Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michaelka83
14. máj 2012

Ahojky holky, mám dotaz, sice trošku mimo AE.... máte prcky očkované na pneumokoka - myslím tím vakcínu Prevenar, Synflorix? U nás doktorka toto očkování zamítla, právě kvůli AE, byli jsme rádi, že jsme v tu dobu byli naočkováni aspoň Hexou. Hodně lidí mi jí rozmlouvalo, ale v poslední době mi to vrtá hlavou, jestli jsem neudělala špatně, že jí malý nemá atd. Bojím se, abych toho jednou nelitovala☹

katyxq
14. máj 2012

@michaelka83 My z nepovinnýchh nedávali nic a i tu hexu jsem měla radši odsunout na později 😒. Navíc to očkování proti pneumokokůnm zas takový účinný zázrak, jak se reklama snaží vsugerovat, rozhodně není (http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_pneumo.htm).

janulazabka
14. máj 2012

@michaelka83 my mame,ale u nas je to povinne-neviem ako u vas....no podla mojho nazoru nic sa nestane-ved pneumkoky boli, su a budu-ked sme my prezili, preziju aj nase deti a ockovanie je nie na vsetky kmene pneumokokov-takze podla mojho nazoru aj tak zbytocnost

luthien.k
14. máj 2012

@michaelka83 nemáme a mít nebudeme, jak jsem snad zrovna včera nebo dnes psala v otázce, jaké dávat nepovinná očkování - rozhodně jsem zastáncem posilování imunity než jít cestou očkování, které tu imunitu spíš narušuje (a nejen ji, i nervovou soustavu díky vysokým dávkám hliníku atd.). Takže být Tebou, nelitovala bych 😉

michaelka83
14. máj 2012

@katyxq My taky měli Hexu odsunutou, první někdy okolo 8měs. Naše dr.zamítla všechna nepovinná očkování. Ani jsem o nich tedy neuvažovala, jen o tom Prevenaru. Teď jsem zase viděla v TV nějaký pořad, kde vystupoval otec dítěte, kt. toho pneum. chytlo - u něj to skončilo totální hluchotou... naštěstí ne smrtí. Tak nevím. Třeba meningokoka malému naočkovat nechám než půjde do školky.

michaelka83
14. máj 2012

@luthien.k Jasně, já také, zvláště s tou naší imunitou...ale pořád mě v hlavě vrtá - co když?☹

michaelka83
14. máj 2012

@katyxq Děkuji za článek.-) Je hodně zajímavý.

lucia912
14. máj 2012

@dadulka19 skuste aj linola http://www.linolaweb.cz/ 🙂 😉

vikazv
14. máj 2012

nema tu niekto skusenost s kremom na ekzem od firmy EUBOS lotion Haut Ruhe ?????....dakujem

blueapple
14. máj 2012

@luthien.k díky za tip 🙂

rajulko
14. máj 2012

@michaelka83 Ja som malu ockovat nedala a som presvedcena, ze som urobila dobre. Prave kvoli atopickemu ekzemu a inym pliagam-alergiam, astme-mame to v rodine a myslim,z e ockovanie by jej to mohlo len spustit-vo vela pripadoch sa tak stalo. Ja sama trpim na ekzem odmalicka. Malinka mala naznaky v prvych mesiacoch-take fliacky malinke ekzemove, ale ako som zmenila ja sama stravu-nejem nic mliecne, lepok a alergeny a ekzem mne sa zlepsil a malinka nema ani stopy. Je pravda, ze stale aj kojim-uvidime ako to bude, ked prestanem, ale ockovat ju urcite nedam. Moj osobny nazor je, ze ockovanie narusa prirodzenu imunitu a u jedincov geneticky nachylnych na alergie, cukrovky, ekzemy atd casto ockovanie prave spusta.

A aby som nezabudla, moja dcerka este nebola ani raz chora, ani jeden jediny soplik a ani zvysena teplota. To vacsina kociek, co sme na spolocnom fore, uz deticky chore mala. Klop klop klop

