Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
4. okt 2012

@michamicha
@kataxq
Oatly je fakt super, presne jak pises, nikdo ji nepoznava..muj Ales sni skoro vsechno, nedochucuje a nehodnoti 😀, takze ho slozenim ani neobtezuju..ale je fakt, ze jak je husta, tak dobre zjemnuje pokrm. Vcera v poctive zelnacce z vyvaru, aby mohla i mala, taky obstala 😉.

xmalij
4. okt 2012

holky, nemate zkusenost s temito pripravky.
http://www.irisdiagnostika.info/glukan/medicink...

libil se mi ten s hlivou, Hlivacek vydrzi jen 10 dnu, tak podam az pri naznacich nemoce...me posl.dobou mala bojkotuje ovoce, co neni ovoce ze zahradky, tak jiny nechce, to si radsi utrhne papriku a jede... 😖.

stipa
4. okt 2012

Ahoj holky @luthien.k nemáte tady někdo zkušenost nebo nepamatujete si, zda by si někdo stěžoval na růstové bolesti u batolat a když nemohou BKM? Filip bude mít 3 roky a asi rok jej nohy bolí převážně večer (byl i na RTG) a žádné změny na kostech neměl. Uběhl rok a já mu za ten tok masíruji nohy, ale bohužel mu musím podávat i Nurofen 1x denně - v noci 2,5ml sirupu. Sirup mu dávám cca 1x za 3-4 dny někdy je klid i týden, ale to je světlá výjimka. Nejhorší je, že když hodně venku lítá, tak pak víme, že večer budou bolesti, někdy jsme celý den doma a bolesti má večer také:( bez příčiny a někdy jej bolí nohy i přes den, ale tak, že si na ně nemůže ani stoupnout:((((( zabere jen Nurofen:( ani masáže nepomáhají...
Filip má alergii na BKM, takže používáme vločky Nori, Wasebi apod... zeleninu která vápník a jiné věci obsahuje.
Teď jsem s ním byla opět u ortopeda (po roce kdy bolesti nepravidelně stále má) a opět mu musel udělat RTG (protože nic na nohách nenašel- chůze o.k.) teď ale RTG kolenou, bérců, ťapek - opět tam nic nemá, nález prý chudý bez patologických změn.
Takže nás poslal od příštího úterka na dětskou ortopodii na lůžkové oddělení, protože neví co s námi:( doufám, že mu tam vezmou krev a udělají celková vyšetření a hlavně udělají tu denziometrii. Doktor mi řekl, že by to mohl být začátek křivice (nejíme BKM) nebo artrozy, ale na RTG nic neviděl:( tak prý se musí udělat nějaká vyšetření v nemocnici. Tak mám z toho hlavu celou zamotanou. Nejhorší je, že Filip když ho to nečapne, tak běhá, chodí úplně normálně, nenapadá, prostě nic. Nemáte s tím někdo zkušenost? Na růstové bolesti ani zátěžové to již prý nevypadá dle MUDr. - na to to prý trvá moc dlouho:((((( Jinak Vás tu všechny moc zdravím...

martinka1981
4. okt 2012

@lyongirl drobatko 😢 😢 😢 dufam že sa vam to s Katkou podari dostať pod kontrolu 😔

luthien.k
4. okt 2012

@stipa to je mi moc líto, ale nevím o nikom, kdo by toto řešil. Bere pravidelně vit. D? Jinak bys raději místo sirupu dávala čípky, Nurofen není nic moc na trávení, když je podáván ústně.

