Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
18. apr 2012

My sme mali v lete v Chorvatsku Biodermu Photoderm Mineral 50+ a ten nam sadol dobre. Dokonca sme sa všetci s nim natierali nie len malu s exemom a nikomu sa nestalo že by sme sa spalili alebo niečo podobne.
Takže ja odpuračam aj tento krem.

zuzuzuzu7
18. apr 2012

a co Babe na opalovanie...je lepsie sprej,alebo krem?

lyongirl
18. apr 2012

Ahojte, my sme boli dnes u kožnej a pýtala som sa na opalovací krém, povedala, že najlepšie sú Daylong a Bioderma, ale nakoľko som to tu včera čítala, tak som sa už viac nevypytovala. Ináč pochválila Domuška, že má krásnu hladkú a vláčnu pokožku a že sa mu AE krásne zahojil. Mažeme už len kyselinou mliečnou a nič od nej iné nepoužívame, ak je treba, tak využívam rady od @luthien. Samozrejme nás aj upozornila, že sem, tam sa niečo vyskytne/zuby, oslabená imunita a tak.../
Tak sa teraz dosť vytešujem, aj keď viem, že ani zďaleka nie sme za vodou...ináč teraz dosť túto tému flákam, lebo sa nám samozrejme polepšilo a dala som sa na látkovanie, tak všetok čas využívam pre info z tejto témy 🙂
Ale chcem sa veľmi poďakovať @luthien, ona nám samozrejme pomohla najviac, je veľmi zlatá, milá a obdivujem ju za ten čas, čo dokáže venovať tejto téme a zúfalým maminám...Ďakujeme Katka!!!

mimave
18. apr 2012

ja dievcata nechapem odkial sa berie tolko deti atopikov, vyzera to ze sme v klube, v piatok idem na kozne, chcem to vediet na isto nie len od detskej lekarky. dala mi kys.mliecnu, no ta nam vobec nepomaha....tak uvidim ci nam pomozu tam

kbeata
18. apr 2012

ahojte,chcela by som poprosit o radu,ci skusenost 🙂
malemu asi pred tromi tyzdnami diagnostikovali:iritacna kontaktna dermatitida vyvolana inymi agensmi,zacalo to pluzgierikmi na vonkajsej strane ruky v zahybe,teraz je vyhadzany na oboch rukach,brusku,trosku stehna
dostali sme lipobasu,locoid,ichtamol,po kontole fucidin,a este fenistil kvapky,
pomaly mu idu ocne zuby,je nervozny,ale myslim ze aj z toho fenistilu este viac 😒 ,je aj nieco ine okrem tych kvapiek,su len na predpis?chcela by som ich vymenit za nejake ine
inac mu nejak nic nezabera,skor sa mi zda ze z locoidu to mal viac cervene,no neviem fakt co by bolo prenho teraz najlepsie ☹ dakujem za rady 🙂

korkusa
18. apr 2012

ahoj skusali ste niekto krem dermalex na ekzem?

martinka1981
18. apr 2012

@kbeata aj moja malá bola prišerne nervozna z Fenistilu ☹ a na svrbenie aj tak nemusi všetkym zabrať.Nam nezabral vobec.
Po roku nam dala kožna zyrtec kvapky ale nedavala som ani tie.
Pytala som sa kym.zyk či ma vobec zmysel tieto kvapky deťom davať a povedala že nie. Že mam vyskušať jej ich dať či uvidim rozdiel.. tak som nedavala vobec.

lelask
18. apr 2012

Ahojte, tam sme zase na zaciatku ☹ ☹ ☹ A to uz vyzeralo tak dobre. Inak Fenistil som aj ja prestala davat a veru rozdiel nevidim. Uz jej ich nedam.

Citali ste niekto knihu od MUDr. Josefa Jonase- prakticka detoxikace? Pise tam, ze sa venoval dietnym opatreniam u uznavanych alegenov ako je mlieko a psenicna bielkovina viac ako 20 rokov, ale pre ich malu efektivitu a minimalny uspech to opustil, ale ze pre domace osetrenie a zkludnenie sa o to mozeme pokusat 😝
Cela kniha je o nejakych preparatoch ale na exem ziadny nema - ak dobre citam. Ale na koprivku uz ma 😅

" rozhodne ekzem neni jednoduchym projevem alergie. Snaha po odstraneni elergenu, napriklad potravinoveho nebo nektereho venkovniho, nebyva uspesna, a my se proto v praxi timto spusobem ovlivneni zanetu kuze nezabyvame"
😠

lenkax7
18. apr 2012

aj ja mam pocit,ze Fenistil nezabera,mala sa skriabe aj tak ☹

kbeata
18. apr 2012

@martinka1981 dakujem,posledny tyzden mu ich davam jeden krat denne,predtym az tri krat,no zajtra nedam,mozno ak by sa velmi skrabkal,tak vecer,cez den ho zabavim 😉

luthien.k
19. apr 2012

@lelask Věra i já máme zkušenosti zcela opačné... Samozřejmě to, že to není jen záležitostí alergie, je naprostá pravda, to je tak 50% vlivu, potr. alergeny, ale u dětí i české kapacity, jako je dr. Fuchs, říkají, že ten vliv je značný.

luthien.k
19. apr 2012

@lyongirl děkuji 😵

vikazv
19. apr 2012

@martinka1981 a ako sa prejavila reakcia na zltok???.....

martinka1981
19. apr 2012

@vikazv klasika na exeme,žčervenal. Ja som si niekedy nebola ista či je to reakcia na konkretnu potravinu ale kam.zyk mi to vtedy super napisala.
Ked podavaš niekolko dni ako je doporučene stav exemu sa bude zhorovať zo dna na den.
lebo nap.moja bola cez den ok večer zčervenelo,druhy den zase ok a večer zas.tak som si nebola ista či je to reakciu na testovanu potravinu.

