Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
15. máj 2012

@helulicek subakutní fáze (červené fleky, pupínky) může trvat týdny i měsíce - pokud se neřeší spouštěč. Pokud ho znáš (třeba potravinu), tak se může čistit týden, 14 dní...

michaelka83
15. máj 2012

@luthien.k No vidíš a mě sestra, když se mnou tohle očko.domlouvala řekla, že čím dřív, tím líp. A malý nikam do školky ještě teda rozhodně nejde. 😖

luthien.k
15. máj 2012

@martinka.pida já myslím, že to s tím nemuselo ani souviset, nicméně je to celkem raritní reakce 😉

luthien.k
15. máj 2012

@michaelka83 se sestrou se o těchto věcech vůbec nebavím.

michaelka83
15. máj 2012

@luthien.k No,já to s ní řešila telefonicky. Teď nás poradna v blízké době nečeká. ☹

danielita7
15. máj 2012

@luthien.k Katko, tak přišli výsledky testů z alergologie...pozitivní téměř ve všech směrech...tak snad se už konečně začne něco dít, a dostaneme ten Neocate...zatím jsem je nevidela, v úterý jdeme na konzultaci,jen v rychlosti mi řekla,velká pozitivita na mlíko, vajíčka, zelenina,nějaké to ovoce atd...Je to blbý ale ulevilo se mi, konečně se snad zbavíme ekzému a všech ostatních problému...

luthien.k
15. máj 2012

@danielita7 třikrát hurá, škoda, že nemáte Neocate už dávno. No nedá mi to nenapsat - no neříkala jsem Ti to? 😀 Ono totiž platí, že čím těžší atopik, tím je větší pravděpodobnost reakce na potravinu (spíše obvykle celou řadu potravin).

luthien.k
15. máj 2012

@michaelka83 ony sestry mají rády všechny kolonky odškrtnuté, víc je nezajímá 😉

danielita7
15. máj 2012

@luthien.k 🙂 Říkala a hned od začátku...jen je to všechno s doktorama na děsou dobu což mne neskutečně vytáčí...Pokud by bylo v mé moci to mlíčko by dostala hned...ani dětská ani kožařka ( Čapaková 😉 jak jistě víš ) nenapsala jedině po testech...ale co by jim to dalo kdyby ho napsali na zkoužku? Nemohou prej!!! Ty jsi s tím ale problémy neměla viď? No jsem zvědavá na ty testy co všechno vyšlo...nedá mi to 🙂 snad Neocate už dostaneme bez problému jinak mne už asi odvezou,myslím ale že už s tím problém nebude... a tobě děkuji moc moc moc!

helulicek
15. máj 2012

@luthien.k vím, že u MMR není dána horní hranice očkování, jenže tu je podmínka mít všechno očkování 😝 Jako on ho stejně zatím nemá a příhlášku jdeme potvrdit zítra, tak uvidím...očkovat ho stejně teď nebudeme, není zcela zdravotně ok. U nás ve školce to ředitel argumentoval tím, že když je dítě neočkované tak je to velký problém pro očkované 😀 😀 Jsem se tomu musela smát 🙂
díky za tu subakutní fázi 😉 - myslela jsem právě to čištění po té potravině.... takže pokud není kůžička čistá, tak neočkovat ju? chtěla jsem se jen ujistit....
a na základě čeho se může to očko oddalovat? pokud vezmu v potaz, že AE bude klidný, dítě zdrav. v pořádku?? U prvního jsem to začala řešit, ale dostal žloutenku A, takže se to neřešilo...
mladšího očkovat chci (povinnými očko), ale začít co nejpozději a větší rozestupy očkování.
Jinak malej byl doteď celkem čistý, teď mu zas vyrašily pupínky na obličeji 😝 Buď je to fakt z banánu nebo ze zubů....ach jo...

luthien.k
15. máj 2012

@danielita7 naše dětská nemá problém s tím napsat ho na zkoušku a ani sem tam bez potvrzené alergie i průběžně, ona je v něčem prostě super 🙂 Jinak doufám, že vy budete konečně v pohodě 🙂 S Neocate 😉 Na testy bych byla zvědavá, kdyžtak pošli, jestli budeš mít sken.

danielita7
15. máj 2012

@luthien.k díky Katko,já jsem na ně taky zvědavá , řeknu si o kopii...No vidíš, a u nás je problém... prej by to pojisťovna nezaplatila,není to 100kč položka, a jedině když se alergie potvrdí, tak fakt nevím, jak je to možné že někde to jde a někde ne...

