Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
11. mar 2012

@lyongirl vydesinfikuje, vysuší, pomůže zbavit případné kvasinkové infekce, která se tam ráda drží. Neštípe.

ccaarroollaa
11. mar 2012

Ahojte, tak po čase se zase přidávám, už to u nás vypadalo, že se lepšíme, ale zase se nám ekzém vrátil a v plné parádě 😠
Malou štípe, svědí - hlavně po koupání - teda jen sprchujeme, spíš jen v rychlosti opláchneme, ale i to stačí na to, aby mírně zarudlé flíčky zčervenaly a začaly štípat a otravovat 😠 Mažeme Biodermou, ale po natření je to nyní ještě horší a víc je to štípe... tak já fakt nevím...
Zase se to malé (4 roky) objevilo na ručce, ale nejvíc má nohy a to celé - lýtka i stehnýnka a i synek (2 roky) prací prášky už má xkrát vyměněné, podezření na oříšky či čokoládu - nevím, nejí to a stejně se jim to vrací...

Koho je lepší navštívit - kožaře nebo alergologa?

endlessblue
11. mar 2012

Koukám, že tady to je pomalu u každého jak na kolotoči. Též jsem si myslela, že se to zlepšuje a poslední dobou se opět plácáme v totálně rozjetém ekzému. Holky, myslíte že může dráždit i v příkrmu vařená mrkev? Malej je na Nutrilonu Allergy Care a z příkrmů má jen tu mrkev, brambor, brokolici, cuketu a krůtí maso. Večer jáhlovou kaši zadělanou do Nutrilonu. To je všechno. Já vážně nevím, jak víc ho vnitřně vyčistit. 😔

germaine
11. mar 2012

Čau holky, zeptám se, dělala jste některá na bezmléčné a bezvaječné dietě dortík pro prcka k 1. narozeninám? Já uvažuju, co vlastně za dva měsíce spáchám...kdyby měla některá tip, dík.
Myslela jsem něco ala jablka, kukuřičná mouka, reis drink apod...

luthien.k
12. mar 2012

@endlessblue ano, mrkev vadí dost často.

luthien.k
12. mar 2012

@ccaarroollaa oba dva, kožního pro vyloučení infekce v ekzému (nejlépe stěry) a alergologa zcela určitě, dostávají se do věku, kdy mohou začít vadit i inhalační alergeny a to se dá už poměrně spolehlivě testy zjistit. U potravin je spolehlivý jedině eliminačně expoziční test (vysadit na 2 - 3 týdny a poté opětovně zařadit, pokud dojde ke zlepšení stavu).

endlessblue
12. mar 2012

@luthien.k Ajaj... tak nevím, z čeho mu ty příkrmy dělat. On tu mrkev vážně zbožňuje, dělá to jídlo trošku sladší. ☹

luthien.k
12. mar 2012

@endlessblue zkus dýni, tak je výborná a má menší alergenní potenciál.

natty07
12. mar 2012

Aj ja sa k vam pridavat, taktiez bojujeme uz dve mesiace s AE. Synceka kojim, davam pozor na alergeny, kozmetiku, pracie prosriedky a stale sa mu to opakuje. Kozna mu neustale predpisuje kortikoidy, ale dve dni je dobre a exem je tu opät. Som z toho zufala, teraz som vylucila mlieko zo stravy, je to zatial iba tyzden, ale exem sa pred dvoma dnami obnovil, ale to je mozno kratka doba. A chcem sa opytat, co je najlepsie davat ked to ma take cervene, mokrave a co je dobre davat pocas hojenia. Zatial pouzivam Infadolan a modru indulonu.

xmalij
12. mar 2012

@endlessblue Ahoj, zkus bataty, jsou taky nasladly..nam brambora u prvniho prikrmu vadila.

luthien.k
12. mar 2012

@xmalij batáty - výborný nápad 🙂

endlessblue
12. mar 2012

Díky holky, dneska fičím na nákup 😉 Dneska máme první hexu ☹ Děsím se vlivu na ekzem 🙄

luthien.k
12. mar 2012

@endlessblue do zhoršení bych hexu určitě nedávala.