stipa
4. okt 2012

@luthien.k vitamín D nebereme vůbec. Naposled snad měl když byl maličký a to jej bral do 18 měsíců (narozen v listopadu, tak proto do 18 měsíců), pak už ne.
Doktorka mi k tomu nic neřekla i když to ví:( No a na ten Nurofen taky nic:( Tak mu budu dávat ty čípky než se dozvíme co a jak.
Dnes večer jsem mu zase musela nacpat Nurofenem:((((((((((( ach jo - AE je v klidu díky tobě a Věrce a teď zase tohle:( Až bude konečně klid tak se asi dám na panáky! 😉 😒

martinka1981
4. okt 2012

@stipa ahoj,mna tiež napadol vit.D ked som čitala tvoj prispevok,vlastne jeho nedostatok sposobuje krivicu 😝
skus mu neaky začať davať,myslim že je od Jamiesonu neaky cmulaci,možno Katka bude vedieť presnejšie.
Držim palce nech su vysledky ok a neni to nič važne. Držte sa.

luthien.k
4. okt 2012

@stipa koukám, že píšu jak tatar, ale pochopila jsi, co tím chci říct 😀

Takové problémy chtějí opravdu pořádné vyšetření, dobře, že na něj jdete. S tím vit. D - určitě bych suplementovala, a to platí pro všechny, dala jsem do blogu odkaz na jedno pojednání o tom, že je ho obecně mezi lidmi nedostatek a taky proč tomu tak je.
Co se týče přípravku s vit. D, tak se tu nedávno "volil" nejlepší doplněk s vit. D v neočkovací diskuzi a myslím, jestli si dobře pamatuju, že to vyhrály kapky od firmy Swanson, které tu ale bohužel nejsou zřejmě k sehnání a @manof dělá hromadné objednávky ze zahraničí. Jinak tedy pořád lepší Vigantol (který někde prodají i bez předpisu, ale jistě není problém, aby ho dr. napsala), než nic.

lukava
4. okt 2012

holky, prosím, nevíte, kolik proplácí pojišťovna na Nutrilon AC, když ho pediatr předepíše? Respektive kolik pak stojí jedna krabice? Díky!

lukava
4. okt 2012

@stipa jej, chuděrka malej, to máte teda starosti ☹ přeju pevné nervy a ať se to brzy vysvětlí!

manof
4. okt 2012

Tu som niečo spísal k tej novej stránke o meningokokoch:

Pozor na StopMeningokok.sk! Ohrozený je hlavne zdravý rozum (+ vaša peňaženka)
http://www.slobodavockovani.sk/news/pozor-na-st...

luthien.k
4. okt 2012

@manof ahoj, to asi nepatřilo sem, ale rádi si počteme 😀

manof
4. okt 2012

@luthien.k ospravedlňujem sa za nedopatrenie, bol som v domnení, že som v inej téme

luthien.k
4. okt 2012

@manof však se nic neděje, kdybys dával odkazy i sem, nemusela bych je aspoň sledovat v diskuzi o svobodné volbě očkování a měla bych to jednodušší 😀 Tam mě totiž nebaví ty neustálé dohady s různými "rejpaly"...

orchidie
4. okt 2012

ahoj ve spolek, obcas ctu, ale nemam bohuzel s detma cas vas docist komplet.
Jsme s manzelem oba atopici a u prvni dcerky jsem bohuzel neznala veci dopustila ockovani proti TBC, ac jsem v kurzu pred porodem mela osvicenou dulu, ktera to nedoporucovala. Baruska ho dostala aspon az v 6.tydnech, ten odklad jsem si vydupala (mesic na to tohle ocko zrusili) a pak dostala rozvolnenou hexu, zacali jsme ve 4mesicich a pak uz nic jineho. Od malicka mela silnejsi seboreu a kojila jsem ji jen 5mesicu. Ted ma problem z vysevem AE, predlokti, oblicejik, sucha supinata kolinka, vysev na stehnech a zadecku. Cekala jsem to, ale stejne me to zaskocilo 😢 😅 a ja ted nevim, kde mam zacit... trochu pomohla zmena praciho prasku na Lovelu, ale chtela bych ji nejak pomoct skrze upravu jidelnicku. ATB mela asi 2x, ale uz ji je asi na radu nasi dr. nebudu davat, nejak jsem ji v tomto prestala duverovat. Vysla mi vstric s ockovanim, u druheho ditka souhlasila s rozvolnenim a oklestenim (maly ma jen Infanrix HiB), nevadi ji, ze nechceme dat MMR, ale i tak zanedbala nektere dulezite veci, o kterych jsem ja bohuzel nemela ani tucha (nezdal se mi motoricky vyvoj maleho a ona nas odmitla poslat na fyzio s tim, ze je to v norme, coz ale ted evidentne neni... ), takze od ni chceme odejit, ale to je vedlejsi.
Prosim poradte mi, jak zacit s upravou jidelnicku? co urcite vynechat? Mlecne vyrobky? A cim nahradit prisun vapniku? 😨 😕 no, jsem v tom novacek, ale rada si i dal v ramci moznosti budu docitat tuto diskuzi, takze se omlouvam, jestli se ptam na neco, co se tu uz mockrat probiralo 😅

