Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

aduska27
15. júl 2008

Janna, vdaka za podporu - presne tak, daj kortikoidy - to mi hovori aj mama, ulav mu chudatku ( akoze ja mu strasne ublizujem podla nej, tyram ho), a na druhy den mi zase povie, sak tie homeopatika mu hadam pomozu....no nema o tom ani sajnu a ide mudrovat 😠 . Maleho v zlom stave ani nevidela, kedze je odo mna 400km. Prajem ti, aby ti pozitivny pristup vydrzal a samozrejme hlavne to zdravicko!!!

Ivka, s homeopatkou naposledy hovoril manzel ( je v Prievidzi, takze je to dost daleko a pre kvapky utekal sam na otocku, nastastie nemusel ist aj maly) - vravela, ze to co sme mu doteraz davali mu vytahovalo von toxiny z tela, ze teda -poviem to sprosto - nam v kvapkach davala toxiny. No a teraz nam dala aj samotnych kokov 😀 . To som inteligent - no ale 4 roky na MD.... 😉
Jj, bylinky su na ekzem - nielen konkretne pre nas. Budem sa snazit zbehnut tam co najskor, ale dnes sa vrati domov Miska tak okamzite to nebude. Peniazky a platbu vobec neries, no a dorucit to mozeme v obalke - je to len malicky sacok, pripadne ak stihnem dam ocovi ked pojde naspat do KE. Alebo v auguste donesiem osobne, to sa uz hadam nejako dohodneme 😕 .

No tak musim koncit, dnes pride po vyse 2 tyzdnoch Miska a maly je zly ako 100 certov, najhorsi za posledne dva tyzdne ☹ ☹ ☹
Cermonca, rozumiem tvojim pocitom - takyto strach z buducnosti som mala v januari a februari, mozno to bolo horsie ako teraz - tym ze som vlastne nevedela ako to bude, co budeme robit...V nasom pripade sa potvrdila ozaj ta najhorsia forma (neviem si predstavit este horsie, my sme mali ekzem jednoliaty po celom tele a mokvavy), ale ked uz to prislo tak som skratka robila co som mohla a uvahy sli bokom. Tymto ta nechcem strasit, ale naopak - skus sa nestresovat tym co pride, to aj tak nezmenis a uzivaj si malu, co to len ide 😉 .

denisocka
15. júl 2008

baby ešte som chcela. ja ked som bola dieťa mala som do 2 rokov cele telo mokvaly ekzem,davali mi všetko,aj kortikoidy a nezabrali,nakoniec po 2rokov išli našik k

bylinkarke do obce Červenica - a ta biilinkami ekzem vyliečila doteraz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Segra sa narodila,ta mala opačne,cele telo suchy ekzem,po čase ked nezaberali lekari naši o5 išli do červenice a pomohla.So segrou boli aj pred 5rokami,lebo sa učila za kucharku a urobil sa jej na rukách,prstoch a zas pomohla.

žial,pred 2ma rokami umrela,štafetu po nej brebrala asi dcera,ale neviem zohnať viac info o tom

kto je z Červenice a okolia,neviete sa opýtať niekoho?

cermonca
15. júl 2008

Holky eště e se tu můžeme vypovídat 🙂 i to pomůže 😉

Parybka já už nevím jak jsem to napsala s tím podzimem ale nemyslela jsem tím že do té doby to nechci léčit 😨
Jen na druhou stranu nechci moc plašit když má ekzém mírný ťukťuk a léčíme ho teprv týden.
Nebo co bys v mém případě dělala ty?Mám jít hned za Homeopatem?A jak tam vlastně léčba probíhá?

