Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zuzuzuzu7
18. sep 2012

@xmalij no ano uz mame asi tretie mliecko- je isto velmi dobre , este maju aj mast a krem ale tie som neskusala -mozno ked to bude moc suche vyskusam aj to...mne sa uz vtedy lubilo to zlozenie;)
pozdravujem !

xmalij
18. sep 2012

@martinka1981 nebo presny predpis, svagrova necha umichat..nebo uz bude zoet z MD a udela sama 😉. Ale doufam si, ze nebude potreba.
Ty jo, tak vejce a asi i bilek, vid? To je chuderka, tak at se toho zas rychle zbavite..

eriana22m
18. sep 2012

@luthien.k ahoj, neviem, ci si ma este pamatas, vo februari si mi pomohla zvladnut syncekov ekzem, chcem sa s tebou poradit, caka nas ockovanie, ako si mi radila a aj nam to dobre pomohlo pri predchadzajucom ockovani thuya 9, ale teraz mali v lekarni len thuya 15, dala som syncekovi do mlieka 3 gulicky, na dalsi den mal cerveny vysyp, na hrudniku bruchu, chrbatiku, no dost vela, na to ze sme sa od zimy velmi dobre drzali. moze to byt podla teba reakcia na tie homeopatika alebo mam patrat po niecom inom? dakujem za odpoved

modrofuzik11
18. sep 2012

dnes sme boli s kubkom na kupani. ked som ho prezliekala do plavacej plienky, zistila som, ze je strasne moc vyhadzany. od krku az po zadocek. takyto uz dlho nebol. ma cely den take unavene ocka, tak si myslim, ze ma oslabenu imunitu a asi niekde prechladol. verim, ze to zase coskoro prejde. nevyzera to pekne.

kukucka1979
18. sep 2012

Ahojte, maminky, ktoré sa doma trápite s detičkami s ekzémikom... Vyskúšajte levandulový kremik od Justu.
Schopnosti levandule doplnené antioxidantami a vlhkosťou, poskytujú krému vynikajúce vlastnosti v rámci starostlivosti o pokožku. Krém je možné použiť pri ekzémoch, dermatitíde, psoriáze, plesniach, akné, na hojenie rán a vriedkov.

martinka1981
18. sep 2012

@xmalij neviem či mi v lekarni prezradia presny popis 😀
ak nie tak zajdem za kožnou 😝 len tam budu chcieť ročny poplatok 😖 som tam dlho nebola.
Jej vadi cele vajce,aj žltok.Naposledy ked som jej dala do jedla na skušku vareny žltok tak to dopadlo katastrofalne 😖 všetko vyvratila ,hadam aj s ranajkami 😖 ☹ takže tak.
Na tych navštevach je to desne,tam proste nukaju,neodložia zo stola 🙄 a teraz čo? mam to malej vytrhnuť z ruk, do čerta aj s robotou....

akrimala
18. sep 2012

Ahoj holky, potřebovala bych radu od zkušenějších, chci zkusit vysadit mléko, koupila jsem Nutrilon Allergy, ale bojím se že ho Matěj nebude chtít po tý nasládlý UM pít, můžu to ze začátku zkombinovat s rýžovým mlékem z DM?...nebude se to třeba nějak tlouct mezi sebou? A ještě bych se chtěla zeptat co používáte místo másla?.....Díky

martinka1981
18. sep 2012

@akrimala skus mu kombinovať klasicke Um s Nutril.AC ,začni trebars polovica UM ake pijete a polovica N AC. A postupne uberaj klasicke UM a pridavaj AC až sa dostanete k tomu že budete piť len AC 😉
Miesto masla možeš použiť rastlinne margariny ako Perla s vitaminmi, Flora light, Deličko pre deti a u vas dostať asi aj BioVive,vraj velmi dobre 😉 alebo Alsan,ten dostaneš v zdravej vyžive 😉

akrimala
18. sep 2012

@martinka1981 Děkuju moc, to mě nenapadlo 😵

zuzububu
18. sep 2012

@luthien.k ahoj. Hodně často sem chodím, ale jen čtu. Teď mě přinutil k napsání příspěvku tento příspěvek (3. od vrchu). http://www.proalergiky.cz/diskuze/tema/3295

martinka1981
18. sep 2012

@akrimala rado sa stalo 😉
Ja som sa nedavno obavala že moja mladšia nebude chcieť ovsene mlieko miesto klasickeho Um ale uplne v pohode 😉 my maminy mame niekedy zbytočne obavy 😎

martinka1981
18. sep 2012

@zuzububu hmmm,zaujimave 😖 😒

luthien.k
18. sep 2012

@zuzububu Věra je skutečně machr a když je nějaký těžší případ (hlavně s opakovanými infekcemi v ekzému), tak sama maminky za ní posílám 😉 Ale ve většině případů si dokážu poradit.

luthien.k
18. sep 2012

@eriana22m ahoj, jasně, pamatuju 🙂 S reakcí na homeopatika jsem se ale ještě nesetkala. Zkusila bych pátrat i po jiném spouštěči (očkování předpokládám ještě neproběhlo...?)

