Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

katyxq
27. jún 2012

@solinkarka Místo Beby HA kupte jedno z těch mlík, co jsem psala 😉 (teda akorát Neocate je bez předpisu šíleně drahé, je určené pro opravdu silné alergiky) a dávejte ho aspoň 2-3 týdny, po týdnu může dojít ke zhoršení ekzému, ale pak by se to mělo zlepšit. Pokud se stav zlepší, tak po tom zkuste zase tu Bebu HA, ekzém se pravděpodobně zas objeví = potrvzení alergie eliminačně-expozičním testem.

My proto na testy nešli 😉, kojím, takže jsem najela na dietu, ekzém a další problémy u malé ustoupily, dala jsem si dva dny po sobě jogurt, problémy byly zase tu, diagnóza jasná ☹. Ty testy doktoři dělají hlavně tehdy, pokud po nich chcete předpis na UM vhodné při ABKM.

solinkarka
27. jún 2012

@katyxq no ale vysvetli to nasej doktorke 🙄 takze zmenit mlieko? no popytam sa teda co ona na to povie.. a preco by sa malo potom po tych 2-3 tyzdnoch sa to zhorsit?

katyxq
27. jún 2012

@solinkarka Jde o to, dávat ty 3 týdny opravdu hypoalergenní (neplést s HA) UM, tělo se začne od BKM čistit, tak po týdnu může dojít ke zhoršení ekzému a teprv pak se začne lepšit, až (obvykle se to stane do těch třech týdnů na dietě) bude ekzém lepší, což by měl, pokud jde o ABKM a nedělají se chyby v mazání, tak se zase přejde zpátky na původní UM (Bebu HA ve vašem případě), to BKM obsahuje, čili se v případě alergie zase ekzém logicky zhorší.
Doktorky se není potřeba na změnu UM ptát, pokud vám doporučila HA mléko, tak o tom stejně moc neví 😒.

solinkarka
27. jún 2012

@katyxq oki dakujem vyskusame teda ten nutrilon allergy care....a zistila som ze papame skoro kazdy den mliecnu kasu..tak tu urcite vyradit ze?

katyxq
27. jún 2012

@solinkarka jasně - kaši kupte nemléčnou a udělejte ji z toho alergy care 😉.

martinka1981
27. jún 2012

@mmiirrkkaa presne tak 😉

lelask
27. jún 2012

ahojte, kedy ste naposledy dojcili, ked ste isli na odber krvy? dakujem

tinna13
28. jún 2012

@katyxq ahoj, chcem sa opytat ci mozem jest telacie maso? som na eliminacnej diete

katyxq
28. jún 2012

@tinna13 stejně jako hovězí ne (aneb mládě krávy je stejné zvíŕe jako dospělá kráva 😉).

tinna13
28. jún 2012

@katyxq v tabulke od Katky je ale uvedene telacie maso ako nealergizujuce. V sobotu som si ho dala a malej sa velmi zhorsil ekzem, nevedela som z coho ale uz viem. takze ani hovadzie uz skusat nebudem. dakujem

lucinenka001
28. jún 2012

Ahojte baby,

Pisem po dlhsej dobe a prosim vas o radu, kedze po navrate z dovolenky pri mori sa nam vyskytol problem dost velky pod kolenami vzadu. Posledne dva dni uz sa maly nemohol ani kupat v mori kedze sam krical, ze ho to boli a zacal si to hned skrabat. Tak sme mu to rychlo aspon na plazi pod sprchou umyli a vysusili plienockov. Nedavala som ziadny krem kedze sme take nieco este nikdy nemali. Po navrate z dovolenky som hned navstivila koznu lekarku. Predpisala nam KVAPKY AERIUS 2,5ml denne, a krem na natieranie ADVANTAN 2x denne. Samozrejme sa mu to po navrate domov pomalicky ukludnilo ale stale to ma cervene. Zda sa mi dost na hlavu davat mu ten sirup AERIUS kvoli tomu. Este ten krem mozno. Zatial som nepouzila nic kedze absolutne nemam skusenost s tymi liekmi, ktore spominam vyssie. Poradte prosim kočky, co pouzit ak vobec nieco pouzit. Ono sa to postupne ukludnuje, ak je dobre dam aj foto. Krasne vopred dakujem za pomoc. 😉

katyxq
28. jún 2012

Tak jsem koupila opalovací krémy pro mě i malou, už jsem nás zkušebně mázla, snad se to obejde bez reakce. Lavera baby&kinder neutral sun-spray LSF20 (minerální filtry) je jak pleťové mléko, se rozmazává výborně, nezanechává bílé fleky. EcoCosmetics baby&kids sun cream LSF45 (taky minerální filtry) je dost hutný, ale rozmazat jde slušně (bez násilí 😉), nechává nepatrně bílou stopu.

martinka1981
28. jún 2012

@lucinenka001 ahoj
Advantan je kortikoid,ak sa to malemu zlepšuje nedavaj mu to.
Ako to vyzeralo pri mori? Mokvalo to alebo čo??
Opalovak ste mali odskušany ?
Ak to ma červene a nemokva to daj mu na to sudocrem alebo niečo so zinkom. Ak to mokva tak gencianovu violeť.

