Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ivka144
14. jún 2008

Lusil, vdaka za povzbudenie! 🙂

aduska27
14. jún 2008

Ahojte,
Jahodka - detska nam predpisala Nutrilon HA, zatial len jednotku, aby si zvykol a ze ked to bude bez problemov, tak Nutrilon HA 2.Ale stale rozmyslam nad tym, ze by sme asi mali mat Nutrilon Pepti, neviem preco nam dala HA. Len sa bojim ze Pepti bude strasne horky, ked uz HA je hnusny.... 😠
Kyselinu mliecnu sme mali sko prvu u koznej, dost sme ju pouzivali, no potom sa nam nepozdavalo ako maly vrieska ked ho natierame, tak sme ju vysadili.
Dajdarax, kiezby sme mali ekzemik na vnutornej strane predlaktia 😅 - my ho mame uplne vsade, po celych ruckach a kazdy na nas zazera, uz sa snazim nikam nechodit ☹ .

Malemuy vcera cez den strasne puchli a cerveneli ocka,vecer bol este ok a ked som v noci o 1 kojila, tak uz bola cerveny ako ohen - a zase som to riadne orevala. Fakt neviem cim to je.... 😖
K homeopatikam - my mame calcarea phosfor. 12CH, Silicea 12CH, Borax 15CH. Ale pisete tu o gulickach, my mame kvapky 😕 .A mam pocit akoby posledne dva tyzdne prestali ucinkovat.........

Ivka, to odmietanie nemusi mat suvis s ekzemom - moja Miska sa tak ako babo chovala a nic jej nebolo. Len skratka neznasala tulenie, mojkanie, hladkanie...Bola som z toho zufala, obcas som si "pozicala" kamoskinu rovnako staru dcerku na mojkanie 😀, skratka bol to lump co sa bavil s hocikym cudzim. A potom prisiel zlom, teraz ma Miska 3 a pol roka a 100x za den mi povie ako ma lubi, hladka ma, stale by sa len stiskala a tulila. Je to moje pritulne maciatko 😀 . No a Patko ten mi zase dava najavo lasku od narodenia, aj pri kojeni sa sprava inac ako Miska, strasne sa tesi ked ma vidi, pomaly vyskoci tatovi z narucia, od lasky ma oblizuje, cucka...

aduska27
14. jún 2008

Ahoj,
tak som napisala dlhy prispevok a nezobrazilo mi ho to 😠
Tak len v skratke:
Jahodka, mame Nutrilon HA 1, kyselinu mliecnu sme pouzivali, vysadili sme.
Dajdarax - my mame ekzem vsade, nielen z vnutornej strany a zazeraju na nas vsade, tak sa snazim nikam nechodit.... ☹
Homeopatika:mame Calcarea Phosfor. 12CH, Silicea 12CH, Borax 15CH.

Ivka - to ze ta maly odmieta nemusi vobec suvisiet s ekzemom, moja Miska sa tak chovala ako babo. Vobec neznasala akekolvek tulenie, hladkanie, mojkanie, len pritom zurila. Bola som z toho smutna, a aspon obcas som si "pozicala" kamoskinu rovnako staru dceru na mojkanie 🙂. Teraz ma mala 3 a po roka a je to nekonecne pritulne maciatko, bez tulkania by snad neprezila 😀 . A Patko? Ten mi svoju lasku dava najavo uz teraz, ide sa zblaznit od stastia ked ma zbada a ked si ho pritulim 😵 . Skratka, nie je to len fraza - ale ozaj je kazde dieta ine.

elischqa
14. jún 2008

PROPOLIS! PROPOLIS! PROPOLIS!
Věřte, nevěřte.. funguje to.. jsem atopik.. vím, co říkám.. a je to fakt zaručený. Je to "fígl" od mé babičky.. kdo chce, napiště mi IP . VYSVĚTLÍM .. 😉

ivka144
14. jún 2008

Aduska, tak dufam, ze to ozj su take fazy rozne... D.

