Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

katyxq
21. máj 2012

@michamicha A Trivivac už se v ČR sehnat nedá? Ten totiž bílkoviny vejce neobsahuje, proto je mi divné, že vás nutí do Priorixu 😒.

datela
21. máj 2012

@luthien.k Ahojky,došla ti moje IP?Až budeš mít chvilečku,tak se mrkni.Děkuji 🙂

michamicha
21. máj 2012

@katyxq tak mi odepsala, že priorix se očkuje teprve 2,5 roku a že prý reakce na něj (pokud teda není alergie a kuřecí bílkovinu) jsou minimální. Že daleko horší byly reakce na Trivivac, který se očkoval dřív 😖
a co se týče horní věkové hranice, psala jsem jí, že vím o tom, že ta hranice není zákonem ani vyhláškou stanovena, tak na to mi odepsala jen, že by priorix MĚL být naočkován do 3 let a že v případě Vojtovo ekzému, by se přikláněla i k naočkování proti neštovicím, ale to prý až podle stavu ekzému v daný okamžik... děkuju, nechci 😝

katyxq
21. máj 2012

@michamicha No, paní doktorka má zvláštní názory 😒.

katyxq
21. máj 2012

@michamicha http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_MMR.htm (srovnání vakcín - hned první dva odstavce).

didulka85
21. máj 2012

@michaelka83 Priorix obsahuje vajecny bielok.

luthien.k
21. máj 2012

@michaelka83 to si piš, že souvisí, pěstuje se na kuřecích embryích složka té vakcíny, takže silným alergikům na vejce v žádném případě nedávat. U těch, co nemají sklon k anafylaxi, tak určitě alespoň odložit, co to půjde. Minimálně zhoršení ekzému je téměř jistota. Navíc je to živá vakcína, obsahuje živé, pouze oslabené původce těch nemocí a imunita tak dostává zabrat.

didulka85
21. máj 2012

Poznam chlapceka, ktoreho zaockovali Priorixom a skoncil v nemocnici s roznymi problemami. Robili mu XY testov a povedali, ze to sposobil Priorix. Kedze ma alergiu na vajeny bielok a vakcina ho obsahuje, tak mu zblbla imunita. Chudacik je stale na nejakej imuno liecbe.

luthien.k
21. máj 2012

@matarix89 to jste měli dobrý průběh... Znám dost těžkých atopiků, co opravdu musí mít vysazenou řadu potravin, a to nejen těch, co reagují na kůži, ale také v trávení.

luthien.k
21. máj 2012

@michamicha no paráda, takové reakce, to je jak z učebnice... 😝

luthien.k
21. máj 2012

@michamicha ona Tobě vynadala, že Ty riskuješ? A vpravit vakcínu obsahující vaječnou bílkovinu přímo do těla, to je asi co??????? A podle čeho by měl být Priorix naočkován to tří let věku? To by mě totiž dost zajímalo...

luthien.k
21. máj 2012

@stopobezite Belogent je kombinace kortikoidu a antibiotik. Je to dost silný lék, dostávají ho obvykle děti jen v případě, že mají silně infikovaný ekzém.

luthien.k
21. máj 2012

@cell psa můžeš vyloučit s velkou jistotou, alergie na psa v tomto věku je málo pravděpodobná (pes ani jiné zvíře nemá pobývat v ložnici, kde atopik spí, ale jinak kontakt s ním je dobrá prevence vzniku inhal. alergie na psa).

Jinak vše, co máš otipováno dále, leda vysadit (plavání, mrkev, bramboru - co mléčný příkrm - kaši, UM - dáváš?), abys viděla, zda se něco změní.
Infadolan není na červený ekzém vhodný, je příliš mastný, červené chce léčit (hydratační emolient a léčebná pasta na to).

cell
21. máj 2012

@luthien.k : děkuji. Krom 1xzeleninového příkrmu je plně kojený. Byla jsem to ukázat naší dr a ona říká, že to atopický ekzém není, že je seborhoický a dala mi na to Vitellu ictamo na ložiska a do okolí Vitellu vitamínovou, tak uvidíme, co to udělá

chovancova27
21. máj 2012

@michamicha a čím si mu to miesto natrela? lebo môj malý má asi tiež alergiu a tiež by som mu to rada takto skúsila... lebo som mu bielko dávala len raz a začal celý opúchať... to bolo pred pol rokom... a tiež máme ísť na poslednú vakcínu a ževraj obsahuje aj vaj. bielok, moja dr. mi tvrdila, že neobsahuje, ale nechce sa mi tomu moc veriť...

luthien.k
21. máj 2012

@cell no vzhledem k tomu, že pediatr není kožní, tak bych zvážila ještě návštěvu tam, ono hlavní je mít správnou diagnózu. Že by se sebor. derm. objevovala v podkolenní, to není tak úplně nejběžnější... Máte v rodině jakékoli alergie, astma nebo atopický ekzém?