martinka1981
19. apr 2012

@luthien.k my sa tiež pridavame a dakujeme za všetko 😉
bola som včera s Viki u dr.ma problem s bruškom,tak jej brala ster a vysledky budu v pond.Velmi nas chvalila že aku mame peknu kožičku,no chcela som jej povedať že jej zasluha to neni 😀 😝 Ta by nas len Locoidom mastila 😖

vikazv
19. apr 2012

@martinka1981...ved to ani ja neviem posudit....lebo cez den to ma celkom oka vecer tie lakte trochu scervenaju....tak a to je dokola....tak neviem ci je to reakcia na potravinu, ci na nieco ine.....som z toho magopr....

zuzuzuzu7
19. apr 2012

@vikazv my sme tiez na tom boli takto, ze vascinou k veceru jej to scervenalo,ale som si myslela, ze aj kvoli unave a skor inym faktorom

lelask
19. apr 2012

@luthien.k ved to, nechapem cim to je, ze niektori odbornici veria a druhi nie. Aj co som ti pisala o dr. v IP.
V mojom okoli bohuzial nemam velku oporu v dietovani a testovani potravin a teraz sa ani necudujem , ak zrovna citaju, ze to nema vyznam 😒

No neviem, ci to nase zhorsenie exemu nesuviselo nahodou so zubami, lebo dnes rano som jej nasla klubajucu sa 5 a jednu uz vonku 🙂 Vcera som ju musela vymalovat fialkou. Tak dufam,ze to bol ten zub.

xmalij
19. apr 2012

@zuzuzuzu7 i u nas to same, rano je moudrejsi vecera 🙂

martinka1981
19. apr 2012

@vikazv no presne aj nas to tak bolo.Myslim že to reakcia na potravinu neni 😉 skor na niečo ine.Lebo keby to bolo na potravinu je to každym dnom horšie 😝

xmalij
19. apr 2012

@danlu
@ kaja
Tak jsi mela pravdu, Eucerin mleko SPF 50 ma opravdu kombinaci chemickych a mineralnich filtru. Odepsal mi vyrobce a zaroven doporucil SPF 25 s mikropigmenty.

zuzuzuzu7
19. apr 2012

@xmalij no my veru rano sa smejeme, ze exem zostal este spat v postielke,lebo nic tam nema a k veceru s aj viac zacne skrabat a potom v dolesdku toho jej koza scervenie;(

luthien.k
19. apr 2012

@xmalij no vida, tak v Eucerinu jsem měla hokej i já... Nicméně dětem v létě vyhovoval oběma.

luthien.k
19. apr 2012

@lelask se zoubky zhoršování souvisí obvykle hodně 🙂 A k té dietě a testování... Bez opravdu dobrých informací se to neobejde a často nestačí jen vysadit BKM či pšenici, myslím, že cílenou HA dietu opravdu vynalezla a na stovkách dětí prověřila až Věra a ani dr. Jonáš to neví 😉

katusskaa
19. apr 2012

ahojte, chcela by som sa poradit. mojmu 6-rocnemu synovi sa po troch rokoch vratil AE, ma to momentalne po celom chrbte plus krk. sem tam suche miesta, hlavne na ramenach, na lopatkach, a zvysok svrbivy vysyp, cerveny. ked bol maly, zvykli sme pouzivat atoderm PP a pripravky s ichtyolom. teraz mal od dr taninovy puder, exomega penu, po tomto sa to zhorsilo, cize momentalne to mame mazat len tym taninom 2x denne. lenze mne sa zda ze puder mu to este viac susi:( k dr sa nemozem dovolat, kontrola az o tyzden a nieco. premastovaci krem (atodermj PP) nam nateraz zrusila, mame pouzivat len ten puder. pouzivali ste ho niekto? dakujem.

xmalij
19. apr 2012

@luthien.k tak jsi testovala chem.filtry a ani o tom nevis 😀.

martinka1981
19. apr 2012

@katusskaa tanin puder vysušuje. Takže to čo ma červene a vyhadzane natri niečim hydratačnym_kludne použi tu Biodermu ak mu nerobi zle a na to daj ten taninovy puder. Miesta ktore su len suche a nie červen možeš namazať aj niečim mastnejšim,napr. Bepanthen(ten sa nam velmi osvedčil) alebo kys,mliečnou ak maš od dr.

xmalij
19. apr 2012

@zuzuzuzu7 no je to des..u nas to jeden cas bylo naopak, nejhorsi rano..tzn. jsem jimali podezreni na matraci a testovali Aloe, to dopadlo dobre. K veceru se pridava i teplo z vody, proto vzdy kdyz i jen rychle sprchujeme, tak vypada nehezky.
Ale jak byla tyden marod s rotavirem a jedla az 5. den, jinak nic, tak se krasne vycistila...uz po prvni noci zraceni a prujmu znatelny zlepseni, zasli jsme udivem, takze je fakt 100%, ze tam neco z jidla vadi..protoze co zacla jist, tak se to zase rozjelo...ikdyz ted testujeme ryzi a zatim se to jevi lepsi, ale aby se to v tom i tak prase vyznalo, ze 😠 😉 ?

martinka1981
19. apr 2012

@xmalij fuu no mate to pekne komplikovane 😝
ale dufam že sa ti podari vystopovať škodcu 😀

xmalij
19. apr 2012

@martinka1981 uz si rikam, ze az budu v duchodu, tak na to prijdeme..a Kata si konecne oddychne 😉 😀