Propolis - tiez som chcela dat, ale zevraj to je velky alergen, moja mama mala ekzem a je napriklad na propolis alergicka, tak som sa bala davat...

beruska1979
15. jún 2008

ahoj holky,

zkusila jsem vcera koupel ve vyvaru z otrub a myslim, ze se ji to hodne zklidnilo. Akorat nevim, jestli se v nich ma koupat kazdy den, nebo ne? slysela jsem, ze na ekzem neni dobre koupat kazdy den. Taky by mne zajimalo, jestli pouzivate nejake setrne mydlo pri koupeli v otrubach. V Bio prodejne jsem si koupila prirodni mydlo z olivoveho oleje a bobkoveho listu, tak bych ho mohla vyzkouset, nebo koupete jen v tom vyvaru?

dajdarax
15. jún 2008

ahooojte!!!!dnes som stretla ďalšiu kamošku,malý sa jej vylial ekzémikom po líčkach... 😔 my už smužom špekulujeme nad tým,či nie je niečo u nás v ovzduši 😎 ....malej sa už zlepšuje...len ke´d je nervózna,rozdriemaná,alebo unudená začne sa škrabať 😝 ....natriem ju potom tou rybilkou...pozerala som zloženie...je tam zinková pasta...oleje...
aduska-aj my sme ho mali po celom telíčku,okrem...našťastie tváričky,len z týchto rúčiek nám pomaly mizne....
neboj bude lepšie 🙂
Majkajte saa

jabber
15. jún 2008

beruska - já bych nekoupala každý den a to ani v otrubách. Jednou za 2-3 dny 😉 . A mýdlo bych nepoužívala v žádném případě

ivka - no je to úžasný, je to úplnej zázrak.... 😵 😉 . Ono se to podaří, jen vytrvat... 😉

aduska - tak se možná ty homeopatika dělají i v kapkách, nevím, já je stejně musím malé rozpouštět, takže kapky by mi ušetřily práci 🙂 . A nelezou vám zuby - že máš pocit, že přestaly účinkovat?

aduska27
16. jún 2008

Ahoj, tak treti pokus....
Vcera som napisala dva prispevky, ani jeden nezobrazilo 🙄 .
Ivka, nic si nerob zo spravania maleho, to vobec nemusi suvisiet s ekzemom, Miska bola tiez taka - a to bolo zdrave dievcatko. Skratka vobec nemala rada tulenie, mojkanie, kludne sla ku hocikomu cudziemu...no bola az extrem 😕 . A teraz je to take moje pritulne maciatko, co sa od maminky ani nepohne a asi si mojkanim chce dobehnut ten prvy rok 😀 . A zasePatko je moj milacik tulivy od narodenia 😵 .
Homeo:Calcarea Phosfor. 12CH, Silicea 12CH, Borax 15CH. No spominate tu gulicky, my mame kvapky.
A uz si nepamatam, co vsetko som este pisala 😢 .

Nam sa stav rapidne zhorsil, ma to take suche ako este nikdy, uz sa ho len dotknem ked ho chcem natriet a strasne place. ☹ Vraj pri pouzivani toho slez. kremu moze dojst ku zhorseniu, mame vydrzat dva mesiace - no zas na druhej strane mam pocit ze mu to aj hoji rychlostou blesku. A este sme zacali kupat v soli, tak zrejme aj to vysusuje. Moje male chudatko, vyzera ako rak a napriek tomu je strasne statocny, nesie to lepsie ako ja. No a aj probiotika sme zmenili, na radu Lusil.
Baby, ktore ste nasadili bezlepkovu a neviem aku este dietu, po akej dobe sa stav zacal zlepsovat?