Jani:Té kamarádky jak se jí narodilo mimi bez ručičky je mo moc líto.bych to asi taky pořádně obrečela 😢

janna1830
15. júl 2008

ahojte, len som vstala, nic som nespala sice 🙄
zaujimave je, ze oni nevedeli, ze nema rucku, co ma prekvapilo, no ale ktovie, ako na uzv bolo dietatko otocene, netusim- no obaja s manzelom su lekari, to viem .
V kuse nad tym premyslam, nad tym AE- ja som vas tak naraz precitala a strasne mam toho teraz vela v hlave . Ked vravite, ze z homeopatik vsetko sa najprv zhorsi, kym sa zacne zlepsovat, no premyslala som, ako sa nam zhorsi, ked sme to nikdy nejake strasne nemali 😢 a este, pocas liecby ste napr. mohli potierat kriticke miesta napr. Excipial U Lipolotio? Ten je dufam neskodny, lebo ho teraz pouzivam asi 5 dni a pomohol. Ci vtedy nemozete pouzivat niiiic?

wali
15. júl 2008

holky, popisali ste toho mraky a neda sa na vsetko reagovat. snad len, ze ten pozitivny pristup si ozaj drzte, pre deticky je to veelmi dolezite. ivka - dobre si to popisala, to o tom AE. verim tomu a takisto verim, ze sa nam exzem uz fakt nevrati, ani neskor, ani v inej forme. v tomto mam uplnu doveru v homeopatiu - ako taku zaruku, ze som zvolila tu najlepsiu moznu cestu na vyliecenie. aduska - super, ze sa to zlepsilo!
janna - ja som aj pocas homeo liecby kremovala ako blazon. stale plati cim viac, tym lepsie - aj pocas homeo.

anaja36
15. júl 2008

ahojte ja uz som malemu na AE vyskusala asi vsetko,neni davno sme sa vratili z nemocnice a tie ich slavne hormonalne masticky sice zabrali hned ale to nechcem malemu davat a tak kupeme v otrubach a po x mastickach sme sa ustalili na aderme kreme a je to zatial fajn len sa chcem spytat ci to tiez nie je hormonalny krem ci neviete dakujem

ivka144
15. júl 2008

Janna a este niekto sa tiez pytal na Excipial tusim - je to fakt uplne vpohode, jedno z tych celkom setrnach. Clovek moze mat precitlivelost na kadeco, ale je to robene prave pre citlivu pokozku a suchu - mato tusim aj trochu mocoviny a kys.mliecnej, nie? Nie su tam kortikoidy ani ine humusiny, natierat mozes pokojne den noc.
(aj ked asi pri hocicom plati, ze po case je lepsie urobit pauzu, ale to nie preto, zeby to skodilo, skor len aby si koza oddycha, mala zmenu alebo tak)
S tou jednou ruckou - oh. A pritom viete co? aj s tym sa da zit. Ked som zas ja minule stresovala, videla som, ako z jedneho vchodu panelaka vychadza cajocka s kociarom - cely zobrala do ruk, aby ho aj s malym zniesla tie 4 schody z brany na chodnik, potom zobrala mobil, nieco vytocila, dala k uchu a druhou rukou tlacila kociar. Vtedy som si vsimla, ze tu ruku, kde ma mobil ma len taky kypet, ani nie po laket. Az som sa zahanbila, kolko sa ja nanervacim, ze musim nosit kociar, lebo nemame kolajnicky a aj na poschodie k nam, lebo sa do vytahu nezmesti. To teraz asi tenma odveci, ale ozaj bo to super pohlad - velmi pekna a vyrovnana mlada caja to vyzerala.
Bezim...
Joj, inak zda sa, ze to Eucerin mliecko s 10percent ureou je fajne...

