Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
27. sep 2012

@viktorkaja ahoj,no neviem či sa u vas dostaneš k tomu aby ti ju niekto namiešal v lekarni. Inak doma si ju nezarobiš. Ja mam opis z receptu ale na taku mastnu a ta je vhodna na suche miesta ale nie červene. Takže ak niekoho maš kde ti to namiešaju tak recept napišem 😉

viktorkaja
27. sep 2012

@martinka1981 ,ahoj určitě to není problém namíchat u nás v lékárně. Předem moc děkuji. Jana

martinka1981
27. sep 2012

@viktorkaja ok,ked bude čas pohladam to a napišem. Pokusim sa to do večera sem hodiť 😉

didulka85
27. sep 2012

Chcete sa pobavit? Sara sa stazuje, ze ju svrbi koza. Pytam sa muza, ci ju dost kremuje, kedze on ma na starosti kupanie, kremovanie, obliekanie... A on im na to povie, ze ju uz davno nekremoval. 😠

luthien.k
27. sep 2012

@didulka85 ach ti muži 😀

lyongirl
27. sep 2012

@didulka85 my sa s mužom pri kúpaní striedame, alebo si to delíme, že nekúpe jeden všetkých, aby toho nemal moc a ja vždy okúpem, utriem, natriem a šup do pyžama. MM okúpe, utrie, NENATRIE a šup do pyžama 😀. Čo mu nepoviem, to sám od seba nespraví. Čiže naše deti pravidelne výdu z vane neozmývané a keď sa opýtam, prečo si im neumyl vlasy? Prečo si ich nenatrel? Tak odpoveď znie - veď si nekázala!

agys13
27. sep 2012

pozdravujem všetky mamičky, práve začíname bojovať s atopickým ekzémom u nášho 6 mesačného Tobiho. Veľmi ma potešilo toto diskusné fórum, dúfam že ho postupne po večeroch prečítam celé 🙂
Mám otázočku, máte niekto skúsenosť s biorezonanciou ako liečebnou metódou u atopikov?

martinka1981
28. sep 2012

@viktorkaja ahoj,tak až teraz ,včera sme boli rozlietaní na všetky strany 😝

Ac.lactici 1.0
Gkycerini
Aquae destil. aa 10.0
Syndermani ad 100.0

to je všetko 😉

martinka1981
28. sep 2012

@agys13 na začiatok treba naštudovať toto a potom sa pytať 😉
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

nikol11
28. sep 2012

Ahoj, sama "bojujem" s atopickým ekzémom už veľa rokov - od narodenia, je fakt, že sú lepšie a horšie obdobia, vyskúšala som už naozaj všeličo, od kúpeľov, cez rôzne prípravky, krémy, homeopatiu a pod. ale veľmi dobre pomáha na zmiernenie, prípadne na dočasné úplné odstránenie príznakov more - je však potrebný dlhší pobyt - cca 2 týždne, ak sa dá aj 3, niekedy je to bezpríznakové obdobie potom aj 1/2 - 3/4 roka. Nesmierne mi pomohlo zaradenie zelených potravín do stravy - odvtedy mám atopický ekzém v naozaj miernom štádiu, resp. momentálne úplne bez príznakov, jedná sa o zelený jačmeň a chlorellu, možno ste už o tom počuli, môžem povedať, že na tieto veci to naozaj zaberá - mne osobne po cca 2-3 mesiacov užívania. Je to super aj na detoxikáciu - jej následkom je potom krásne vyčistenie kože... Ak by ste mali záujem viac info, rada poradím cez mail. Pekný deň.

leushka
28. sep 2012

Ahoj holky, vsechny jste tu nejspis zasvecene,vite a znate...mozna budu otravovat,ale potrebuju vedet jak se ekzem projevuje,jak zacina? Malymu se pred 14ti dny udelalo cosi pod nosem kolem pusy a nechce to zmizet..jak se smudla uz to ma i kolem oci..myslela jsem,ze je to z ubrousku,kterymi mu utiram pusu po jidle-vyzkousela jsem zelene pampers (nikdy na nic alergicky nebyl, nikdy se mi neosypal) ale pres tyden uz jsem je nepouzila,myju cistou vodou a nemizi to.. take me napadlo,ze to ma spojene s prvnima zubama,ktere mu pred temi 14dny vylezly a dost ted slinta,ale to by mel asi jen u pusy a ne u oci ne? mazu vitellou, zlepsilo se to, ale zmizet uplne to nechce a ja mam strach, aby to nebyl ekzem ☹ omlouvam se,ze obtezuju..prosim poradite??