Jahodka, mame Nutrilon HA 1 na zaciatok, k. mliecnu mame, na premastenie je super, striedame ju obcas s indulonou.

wali
16. jún 2008

aduska, mne tvoje prispevky zobrazuje vsetky - aj tie zo vcera. to je inak smola, ze sa vam to tak zhorsilo! je to vazne na porazenie, ked clovek nevie, co vlastne pomaha a co z toho nie.

co sa tyka homeopatik, bravali sme zakazdym nanajvys dvoje a riedenia su max 15CH, inak 9 a uz sme mali aj 5CH. vyssie sme este nemali. vacsinou mame dve rozne a berieme ich raz 8 tyzdnov, inokedy 6 tyzdnov - ako povie dr, potom kontrola a tam urci, ci sa homeopatika zmenia alebo budeme pokracovat v tych, co mame. a tiez mame len gulicky.

beruska - mydlo pri kupani v ziadnom pripade. uplne stacia tie otruby. ide prave o to, aby ostali pekne na pokozke, ked osycha.

aduska27
16. jún 2008

no tak uz to vsetko vidim, a krasne som tu tu zahltila.... 😎

geri444
16. jún 2008

ahojte.v septembri 2008 som mal 18rokov., a poprve sa mi urobil ekzem na prste.nevedel som co to je tak som tomu nevenoval velku pozornost.Teraz ho mam aj na predlakti a na bicepse na oboch rukach,miestami po chrbte a po nohach.U lekara som nebol,teda bol ale ona tam nebola.... :D a potom som uz nesiel.. chcel by som navstivit lekara,ale trochu sa bojim ze bude pomne p..... ze preco som neprisiel skor,ked to uz mam v takom pokrocilom stave.Mokavenie som zastavil,ekzem sa hoji a obcas ked prestanem,alebo zanedbam ošetrovanie zhorsi sa.Pouzivam modru indulonu,obcas mast ichtoxil, alebo soloxyl(nieco take) a kupem sa vo vode s magneziovou solou,myslim ze to pomaha.Pred rokom smo bol vaznejsie chory a zistili mi velke mnozstvo bielkovin v moci. Pred mesiacom sm uplne vyradil zo stravy mlieko a vyobky ktore obsahuju vela bielkovin. Myslim ze to bude tymy bielkovinami... ale nesom si isty, mam aj alergiu na pel,travu,, ale to uz mierne len.Berem aj tabletky Claritine....
co mi odporucate?lekara? ...dufam ze nebudem mat problemy ze som prisiel neskor,ako by som mal,,ale nieje to v zlom stave, len treba tomu venovat pozornost a ono sa to zlepsuje, ale ako nahle som dlhsie v skole tak sa to trochu zhorsi,nastastie ide leto a letne prazdniny,takze sa budem doma liecit
za pripomienky a rady dakujem 😝

beruska1979
16. jún 2008

holky,

Za jak dlouho se muze atopicky ekzem rozlezt po telicku? Dcerka uz ma tyden na zadickach cervene flicky, ktere nemizi, ale ani se ze zad nerozlezaji. Jeste tedy nevim, jestli se opravdu jedna o AE, flicky jsou pres den nacervenale, sem tam se malinko loupaji, ale kuze sucha nebo hruba neni. Po koupani (nyni koupu jednou za dva dny v otrubach) jsou vice cervene, ale to je asi u ekzemu normalni. K dr jdu az za tyden, bohuzel driv nemela misto 😖

skorica9
16. jún 2008

Ahoj, ahojky vsetky holky a tatkovia. Moja dcera ma 9 mesiacov, tanto problem pre nas nastal od 6 mesiaca, ked som zacala prikrmovat. Skusila som 2 druhy hormonalnych masti, a jeden babsky recept baby aviril + framikoin v pomere2:1 nezabralo. Tak sa ma "Stanko" nas dr. spytal co papa. Narazili sme na smotanu - to znamena "Pribynacik, Mlsanek, Jednotacik, Tvarohacik..." takze sme uz dva tyzdne bez tychto dobrôt a vidim zmeny. Líčka uz niesu suche a mnozstvo vyrazok mizne. Myslim ze taktiez kakao a cokolada, a ine tazke veci nerobia dobre. Mna by to nenapadlo, ale fakt, vsetky tieto pudingy deticky uz bezne papaju. Uvidime ako to bude dalej, myslim ze sme na dobrej ceste. 😀

