Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
10. máj 2012

@michamicha já vím, že se dá koupit, ale to si téměř nikdo nemůže dovolit 😉

luthien.k
10. máj 2012

@petka28, to může mít různé příčiny, ne jen mléko. Vyloučili jste infekci v ekzému? Sedí kosmetika opravdu dobře, čili není reakce na kosmetiku? Někdy to může naskočit nenápadně. To by chtělo podrobnější info... HA mléko určitě řešením není, tam je BKM naštěpená jen částečně. Zrovna se tu píše o Neocate, což by také bylo možné vyzkoušet, když se vyloučí ostatní možné příčiny. Co praní?

luthien.k
10. máj 2012

Jinak já tu dost možná teď cca týden budu jen omezeně.

petka28
10. máj 2012

@luthien.k měla jsem opravdu super učitelku, takže perem bez aviváže 2x ještě máchám, promazáváme adermou se žl vaazelínou, když tak dám bubchen na opruz, fakt vůbec nevím čím to může být no mlíko za 1500 opravdu kupovat nebudu🙂

katyxq
10. máj 2012

@petka28 Pak jedině stoprocentně bez BKM je Neocate, ale cena bez receptu je strašlivá (viz odkazy od michamicha).

luthien.k
10. máj 2012

@petka28 tak jedině že Ti napíšou Neocate. Ještě stěry na infekci, byly? Chtělo by to fotky...

martini
10. máj 2012

ahojte. chcem poprosiť o radu - začína prikrmovať umelým mliekom môjho 6mesačného syna, ktorý má atop. ekzém. Lekárka nám predpísala Nutrilon HA, ale strašne mu nechutí, čistý ho ani nevypije, musím mu ho miešať s materským mliekom, ale toho je stále menej a menej. Aké mlieko je teda dobré pre atopika a ešte aj normálne chutí? 🙂 Ďakujem.

erivara
10. máj 2012

Bielkovina je naštepená len je pridaná ešte laktoza. Kolko má malá?

katyxq
10. máj 2012

@martini Normální chuti asi nic, ale při alergii je HA mléko hovadina (jinak to napsat nejde) - musí mít plně štěpené mléko jako je Nutrilon allergy care. A pokud kojíte, tak byste měla držet eliminační dietu.

lojzina
10. máj 2012

@katyxq mas pravdu,to byla osudova chyba u nas...M.ekzem snad 3.den po porodu,na koznim dali HA mliko,vedet co vim dnes tak leti do kose. 😠

katyxq
10. máj 2012

@martini Odkaz na dietu a další rady při ekzému jsem dávala na str. 424 téhle diskuze.

@lojzina No právě, to je furt dokola, snad u každé druhé maminky tady ☹.

martini
10. máj 2012

@katyxq dietu držím, celkom sa nám podarilo ten ekzem eliminovať, momentálne sa už dlhšie držíme v takej kludnej polohe... alergiu na bielkovinu krav. mlieka potvrdenú ani vyvratenu nemame (vraj sa robí až neskor v staršom veku, tak neviem) a HA mlieko jej dala z dovodu prevencie... idem si prečítať tu stranu 424, dakujeeeem 🙂

katyxq
10. máj 2012

Když už jsme u těch "inteligentních" rad doktorek, tak u nás v diskuzi prosincových miminek dostala jedna maminka od doktroky vpravdě inovátorskou radu, jak zavádět lepek - prý má do mateřskýho mlíka nadrtit piškot 😕 😠.

lojzina
10. máj 2012

@katyxq co? 😕 😀 😀 😀 😀 😅 😠

katyxq
10. máj 2012

@lojzina Fakt, na blbší způsob jsem doteď nepřišla 😉 (i když ... teď mě jeden napad - makový buchty 😀).

lojzina
10. máj 2012

@katyxq 😅 .to sou takovy napady kolikrat,ze...a kdyz jeste navic od dr,tak to je neco

martinka1981
10. máj 2012

@katyxq problem to je lebo lekari absolutne nevedia ako AE liečiť. A hlavne že HA mlieko ti je tak na dve veci 🙄 🙄 🙄
Mna sa teraz detska pytala či stale davam malej AC mlieko,hovorim že ano. Ona našťastie so mnou už "nebojuje" ani mi neako neoponuje lebo vie že si spravim po svojom 😎
ale malá už papá skoro všetko len rano a večer jej davam ešte AC. Reis drink nechce tak nech ma aspon toto.

korcek
10. máj 2012

ahojte teraz som sa docitala ze kozna moze predpisat nejaky protislnecny krem s SPF 20-30 a ze vyborny je nejaky ZOAR.Mate niekto skusenost s tymto kremom alebo aj inym protislnecnym kremom na predpis?

