Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

katrenka111
16. apr 2012

@zuzuzuzu7 ved predsa podliehaju vsetky tieto kremy, mliecka, oleje aj nejakými testami hadam no nie???

luthien.k
16. apr 2012

@katrenka111 není to blbost, u SkinCapu to bylo prokázané a byl jeden čas u nás i na SR zakázán a tuším, že v USA zákaz trvá...

luthien.k
16. apr 2012

@katrenka111 nepodléhají, jsou to kosmetické přípravky, ne léčiva.

luthien.k
16. apr 2012

@zuzuzuzu7 ono podezřelé je vše, co funguje zázračně a bez kortikoidů a imunomodulancií - což SkinCap působí. Bioderma třeba tedy ne, krásně zvláční i promastí, ale zázrak to není 🙂

katrenka111
16. apr 2012

@luthien.k Tak teda co mame používat na ekzemy ked je vsetko skodlive???????????????????????

zuzuzuzu7
16. apr 2012

@luthien.k no ano, co pouzivat? a este som sa chcela spytat, ze niekde som citala, ze ak je zistena lahsia forma alergie na potravinu, je rozmune ju aj tak nadalej podavat ale v obmedzenom mnozstev, to co vide ako silne pozitvne , to bezpodmienecne vylucit...ale fakt nadlaje podavat tie s tou lahsou pozitivitou???

martinka1981
16. apr 2012

@zuzuzuzu7 ja by som sa Biodermy a spol.nebala. nerobia zazraky na počkanie. U nas teda absolutne 😉

zuzuzuzu7
16. apr 2012

@martinka1981 no len ked kukam na to mnoztvo latok co obsahuje...tak mi je to take divne vsetko toto nacapat na kozu;)

martinka1981
16. apr 2012

@zuzuzuzu7 no však to je zas druha vec 😝
ja by som bola za niečo prirodnejšie,ale niekedy to proste nejde 😖
nemali ste bambucke maslo? To sa chystam vyskušať 😉

zuzuzuzu7
16. apr 2012

@martinka1981 ja som tiez za skor prirodne produkty,ale tam je zevraj ovela vacsie riziko kontaminacie nejakou bakteriou...bambucke maslo sme este neskusali

martinka1981
16. apr 2012

@zuzuzuzu7 fakt??? To som nevedela 😝
ach jooo,to nemame teda moc na vyber 😝

katrenka111
16. apr 2012

Baby a La roche lipikar baume?? ževraj je tiež dobrý na ekzem....

luthien.k
16. apr 2012

Ale však já vám nebráním používat SkinCap, jen píšu, že já k němu důvěru nemám, kdežto k Biodermě na základě mnoha a mnoha zkušeností ano - je dobrá, nicméně zázraky na počkání nedělá 😉
Přírodní věci jsou některé také fajn, ale na subakutní a akutní fáze jich moc není. Zeptejte se třeba @katyxq, ta používá myslím hlavně přírodní kosmetiku.
O kontaminaci kosmetiky "bakterií" slyším prvně...

La Roche Lipikar je podobný právě Biodermě Atoderm či A-Dermě Exomega.

luthien.k
16. apr 2012

@katrenka111 psala jsi, že Ti to mokvá?

vikazv
16. apr 2012

@martinka1981 Dobry den, chcela som sa opytat ked ste dodrziavali tu dietu tak ste vylucli bkm, vajcia a lepok????....

katyxq
16. apr 2012

Na promaštění suchých míst máme šípkový balzám Original ATOK (je to jen bambucké máslo plus rostlinný šípkový olej), pokud je potřeba hydratovat, zklidnit, tak dětský levandulový krém nebo bez éterických olejů základní krém Shea butter nebo tělové mléko neutrální, mám od nich i mycí olej (používáme jen pokud nejsou pupínky).
A na vysušení zásyp Leontýnka od Nobilisu, měla jsem z něj kvůli obsahu éterických olejů trochu strach, ale zkusila jsem to a dobrý, na Sudocrem malá totiž nereagovala dobře - ekzém víc zrudnul.

Přírodní kosmetiku nemůžete skladovat tak dlouho jako jinou, některé věci je dobré skladovat v ledničce (jako třeba dětský nosní olej - dávám preventivně a rýma už se drží pryč), samozřejmě je nutné do kelímků sahat čistýma rukama nebo špachtličkou. Sobě na zhrublé lokty používám kokosový olej, pro malou ho nepoužívám, nesnese ho.

luthien.k
16. apr 2012

@katyxq 🙂

terina25
16. apr 2012

@vikazv ja dávam len na ekzém.inde nie

katrenka111
16. apr 2012

@luthien.k hej mokva...prečo??