luthien.k
15. máj 2012

@helulicek ono naší dr. celkem děsí to, jak jsou moje děti citlivé, takže sama se trochu bojí, jak budou reagovat, takže prostě nemusím kdovíjak argumentovat. Jinak bych argumentovala tím, že nechci dát očkování s ohledem na možné vedlejší účinky vakcíny popsané v příbalovém letáku (doporučuju prostudovat). U mladšího i tím, že má reakci na vejce, poměrně rychlou a intenzivní a složka MMR vakcíny je pěstována na kuřecích embryích a může u alergiků na vejce způsobit reakci (u těch silných i anafylaktický šok).

luthien.k
15. máj 2012

@danielita7 no ona naše dr. říká, že je pro pojišťovnu drahá tak jako tak (ona je z těch, co raději vidí dítě několikrát týdně, jak se nemoc vyvíjí, dovyšetřuje atd., než aby napsala atb. a nazdar 😝), takže když sem tam napíše Neocate, tak se nic neděje 😀

danielita7
15. máj 2012

@luthien.k zajímavé, my jsme se už o tom jednou bavili po IP 🙂 , a já to řekla naši mudr, že kamarádce to napsala pediatrička a nebyl žádný problém, a ona problém má...řekla mi, že pokud by to šlo, že by ráda napsala ale nejde...to samé jsem říkala i Čapkové a řekla to samé...Já mám v celku taky dobrou pediatričku je tedy docela dost pečlivá, jsem s ní spokojená, nenutí do očkování což se mi líbí, takových je málo. V každém případě dám v pak v útery vědět jak jsem dopadly 🙂

luthien.k
15. máj 2012

@danielita7 ba jo, bavily, nicméně když prostě "nemůže", tak nemůže... Jinak potíže máte pořád, že?

danielita7
15. máj 2012

@luthien.k jo jo máme, nemůžeme se toho prostě zbavit, takže si myslím že to bude jedině tím jídlem, celkově je hodně nespokojená, ekzémek všude ( kromoblasti kde nocí plínku což je také divné ), nekdy je to lepší nekdy ne, ale téměř pořád rudé fleky,kor když se pořád dře o něco jak ji to svědí, ale nic nemokvá jen je to suché,hrubé, drsné a červené 😒

helulicek
15. máj 2012

@luthien.k no já spíš myslela teď oddálení té hexy.... MMR určitě dávat v 15 měsících nebudu, to chci nejdříve ve dvou letech, samozřejmě bude záležet jak se AE bude vyvíjet dál podle toho bych oddalovala...

luthien.k
15. máj 2012

@helulicek s hexou je to těžší... Mrkni na www.rozalio.cz, tam bys mohla najít nějaké tipy na argumentaci.

luthien.k
15. máj 2012

@danielita7 no, chce to prostě Neocate a od toho se odpíchnout. K mazání jsem Ti už psala před časem.

sarkala
15. máj 2012

@lubicagasparik
neni to just, jde o produkty s vysokou koncentraci aloe vera

luthien.k
15. máj 2012

@sarkala atopický ekzém u dětí je z velké části záležitostí vnitřní, zejména mají vliv potravinové alergeny, slizniční imunita ve střevech atd. Aloe vera je navíc potenciálně alergizující (může a nemusí, záleží na individuální snášenlivosti kůže).

zuzuzuzu7
15. máj 2012

Mile mamicky! dnes som rozpravala s jednou mamickou , ktpora u synceka bojivala 2 roky s ekzemom-z krvicky mu zistili nizku hodnotu vapnika a tak sa rozhodla, ze ho bude podavat vo forme melasy a sama sa divila , ako po uzivani ekzem pekne ustupoval az uplne zanikol!este spominala velmi dobrus kusenost s Weledou dojcenskym kremom-dokoca aj na akutne fazy...hm...zaujimave..ktovei ako je to s tou melasou-tiez som minule kupila-no my sme uz dlhsie cisty, takze neviem presne porovnat ucinnost...mozno niekomu pomoze aj toto;)

kesar
15. máj 2012

Ahojky, omlouvám se, že vám lezu do diskuze...ale jsem strašně vyděšená...dnes nám Dr. oznámila- podezření na AE.
Máme sedmitýdenního kloučka. Loupou se mu ouška a na tvářičkách se osypaný (krupička)- při podráždění sčervená. Mám strach, že se AE potvrdí.
Nejím alergeny...manžel je alergik, tak si dávám velký pozor. Dr. mi řekla, že to může být i z pylů...
Dala nám nějakou mastičku a doporučila otírat řepíkem.
Jaký mám zvolit postup...za chvíli budem koupat...je OK když mu před koupáním otřu tvářičky odvarem z řepíku, vykoupu a pak namažu Ambidermanem?
Jsem ze všeho moc zmatená a hlavně uřvaná.
Děkuji za rady a pochopení.

