Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

janulazabka
17. apr 2012

@mimeil tgak toto obsahuje aj slavna Bioderma, a vazelina je z coho?...nam tiez indulona moc pomaha...niekto sa nou maze cely zivot a zaujimave je , ze inu kozmetiku ani neznesie okrem indulony...ale inak vsetkeho vela skodi

blankarybka
17. apr 2012

Ahojky !
Byli jsme u alergologa... Mluvil o tom, že bych v dietě neměla být tak přísná, že dieta není pro dítě to pravé ořechové, zvlášť když má ekzem v tak malé míře jako Přemeček... 😒 Jasně že mu to všechno "nežeru"... vím, že strava je na vině... důkazem pro mě bylo to, jak se malý krásně vyčistil, když hladověl před narkozou...
Ale chci se poradit... respektoval, že nechci kortikoidy, tak mi dal dehtovou mast, což je asi uhlí, že? A že mám 2x denně mazat ložiska 4 dny 2% mastí, další 4 dny 5% mastí a na poslední 4 dny se vrátit k té 2%....
Pak jsme dostali ještě hypermangan ... 3 zrníčka rozpustit do koupele, 1x týdně... prý působí jako dezinfekce kůže, když se mu pořád vrací ty pupínky ... No nevím, máte s tím některá zkušenost? Díky , B.

luthien.k
17. apr 2012

To, že kosmetika obsahuje deriváty z ropy, přece není žádný objev Ameriky.... 😉

luthien.k
17. apr 2012

@blankarybka dehet - ten kamenouhelný se u dětí nepoužívá, je to zakázané předpisy EU (píše N. Benáková v knize Ekzémy a dermatitidy). Takže půjde o ichtamol, hnědý "dehet", který vzniká chemickou úpravou usazenin, které vznikly z pravěkých ryb, korýšů a planktonu (podobně jako ropa z prehistorických stromů a živočichů).
Hypermangan na dezinfekční oplachy ano 🙂

martinka1981
17. apr 2012

@vikazv vylučila som BKM,vajcia,orechy,ryby .

vikazv
17. apr 2012

@martinka1981 aha, to znamena, ze ste vy so svojej stravy vylucila bkm, vajcia, orechy, ryby.....a zo stravy dietata tiez bkm, vajcia ?????.......a lepkove kase ste nadalej davala ...

vikazv
17. apr 2012

@martinka1981 ked sme pri tych vajcach tak aj zltka nepodavat, detom?

martinka1981
17. apr 2012

@vikazv ano so svojej stravy som to vylučila.V čase ked nam začal exem bola malinka len na mojom mliečku.Takže ja som všetko vylučila.Ked sme začali davať prikrmy davali sme len HA potraviny ,bezlepkove kaše.A všetko sledovať či nebude reakcia. Tvoja malinka ma 7 mes.to ešte možte začať davať prikrmy odznova a pekne pomaly všetko otestovať.
Alergeny ako BKm sme skušali len tento rok,vajičko jej nerobi dobre,orechy nedavame a lepok bol ok.Treba testovať pomaličky.

martinka1981
17. apr 2012

@vikazv žltok treba otestovať. Podavať min.5 dni a postupne pridavať,tzn.že najprv štvrť žltka,na druhy den polku žltka atd.a sledovať reakciu.Mojej malej vadil aj žltok.

luthien.k
17. apr 2012

@vikazv jinak na těch fotkách není skoro nic vidět... Oleje můžeš střídat do jídla, avokáda pro začátek lžičku, dvě, tři atd. a nedávala bych více než dejme tomu čtvtku.
Jinak co Ti píše martinka o té dietě, to už jsem Ti tu psala a možná i víckrát....

blankarybka
17. apr 2012

@luthien.k Díky 🙂

mellani28
17. apr 2012

@luthien a staci ked vyradim ,len kravske mlieko,alebo aj vsetky ostatne vyrobky z kr., mlieka?

katyxq
17. apr 2012

@mellani28 Všecky, je třeba důsledně číst složení všech potravin, pečiva, šunky, margarínu (často obsahují syrovátku), taky ovčí i kozí mléko.

katyxq
17. apr 2012

@mellani28 Taky se doporučuje zkusit vyřadit hovězí maso, sóju ve všech podobách, vejce a kuřecí maso, to vše aspoň na 2-3 týdny (dietu taky najdeš v albu kam.zyk), výsledek by se při důsledném dodržování diety měl dostavit.
Nesmí se opravdu nic z mléka, ani jogurty, máslo, při částečné dietě nezjistíš nic.