michaelka83
14. máj 2012

@rajulko Děkuji za názor🙂

xmalij
14. máj 2012

@michaelka83 my meli Prevenar, ale v dobe, kdy AE nebyl. Ted bych ho nedala...zpetne jsem vypozorovala, ze presne mesic po posledni davce Hexy+Preve se male rozjel ekzem. Mela ty nastupy dva. A ted na alergologii mi dr. Fuchs potvrdil, ze nedoporuci ani Infarix, ktery povinny je, resp. ne driv nez nastoupi do kolektivu..Hura (detska nam ji chtela dat uz v lednu, pritom v dobe, kdy se AE zhorsil, ale argumentovala, ze nemarodi a je zima, tak by toho vyuzila... 😖). Asi ale zapomnela, ze mala nemarodila nikdy, teda kdyz pominu sem tam rymu, ale jinak se drzi bez leku dobre od narozeni. Tak s ni nemusim bojovat, kdyz to bude z alerga cerne na bilem...🙂.
Na druhou stranu synovec mel ve 3 letech pneumokoka, doktori rekli, ze kdyby nebyl ockovany, tak to pekne odskakal..jenze to taky muze byt pekny alibismus, ze.

michaelka83
14. máj 2012

@xmalij No, a právě toho se bojim☹ a synovec je teď ok, bez následků? Já si říkám, lepší zhoršení AE než chytit pneumokoka.☹
Infarix? to je vakcína na co?

lyongirl
14. máj 2012

Ahojte, nečítala som spatne všetko...len som chcela reagovať na to očkovanie. U nás práve očkovanie naštartovalo AE, nikto ma nepresvedčí, že to tak nebolo, dovtedy mu nebolo nič..., takže som povedala, že už žiadne očkovanie, ani povinné! Začala som tým, že som už odmietla preočkovanie u najstaršieho syna, už sa "teším", keď mudr. oznámim, že v tom mienim pokračovať. Ale stojím si za tým 🙂
Je to diskutabilná téma a je ťažké rozhodovať sa, pretože sa neustále vynárajú otázky, čo ak ho nedám zaočkovať a on to dostane? Ale čo ak ho zaočkujú a on zostane postihnutý, umrie, alebo niečo podobné? Prípadov je veľa, nepíše sa o nich, nehovorí, nespájajú to s očkovaním. A predsa sa dejú...
Pár prípadov bolo odvysielaných, každý má na to svoj názor a môj je ten, že dobrovoľne nenechám to svinstvo pichať mojim deťom, je strašné, čo taká vakcína obsahuje a nikto to ani len netuší. Je to biznis a nikto nepozerá na naše deti...
Odporúčam pozrieť: http://a.blip.tv/scripts/flash/stratos.swf#file...

xmalij
14. máj 2012

@michaelka83je dobry i ten prubeh mel v pohode, on dost marodi co je ve skolce, takze se to jevilo jako bezna nemoc. Ale spoluzak co nebyl ockovany, tak skoncil prej na ARO. Ale ja proste nevim, jsem spis pro neockovat. Ted mi vymyvala mozek doktorka, ze kdybychom meli ockovanyho rotavira, nemusely jsme skoncit v nemocnici, ze u druhyho prcka si to rozmyslim...houbelec, i v ty nemocnici mi rekli, ze to je kravina, ze to neni zadna spasa..jedine pro nedonoseny deti.
Infarix (snad si nepletu nazev), jo pletu..promin Priorix (spalnicky, zardenky, priusnice).

sarkala
14. máj 2012

@blueapple
Mé zkušenosti s atopickým ekzémem aneb porazit se dá! Mému synovi se ve 2 měsících udělala na obličeji suchá praskající krusta, později po promazávání zmizela ale po celém tělíčku se mu začal šířit příšerný ekzém, celé dny a noci probrečel, škrabal se do krve, byl mrzutý...kdo to zná nemusím mu nic popisovat. Suchá místa střídaly mokvavé fleky pod koleny, kolem kotníčků i jinde. Navštívila jsem s ním celkem 3 kožní lékaře a vystřídala snad všechny masti,oleje ap., které lze v lékárně dostat - výsledek NIC, naopak často se vše ještě zhoršilo, ekzém se proměnil v naši noční můru, pomáhaly jen masti s kortikoidy...Čirou náhodou jsem se dostala k přírodní léčbě a jelikož se tonoucí stébla chytá, zkusila jsem ji, dnes po měsíci užívání a mazání jsme bez ekzému, malý se zklidnil, spinká, prostě zázrak. Léčba pomáhá i řadě mých známých a blízkých, také na lupenku atd. Pokud chcete poradit napište mi na e-mail: SaripesA@seznam.cz

lubicagasparik
15. máj 2012

@sarkala nieje to JUST,?

luthien.k
15. máj 2012

A nebo OKG, jeho prodejci sem často zavítají se zázračnou silou pro atopiky celkem rizikové přírodní léčby (směsi potenciálně alergizujících bylin nebrat)...

