Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
30. aug 2012

@martinka1981 ve Wikipedii píšou, že tam je skutečně jen jeden druh a to neškodný druh, však se mrkni a hlavně klid, na bodnutí chorvatským štírem se fakt neumírá 😉 To já se teda víc bojím Vašich medvědů na Slovensku nebo u nás zmijí 😉
http://cs.wikipedia.org/wiki/Euscorpius

martinka1981
30. aug 2012

@luthien.k no škoda že som ho v tej panike neodfotila.Utekala som za domacimi že čo to je??? !!!
O hadoch nehovor,to je dalšia vec čo nemusim. A každu chvilu sa nam tu neaka užovka plazi 😝 😝 😝 ale už som si zvykla na pavuky v dome ,tak si pomaly zvykam aj na hady,ale teda zmija to je silne kafe 😔 😔 😔
Boli sme v Tatrach a Vlado len o medvedoch točil,už mi šiel na nervy.Ale tak my sme nechodili na tury tak snad sme nemali až taku velku šancu stretnuť maca 😝 😝

martinka.pida
30. aug 2012

@luthien.k My si pro ty štípance nemusíme ani do Chorvatska, stačí v ložnici otevřít okno 😀. Ale naštěstí všichni bez reakce 🙂.

Já taky Verče dopřeju, to je jasný 😀. Ono je těžký, když jsme denně s její stejně starou kamarádkou, která mlsá všechno, co jí padne pod ruku, tak jí nedat aspoň nějakou náhradu. Má svoje kač kač (špaldovo.jablečné kačenky) a ty jí stačí. Naštěstí si to nechá vysvětlit, že brumíci a mléčný řezy nejsou její 😝. Ale je mi jí líto.

martinka1981
30. aug 2012

No a už sa medved potuluje v okoli BA,zhodou okolnosti v našich končinach 😖 😝 😝 😝

solinkarka
31. aug 2012

Baby chcem sa spytat ci ste si vsimli na Vasich deturencoch ze ked im isli zubky ci sa ekzem zhorsil? u nas je to hotova katastrofa ☹

luthien.k
31. aug 2012

@chelonka napadá mě jedna věc - že se Ti tělo čistí vlivem té poměrně přísné diety. I dospělí se mohou zbavit ekzému a alergií a vždy tomu předchází výrazné a někdy i dlouhodobější zhoršení stavu. Bereš probiotika? Brala bych velké dávky, klidně denně postupně až 15 mld bakterií, k tomu inulín jako prebiotikum a vařenou zeleninu.

luthien.k
31. aug 2012

@solinkarka je to běžné, že se ekzém u růstu zubů horší.

luthien.k
31. aug 2012

@martinka1981 no vidíš, medvěd v BA 😀 Ještě že v Krkonoších žádní nejsou 😀

solinkarka
31. aug 2012

@luthien.k a nevies ci sa to neda nejako obmedzit? nozicky a licka mame cele flakate a uz to zacina aj mokvat pomaly 😢

luthien.k
31. aug 2012

@solinkarka zvýšit dávku probiotik, vyřadit potenc. alergeny (BKM u atopika, pokud nemá již vysazeno, vysadit vždy, když je více v pohotovosti imunita, což u růstu zubů je, taktéž při nemocech atd.) a ladit správnou kosmetikou, nic mastného na to, na mokvání patří mokré - vysušovat - třeba černým čajem, řepíkem, jarisch. vodou, preventivně proti infekci omývat se slabém roztoku hypermanganu...

martinka1981
31. aug 2012

@luthien.k však ani tu by nemali byť a vidiš 😀 😝 možno pride aj k vam 😎

blankarybka
31. aug 2012

jak "slabý" má být roztok Hypermanganu? Mě říkal Dr. 3 zrníčka do vany, ale to je skoro, jako bych tam nedala nic 😒
Kdybych dala víc, uškodí to? Anebo je to vážně taková síla??

xmalij
31. aug 2012

@solinkarka to neslo si nevsimnout... 🙂

xmalij
31. aug 2012

@luthien.k
ahoj, ctyri otazky mam 😉:
co to je za medvidky z dm, primo Denkt mit?
jakou cokosku myslis, maji jich tam vic druhu..?
To vis, ze Viki nedrzime zkratka, ale skoro vsechno komercni zakazuju a ctu slozeni...kdyz je to na hrane, tak zkousime, jen sousedky podle me vybiraji sladkosti podle ceny predevsim..
A co nausnice, co si o tom ty myslis, kdyz napr. zuby u Viki delaji takovou paseku? Ale zase ty narusi imunitu, nausnicky by mohla zvladnout, snad..
P.S. kdy bude to babi leto, ze bych se otocila v Krkonosich 😉?

luthien.k
1. sep 2012

@blankarybka voda má být slabě růžová.