janna1830
15. júl 2008

ivka, nam Eucerin nerobil dobre, tu v USA je vela typov, ja mam rada Cetaphil, na citlivu pokozku, super krem, iba tym mazem malu,Excipial davam len za uska a na tu hlavinku, ale dnes som si vsimla, ze vlasky sa zacali vracat, oni boli, len sa preriedili zvrchu hlavky, ale uz je to ok. Inak ani Holtov krem nam nesadol, ja som vyskusala uz strasne vela veci...
viem, clovek si zvykne aj na tu rucku, mna tak zobrala predstava, ze hned by som sa dopredu trapila, ze cim dietatko prejde kvoli tomu... ☹
s mojou mladsou chodime na fyzioterapiu, bola pomalsia v motorike, to tu nechcem opisovat, vsetko dobehla, no proste bola chudenka a slabsia. Tam ked vidim deti, co chodia cvicit... 😔 normalne na vozicku chlapcek ( mozno 10 rokov ) niiiiic nevnima, len sedi, nepohne nicim, oni mu vsetko natahuju, ja som tamvzdy na zamdlenie a strasne som vdacna za zdravie deti. Nebojte sa, dostaneme ich z toho hnusneho AE, mozme byt radi, ze to nie je nic ine . Pekny den vsetkym- ja mam len pol jedenastej, dnes nam tu rubu vsade stromy kvoli hurikanom, strasny hluk.

janna1830
15. júl 2008

dievcata, manzel dnes vzal starsiu k lekarovi ( siel s mladsou do poradne a len skusil, ci moze aj starsiu bez objednania, myslela som, ze nie ) a lekar povedal, ze nema AE, ale s najvacsou pravdepodobnostou seboreu 😕 tak teraz neviem, co si mam mysliet a akoze si mam teraz studovat aj o seborei? Mame prist zajtra, ze aj za uskami je seborea , aj to na hlavke bolo. neviete k tomu nieco?

aduska27
15. júl 2008

Nam excipial nerobil dobre-prave mocovina maleho drazdila, strasne plakal ked sme ho tym natreli. Ale to sa tyka Excipial Lipolotio, trebars Excipial mastny krem je ok, tych excipialov je viac druhov....
Janna, no ja by som sa tesila keby mi namiesto ocakavaneho AE potvrdia seboreu 😀 , ta je velmi dobre liecitelna - aspon tak uvadzaju v literature.

janna1830
15. júl 2008

pamatam si, ked som si davnejsie studovala tieto veci, tak som citala, ze seborea sa da vyliecit, ae nie, ale teda neviem teraz uz nic. Teraz ako zistit, co to ozaj ma

ivka144
15. júl 2008

Janna - aj mne to pripada ako ta lepsia moznost, ehm... S tou hlavkou to i mne napadlo, ze seboroicky ekzem, len mi nenapadlo, ze aj telicko.
Aduska - dobre, dakujem, kedbudes mat, tak dohodneme, nemusis sa preto nahlit (myslim olej). Som sa este nestacila vyjadrit k tej poznamke tvojej mamy. To by som zle znasala, u mna je mama tou najzakladnejsou psychickou podporou, inak neviem, co by som. Ale otec a zvysok rodiny ma iny nazor - babka mala presnbe tu istu vetu - hovorila o mnemojej mame "A co ho chce mat na svedomi?" a take reci okolo toho, no des. Ja neviem, ci im to niekedy napadlo, a akokolvek nepravdepodobne sa im to zda (haha), my ozaj chceme pre nase deti to najlepsie a podla toho sa riadime.
Inak viete co? S tym vecnym mastenim, premazavanim... Ako som mu to dnes natierala stokrat, tak mi napadlo, ze ked to je suche, nemalo by sato hydratovat? Preco to vlastne treba mastit a nie hydratovat? Chapem, ze mastny krem zvlacnuje,mozno aj udrzuje dajaku vlhkost, ale viete co myslim, ako byvaju kremy bud ,mastne alebo hydratacne... Lebo zas ked tolko mastime, moze koza vobec dychat? (Nechcem premastovanie spochybnovat, skor si len zodpovedat tie nejasnosti.) Dik. Vela zdaru.

