Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
3. máj 2012

@luthien.k tak ten nas je s vit. E..myslis, ze to vadi teda?
@ luthien.k @zuzuzuzu7 Vcera jsem zkusila ten vas "trik" s olejem na lzicku a super..dala jsem olivac a chtela znova a znova 🙂.

zuzuzuzu7
3. máj 2012

@xmalij no nasi krpci cez zimu otvarali usta aj pri rybom oleji-davala som im celu zimu a boli iba raz chori a to nic vazne...oni si aj sami pytaju..no proste ako vsetko-oni su pakosi velki, aj ked nastastie su krasne stihli;)

luthien.k
3. máj 2012

@xmalij no je třeba minimálně dávat pozor na doporučovanou dávku pro takové prcky... Já nejsem pro tyhle věci, co jsou obohacené nějakým vitamínem... 😉

erikovamamka
3. máj 2012

@luthien.k Ahoj Katka, po dlhsom case sa ti znova ozyvam. Moj chlapcek ma 7,5 mesiaca. AE od dvoch mesiacov, ked sme presli na UM. Zhruba v 5. mesiaci jeho veku sme presli na mlieko bez laktozy. Ekzem sa krasne upravil, dokonca stratil. Posledny mesiac ho mame znova. Najhorsie je to na tvaricke, na ruke ma maly fliacik, ktory na chvilku ocervenie, potom sa vysusi a je dobre. Od vcera ma okolo pusy akoby fuzy. Uplne cervene, zapalene. Pouzivam Holtov krem, Oilotum krem, Lipobase a mam aj Aveeno. V zasobe kortikoid. Co ma najviac udivuje, ze si skriabe, ale neskutocne skriabe usi, na ktorych nic nema. Jedna maminka mi napisala, ze to moze byt signalom, ze ma v sebe parazita. Co myslis ? Dakujem za tvoje rady.

kozous01
3. máj 2012

@luthien.k Ahoj, nějak jsem zmatná. Byla jsem u rodičů a teď ta vedra. Vůbec jsem se nedostala na net. Malého zatím kojím. 25 dubna jsme měli 2 měsíce. Já se snažím jíst dobře abych malému přes mléko moc netrápila bříško. Ten Oliatum nám na tu suchou kůži docela zabral. Já nejsem tip co dá na reklamu nebo tak. Ale máme u nás hodnou paní z lékárny a tak jsem se nechala zlákat. A dobrý, teda musím to zaklepat. Ale máme teď horší spaní přes den, to bude asi tím, že jsou ta vedra. 🙂

lenkax7
3. máj 2012

@erikovamamka aj nasa si skriabe uska a tiez neviem preco 😒

lenkax7
3. máj 2012

@lelask ahojte,tak ABKM sa nam nepotvrdila,tak ideme skusat dalej,co nam vadi... 😒

erikovamamka
3. máj 2012

@lenkax7 ak nema nejaky iny problem s uskami, tak to moze byt to, co som pisala, nejaky parazit. Skriabe si aj nosik ?

lenkax7
3. máj 2012

@erikovamamka nostek nie a usko tiez len jedno

zuzuzuzu7
3. máj 2012

@erikovamamka niekotre deti to robia ked su unavene..nuz ked clovek im nerozumie, co???;)

xmalij
3. máj 2012

@erikovamamka kdyz mela mala zhorseny ekzem, tak se taky drbala v uchu..mela sussi jak cely boltec, tak bylo videt i uplne vevnitr, ze se loupe kuzicka. Treba to u vas muzou byt i zuby, hadam, ze to je cele propojene a pak ty flicky kolem pusy, to jsme meli taky..jakmile spicaky prorazily, flicky zmizely... 😉.

xmalij
3. máj 2012

@luthien.k to ja taky no, ale zrovna E na pokozku mi prislo fajn. Kupovala jsem ho zaroven s Revitgalem s vit. E, a tak jsem si rikala, ze to telo uvita 🙂. Jak jsem psala, tak ho stejne nerada, takze denni davku jsme urcite neprekrocily 😀.
A co avokadovy, zkousela jste nektera?

erikovamamka
3. máj 2012

@zuzuzuzu7 ved prave, keby sme im rozumeli.🙂) Ja len vychazdam z toho, co mi tu napisala jedna z nas, ze to moze byt aj parazit. V uskach nic nevidim, ani vonku ani z vnutra. Teraz sa mu ekzem zhorsil a teraz si skriabe usi. Je pravda, ze najviac si ich skriabe, ked zaspava. No aj zubky nam idu. Uz ma dole dva a idu dalsie dva. Tak velmi by som mu chcela pomoct... Hm, asi tak, ako kazda z vas svojmu dietatku.

baca
3. máj 2012

Ahoj holky,

jaká značka toho pupalkového oleje je dobrá? A kde se to kupuje?

luthien.k
3. máj 2012

@erikovamamka holtovka nesmí na slunce! Jestli s tím v tomto počasí mažeš obličej, tak to má dost možná z toho to zhoršení na obličeji! Jaké mléko přesně máte? Bez latkózy není mléko vhodné při atop, projevech, to chce mléko s plně štěpenou bílkovinou. Psaly jsme si už i soukromě? Nějak si nevybavuji...
Parazit - s tím nemám zkušenosti, teda jednu ano, jedno dítě s ošklivým ekzémem - pokud máš podezření, nech si udělat vyšetření.