luthien.k
18. sep 2012

@martinka1981 s těmi návštěvami a vůbec jídlem mimo domov je to vždy těžké. U našeho malého jsem v tomto nekompromisní, nestojí mi to za ty potíže (u něj hlavně trávicí), ale čím je dítě starší, tím se to hůř koriguje 😖

eriana22m
18. sep 2012

@luthien.k nie, ockovanie som odlozila, jedine co som mu dala v ten den nove boli 2 bobulky cerveneho hrozna(bez supky a zrniecok), este ma napada, pred tym mal 3 dni horucky, mal soor v ustockach, aspon myslim, ze sa to tak vola, zeby to este takto doznievalo?

luthien.k
19. sep 2012

@eriana22m tři dny horečky a ten čtvrtý se mu to objevilo? To by klidně mohl být nějaký virový exantém (šestá nemoc apod.). Já bych to ukázala dr. Ten soor - objevuje se mu to často nebo to měl takto jednorázově?

eriana22m
19. sep 2012

@luthien.k mal to teraz castejsie, vzdy vytriem genciankou, ale vrati sa to, mali sme to aj v zime, nakoniec sme dostali tabletky nizoral, najprv som nevedela z coho ma tie horucky, az potom som si vsimla, tak rovno som mu nasadila ten nizoral, tri dni horucky, jeden den bez a ten dalsi sa vysypal. ale teraz po 3 dnoch vysypu sa mu to zacalo blednut a same stracat.

achesa
19. sep 2012

@kukucka1979 je dobrý, my sme používali aj so soľou z mŕtveho mora aj lameloderm aj nechtíkový, aj čajovníkový, ale úplný zázrak, ktorý som teraz objavila je bio karité Atopikderm od Saloos. Máme ho dva týždne a nádherne ekzém stiahol, už ani nepoznať, kde bol a to sme sa s ním trápili nonstop tri roky. Sama neverím, že sa to stalo 😀 Dúfam, že to vydrží a viac sa tá pliaga neobjaví.

luthien.k
19. sep 2012

@eriana22m dnes se už genciána na použití na sliznice moc nedoporučuje, ono to má svoje rizika... Raději bych zvolila Citrovital, pořádně vytřít dvakrát denně pusinku neředěným Citrovitalem na vatové tyčince (poředí se slinami). Trvá to déle, ale je to šetrnější. A hlavně dávala probiotika. Kolik teď malému přesně je?

kukucka1979
19. sep 2012

@achesa som rada, ze poznas Just. drzim palceky, nech uz mate s ekzemom pokoj.

eriana22m
19. sep 2012

@luthien.k 9 mesiacov

eriana22m
19. sep 2012

co je to citrovital?

luthien.k
19. sep 2012

@kukucka1979 na Justu mi hodně vadí, že se tváří jako přírodní kosmetika a přitom to není pravda. Dostal se mi jednou do ruky měsíčkový krém. Běžná měsíčková mast (od Aromaticy) má celkem asi 5 složek, opravdu přírodních a bez konzervantů atd. Kdežto měsíčkový krém od Justu měl složek asi 25, z nichž tam byla celá paleta parabenů a pokud si dobře pamatuji, tak i složky na bázi ropných derivátů (ty jsou i v běžné jiné kosmetice pro atopiky, to by mi nevadilo, ale ta se netváří jako přírodní).

luthien.k
19. sep 2012

@eriana22m viz IP.

martinka1981
19. sep 2012

@luthien.k ved prave,ked vidi že to papa aj Mima a ma to v dosahu ťažko jej to zakažeš ☹ 😖 ale reakcia veru na seba nenechala na seba čakať 😝 ale už je dobre našťastie.

josefka
19. sep 2012

taky tady vicemene jen ctu, ale reaguju na @zuzububu. Ja sama studovala vyzivu 3 roky na VS. mam pul rocni miminko a silne alergie v rodine. O alergiich vim jen povrchne a spis jsem schopna pomoci dospelym (viz muj m). Pro rady ohledne dcery chodim k @luthien.k a verim, ze jen diky ni je moje dcerka zatim bez jakehokoliv projevu alergie nebo ekzemu. Takze ja sama za sebe muzu jen rict, ze Katka zatracene vi, o cem mluvi.

kukucka1979
19. sep 2012

@luthien.k ahoj, je mi luto, ze mate takuto skusenost. ja just pouzivam uz roky a vzdy mi len a len pomohol. nemozem na ich vyrobky povedat jedno krive slovo.

luthien.k
19. sep 2012

@kukucka1979 tak ona to ani tak není zkušenost (tu nemám, ten krém jsem nepoužila), jako prostě fakta - kosmetika, která se prezentuje jako přírodní už tím sloganem "Just přichází z přírody", je z velké řady čistě nepřírodních ingrediencí... Je to poněkud matoucí a kdo nezná základní složky kosm. přípravků a neumí si rozluštit kód INCI, tak na to zřejmě ani nepřijde.

luthien.k
19. sep 2012

@josefka děkuji 🙂