martinka.pida
29. sep 2012

@leushka Ahoj, na fotce toho moc nevidím, mám dost blbý monitor, ale i kdybych viděla, tak bych si netroufla diagnostikovat. Na to jsou tu jiní odborníci 😉.
Píšeš, že malýmu lezou první zoubky. To osypání bude s největší pravděpodobností reakce na ně. Může to mít kdekoliv. Zuby jsou docela svinstvo. Verča, i když má ekzém v klidu, tak jak lezou zuby, tak se jí to zas rozleze všude možně.

lyongirl
29. sep 2012

@luthien.k Ahoj Katka, neviem, či si ma ešte pamatáš, ale vďaka tebe a tvojím radám sme sa zbavili AE 🙂
No, ale nanovo sa začína objavovať, takže idem po poriadku. AE sa nám vtedy objavil po očkovaní, držala som tvoju diétu, brala probiotiká, malému vytierala ústa Citrovitalom, aj on mal probiotiká. Exzém zmizol, jedla som všetko, aj on, všetko bolo ok pár mesiacov. Potom osoplavel, tak som myslela, že má asi zníženú imunitu a exzém sa objavil nanovo, pomaličky sa mu začínajú robiť na tvári fľaky, pridávam aj foto...nanovo som prečítala tvoje maily, ale vôbec nie som múdrejšia, poraď mi prosím, ak si nájdeš trošku času, alebo mi napíš aspoň tvoj názor, či mohla byť príčina vzniku oslabená imunita...SOM SI NAIVNE MYSLELA, žE TO JE "LEN" Z OčKOVANIA A viac sa to nevráti, ale omyl! Očkovať som už viac nedala...
Zatiaľ som mu to natrela Sudocremom a nasadila som aj mne, aj jemu probiotiká, je stále prevažne kojený.

datela
1. okt 2012

@luthien.k Ahoj Katko,nakonec jsem se pustila do testování BKM.Chci se zeptat,jak jsi mi psala v konzultaci,že se to množství navyšuje,tak jak budeme mít za sebou 5.den,tak potom si můžu dávat od té doby obden jogurt nebo sýr?Teda za předpokladu,že to bude v pořádku.Kdy se projeví,že mu to nesedí?To bylo něco,dala jsem si první den 1/2 jogurtu(to bylo po těch 10 měsících) a pak jsem se slušně zesr.... .Moje tělo tohle vůbec nepobralo a říkalo si:,,CO TO JEEEEE 😀 ?".

roo
1. okt 2012

Ahojte, pouzivame Biodermu Atoderm, zatial len prve balenie. Mozem pokracovat s tymto istym pripravkom, alebo prestriedat s inym emolientom? A hlavne akym? Pokozku ma dietatko teraz cistu. Dakujem.

luthien.k
1. okt 2012

@lyongirl ahoj, jasně že se pamatuju 🙂 Nemusí mít sníženou imunitu na to, aby takto reagoval na infekty, atopici to tak prostě velmi často mají, že jakkoli se imunita aktivuje (infekce, zuby, očkování), tak ekzém vyraší. Proč tomu tak je, to by jistě dokázali vysvětlit povolanější (třeba Věra Zíková). Víc viz IP.

@leushka, viz příspěvek pro lyongirl - zuby = dost často změny na kůži. Máte v rodině nějaké alergie, astma, atopický ekzém, problémy se zažíváním nebo jakékoli problémy spojené s imunitou (autoimunitní onemocnění - diabetes, poruchy štítné žlázy...)? Jinak samozřejmě pro diagnostiku toho kožního projevu je třeba dojít si na kožní.

@datela, do MM jde alergen cca 20 hodin a pak je čas řádově minuty až cca tři dny na reakci, podle typu alergie (časná, pozdní...). Jestli Ti ovšem mléčné výrobky nedělají dobře, tak by asi nebylo vhodné si je dávat 😉 Jinak ano, pokud to bude OK, můžeš jíst obden jogurt nebo sýr, aby se imunita trénovala.

luthien.k
1. okt 2012

@roo a jak dlouho jste mazali Biodermou?

datela
1. okt 2012

@luthien.k No,to právě u mě bylo první den a teď v pohodě.Dnes je to 4.den.Takže dnes mě čeká celý jogurt a plátky sýra.Kolik toho sýra můžu?Dokonce jsme natrefili na biofarmukde mají biosýry,tak si tam dnes zajedeme nakoupit.Ani nevíš,jak moc si přeju,aby to bylo v pořádku.Ach jo☹(((Doufám,že jsem zvolila dobrý jogurt.Mám Hollandia Bílý selský jogurt.A právě jsem zjistila,že mají ještě jeden bílý a v bio kvalitě.Ale u nás k sehnání není

roo
1. okt 2012

@luthien.k Uf, to neviem, kedy sme ju kupovali,... Dietatko bude mat teraz dva roky a natierala som ju len rano a vecer v tenkej vrstvicke, len taky film, takze sa to nejako extra rychlo nemina. Este tam mam stvrtinu flasky.