kijonkova.k
16. júl 2008

Ahojky,nemám čas číst všechny příspěvky,ale chtěla jsem se zeptat,jestli máte některá zkušenost s modrou indulonou.Já jsem hodně četla,že je na ekzém dobrá.Malá má sice teď klid,mažeme zatim nějakou dělanou mastí,ale co pak,až dojde?Mudra na kožním mi dala nějaké vzorky,ale koukala jsem na netu a stojí to nehorázné peníze,takže bych samozřejmě chtěla vyzkoušet nejdříve ty levnější varianty.Chci něco,co se může dlouhodobě,takže Excipial atd.moc ne.Zajímala by mě právě ta modrá indulona 😉

ivka144
16. júl 2008

Kijonkova - neviem, ci je nieco v tejto diskusii, na com by sme sa viac zhodli ako je pouzivanie indulony. Myslim, ze ho pouziva asi 80percent z nas a so spokojnostou. Po vsetkych drahym mastiach a kremoch sa vela holiek vratilo prave k modrej indulone.
Inak Excipial dlhodobo nie je vhodny? Kvoli mocovine?

kijonkova.k
16. júl 2008

Tak to jsem ráda,hned ji zajdu koupit a vyzkoušíme 🙂 No,kvůli té močovině,myslím,že de doporučuje max.4 týdny,ale nejsem si jistá.Bude to v letáku určitě.

anaja36
16. júl 2008

babky je aderma hormanalna mast neviete?

kijonkova.k
16. júl 2008

Myslím,že ne.Včera jsem dostala vzorek u kožního a koukala jsem se na net.je to z obilných klíčků,vitaminu B3 omega 6.

ivka144
16. júl 2008

Nie, nie, iste nie je hormonalna. Inak nic, co sa da kupit na volno by nemalo byt hormonalne, ale dajak to neplati sa mi zda... Ja som naprikladdlho nevedela, ze acnecolor je hormonalna (aj ked mozno len trocha) a myslim, ze bezne sa tym natieraju ludia dlhodobo, najma mlade zaby...
Aha, dobre vediet, s tou mocovinou, lebo som teraz zacala 10perc. mlieko ureove pouzivat... Inak neviem, ci je ozaj fajn, ako som pisala, dnes sa nam to zas straaasne zhorsilo, velmi to mokva. A zacina aj na telicku:(

assa
16. júl 2008

ahojte, rada by som sa opytala, ci mi viete poradit- mam dievcatko , ktore bude mat 3 roky a 3 mesiace a stale ma cervenu pisulku a ritulku, moze to byt aj tento ekzem? Cim je to dobre premazavat? lekarka mi vzdy daval nejaku masticku, po ktorej to zmizlo a aj tak skoro sa vratilo. Neviem si rady, dakujem ☹

ivka144
16. júl 2008

assa, nepises, ci ide len o zacervenanie, alebo aj vysyp. To uz mala asi nenosi plienky, nie? No o AE iste nepojde, myslim. My ked mame cervene, pouzivam len Sudokrem a velmi dobre nam robi. Ale ak to ma dlhodobo, resp. opakovane, podla mna moze ist aj o nejaku infekciu. Teda znie to mozno strasne, ale nic hrozne tym nemyslim. Ale to skor keby to mala ozaj len pisulku-ritulku, nie tu oblast, ale priamo. Inak neviem.

assa
16. júl 2008

ivka, dakujem, nema uz plienky vyse roka-niekedy je to len ruzove a malokedy sa stazuje- boze ja neviem, ci to nie je bezne ruzove, fakt neviem- no a niekedy cervene- ako teraz, vyzera to ako zapalene, podrazdene. Krem som davala niekedy na zapareninky, fakt malokedy ju to pali, teraz vynimocne. Nie je to vysyp, len cervene. 🙄

ivka144
16. júl 2008

Prave som zistila, ze nam dosiel Fenistil a ze je na predpis... Ta somzvedava, ako prezijeme... :(

janna1830
16. júl 2008

kocky,mozno trosku na povzbudenie, napiste, ci zabralo 😀

z americkeho pohladu 😀

vela deti vyrastie z AE do 4 eho roka, niektore v skorej dospelosti a len niekolko si to ponesie na cely zivot ( len niekolko ) 😵