@xmalij, medvídci jsou Alnavit. Čokoláda je Alnatura Feine Bitter 70% Kakao, složení kakaová hmota, třtinový cukr, kakaové máslo. @martinka1981, mají myslím i mléčnou, tak bych raději dala mléčnou Alnaturu než Kinder 😉 Naušnice - já pro ně nejsem vůbec, moje dcera by byla bez naušnic do doby, než by se pro ně sama rozhodla, a to ne kvůli ekzému, ale protože to nevidím jako nijak užitečné, aby malé holčičky měly naušnice, hrozilo jim hnisání uší, narušení těch všech důležitých bodů, co máme v uchu, zatržení ucha při hrátkách ve školce a při převlékání a taky ztráty drahých naušniček 🙂 Tím vším jsem si prošla nebo někdo z okolí a za mě naušničky pro malé holčičky nee.
Zastavit se v Krkonoších? ANO 😀 Domluvíme se po mailu 🙂

martinka1981
1. sep 2012

@luthien.k vidiš to ma nenapadlo kupiť mliečnu miesto kinder 😀 však pišem Reklama robi svoje 😎 😝

martinka1981
1. sep 2012

Baby už 2x som robila kolač bez vajca,kvoli Viki a viete čo??! podaril sa 😉
miesto vajca som dala banan 😎

tinna13
1. sep 2012

Ahojte baby
Chcela by som sa opytat ci kyselina mliecna moze byt problem ked sme na diete bez BKM? kupila som malej detske rastlinne maslo a ma v zlozeni
kyselinu mliecnu. Myslim, ze nie ale pre istotu sa pytam. dakujem

martinka1981
1. sep 2012

@tinna13 kyselina nevadi 😉

tinna13
1. sep 2012

@martinka1981 dakujem 🙂

missymici
2. sep 2012

ahoj,chci se zeptat,jak vypada at.ekzem v začatcích...Kluk mel at.ekzem od 3mes.veku,zacalo to cervenyma flekama a malyma pupinakama,supinky,sucha kuze....atd.Ale ted u holky (7.tydnu zitra)se ji na obočí udelali mista ,ktere vypadaji jako "hroší kuže" - jestli me chapete,ale nema to cervene ani pupinkove,ale takove zlute drsne mista. Tak nevim jestli to je ekzem nebo ne. A co muzu dat takhle malymu diteti na to? Excipial u kluka jsem pouzivala az od 4 mes. tak ted nevim,...Nema to nejak moc spatne,...ale mozna to je zacatek....tak bych to chtela hned podchytit.Kluk ho uz nema....Muzu pouzit excipail u lipolotio?

katyxq
2. sep 2012

@missymici Žluté šupinky mi spíš přijdou jako seborrhea, ale to je jen odhad. Jinak preventivně připojuju odkaz http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

missymici
2. sep 2012

@katyxq Tak asi jo, vypada to spis na tu seborrheu...dle popisu...ale nikdy jsem se s tim nesetkala,nevim jak to a z ceho vzniklo...a co s tim... Mate nejakou skusenost?

katyxq
2. sep 2012

@missymici Malá to měla ve vlasech, pár minut před koupáním jsme jí to promazali mandlovým olejem, pak jsme to pořádně opláchli vodou a ty šupinky vyčesali miminkovským kartáčem na vlasy.

luthien.k
3. sep 2012

@missymici seborhoická dermatitida je běžná u dětí díky hormonálním změnám, které se po narození dějí, v pozdějším věku hraje roli víc faktorů, hlavně osídlení těla kvasinkami, stres, strava... Toto bych řešila podobně jako @katyxq kosmetikou, je dobré ty šupinky odstranit po působení oleje (slunečnicový z lékárny například), nechá se působit asi tři hodiny a pak jemně odstraní, například nejjemnějším kartáčkem na zuby (Curaprox Ultra soft třeba) a umyje (vlásky šamponem, do obočí jemný syndet, ne běžné mýdlo).

solinkarka
3. sep 2012

Chcem sa spytat ci sa Vam zlepsil ekzem ked sa trosku ochladi...na jesen, zima? bo tieto tepla nam vobec nerobia dobre, nedajboze ked sa spoti 😒

tinna13
3. sep 2012

baby pouzivate niekto na ekzem Vitelu?
Momontalne mame iba par nenapadnych fliackov ale paradoxne ju to velmi svrbi. Stale pouzivam emolient a na to sudokrem ale proti svrbeniu jej to velmi nezabera tak chcem skusit nieco ine
@solinkarka aj nam teplo skodi, ked sa spoti hned sa ekzem zhorsi, uz si zelam nech sa ochladi

luthien.k
4. sep 2012

@tinna13 na svědivá ložiska jsou s Vitellou dobré zkušenosti.

tinna13
4. sep 2012

@luthien.k dakujem, vyskusam 🙂

xmalij
4. sep 2012

@tinna13 davala jsem pod ni emolient a jestli mas Vitellu ichtamo, tak pozor na slunicko. Nam dost pomahala na skrabani...