luthien.k
15. máj 2012

@kesar hlavně klid!!! Mít atopický ekzém není vůbec žádná tragédie, dneska ho má tolik dětí (a bude hůř). Navíc u dětí se to poměrně dobře dá řešit. Hlavně - v tomto věku dělat takovou diagnózu je blbost, smysl to začíná mít kolem 3 měsíců věku´a hlavně - na kožním! To, co má malý na obličeji, nemusí ještě vůbec být atopický ekzém (i když dispozice k atopii tam díky manželovo alergiím je), může se jednat o seborrhoickou dermatitidu (upravuje se s věkem) nebo i jiné projevy kůže u kojence.
Hlavně - vše nové (i řepík) odzkoušej nejdřív na malém kousku kůže (na předloktí například), nejlépe několikrát potřít, kdyby měla na to být alergická reakce, tak se to pozná. Je to moc důležité 😉
Jinak jaké přesně nejíš alergeny?

kesar
15. máj 2012

@luthien.k Děkuji za reakci.
Nejím- oříšky, mléko, čokoládu, veškeré ovoce, zeleninu, kečup,...
Jím-pečivo, těstoviny, rýži, brambory, maso, jogurt, sýry, máslo, koření-sůl, pepř nic víc.
Piju-čaj pro kojící matky od Lerosu (tady mě napadá, jestli to není problém)

Dr. říká, že je problém u tak malého poznat, zda to je AE, taky se zmínila o SD. Mám zkoušet mazat a když se to do týdne nezlepší, zase máme přijít.
Řepík už jsme asi před 3 týdny zkoušeli na prdelku, pomohl nám na malinko opruzený zadeček.

luthien.k
15. máj 2012

@kesar tak jestli jde o atopický ekzém, tak vliv u prcků má hlavně bílkovina kravského mléka, takže nepít mléko a jíst přitom jogurty a sýry nemá smysl, protože tak BKM do mléka jde. Taktéž vynechávat všechno ovoce a zeleninu je nesmysl. Já bych zatím žádnou dramatickou dietu nedržela, mléčné bych omezila na tři porce týdně, to samé ostatní alergeny a kdyby se malý zhoršoval nebo se potvrdila diagnóza u kožní, tak se na to vrhla, ale hezky tak, aby to mělo smysl 😉 Nejčastěji dětem vadí mléko (v jakékoli formě), vejce, sója, ryby, ořechy.

kesar
15. máj 2012

@luthien.k To mléko jsem doteď nepila hlavně kvůli prdům...když jsem si ho dala, tak měl Ondrášek problém... AE mě ani ve snu totiž nenapadl...Jogurty denně nejím-tak 3x týdně, ale sýry ano.
Manžel má právě alergii na některé ovoce (jablko, brosve, nektarinky...)...proto ho nejím...

Taky mě napadlo, jestli by to nemohly být pyly... Já fakt nevím 😢

luthien.k
15. máj 2012

@kesar pyly by to být nemohly, teda pravděpodobnost je minimální, inhalační alergie u tak malých dětí prakticky není. Alergie se takto nedědí, když má manžel na ovoce, tak to vůbec neznamená, že ji bude mít i prcek. Děti mají obvykle alergii na ty základní potraviny, co jsem psala (často i pšenice vadí, to jsem zapomněla), alergie na ovoce (mimochodem, já mám stejnou) se vyvíjí spíš časem v souvislosti se zkříženou alergií pylovou (tato kombinace je konkrétně s pylem břízy). Takže vysazovat takto stritkně při kojení nemá smysl.

kesar
15. máj 2012

@luthien.k jojo takhle přesně jako ty to má manžel...zkřížená alergie, např. bříza-jablko...

No mě Dr. řekla, ať se tomu vyvaruji, tak já nevím...
Už fakt nevím, co do té pusy dát...