skorica9
16. jún 2008

Este som zabudla. Nasa znama mala tiez proble s tvarickou dcerky. Krmila Humannou a zmenila mliecko, tiez problem zmyzol. Neviem ci sa vsak jednalo o mliecko. Podla mna maste az tak nepomôze. Problem treba riesit stravou skusanim, co zatazuje orbanizmus. 🙄

aduska27
17. jún 2008

Beruska, patko to zo zaciatku takto maval, cervene bodky - fliacky a dlho sa to drzalo narovnako, nerozsirovalo sa to. Az kym nas nezaockovali a odvtedy bojujeme s prisernym ekzemom 😠
Skorica, s tym framykoinom opatrne, predsa len su to ATB...No co sa stravy tyka, do roka by som malemu urcite nedavala ziadnu z tych dobrot co pises, a kakao coko uz vobec nie 😖 .

aduska27
17. jún 2008

Holky, nas asi dorazila ta morska sol....Uz sme ju vysadili a vratili sa k otrubam...no letim, deti kricia 😀

wali
17. jún 2008

geri, zvlastne, ze sa exzem vyskytol u teba az v dospelackom veku. v detstve si ho vobec nemal? myslim, ze to moze mat spojitost aj s tvojou alergiou na pel atd. dokonca sa exzem moze zjavit aj ako reakcia na stres. v kazdom pripade sa neboj ist ku koznej, nema ti co vykrikovat a ak je normalna, tak ani nebude. no myslim, ze si sa o to staral velmi dobre - treba to hlavne premastovat a ak ti modra indulona vyhovuje, je to OK. problem je, ze ti to modra indulona nevylieci, len trochu pomaha. preto by bolo asi dobre vypatrat, preco sa ti exzem vobec zjavil. mozno to bude naozaj stravou, kedze vysadenie mliecnych vyrobkov ti prospieva. kozna by ti mala urobit nejake vysetrenie, mozno aj na alergologiu poslat, len by nebolo moc dobre, keby ti hned z fleku predpisala nejaku kortikoidnu mast - to by totiz nevyriesilo tvoje problemy a o chvilu by si mal exzem spat. hlavne treba skusit patrat po pricine! drzim palce.

beruska, ja uz si to nepamatam presne, ale myslim, ze nam sa rozliezal AE vcelku rychlo, mam pocit, ze kazdu chvilu som nachadzala nove miesta, resp. loziska a hadam tak do tyzdna sme ho uz mali vsade mozne.

skorica, pride mi to naozaj velmi skoro, ze si zacala davat pri zavadzani prikrmov prybinacka a pod. v 6 mesiacoch. to sa ani moc nedivim, ze sa potom vyskytol taky problem 🤐 (ak som teda spravne pochopila, ze od 6 mesiacov ste mali exzem a bola na vine smotana v podobe pribynackov a spol.). ale dufam, ze budete z toho rychlo vonku! zvlast ked sa to uz teraz lepsi 😉

jabber
17. jún 2008

geri - doporučuju homeopata, já po našich zkušenostech už nic jiného doporučit nemůžu 😉

beruska - já si to už taky přesně nepamatuju, ale rozlejzalo se to zatraceně rychle 😒

aduska - vyzkoušeli jste tu Thuyu Occidentalis?

Jinak co jsme se bavili s homeopatkou o alergiích, které se najednou objeví v dospělosti, tak říkala, že většinou jsou to potlačované slzy v dětství 😖 . To je fakt neuvěřitelný, jak v tom těle všechno souvisí se vším...