stipa
12. mar 2012

Ahoj @luthien.k všem, opět jsem synovi objednávala kosmetiku od Biodermy respektive pro AE - Bioderma Atoderm Antirecidiv PP, jenom aby se třeba někdo nelekl, nyní je tato Bioderma přejmenována na Baume: http://www.zbozi.cz/vyrobek/bioderma-atoderm-pp... kupuji větší balení, takže dávám odkaz tento. Nicméně Bioderma mě ujistila, že složení je totožné, pouze se měnil název.
Tak děvčátka držím všem palečky, ať to zde zvládnete jako já s Filipínem a tady s luthien. k a kam.zyk a ještě jednou děkuji za drahocenné rady, tipy!! A zdravím moc moc luthien.k 😉 🙂 papa

modrofuzik11
12. mar 2012

ako kubko rastie, teraz ma 8 mesiacov, tak sa mu ekzem zlepsuje. uz ho ma iba na tvari a to tiez nie vzdy. natierame bepanthenom a ked je moc suchy tak, menalind derm. uz chodime aj na plavanie. trochu som sa toho bala, reakcie su vsak dobre. skor by som povedala, ze mu to pekne vysusi a ekzem je potom miernejsi.

natty07
12. mar 2012

@modrofuzik11 chcem sa opytat, od kedy ste s tym bojovali, davali ste mu tie kortikoidne masticky?

modrofuzik11
12. mar 2012

@natty07 kubkovi som davala locoid, bolo to zle. kozna mu predpisala nejaku robenu mast, ktora velmi dobre zaucinkovala. trvalo to asi tyzden, preslo to(vtedy mal asi 5 mesiacov) a teraz uz iba ako som pisala udrziavame...

luthien.k
12. mar 2012

@natty07 mléko jsi vyloučila správně, kortikoidy nejsou vůbec řešení, obzvlášť u tak malého mimča. Neřeší příčinu potíží, která je z velké části právě ve stravě kojící maminky. Dávej pozor i na skryté formy mléka (sušenky, sladké pečivo apod.) Taktéž se nesmí sója, ovčí nebo kozí výrobky, pozor i na karob (svatojánský chléb), to vše může být s alergií na BKM taktéž spojeno.

luthien.k
12. mar 2012

@stipa ahoj ahoj, díky za zprávu 🙂

natty07
12. mar 2012

@luthien.k velmi pekne dakujem za info a chcem sa opytat, neexistuje nejaky zoznam potravin, ktore by sme mi dojciace mamicky mohli jest? k nicomu takemu som sa nedopracovala a som z toho zufala, ze mu sposobujem take problemy a ani neviem cim. Dakujem.

luthien.k
12. mar 2012

@natty07 hodně informací najdeš tady: http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/

jihlavanka
12. mar 2012

Ahoj, jenom poznámka ke genc. violeti - opatrně s ní, je síce hodně dobrá, rychle pomůže, ale při dlouhodobém používání je potenciálně karcinogenní.... 😒

martinka1981
12. mar 2012

@endlessblue mojej malej vadila aj brokolica 😖
ale teraz už nevadi,ale na začiatku ano...skus vynechať...

martinka1981
12. mar 2012

@luthien.k ahoj,ako sa mate??
my prave prekonavame 6.chorobu,dnes sa Viki vysypala,no vyzera hrozne.A nehovorim aka je nervna v kuse 😝

luthien.k
12. mar 2012

@jihlavanka pokud vím, tak karcinogenita prokázána nebyla a ty studie, co jsem viděla, tak tam šlo o orální podávání u myší. Opatrnost je jistě na místě, ona má vedlejší účinky, jako každé léčivo, ale při občasném použití mimo sliznice ji považuji za bezpečnou.

luthien.k
12. mar 2012

@martinka1981 ahoj, no jo, šestá, pak pátá, pak echoviry - z toho všeho se můžou osypat a nejde o ekzém, to bude dobrý, to je do týdne pryč i bez terapie 😉

martinka1981
12. mar 2012

@luthien.k jeee tak sa tešim aj na tie ostatne 😀
aj Miška ju mala ale Viki je extremne osypana 😝

zuzka80
13. mar 2012

Môžem sa spýtať, aký prášok na pranie používate? Ďakujem za tipy 😉

katyxq
13. mar 2012

@zuzka80 My používáme úplně neparfémovaný prací gel Sodasan color sensitive, jde použít na praní při 40 i při 90/95 stupních, pere dobře a je docela hustý.
Měla jsem doma i gel Ecover, ale ten je mnohem řidší a teda nic moc nevypere.

zuzuzuzu7
13. mar 2012

@zuzka80 my perieme v Lovele a som spokojna