didulka85
15. máj 2012

@michaelka83 bohuzial ti ockovanie proti pneumokokom velmi proti pneumokokom nepomoze. Minule mi jedna mamicka povedala, ze jej syn, ockovany, dostal kmen proti ktoremu bol zaockovany. A odkedy sa picha prevenar, tak su tie kmene ktore nie su vo vakcine odolnejsie voci liekom.
Raz som videla nejaku debatu na CT2 s hlavnou epidemiologickou pre CR a ona tam tvrdila, ze deti zaockovane proti pneumokokom nema.

valentynkaa07
15. máj 2012

@xmalij k tem rotavirum, nekdo je na to proste citlivejsi, treba ja mam jen prujem, ale moje starsi dcera uz od malicka ty strevni infekce snasi strasne spatne, jde ji to horem spodem, ma teplotu, no hruza. Malou jsem ockovat nenechala.

helulicek
15. máj 2012

Ahojte holky, vidím, že se tu bavíte o očkování.... malej by měl jít na 6ti měsíční poradnu, není ještě očkovaný... a teď ho i nenechám, opět u nás reakce, sice mírná, ale je (i tak to bude chtít beztak očkovat 😝 ) No ale zajímá mě.... nesmí se očkovat v akutní a subakutní fázi, jak dlouho trvá ta subakutní fáze u AE? Nikde jsem to nenašla, chci to jen pro info....
dále jak odkládáte očkování (jako důvod?) Kožní nám napsala do papírů, že pokud nebude exém akutní, tak očkovat můžeme. 😝 U prvního syna jsme to měli vše skoro o rok posunutý, byl hodně nemocný, nemá ještě ani MMR, což nás bohužel čeká kvůli školce 😠
díky

martinka.pida
15. máj 2012

Ahoj, já jsem malé nechala dát Prevenar. JInak z nepovinného nic. Týden po očkování se jí objevil AE.
Teď čekáme druhé miminko a už nedám ani Prevenar, jen to povinné a z toho ještě MMR budu odkládat, dokud to půjde.

Ještě otázka do diskuze 😉 ...Po poslední dávce hexy jsem čekala opět zhoršení ekzému a ono nic. Naopak se mi zdálo, že se Veru úplně vyčistila a měla kůžičku krásnou jako nikdy. Pak teda zase přišly zuby a zase zhoršení, ale po tom očkování to měla fakt nádherný. Máte s tím některá zkušenost, že by očkování působilo naopak?

michaelka83
15. máj 2012

Holky děkuji za o se týče MMR, tak na to jdeme bohužel příští týden. Na imunologii nám do papírů napsala, že je možné MMR naočkovat☹ Tak snad se to obejde bez následků.

michaelka83
15. máj 2012

@lyongirl Kousek jsem zkoukla, je to zajímavé. Každopádně by mě zajímalo, co všechno je tam pravda🙂 Myslím si, že nic se nemá přehánět, proto já osobně nejsem proti povinným očkováním. Ale samozřejmě je to každého věc, jak se zdravím svého dítěte naloží...Samozřejmě, co je určitě pravda je to, že každá vakcína (ale i léky) má hromadu nežádoucích účinků a je to zátěž pro organismus.

michaelka83
15. máj 2012

@martinka.pida Malému se AE zhoršil jen jednou po druhé Hexe, zapomněla jsem mu dát homeopatika☹ Jinak zhoršení u nás probíhá spíš s růstem zubů.

luthien.k
15. máj 2012

@michaelka83 jo to my můžem taky, očkovat MMR, ale neděláme to... 😉

michaelka83
15. máj 2012

@luthien.k A cos řekla doktorce? Znáš ty jejich názory 😠

luthien.k
15. máj 2012

@helulicek nemůže Tě nikdo nutit dát MMR kvůli školce, teda tak alespoň to bere naše dr. - vzhledem k tomu, že ostatní dětki očkované jsou, tak nepředstavuje Tvoje neočkované dítě pro ně nebezpečí 😝 Náš starší do školky jde bez MMR (do státní) a není problém.

luthien.k
15. máj 2012

@michaelka83 že to chci odkládat, jak to půjde, že to klukům dávat nechci a když si neprodělají příušnice, dám jim monovakcínu. U nás sice není k dispozici, ale v zahraničí ano a naše dr. s tím nemá problém. Mám štěstí.