martinka1981
4. okt 2012

@orchidie najprv si prečitaj toto
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

ak niečo nebude jasne pytaj sa 😉

manof
4. okt 2012

@luthien.k ak ide len o to, tak tu máš tie odkazy v koncentrovanej podobe:
http://forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=12&t=4...

orchidie
4. okt 2012

@martinka1981 diky, jeste dnes to zacnu procitat 🙂

martinka1981
4. okt 2012

@orchidie neni začo 😉 napisala to odbornička na AE takže hor sa do toho 😉 to je zaklad.

stipa
4. okt 2012

@luthien.k @lukava @martinka1981 holky díky moc - s vit. D zajdu za MUDr. a pak dám vědět, kdyby měl někdo případně také takový problém, ale snad takový problém mít nikdo nebude. Kam.zyk si myslí, že to bude spíš něco z neurologie:(((
Zak zatím pa pa a držte se s AE!!!! Ten už nyní "vůbec" neřešíme - chvála BOHU! Alespoň něco.

ficekova
4. okt 2012

Ahoj holky. Omlouvam se, ze Vam vstupuju do diskuze, ale uz si nevim rady. Syn ma dnes 12 tydnu. Od narozeni ma strasne suchou kuzi. V 8 tydnech dg. silny atopicky exem. Cekala jsem nejake komplikace - dcera je taky atopik a alergen je mleko, takze ma bezmlecnou dietu a ja ji mam od porodu taky. V jeho 10 tydnech jsem zacala drzet dietu dle Rezzy a Cardiho. Spravily se mu pekne loziska na rucickach, narty ma uz jen ruzove, krk je jeste cerveny a suchy ale nejhure je na tom oblicej. Ten ma chudacek strasny a pritom ho mel puvodne nejlepsi. Uz ma exem i ve vlasech.
Prislo mi, ze dieta ze zacatku pekne fungovala. Ruce i nohy ma pekne ale proc ma tak strasnou tu hlavicku? Znamena to, ze alergenem neni jidlo? Nebo je to normalni? Vycetla jsem jenom, ze se muze exem i zhorsit, ale uz fakt nevim. Mate s tim nektera zkusenosti? Jak rychle se Vasim detem upravila kuze po teto diete? diky za odpoved ☹

luthien.k
5. okt 2012

@ficekova důvodů může být víc, ještě vydržte s dietou určitě alespoň týden, dva a k tomu bych si vyžádala na kožním stěry kvůli možné přítomnosti infekce. Také se atopický ekzém může kombinovat se seborhoickou dermatitidou, to má pak také horší průběh.

luthien.k
5. okt 2012

@stipa moc Ti držím pěsti, ať se ty bolesti podaří dostat pod kontrolu. Určitě napiš.

luthien.k
5. okt 2012

@manof, díky 🙂 Ještě otázku - jak objednáváš to Dčko od Swansonu, nevíš, jestli někdo něco podobného neorganizuje pro ČR?