zuzuzuzu7
3. máj 2012

@baca my kupujeme v bio obchodiku a vascinou saloos znacku alebo Nobilis tilia

luthien.k
3. máj 2012

@lenkax7 nepotvrdila se z testů nebo jak? Testy jsou nesměrodatné, jediné potvrzení, které beru, je z eliminačně expozičního testu.

zuzuzuzu7
3. máj 2012

@xmalij avokadovy sme nemali...obcas im kupim avokado, ale teraz mala uziva aj olej z cierneho kminu http://www.bioshop.sk/obchod/alergia/olej-z-cie... -precitaj si popis k tomu-mna to dost oslovilo.... a obcas pupalkovy k veceri, alebo drvene lanopve semiacka davam do vecere!

luthien.k
3. máj 2012

@erikovamamka čtu o zubech... Může být zhoršení k tomu. A nebo taky infekce, chce to, aby prcka viděl kožní a vyloučil infekci.

erikovamamka
3. máj 2012

@xmalij je to naozaj boj na dlhu dobu. Nikdy som skusenosti s akymkolvek ekzemom nemala, nikto v rodine ho nemal. Tak tapem a citam VASE rady. Dakujem

zvonkohra
3. máj 2012

ahojte maminky.....takto tie co mate skusenosti s AE ..moja mala ho ma od roka respt od posledneho ockovania aj si mylim ze je to s neho pretoze u nas nieje nik atopik ani alergik proste zdravy po kazdej stranke...dcerka ho ma ale nie taky typ co ma pupaky mokvajuce,ale ona sa len jednoducho skriabe a teraz ked sa oteplilo je to coraz horsie....aj to je atop.ekzem?boli sme aj u alergologa vsetky vysledky ok alergia nieje na nic ja ju este kojim ,cize mliecko ma len moje aj ked teraz uz kojenie ukoncujeme lebo ja nevladzem a ani uz nemozem po inej zdr,stranke ale obcas mam pocit ze je to aj s toho kojenia pretoze sa skriabe presne v noci mame od koznej lipobase predpisany dnes idem pre nho a este aj fenistil kvapky ale tie jej vobec nezaberaju som s toho hotova 😖

erikovamamka
3. máj 2012

@luthien.k Dakujem ti velmi pekne.
Ano, pisala si mi aj sukromne. Vcera sme boli troska na slniecku, tak asi toto je dovod zhorsenia.
Ja zijem v UK, tu lekari liecia vsetko inac, ako normalni lekari u nas doma. Ale nasla som si lekarku, je Ceska, tak skusame bojovat spolu s nou. Maly pije mlieko bez laktozy, jeho znacka je SMA. Takze asi neostava nic ine, len znova zmenit mlieko, vsak ? Este raz VELKE DAKUJEM 🙂

xmalij
3. máj 2012

@erikovamamka my to same, ale tady ti urcite pomuzou holky nebo konkretne Luthien a urcite i zvednou naladu..🙂.

xmalij
3. máj 2012

@zuzuzuzu7 hmm, to zni dobre...Nobilis mam rada, tak asi udelam brzo objednavku 🙂. V Country life maji susenky Melasky, tak zase tip na zobani pro vetsi deti nebo mamicky co drzi dietu taky a nic z toho jim nevadi (nevim jak to koreni, to presne nepopisuji..). Uz na pohled tam toho lnenyho seminka je dost.
http://www.countrylife.cz/melasky-susenky-celoz...

luthien.k
3. máj 2012

@erikovamamka ano, určitě, jsou to třeba značky Aptamil pepti 2 nebo Nutramigen 2. Holtem jenom na noc a raději i tak na části těla, kde nosí oblečení.

luthien.k
3. máj 2012

@kozous01 pokud má jen suchou kůži a pomáhá Oilatum, tak není důvod zatím dělat další opatření, jen jíst rozumně všechny hlavní alergeny (mléko, vejce, sóju, ryby, ořechy, pšenice - nejlépe ne každý den).

luthien.k
3. máj 2012

@zvonkohra a je ten ekzém tedy červený? Nebo jen suchá kůže, která nemá změněnou barvu?Jinak na výsledky testů alergo se nedá spoléhat, jediná spolehlivá metoda je eliminačně expoziční test: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

zvonkohra
3. máj 2012

@luthien.k len sucha koza a samozrejme doskriabana tak ja fakt neviem ci to je ekzem ci nie

luthien.k
3. máj 2012

@zvonkohra to Ti tady ani my nepovíme, to musí kožní lékař, nicméně suchost, svědivost, jsou typickými znaky atopické kůže. Lipobase můžeš zkusit na promaštění. Na škrábance řepík.

zuzuzuzu7
3. máj 2012

@xmalij no to moze byt fajne a vyzivne...ja radsej ale napeciem...ja ma zrutkov riadnych-tak by sme minuli kopu peniazkov...hm-na zajtra chystam brumikov z celozrnnej spaldovej muky