?

xmalij
18. jan 2012

@stavba ahoj, zacinali jsme s Balmandolem a Lipobasi, ale mala mi na ni hned cervenala, kor po koupani. Jednou za cas, kdyz je sucha, tak davam ten Balmandol a zabira..ted co se zhorsil AE, tak namazu ve vane jen mista kde ma suchy loziska, at nedrazdime vodou zahyby a ruda loziska a vezmu rychle sprskou a je to mnohem lepsi nez ji cakat dlouho ve vode...tot nase zkusenost 🙂.

stavba
18. jan 2012

@xmalij ahoj,děkuju za zkušenost.Náš malej zatím AE po těle nemá,má jen dost suchou kůži,tak doufám,že se po tom mazání a koupelích nic nerozjede.

xmalij
18. jan 2012

@stavba doufejme, ale dobre, ze to resis...nam to zacalo malinkou krustickou na ousku, cca ve 2M a sussi pokozkou. AE se prvne ukazal s prvnim prikrmem, plavanim, zoubkem a teplotou (vsechno behem jednoho mesice..☹ ), po 3M mazani A dermou byla uplne cista a ted o vanocich po cca pul roce vsechno znova a mnohem horsi..to ta blba zimá 😠 . Kazdy mimco je ale jiny, jinak citlivy, tak z toho nic byt nemusi, neboj.
Jeste jsem zapomnela, olejovku v dobe zhorseni stridam s ovesnou koupeli. Koupi se v lekarne, kuze je po ni krasne hebka, neni tak viditelne zaplacla jako po olejove.

lupinek82
18. jan 2012

@luthien.k Tak cca po týdnu s Adermou a Sudocremem ťukám na dřevo a hlásím velké zlepšení, obličejík už je skoro celý hladký, ložiska pod kolínky suchá a nečervená. Pomalu zavádíme příkrmy a máme přepráno v Persilu s octem.

Napadlo mě, že jsem po Silvestru dojížděla arašídy a jedla celer, který si dávám tak jednou do roka, možná sem jí tím rozdráždila.

Každopádně díky za zkušenosti a rady!!!

michamicha
18. jan 2012

@lupinek82 A-derma a sudocrem je též naše oblíbená dvojka 😉

michamicha
18. jan 2012

@stavba ovesnou koupel pro děti (stejnou jako mívají v lékárně) mají i v DMku 😉

lupinek82
18. jan 2012

@michamicha JJ, doufám, že nám to vydrží🙂

valentynkaa07
19. jan 2012

@michamicha
@lupinek82 u nás taky a-derma se sudocremem vede.....ted jsem jí nemela, mezi vanocema a silvestrem musela objednat a nez dorazila, zkousela jsem neco jiného a nic....a toto, po dvou dnech viditelné zlepseni 😉 u nás to ted jsou zuby, ale uz zbyva snad jen jeden, který je neprořízlý a už se zdá, že to odeznívá.

xmalij
19. jan 2012

@valentynkaa07 ahoj holky, Sudocrem mame dlouhou dobu na zadecek, tak jsem zkusmo mazla mista kde pouzivam Vitella Ichtamo a musim rict, ze to nebylo ono. Tak jen posilam tip kdyby Sudocrem neucinkoval po case jak ma..Vitella funguje i proti skrabani, viditelne misto zklidni..na zadecek je Sudocrem super, to je jasne vec 🙂. Kdyz byla Viktorka prtous, tak byla dost opruzena, co prebalovani to naloz jak hrom 🙂, tak jsme ozkouseli kde co a az Sudocrem zacal fungovat krasne.

xmalij
19. jan 2012

Spis ted patram co na podrazdenou pokozku pod ocima, mala ma nabehly mista pod ocima, lehce i vicka ..zrejme dalsi signal potrav. alergie (i Luthien potvrdila), nejsou mokvavy, ani suchy, obcas lehce suchy, tak promazu, ale nezmirnim to svedeni jak je potreba...Vitellu dam obcas, aby si je tolik nemnula, ale ta zase vysusi, tak je to pak cele dokola. Vypada jak po flamu. Zitra na tlf zastihnu konecne nasi kozni, tak snad nas objedna. Nemate nekdo nejakou osvedcenou radu, prosim?

valentynkaa07
19. jan 2012

@xmalij ahoj, dik za tip, tu Vitellu si poznamenám, pže si nedělám naděje, že to jen tak zmizne a už se to nikdy neobjeví. S těma očičkama ti bohužel neporadím, mě se to dělá dodnes, sice ted už méně, např. po červeném víně, ted už alkohol skoro nepiju 🙂 nebo na jaře, když vše kvete...takže to může být jak z jídla, tak z něčeho vnějšího.

valentynkaa07
19. jan 2012

@luthien.k prosím, můžeš mi vysvětlit, jak souvisí chudokrevnost u dítěte s potravinovou alergií ? znamená to např. že když je dítě chudokrevné a má atopické projevy, jedná se o potravinovou alergii ? asi jsem to moc zjednodušila, ale zajímalo by mě, jak to je.