manof
5. okt 2012

@luthien.k neviem, ale tak môžeš aj Ty. Daj dohromady objednávky na aspoň 40 ks a dostaneš sa na cenu 200 až 250 Kč za kus. Neviem aké je u vás clo a DPH na takýto druh tovaru, tak možno by to vyšlo aj lacnejšie.

viktorkaja
5. okt 2012

@luthien.k Dobrý den pročítám tuto diskuzi,protože mám syna s atopickým ekzémem a občas jsem se zde na něco ptala a dostala vždy dobrou radu. No tak snad i já teď pomohu-objednávala jsem si zboží na www.swanson.cz a přišlo mi v pohodě-pobočka je někde v Ostravě. Balík na poštu byl za 79 Kč. Tak na stránky koukněte. Třeba vám to pomůže.

janinek
5. okt 2012

Zdravim vsechny a chci se poradit a zeptat, hlavne tedy asi @luthien.k

Nasi se v 11 tydnech udelala desna vyrazka na zadecku a na nozickach, kde jsou plinky. Take ma cervenou kuzi v zahybech - krk, kotniky, pod kolinky, podpazi. Nekdy vic, nekdy min.

Zijeme v Anglli, kde se nechodi k detskemu, ale je obvodak pro vsechny. Byla jsem tam ve stredu ted a dr na ni koukl par vterin a rekl, ze to je ekzem, ale nerekl, zda AE ci ne, neslo z nej vydolovat zadnou odpoved. A hlavne kdyz mi predepisoval masticky, tak zase mluvil o plisni. Takze absolutne nevim, co s ni je. Rekl, ze to je celozivotni asi, ale ze neni potreba ji brat na kozni, ze se to resi mastickami.

Ted ma na tyden trikrat denne clotrimazol (canesten). Mozna se to zlepsuje, ale mala u prebaleno hrozne rve, tak si rikam, ze ji to musi bolet, ma tu kuzu takovou suchou opupinkovanou, jako struhadlo.

Chci se hlavne zeptat, co bych mela chtit tady od doktoru, jaka vysetreni. Abych neco nezanedbala.

luthien.k
5. okt 2012

@viktorkaja, děkuju, ale já jsem ale u nich nenašla ten vitamín D ve formě kapek. Ale za poptání to jistě stojí 🙂

luthien.k
5. okt 2012

@janinek a vy máte v rodině jakékoli alergie, astma, atopický ekzém? Je kojená? V čem koupeš, co kromě Canestenu mažeš?

Návštěva kožního lékaře je vždy na místě, i když vím, že v UK je to trochu složitější.

janinek
5. okt 2012

@luthien.k
Jsme nekuraci, zadne astma ci AE v uzke rodine neni. Syn bratrance mel AE. Manzel ma lehci alergii na morske plody. Doma mame nelinaciho psa, uklizeno nejak normalne.

Je plne kojena, na zacatku mela asi 3x lahvicku. Trapily ji prdiky, tak jsem prestala pit mleko, ale mlecne jim, syry teda, jogurty jsem vyradila s mlekem.

Jinak mala je latkovana, obleceni jen bavlna, koupu obden v ciste vode, mazala sebamedem telicko, zadecek do te doby ruzne - nic, bepanthen, sudocream, kokosovy olej, calciovka, CJS BUTTer (to je olivolej, kokoolej, vceli vosk, bambuck. maslo, lanolin). Ted davam na zadecek trikrat denne ten canestan a v mezicase sudocream. Ty zahyby jsem zkousela i cistou vazelinu, ale neprislo mi to lepsi.

Na zacatku mela na cele takovou vyrazku, jako lupy, to jsme ji mazala vazelinou a zmizelo to, ale tu kuzi tam ma stale takovou hrubsi. A na hlave ma take ty jakoby lupy, to ji myju samponem na to urcenym.