veronika164
10. máj 2012

@martini ahoj, nuž ja by som Nutrilon v žiadnom prípade dieťaťu nedala! Reklama naň síce beží nádherná, kto by neuveril, ale vedz, že Nutrilon je riadna "sračka", a to sa ospravedlňujem za výraz... Všetky sušené mlieka sú pre deti niečo ako pomalá smrť, a to myslím vážne, veď si prečítaj to ich zloženie! A tobôž, keď ti má drobček alergiu, len mu ju to zhorší!!! Všimni si, písala si tu o tom, ako zvláda drobček prechod od materského mliečka na sušené...katastrofa! Začne sa mu cykliť choroba, soplíky, kašeľ, zhorší sa alergia, to ti vravím zaručene. Aj my sme s tým bojovali. A čo teda dať dieťaťu? Nuž, moc ťa to asi nepoteší, ale kozie mlieko, domáce od niekoho, koho poznáš, ak nemáte kozu. Pre alergikov je to jednotka v boji s ich problémami, dokonca im vytvorí skvelý predpoklad, aby sa alergie zbavili. Žienky, ktoré chcete vedieť, ako zbaviť svoje dieťatko atop. ekzému, napíšte mi súkromný mail, je toho dosť, tu by sa to nevošlo, rada poradím, aj my s tým bojujeme a verte mi, lekári mi v tom figu pomohli!

luthien.k
10. máj 2012

@petka28 ještě dotaz - tu a-dermu s vazelínou dáváš jen na chronická, ne červená ložiska, že? Protože na červená se nehodí, příliš mastné...

luthien.k
10. máj 2012

@veronika164 nesouhlasím, pokud má dítě alergii na bílkovinu kravského mléka, je vysoká pravděpodobnost, že ji bude mít i na mléko kozí, ty alergizující bílkoviny jsou si velmi podobné.

katyxq
10. máj 2012

@veronika164 Vy jste úplně mimo!!! Vaše rada jen miminkům uškodí 😠
Kozí mlíko se při alergii na BKM, což je nejčastější alergen u malých dětí, nesmí z důvodu podobnosti bílkovin. Pokud už maminka nekojí nebo musí aspoň částečně dokrmovat UM, tak moc jiných možností než Nutrilon allergy care není, protože je v něm bílkovina kravského mléka naštěpená.

petka28
10. máj 2012

@luthien.k nene tím ji jakože mažu každý den, promazávám at není suchá

didulka85
10. máj 2012

@veronika164 s tym umelym mliekom plne suhlasim. Preto este stale dojcim a to ma dcera 21 mesiacov. 😀
Mam sesternice, dojcene do roka a pol, potom im davali len kozie, lebo mali na dvore kozu. Baby su od malicka atopicky, takze im kozie mieko moc nepomaha.
Moja dcera mala po 2 lyzickach kozieho jogurtu taku reakciu, ze nam skoro zomrela. Po nahodnej konzumacii niecoho mliecneho sa "iba" vyhadze, obcas povracia, ale kozi vyrobok uz nikdy viac.
Mozno niekomu pomoze, ale moc by som sa na to nespoliehala.

petka28
10. máj 2012

@veronika164 ježiši!

luthien.k
10. máj 2012

@petka28 a kde tedy přesně ten ekzém má? To by prostě chtělo fotky...

luthien.k
10. máj 2012

@didulka85 taky nejsem nadšeným zastáncem UM, nicméně doba je taková, že jsou i tací atopici mezi námi, že kdyby nebyl Neocate, tak by umřeli hlady... Je to někdy složitější 😉 Ono dřív, když UM nebyla, tak nekojené děti měly, pokud nebyla kojná, víceméně smůlu...

didulka85
10. máj 2012

@luthien.k nebolo to celkom tak. Vzdy bola nejaka zena, co mala dieta a dojcila. Takze ak aj matka pri porode zomrela, dieta nenechali zomriet, ale dali ju dodojcit niekomu inemu. Ale tuto temu tu nechcem rozfrflavat. 😉

luthien.k
10. máj 2012

@didulka85 vždyť píšu, pokud nebyla kojná...

petka28
10. máj 2012

@luthien.k zítra blejsknu ted už sla spat, ale ted zrovna to ma celkem ok, byly jsme u kožní, nejdřív dala ichtamol to vůbec nezabralo tak dám dala míchanou mast, vím že tam je locoid, ale už to mela tak zapálené že jsem ji namazala a zatím je klid, vím že to vyleze znova ale v nejhorším případě namažu, já taky vyrostla na flucinaru a nic mi není... mánto v záhybech, a hodně na prsou jak slintá