luthien.k
17. apr 2012

@mellani28 přesně jak píše @katyxq

baca
17. apr 2012

A nám naše obvodní dr. řekla, že stačí vyařidt mlíko, že zakysané výrobky nevadí (jogurty, lučina...) Tak já vůbec nevím.
Máte nějaký odkaz na nějaké recepty či seznam potravin, které by se teda mohli? Všeobecně při ekzemu. Pozbývám fantazii, co bude mé dítě jíst nehledě na to, že mám doma ještě jednoho mladšího a vařit každýmu extra, to teda nedávám.
A teda enchci to myslet jako výmluvu, že jsem zdechlá, spíš nevím, kde začít. Zatím jí nedávám čokoládu (nejedla jí kvanta, ale občas trochu).
Jak jí to mám vysvtělit, že te%d nesmí skoro nic, co jí? její jídelníček se skládá z lučiny s rohlíkem a rajčetem, másla s marmeldou či šunkou.

xmalij
17. apr 2012

@baca detske dr. je treba brat s rezervou, s hodne velkou 😀.
Tady je seznam..http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...
Vsechno se da nahradit, neboj..je to jednodussi nez si myslis na zacatku, na skoro vsechno existuje alternativa.

kaja73
17. apr 2012

@baca ak mate problem s laktozou,tak zakysane moze,ak mate problem s bielkovinou tak nemoze nic kde sa nachadza-teda ani zakysane vyrobky.
Ono je to tazsie ked je dieta na nieco uz zvyknute,ale da sa to,len treba odhodlanie a ozaj vytrvat .
No nie vzdy sa vsetko da robit tak, ako s babatkom-napr moj maly v pohode pil UM neocate,ale ked sme mu ho prestali davat a zacali testovat alergy care a neskor normalne UM,tak ked prisla chvila, ze sme sa museli znovu vratit na dietu,uz ho nechcel ani vidiet a plakal za jogurtmi. ☹-proste uz to bolo ovela tazsie,ale dalo sa.

vikazv
17. apr 2012

@luthien.k dakujem...a co si myslite o modrej indulone????.....je vhodna pre take male deti???....

luthien.k
17. apr 2012

@vikazv ano, dá se použít, pokud na ni není reakce a ekzém není mokvající nebo to nejsou červené fleky či pupínky.

vikazv
17. apr 2012

@luthien.k a je vhodna aj na natieranie celeho tela???...a pouzivanie dlhodobo??....ake ma zlozenie, neobsahuje nieco nebezpecne ?....ak ano ci je vhodna aj na slnko,hm,.,dakujem

nasekuratko
17. apr 2012

Ahoj vsechny, co mate problem s ekzemem. Musim tady verejne podekovat Katce, jak moc mi pomohla s ekzemem! Kdyz jsem ji zkontaktovala, maly to mel uplne silene, plakal, jak ho to bolelo, svedilo a nic z kozniho nam nezabiralo. Katka me moc podporila, poradila a menila lecbu v prubehu podle potreby. Fakt ji vsem moc doporucuju!!! Dekuju moc @luthien.k

luthien.k
17. apr 2012

@vikazv indulona je jako každá jiná kosmetika, nic se nemá používat dlouhodobě, protože to může vyvolat senzibilizaci (časem to začne vadit) a taky se objeví "odolnost" kůže a už to tolik nepomáhá. Složení je kromě parfému celkem OK na promaštění. Fotosenzitivní není, na slunce nevadí, ale samozřejmě nemá žádné UV filtry, takže jako ochrana kůže před sluncem se použít nedá.

luthien.k
17. apr 2012

@nasekuratko děkuji 😵

mellani28
17. apr 2012

@katyxq Dakujem za reakciu,a kde to presne najdem tu dietu?Posli mi prosim link....no je to tazko kedze kojim teraz,ale aspon by som skusila 🙂

danlu
17. apr 2012

ahojte chcem vas poprosit o radu moja rocna dcera ma tiez ekzem a pouzivame a derma krem ale teraz v lete budeme potrebovat aj krem na opalovanie. Viete mi poradit ktory je vhodny na atopicku pokozku ? Dakujem 🙂

zuzuzuzu7
17. apr 2012

@danlu noo, dost chvalia daylong-zevraj najviac vyhovuje!tiez sa chystame vyskusat tento!

zuzuzuzu7
17. apr 2012

precitajte si>co si o tom myslite?;) http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/1...

martinka.pida
17. apr 2012

@danlu Zrovna na daylong mi dcera reagovala. Teď mám objednaný opalovací od Biodermy Photoderm, ale ještě ho nemám vyzkoušený.

luthien.k
17. apr 2012

@zuzuzuzu7 podle mě to chce ještě více studií na toto téma... Existuje desenzibilizační postup při ABKM, zatím jsem ho ale prakticky nezkoušela, nicméně i bez těchto postupů naprostá většina dětí z alergie na BKM vyroste.