martinka1981
28. jún 2012

@katyxq ahoj nad tym Eco Cosmetics som špekulovala aj ja. Ale kupila som v DM Alverde s mineralmi 20. Pre detičky ale kupovala som viac menej pre všetkych aj na bežne použitie ked robia chlapi vonku.
Dobre sa roztiera ale nechava biely film,ale to mi vobec neva,aspon viem že su chranení všetci 😎

stopobezite
29. jún 2012

máte někdo vyzkoušený Ladival pro děti faktor 50, cca 290 Kč? praktický rozprašovač , dobře se roztírá, ochrana kožních buněk, vhodný při atop. ekzému.

lucinenka001
29. jún 2012

@martinka1981

Maťka ahoj,

dakujem za spravu a pomoc 😉 .
Zlepsuje sa to malemu krasne, ma to suche len take jemne ruzove, ale ziadne mokvanie, ani vyrazky, len suche a ostali flaky take ruzove ako pisem.
Pri mori to bolo ovela, ovela viac cervene, ale nemokvalo to. Minuleho roka ked sme boli pri mori nic take nemal , jedine v lete sa mu to vyskytne vzadu po kolenami ale to len tak minimalne. Dakujem za radu, ze nebrat tie lieky, vyhodila som sice peniaze zbytocne. Ale radsej tak ako mu zbytocne skodit. Opalovak sme mali odskusany Bioderma v spreji detska, ale chcem prejst na nieco ine lebo z nej mal taku mrvenicku po tele. Nemas nejaku skusenost prosim Ta ktory je este dobry, ci je to vsetko o vyskusani ? Este chcem skusit Eucerin, ale nemam ani s tym skusenot, pripadne iny aby nemal tu mrvenicu po tele z toho. Pises prosim ta nieco so zinkom na potieranie, je nieco konkretne ? dakujem

baca
29. jún 2012

Ahoj holky, prosím vás, nemáte recept na nějaký korpus na dort bez kravského mléka a vajec?

martinka1981
29. jún 2012

@lucinenka001 tak fajn ked je malemu lepšie 😉
so zinkom je napr.Sudocrem alebo Bubchen proti zapareninam atd.
ked to ma len suche a ružove(telovej farby) možeš mu to premastiť Bepanthenom masťou.
Opalovak my mame odskušany Biodermu s miner.filtrami.
Teraz som skusila kupiť Alverde detsky či dojčensky s miner.filtrami ale len 20ku ,to hlavne na doma a aj pre chlapov ked robia vonku. Zatial nemam vyskušane na deťoch,akurat staršej som natierala ruky a tvar ked šla s mužom von.Dobre sa roztiera a slnko ju nechytilo tak snad bude ok.
Treba skušať lebo nie všetkym sadne to iste 😉

jancip
29. jún 2012

@katyxq Moc jsem neochopila Tvoji větu "...Jde o to, dávat ty 3 týdny opravdu hypoalergenní (neplést s HA) UM... To znamená, že např. Nutrilon HA neni hypoalergenní?

martinka1981
29. jún 2012

@jancip Ha je sice napisane že hypoalergenny ale obsahuje BKM.
Takže pokial ju chceš naozaj vylučiť z jedalnička tak musiš kupiť mliečko Nutrilon Allergy Care.

jancip
29. jún 2012

@martinka1981 Má tedy potom Nutrilon HA nějaký význam?

katyxq
29. jún 2012

@jancip HA spíš znamená hypoantigenní (tedy s malým množstvím antigenů - v tomto případě BKM), aspoň tak to píše v knížce doktor Fuchs, výrobci to na piksly píšou jinak 😒, tak jako tak se HA UM při eliminačně-expozičním testu a při prokázané ABKM nesmí.
Nutrilon 1 HA je speciální hypoalergenní (HA) mléko vhodné pro výživu kojenců, u nichž je pozitivní rodinná alergologická anamnéza, kdy maminka nebo tatínek mají alergii prokázanou.

Sunar Nutradefense HA 1 je potravina pro zvláštní lékařské účely s hydrolyzovanou bílkovinou. Hypoalergenní počáteční kojenecká výživa Nutradefense HA 1 je určena pro kojence s rizikem vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka, a to od narození, v případě, že nemohou nebo nejsou kojeni. Pro děti od narození do 6 měsíce.

katyxq
29. jún 2012

@jancip Tak jsem to zkoukla a na těch pikskách HA mlék je napsáno, že nejsou určeny pro ABKM 🙂 😉.

jancip
30. jún 2012

@katyxq Už jsem se lekla, že tedy Nutrilon HA nemá žádný význam Já jsem exematik a muž alergik, takže bylo hned jasno. Teď tedy ještě, zda to trochu pomůže.

lukava
30. jún 2012

@jancip lepsi nez nutrilon HA je urcite Nutrilon AC (pri alergii na BKM ho i nas syn toleruje)

jancip
30. jún 2012

@lukava My zatím nevíme, zda má alergii na BKM. Nyní má 4 měsíce a zatím se neosypal. Ale předpokládám, že to ještě může přijít.

lukava
30. jún 2012

@jancip to je dobré znamení, tak at nejsou speciální UM vůbec potřeba 😉

jancip
30. jún 2012

@lukava Díky, snad nebudou...

katka37
30. jún 2012

holky ,mám dotaz ,prosím vás ,zhoršuje se vašim dětem exém v těhle hicech?nebo při růstu zoubků? ☹

luthien.k
30. jún 2012

@martinka1981, @katyxq, krásně radíte, je super, že tu mám (zá)stupce nebo možná spíš nástupce, já totiž uvažuju, že toho na čas nechám, stojí to fakt hodně času a efekt (finanční) není takový, jak bych si představovala a obírat o svůj čas svou rodinu se mi už prostě nechce....