Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
10. feb 2012

@marketa97 jo?tak diky...ono jich je vic druhu a ja si nebyla jista...a jsi s ni spokojena?

marketa97
10. feb 2012

My jí kupovali nedávno na radu luthien.k 🙂

marketa97
10. feb 2012

@lojzina No nám se ekzém v době užívání zhoršil, ale nakonec se ukázalo, že to nebylo Biodermou, ale něčím jiným, pravděpodobně růstem zoubků. Takže po jejím krátkém vysazení jsme jí opět začali používat dneska ráno, takže zatím nemůžu soudit. Ono každýmu vyhovuje něco jiného, tak uvidíme 🙂

lojzina
10. feb 2012

My meli dlouho a-dermu,ale chci zas na nejkaou dobu zkusit neco jineho...

lojzina
10. feb 2012

@marketa97 Tak to ja jsem taky zvedava,jak nam sedne 😕

marketa97
10. feb 2012

A nefungovala nebo proč chceš změnu?

lojzina
10. feb 2012

@marketa97 tak fungovala,ale uz ji mame dost dlouho a chci tu biod.zkusit,pry je jeste lepsi...(?)

xmalij
10. feb 2012

@lojzina ahoj, taky jsme mely A-dermu a jak pises, prislo mi, ze prestava fungovat (mazala jsem s ni i v dobe, kdy AE zmizel, jen po koupani..tzn. ale asi 8 mesicu). Ted jsme zkusily Excipial kids penu a krem a ta se moc dobre roztira, neni tak hutna jako A-derma a hlavne slozenim je prej stejna, obsahuje extrakt z ovsa. Kozni teda rikala, ze je synteticka, tak nevim co si pod tim predstavit, resp. co by to mohlo udelat.

lojzina
10. feb 2012

@xmalij ahoj...my a-dermu pouzivali vic jak rok,excip.nam nesedl,ale meli sme krem,mozna ta pena je lepsi?tezko rict,slozeni bude stejny ne?at pena nebo krem....
Tak to taky nevim..

valentynkaa07
10. feb 2012

@lojzina ahoj, ja pouzivam taky A-dermu a koupila jsem i tu biodermu Atoderm pp antirecidive a malou to po namazání svědí ☹ mazala jsem nečervený suchý místa a bylo vidět, že se po tom škrabe. Zkus raději nejdřív vzorek....

xmalij
10. feb 2012

mrknu se rano, at mlady nestracham v pokoji..ale asi bude. Nam nesedel Excipial ten klasicky, ale ten kids me prekvapil..vam asi vadi slozeni, tak pak bude jedno, ze pena je lehci, to je pravda.

xmalij
10. feb 2012

@valentynkaa07 kdysi jsem tu cetla, ze je dobry u A-dermy odlisovat krem a mleko jak n kterou fazi ekzemu..my mely teda jen mleko, tak me to zaujalo.

lojzina
10. feb 2012

@xmalij to bys byla hodna...diky

lojzina
10. feb 2012

Jeste bych chtela upresnit,ze mame ekzem prevazne hodne cervenej,nevite jestli je bioderma na tuto fazi?....
@uthien.k 🙂

xmalij
10. feb 2012

@lojzina Docsimon nezklamal 🙂
pena: SymCalmin, Dexpanthenol, Glycerin, Polyhexanid /obsah lipidu 20%
Krem: SymCalmin, Dexpanthenol, Glycerin /obsah lipidu 34,5%

lojzina
10. feb 2012

@xmalij aha,takze to znamena co?ja tomu nerozumim 😅 😔

lojzina
10. feb 2012

@xmalij psala jsi slozeni excipialu?ja nasla obal a je tam toho povice teda 😕 ,no apresne sme meli excipial U lipolotio..jednou i krem v tube,lip se roztiral...

xmalij
10. feb 2012

mno to jsme dve 🙂..ale nasĺa jsem aspon totok:
Pěna obsahuje polyhexanid, který působí antibakteriálně a potlačuje růst bakterií zhoršujících atopický ekzém (např. bakterie Staphylococcusaureus).

xmalij
10. feb 2012

@lojzina psala ale Excipial kids, to je novinka. My meli kdysi to co vy a vubec to male nedelalo dobre...

lojzina
10. feb 2012

@xmalij tak uz rozumim...no zlatouse tam mame imrvere.jo nam taky nedelal dobre,ekzem byl cervenejsi,proste nesedl.Tak tu penu neznam,diky za tip,je v poradi 😉 🙂 .a ty jsi s ni spokojena?