mellani28
16. apr 2012

@maruschka Ahoj,moj maly ma presne take iste velke cervene ohranicene flaky,chcem sa spytat,kde ste kupovali kozie mlieko a ci sa to vobec bezne da kupit?A ci si ho davala malinkej pocas dojcenia,lebo ja maleho este kojim..Dakuje3m za odpoved...mozes aj do ip

xmalij
16. apr 2012

@katyxq ahoj, mam Nobilis strasne rada pro sebe, moje kosmeticka ho nastesti pouziva taky..na malou jsem si pred porodem od nej nakoupila kde co a nakonec kupodivu nic moc nevyhovovalo, jen mandlovy olej, nosni olej byl super, kremiky blby. Stejne tak nosni gel pro dospelaky, ja jsem desna cita na kapky do nosu a oci, v zivote bych nic takovyho do sebe nedala a gel funguje vyborne 😀 😝 .
A pak to misto kde to vyrabi, to je samo o sobe panenska priroda 😉!

mimeil
16. apr 2012

@terina25 modrá indulona, baby NIE!!!!! To je samý ropný derivát - paraffinum liquidum a petrolatum, to ešte stav zhorší, je síce mastná, ale dráždi, mám s ekzémami skúsenosti, toto nikdy nepomohlo, častokrát začalo až páliť.
Prečítajte si http://wanda.atlas.sk/skontrolujte-si-kozmetiku...

terina25
16. apr 2012

@mimeil nám to pomáha..,

mimeil
16. apr 2012

@katrenka111 Zmeniť stravu, ekzém je znak, že organizmus je prekysleny, vyhodiť sladkosti, biele pečivo a vela ovocia a zeleniny a robit zasadite kupele.

veruneckaz
16. apr 2012

mame v rodine skusenost s ekzemami a aj u deti. Je to vacsinou reakcia tela na vnutorny problem organov. Ja osobne som ho mala v tehotenstve a kozna doktorka mi to iba zhorsila a to nehovorim o tom, ze mi chcela vnutit kortikoidy. Pomohla homeopaticka a aj od nej viem, ze ekzem je iba prejav problemu - nie je chora koza, takze nepomaha ju mazat. Sestra ma miminko, ktore tiez trpelo na atop. ekzem. , nala neskutocne vela roznych liekov, masticiek, vodiciek - vyskusala vsetko. Pomohla jej tiez ta doktorka a teraz ma v lekarnicke tak maximalne nurofen na teplotu 🙂 . Ale je tazke najst kvalitnu lekarku a nie sarlatanku/sarlatana.

katyxq
17. apr 2012

@xmalij Nobilis a většina přírodní kosmetiky bohužel obsahuje éterické oleje - můžou dráždit nebo dokonce způsobovat alergické reakce. Já kupuju Original ATOK i pro sebe, ale většinou jen neutrální (bez éterických olejů) nebo levandulové věci 🙂.

luthien.k
17. apr 2012

@katrenka111 no proto, že potom La Roche Lipikar je nesmysl, mokvání je třeba vysušovat - Jarischův roztok, 3% borová voda apod.

Znovu dávám odkaz na to, co čím mazat: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

@mimeil, nezapomeň, že na stav kůže mají také vliv hormonální změny, což je právě u katrenky, ekzém, který nikdy neměla, začal s těhotenstvím a v rámci hormonální bouře, co se děje po porodu, se ekzém zhoršuje. Úprava stravy je vhodná, to samozřejmě ano, hlavně ve smyslu vyřadit dráždivé potraviny, co mohou v těle uvolnit histamin (čokoláda, káva, čaj, nakládané a kvašené potraviny, přezrálé ovoce a zelenina, zrající sýry, citrusy...) a nejčastější alergeny (mléko, vejce, sója, ryby, ořechy - jen jako test a pokud nemá vliv, střídmě konzumovat) a jíst v rámci zdravého životního stylu (bez toho cukru a mouky), ale u katrenky si myslím, že zásadní vliv má stav hormonů a k tomu navazující psychické rozpoložení.
Ten článek o ropě je nesmysl. Deriváty z ropy se používají do kosmetiky už hodně dlouho, ropa je mimochodem přírodního původu, jsou to časem osvědčené a prověřené věci. Samozřejmě chápu, že někomu se jejich používání příčí, ale to ještě neznamená, že jsou škodlivé (nebo budu zvědavá na konkrétní studie, ne článek od prodejce přírodní kosmetiky 😉). Srovnání toho, že propylen glykol se také používá do brzdové kapaliny je naprosto irelevantní, však na kůži si přece nedávám brzdovou kapalinu.
Ono na té syntetické přírodní kosmetice si všimněte, že to bývá často samý rostlinný glycerín například (ne že by vadil, ale je také získáván chemickou cestou, jinak to nejde) a také sójový olej, což je pro atopiky potenciální alergen. A to nemluvím o těch éterických olejích, které dráždí velmi často.

luthien.k
17. apr 2012

@veruneckaz dobrých homeopatů abys pohledal...

luthien.k
17. apr 2012

@mellani28 znovu varuji před kozím mlékem, obzvlášť plně kojenému dítěti! Je to potenciální alergen stejně jako kravské mléko. To raději vyřaď ze své stravy a dost možná uvidíš efekt 😉

katrenka111
17. apr 2012

@veruneckaz Ahoj a dala ti nejake speciálne lieky???alebo ako ti vlastne pomohla??? mne sa to objavilo tiež v tehotenstve, nikdy predtým som to nemala