Dneska jsem šmejdila v lékárně a zahlídla jsem tam už hotovou ovesnou koupel, tady to je:
http://www.prozdravi.cz/ovesna-koupel.html

😉

jck
18. jún 2008

Ahoj holky,
průběžně vás dočítám a pátrám po radách. Natalína má exém asi tak od 4 měsíce. (od 3 nekojím), dávali jsme i Nutrilon Pepti a nic, byli jsme u kožní ta nám napsala stejně jako dětská Locoid, ten zabere okamžite, ale potom ty následky, když se nepoužívá 😠
Tak jsme zkoušeli vše co jsem vyčetla na netu a pokupovala v lékárnách a zdravé výživě, otruby to zklidnily ale jinak nic, to samé koupel v Solamilu, mastičky- docela dost zabrala mas

jck
18. jún 2008

tak pokračuji, malý zvědavec mi to odeslal 😀
zabrala nám mastička z Měsíčku lékařského (ráno+večer, před den modrá indulona) a teď mi kamarádka poradila, od jiné kamarádky mastičku
http://www.komvet.cz/humanni/index.php
zatím to mažeme 3 den a je to o 200% lepší, nechci to zakřiknout (ťuk,ťuk, ťuk) je to teda pidi tuba za 500 kč, ale vědět to dřív dám i víc 😅

Tak všem přeji pevné nervy při exémech a brzké uzdravení

wali
18. jún 2008

ja myslim, ze som o tom Skin-cap uz niekde citala, aspom mi to znie povedome. tak nech vam to pomoze, to je hlavne!

holky, ako ste na tom ostatne? nikto nic nepise, tak dufam, ze sa to vsetkym lepsi! u nas teraz bojujeme s prisernou nadchou, do toho sa zrejme tlaci nejaky zub, tak sme tuto noc mali fakt "veselu". ale co je hlavne, ani pri tychto problemoch sa zatial ziadna vyrazka neobjavila 😀 zacinam pomaly verit, ze sme z toho vonku. 😎

katullka
18. jún 2008

baby na atop.ekzem je velmi dobra kozmetika ADERMA je presne na to.

anaja36
18. jún 2008

ahojte babky mi sme sa dnes vratili z nemocnice maly to mal strsidelne,koznaa ho liecila 6 dni a do spravy napisalo ze liecba neuspesna a ze neviem ako dalej,tak sup do nemocnice,dali mu kortikoidne masyi a hned za 58 hodin mal krasne ruzove licka az som bola sama prekvapena ale neni som natesena ze hned nasadili takuto liecbu aj ked mi tvrdili ze sa to moze mastit niekolko tyzdnov a nebude to mat vedlajsie ucinky,az sa bojim co bude dalej ak miniem masticky,este mu spravili test na kravske mlieko tak uvidime,dufam ze uz sa mu to v takej tazkej forme nevrati

jabber
18. jún 2008

jck - o téhle mastičce jsem nikdy neslyšela - super, že pomáhá 😉

wali - supééér! 🙂

katullka - tak nám třeba Exomega od Adermy moc nepomáhala 😖 , na každého platí něco jiného

anaja - moc držím palce

ivka144
18. jún 2008

Ahojte, no tak nam sa to polepsilo (minuly tyzden piatok az nedela boli lepsie), v nedelu sme zobrali dalsiu davku homeopatik a od pondelka sa to opat dost zhorsuje, dnes sa to zas rozmokvalo a je to aj na krku, plieckach a vpredu na hrudke trocha.
Inak suchost resp. mokvanie udrzujem kombinaciou indulony (na suche) a harmancekoveho caju a sudocremu. Ale neari sa to az tak stopercentne teda... :(
Straaasne ho to svrbi, chudatko moje. Uz som po tri dni dala Fenistil kvapky. Myslite, ze to je velmi velmi zle? Ja by som najradsej nic, ale maly reve, nevie spat a len sa driape. Jabber, Wali, davali ste niekedy daco take pocas homeo liecby?
Uz tak velmi si prajem, aby sa to urovnalo!!

A inak, som bola kuknut v robote vcera (som na rodicovskej inak) a kolega okomentoval licka - v to case podla mna mal celkom pekne. Oni nevideli, co to znamena, ked su licka ozaj strasne. Tak neviem, ci to ine deticky nemavaju take hrozne ako my alebo ako...