xmalij
10. feb 2012

@xmalij tady je kdyztak cely letak, jsou tam vsechny tri druhy (pena, locio a krem) popsany, str.2
http://www.drmax-lekarna.cz/files/parameters_fi...

xmalij
10. feb 2012

@lojzina jak se zlatous pozna, jen o nem ctu, ale asi to bude proste infikovany, takze rudy vid? Nam to nikdy nemokvalo, tukam tukam. Mame ho presne mesic, pocitove dobry, jde paradne rozetrit ta pena, krem mam na domazavani suchych mist a na oblicej..mista bez lozisek jsou krasne hebky.

lojzina
10. feb 2012

@xmalij dekuji mockrat

lojzina
10. feb 2012

@xmalij no,cerveny na pohled,u nas teda hodne rudy,plochy pod kolenama v jamkach a v loket.jamkach,hlavne s eto pozna ze steru...nam posledne dr na koznim rekla uz od pohledu ze je to on,a pak v tech sterech opravdu byl 😠 .ale nemokva to,je to suchy,rudy,zaniceny,nevypada to vubec dobre 😖 .

xmalij
10. feb 2012

@lojzina ajaj, ty mista zaparky jsou zradny..mala to mela z kraje, kdyz se nam znovuobjevil po 9M, vlastne na prelomu roku, ale davala jsem bacha na oblikani, moc ji nedavala puncosky (kdyz jsme jen nekam prejizdeli a hlavne nebyl mraz jak ted) a susili jsme to Vitella Ictamo, ta male zabira dodnes na cerveny loziska. To jsem prekvapena, ze to tak vypada..☹.

lojzina
10. feb 2012

@xmalij mokvavy to mel jako mimino a batole,ted v temer 5letech to ma uz nejakou dobu v tech ohybech,a kdyz je tam ten zlat.stf.,resp.kdyz zautoci,tak se to rado rozliza.jo ten ichtamol je taky dobrej.No nejkdy uz me z toho obliza hlava 🙄

xmalij
10. feb 2012

@lojzina to je mazec, ja si porad rikam, ze max do 3 let a musi to byt pryc...a resite to nejak komplexne, prisli jste napr. na nejakou alergii diky tomu?

luthien.k
11. feb 2012

Holky, klasický Excipial (U lipolotio, U hydrolotio) často nesedí kvůli obsahu močoviny (urea) - dost dětem vadí. Ta nová dětská řada Exc. kids ureu nebsahuje, naopak má ty výtažky z ovsa, podobně jako A-Derma Exomega.

Rozdíl locio - krém je v tom, jak moc je to mastné - čili locio na akutní červená stádia ano, na ta chronická, suchá, ale ne rudá (maximálně růžová) krém, ale i locio může být (když je potřeba mastnější textura, tak se může přimíchat žlutá vazelína, synderman...). Jinak ta pěna je vůbec nejlehčí a hodí se tak vyloženě na akutní stádia.

Infekce st. aureus se někdy pozná snadno a někdy ne. Má mnoho podob, její identifikaci vždy nechat na kožním lékaři 😉 Ale obecně, když se ekzém nekontrolovatelně šíří, hodně svědí, dělají se okrouhlá ložiska s krustou medové barvy, vytéká tekutina, tak je to dost pravděpodobné, že o tuto infekci jde. Ale projevy můžou být i trochu jiné.

luthien.k
11. feb 2012

@lojzina, nedá se říct, že je Bioderma Atoderm lepší, je prostě jiná a někomu sedne, někomu ne. Proto vždy radím, u všeho, u čeho to jde, sehnat vzorky!

xmalij
11. feb 2012

@luthien.k Ahoj, male se pres noc udelaly novy cerveny, ale suchy loziska, teda spis staronovy na miste, kde byly uz pryc. Tak si zacinam myslet, ze to ta BKM a vejce nebudou nebo jen uraduje pani zima..vcera jsme byly dlouho venku a dost se sama pohybovala (prazdny bob jsem si vedla pekne sama 🙂 , tak jestli i pot neudelal svoje. Rano jsem to mazla Vitellou a ocividne se to zklidnuje. Jen prosim porad jeste, je dobry pod tu Vitelu mazat jeste Excipial krem nebo dat na sucho Vitellu a az po case to promazat? To nejdriv promaznuti delam podle prim. Capkove, ale otazka, jestli to zbytecne nedrazdim...diky