co akurat moze ostat , je citliva plet, to je vsetko. tak to sa mi paci 🙂

kijonkova.k
16. júl 2008

Ivka144:Já jsem na mokvání koupila Tanno-Hermal Lotio,ten nám dost pomohl.Je to bez předpisu,doporučila nám kožní

wali
17. júl 2008

assa, tiez si nemyslim, ze by slo o atopicky exzem, mozno nejaky iny druh exzemu?? no zvlastne je, ze po tej masti od dr to rychlo prejde a potom sa to zase vrati. to trochu ukazuje na hormonalnu mast - spytaj sa na to dr a ak to tak je, uz by som ju nepouzivala, lebo sa toho nikdy nezbavite. len naozaj neviem poradit aky krem na tento problem. sudocrem je dobry, vyskusali ste?

jabber
17. júl 2008

assa - a zkoušela jsi Dermazulen nebo Infadolan?

ivka144
17. júl 2008

ahojte, zasa som tak poklesla na duchu... az hanba
Tajne som si uz myslela, ze sa azda zlepsujeme, tak ozajstne...
Posledne dva dni to ma Matusik take zle ako uz davno nie, najma tvaricka velmi mokva a neviem ho ani prebalit, aby si nerozdriapal zas este viac. Aduska - uz chapem, ako to ze ste mastili aj viecka - cela tvaricka mokva okrem viecok a cielka, ktore su strasne suche. Zvysok tela je teraz suchy, z vacsej casti ekzem, a trocha rozdrasane do mokvava okolo krku - vpredu a vzadu a trosku na ramienkach.
Kijonkova - Lotio na mokvanie? Fiha, no asi pobezim do lekarne. Ja uz budem ako lekaren sama o chvilu, tolko toho som uz pokupila a poskusala, zas som objednala aj z netu daco (medziinym Jancov oblickovy caj a jeho maste homeopatickeho typu na ekzem)...
Esteze babky pomahaju, lebo inak by som sa scvokla celkom.
A dnes maly nedostane Fenistil, a predtym sme uz boli na 10kvapiek 3x denne, tak som zvedava. Inak neviete, ako je to s navykovostou? Ako dlho sa moze pouzivat?

jabber
17. júl 2008

ivka - no určitě se zlepšujete, když to bylo pár dní lepší.... 😉 . Nám se to nějakou dobu taky střídavě zlepšovalo a zhoršovalo - když se to zhoršilo poprvé, tak jsem hned psala homeopatce a ona mě ujistila, že tak je to v pořádku, že je to proces úzdravy, který není plynulý jako u normálních alopatických léků.
Takže zase bude líp 😉

ivka144
17. júl 2008

Dik, Jabber, ved si aj hovorim, ze to tak ma byt, ale na druhej strane, predtym ako sme brali homeo to malo tiez vlastny priebeh - raz sa zlepsovalo, raz zhorsovalo. Ako mam vediet, ze nam lieky zaberaju? Teda ja inak nespochybnujem homeopatiu, jej by som verila,len proste co ak nam nedala mudr ten spravny liek a my sa tu trapime dva mesiace a potom co? Navyse uz zacinam mat blby pocit, lebo maly tak chrapti, teda chrci, ci piska, ci ako to nazvat... Som povodom myslela, ze to vtedy, ked kaka sa tak puci, ale robi to castejsie uz a este aj pri nadychu a to znie dost hrozivo? Cisto tak si predstavujem tie astmaticke dychy. Neviete nahodou, ci sa taketo dychanie prejavi, ked mudr popocuva dieta? Vzdy mi vraveli, ze ma ciste dychanie, aj ked mne sa nezdalo. A mohla by sa astma prejavit uz takehoto maleho baba?

janna1830
17. júl 2008

ahojte, ivuska, ja neviem, preco sa mu tak zle dycha, ze sa ti to zda? o astme neviem nic radsej 🙄
ivi, cim bude vacsi, tm to bude lepsie, teraz sa len zatni a bude dobre. ako casto davas fenistil?