Drziim vsetkym paluchy.

jabber
19. jún 2008

ivka - já jsem nedávala...ale my jsme to takhle strašný neměli, nám to nikdy nemokvalo. Respektive ze začátku mi dětská Fenistil dala, ale nepřišlo mi, že dělá nějakou práci proti svědění a pak mi ho i homeopatka zatrhla, takže jsme ho vyhodili.
Půjde to pomalu, ale půjde....a co ta rudbekie?

selu
19. jún 2008

zdravim vsechny v tehle diskuzi a ac nechtene, musim se k vam pridat 😔

mam petimesicni dceru, do tri mesicu byla uplne v klidu, pak se ji rozjely cervene pupinky, pak se to zaclo slivat do fleku a nakonec jsme vcera po petimesicni prohlidce vyfasly nejakou delanou masticku, dokiny zatim nechce do male valit hormony. Letmo jsem vas tu prelouskala ale je to docela makacka, chtela bych jen poradit, jestli mam zkusit omezit nebo prestat s mlekem, ml. vyrobky, vejci, orechy atd, plne kojim...a jake "babske recepty" se na tak male mimiska hodi a co se osvedcilo?...co ta modra indulona, zabira? 😕
Dekuju vsem, co mi poradi a doufam v lepsi zitrky, malou to nijak zatim nesvedi, nebo pouze zatim nevim, ze by ji rucicky napomohly ke skrabani 😝 😖

anaj, ivka... preju zlepseni stavu, ono je to nekdy tezko, ale myslim, ze hur muze byt vzdycky, tak at se dari 😉 😵

wali
19. jún 2008

ivka - nam tiez predpisala dr fenistil, ale hned som si povedala, ze ho este nedam, ze az ked to bude strasne. a takto som to najprv odkladala az som ho vobec nepouzila. no fakt, ze nam to nemokvalo a na to svrbenie som pouzivala ten plet.krem s mocovinou (znie to ako bleee, ale pomahalo to). cez den som ho vzdy nejak zabavila, ked sa zacal skrabat a v noci som neustale vstavala a davala pozor, aby sa neskrabal. bolo to fakt hrozne, ale mala som pocit, ze cim viac zabranim tomu skrabaniu, ze to nakoniec povedie k rychlejsiemu zahojeniu. no a potom nastupila homeopatika, takze som fenistil uz vobec neriesila.
ivka, tie poznamky si nevsimaj. ja viem, ze ti musi byt hrozne, ale proste ich ignoruj. my sme mali licka priam bordove, tak mu horeli a do toho milion drobnych vyrazok - na cielku, brade, krku,... vyzeralo to hrozne. a vidis, nakoniec sme sa z toho dostali a to caka aj vas. len prist na to, co je vo veci a co konkretne vam pomaha. chce to kopec trpezlivosti, no raz to pride 😉

selu - hlavne to hodne premazavaj, to je velmi dolezite. ak vam modra indulona vyhovuje, kludne aj nou. a hoci aj 100x denne. modra indulona sama osebe nezabera, ale na premazavanie je dobra. ked kojis, tvoja strava moze tiez mat vplyv na exzem. u nas to tak bolo - vobec som nesmela rajciny (po nich to bolo priserne), kakao, coko a pod. u vas to moze byt ale nieco uplne ine. skus to odsledovat, ak to je vobec mozne. potom urcite nepouzivaj mydlo pri kupani - jednym znamym pomohlo vysadenie mydla a pemazavanie a hned to mali vyliecene (bud to ale vobec nebol xzem, alebo to mali len nabeh nan). mnohym tu robia zle aj pracie prasky - u nas zacala robit problem napr. lovela. a babskych rad tu mame kopec - za seba mozem odporucit kupel v otrubach alebo v sode bikarbone - skludnuju pokozku. inak mate dobru dr, ked hned odmietla horm.maste 😉

selu
19. jún 2008

wali, diky 😉 😵 ...jdu pohledat tu otrubovou koupel a ikdyz koupeme prave kvuli kuzicce jen jednou za 2-3 dny tak ji to zkusim 🙂