luthien.k
21. máj 2012

@chovancova27 natřeš syrovým bílkem, ale jen malé místo a jakmile se objeví reakce, ihned smýt vodou. Je opravdu s určitým rizikem dělat takové testy doma 😉 Poslední vakcína u vás je stejná, jako u nás - Priorix - najdi si příbalový leták a uvidíš...

cell
21. máj 2012

@luthien.k : bohužel ano - manžel alergie až typu anafylaxe na mák a pak také slabší rekaci na lískové ořechy, já sezónní pylovou jarní, hlavně bříza

luthien.k
21. máj 2012

@cell v tom případě je větší pravděpodobnost, že jde o ekzém atopický, jakmile je atopie v rodině (projevy atopie jsou i alergie, astma... a dispozice se dědí; obvykle prvním spouštěčem atop. projevů u dítěte je právě strava, u někoho už přes MM při kojení).
Jinak Vitella ichtamo i vitamínová jsou dobré, nicméně nepoužívala bych spolu. Ichtamo je na červené fleky, vitamínová na doléčení, až to odrudne. Ještě by to chtělo nějaký kvalitní emolient.

stopobezite
21. máj 2012

@luthien.k a to je asi právě náš případ. já jsem zvědavá, co nám bude paní mudr radit příští pondělí. jinak už jsem si nastudovala, jak začít s tou eliminační dietou... a zkusim tu Bidermu Atoderm...

chovancova27
21. máj 2012

@luthien.k No na letáku píšu, že obsahuje, nechápem prečo mi dr. tvrdí, že neobsahuje... chce ho nasilu zaočkovať? a ešte k tomu má malý ekzem, nemôžem sa z očkovania nejako vyhovoriť?

luthien.k
21. máj 2012

@stopobezite jaký váš případ, že je ekzém infikovaný? No je to možné, infekce má ale dost podob, nejjistější je něchat si udělat stěry. Jinak takový typický vzhled infekce zlatým stafylokokem (z bakterií nejběžnější) jsou okrouhlá ložiska s krustami medové barvy, může vytékat i tekutina z nich...

luthien.k
21. máj 2012

@chovancova27 ani já nechápu paní doktorku, zkrátka řekneš, že to chceš odložit (až dítě vyroste z alergie) a hotovo.

didulka85
21. máj 2012

@chovancova27 ja som jednoducho povedala, ze odmietam zaockovat a hotovo. Je to tvoje dieta.

michaelka83
21. máj 2012

@luthien.k No tak to je super, to mi dr.neřekla, přitom moc dobře ví, že má malý alergii na vaj.bílek. I imunoložka to ví a i ta to očkování dovolila. 😕

lojzina
21. máj 2012

ahojte,zdravim po delsi dobe....
@luthien.k na Tebe mam dotazek,vrta mi hlavou jedna vec:Maros mel ted desnej ten ekzem,na nohach des bes,ze ho boli a takovy,cerveny,naklusali sme na kozni a dr samo mast atb s kortik.-belogent.Chtela sme jen atb ale pry tam ma infekci a musi i ty kortiko dostat...my to casto nepouzivame ,a nebylo zrejme uz vyhnuti-jde o to proc jsem souhlasila s tou masti-nam uz genciana,nebo aspon mam ten dojem,moc nezabira,aspon ne tak jako driv...nevim jestli to neni muj momentalni dojem,tak by me zajimalo-je mozny ze uz nezabira?nebo byla ta infekce uz tak silna ze to chtelo tu mast?co si myslis?

lojzina
21. máj 2012

@luthien.k tak sem docitala a trochu vyse pises o belogentu 😔 ☹

luthien.k
21. máj 2012

@lojzina s tou genciánou - to popravdě netuším, jestli na ni může vzniknout tolerance. To je dotaz spíš na Věrku. Někdy se prostě přeléčení infekce takovou kombinací vyhnout nedá. A dělali mu stěry z nosu, pusy? A vám okolo? Ono někdy může pomoct přeléčit celou rodinu (kdo je pozitivní) celkovými atb. na zlaťouše...

luthien.k
21. máj 2012

@michaelka83 no, někdy zůstává člověku rozum stát... Jako když není silná reakce, jako má třeba @michamicha, tak to pravděpodobně jen zhorší ekzém, ale riziko to prostě je a já se svým dítětem bych ho rozhodně nepodstoupila kvůli tomu, aby bylo naočkované na nemoci, které si dřívě děti běžně prodělávaly a posilovalo jim to imunitu.

lojzina
21. máj 2012

@luthien.k nedelali,bylo to minul tyden,prijeli sme k dr pac uz sem si nevedela rady,plakal ze to boli uz...sem ho vysliklla a dr hned no tam je infekce jak hrom,on je na hospitalizaci ☹ ...stery nedelala a popravde ja si o ne v tom chaosu ani nerekla,resili sme jestli jen atb nebo oboji,ja s etomu branila,znas to,plna cekarna,sebik,pak dr jestli teda chcu tu mast vubec jako napsat? 😅 😠 ,no nervy,tak sme dosatali recept a sli,mast zabrala temer druhy den,no bodejd by ne,malymu s eulevilo ale me teda moc ne,vime proc,ze ☹ .tento tyden jedem na kontrolu...