leushka
1. okt 2012

@luthien.k dekuji, ono by to s temi zuby i souhlasilo. Jsem z toho prave uplne vyvedena z miry, protoze nikdo z rodiny nema ani ekzem, ani alergii (jen moji mame pouze posledni dva roky vadi stromy v tom obdobi kdy kvetou a bere zodac a manzelovi vadi kesu orisky) imunitu mame tak nejak vsichni dobrou, nejsme nejak nachylni nebo nemocni. Prave malymu je 11 mesicu a jeste nemel ani rymu nic, tak jsem mela za to,ze ma imunitu suprovou a takoveto veci se nam vyhnou...moc dekuji,ze se mym dotazem zabyvas, velmi si toho vazim. Budu mazat dal, na pohotovosti mi Dr napsal ze se jedna o ekzemek -byl takovy sladsi tak asi proto takove vyjadreni a dostali jsme recept na opthalmo azulen..docela to zabira, ty oci ma cerveny jen kdyz se "zmoula" a zvlastni je ze kolem te pusy mu to vyleze jen nekdy..kdyz se treba zavzteka tak mu to zcervena, nebo kdyz se zpoti...

lyongirl
1. okt 2012

@luthien.k ďakujem za odpoveď, čo je zaujímavé, keď išli zuby, tak sme o nich ani nevedeli, našťastie! Nebol ani nervózny, ani žiadne prejavy rastu a ani exzém...

datela
1. okt 2012

@luthien.k Katko,patří mezi tvrdé sýry eidam?Já jsem si ho už dala a čtu,že je to polotvrdý.Vadí to?

luthien.k
1. okt 2012

@leushka ekzémek 😀 Pěkná diagnóza 🙂 Raději bych zašla na kožní 🙂
Jinak atopické dispozice v rodině jsou, ono se to může projevit kdykoli, nějaká alergie atd. Uvidíš, zda se to zklidní, až přestanou zlobit zuby. Kteoru Vitellu máš? Doporučuji Ichtamo, ale raději jen na noc. Na den zinková mast, Sudocrem.... Zatím nemám zkušenost, ale maminky si chválí od Biodermy krém ABC Derm Perioral, který by měl účinně pomáhat proti vyrážce ze slin, protože působí přímo na ty enzymy z nich a neutralizuje jejich účinek - čistě na vyrážky kolem pusiny.

luthien.k
1. okt 2012

@roo já doporučuju cca po půl roce používání vyměnit, takže bych to zvážila a sehnala si, než to dopotřebujete, například vzorek A-Derma Exomega.

luthien.k
1. okt 2012

@datela eidam je OK.

xmalij
1. okt 2012

@leushka
@luthien.k
kdyz male lezly zuby a desne slintala, vlastne ani jeste nelezly, byla zkratka cela olezla od slin, ze ji i zahyby mezi bradama 😉 navlhly a loupaly se, tak ji zabral Sudocrem. Koupili jsme nejprve zminovany ABC perioral a bez ucinku, cena byla silena, tak me pak prekvapilo jako pomuze masticka na zadecek, kterou jsme uz stejne meli doma 😉.

michamicha
2. okt 2012

ahoj, už se nepamatuju kdo dával odkaz na tuhle mastičku http://www.spasapleti.cz/eshop/testovaci-polozk... , ale dneska mi došla domů, tak musím konstatovat, že konzistencí, barvou i vůní mi to připomíná zázračný kelímek od oriflame, je to akorát trošku tužší, takže to začnu testovat na sobě (jednu ruku s purepotions, druhou ruku zázračný kelímek) a jsem zvědavá jak se to bude dál vyvíjet 😅

xmalij
2. okt 2012

@michamicha to ja 😉
vcera mi svagrova rikala, ze se malej po par dnech dostal zpet do stavu jako pred tim (horsiho), ze ted mu dela dobre, kdyz presli z NAC na obyc. Bebu..nevim, nevim, spis to vidim na spasu pleti nekde uplne jinde 😀.

michamicha
2. okt 2012

@xmalij ještě porovnam složení obojího, třeba to bude to samý 😀

xmalij
2. okt 2012

@michamicha 😀
a zazracny kelimek se tak jmenuje?