Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zimka
10. okt 2012

@xmalij My jsme si taky s AE užili, ale už pár let je to dost slušný, teď spíš že se nárazově něco objeví, takže párkrát namazat a je dobře.

xmalij
10. okt 2012

@martinka1981 me blbnou uz asi oci, ja ty aktivni latky nevidim...poradis? Napsala bych jim o podrobne slozeni...

zuzuzuzu7
11. okt 2012

@xmalij ;( nemam skusenost-ale nieco od tej firmy som zhladla aj u nas v bio-shope...my sme velmi spokojny s tym mlieckom od Dr.Mullera-ten panthederm atopic-a cenovo-5 eur za 25o ml.mozes osksusat a daj vediet...inak ja taketo hlivove doplnky nekupujem-kupila som ale susenu mletu hlivu-tak davam do polievky a na objednanie kupim aj cerstvu hlivu-som robila vcera perkelt hlivovy-mnamka;)

zuzuzuzu7
11. okt 2012

@xmalij inak kukala som na zlozenie toho Eucerinu 12 omega-vy ho pouzivate, ze?mna odradili tie tri parabeny na konci...nuz ked ale vyhovuje...

xmalij
11. okt 2012

@zuzuzuzu7 ahoj, mazani mam v planu to vase. Eucerin Viki sedl, ale ma ho od ledna. Ted je uplne cista, tak chci zkusit zmenu.
Od Topvet me lakaji ty cajiky a sirupy. Hlivu mamka loni pestovala si doma sama, zacina me to lakat taky, kvuli cene a hlavne cerstvosti.

martinka1981
11. okt 2012

@xmalij napr. tuto
su tam vypisane len aktivne zložky a dalej nič 😝
http://www.topvet.cz/doplnky-stravy/beta-glukan...

Inak som tieto konretne videla u nas v lekarni ,aj som čitala zloženie len takto z hlavy už neviem či tam je všetko ok,to by chcelo googlovať čo je čo 😀 cena bola 5 eur aj neake drobne

martinka1981
11. okt 2012

@xmalij tak isto aj tu chyba celkove zloženie 😝
http://www.topvet.cz/doplnky-stravy/beta-glukan...

mohli by to tam doplniť nech sa vie človek orientovať. Pri niektorych vyrobkoch čo som pozerala pre dospelych maju celkove zloženie a toto pre deti nie 😖

xmalij
11. okt 2012

@martinka1981
uz jsem jim napsala..aby to nebyla stejna "zahada" jako s Imunoglukanem

martinka1981
11. okt 2012

@xmalij och keby som si pamätala o všetko tam bolo 😝 možno sa to da najsť u nas na nete.Skusim kuk 😉

xmalij
11. okt 2012

@martinka1981 nejlepsi 😉 ...jejej, to je paseka, kdu googlit...

xmalij
11. okt 2012

@xmalij vsechno to je z bezbecnych Ecek, dve tedy jsou povoleny jako prisada do potravin mimo detske vyzivy 😒 a Stearan neni uveden v zakonech EU a CR, tim padem neni povolena..??
Nevim, jestli Katka se urcite orientuje lip a neco ji bije do oci, ze to nebrat...@luthien.k ?

xmalij
11. okt 2012

jdu radsi spat, pisu si sama sobe... 😀 😀
@martinka1981

xmalij
11. okt 2012

@zuzuzuzu7 je to tohle, prosim te?
http://www.muller-pharma.cz/produkty/panthederm...
tady je na vyber jen 100ml baleni, to by uplne tak vyhodne dobre nevyslo (drazsi jak Eucerin...)
maji i zimni radu, vypada dobre 😉

martinka1981
12. okt 2012

@xmalij 😀 😀 jaaaj veru niekedy je človek mimo 😉
veru nech sa na to mrkne @luthien.k 😉
ale ked su tam 2 latky ktore niesu vhodne pre deti 😝 😖 tak neviem no...

inak dobre ranko vospolok... 🙂

martinka1981
12. okt 2012

@luthien.k Kati čo hovoriš prosim ťa na propylene glycol vo vlhkych utierkach?? Napr.ho obsahuju aj BL sensitive čo použivame 😖 😝

luthien.k
12. okt 2012

@martinka1981
@xmalij
Holky, ty Vaše dotazy jsou spíš na chemika Věru... Vím, že třeba prof. Strunecká radí vyhnout se všemu, kde propylene glycol je.
To složení těch pastilek - vyhýbám se všemu, co je ve formě pastilek... Mně by tam minimálně dneska vadila ta sladidla, o fruktóze se teď dost mluví, že je možná ještě horší, než klasický cukr...

martinka1981
12. okt 2012

@luthien.k jaaaj ja som už na nervy zo všetkeho 😖 😖 😖
no nič,idem popozerať ine utierky a obmedzim ich len na minimalne použivanie 😖
a tie pastilky neriešim,mame sirup Hlivaček a potom pripadne kupim čisty prašok z hlivy ako tu niekto pisal a hotovo!

Katka s tou fruktozou ma to celkom zaujima,aj maš neake članky prosim si odkaz 😉 kludne aj IP.

luthien.k
12. okt 2012

@martinka1981 pěkný článek na téma sladidel píše třeba paní Margit, výtečná poradkyně přes výživu: http://www.margit.cz/cukr-anebo-sladidla/
Ten čistý prášek z hlívy jsem spala asi já 😀 Ale zatím ho nemám a vůbec zatím nejsou glukany třeba, kluci se drží 🙂 Musím zaťukat!
Ty ubrousky - myslím, že bez toho prop. glyk. asi žádné nenajdeš, ale můžeš si je doma vyrobit: http://www.latkovky.info/zadecky/domaci-ubrousky/

Samozřejmě s přihlédnutím k individuální snášenlivosti kůže (bylinky, éterické oleje atd.)

martinka1981
12. okt 2012

@luthien.k ale maju vraj Hipp alebo neake z Lidl ,takže sa da najsť 😉
ja som už zo všetkeho zmagorena,čo za srajdy všade davaju no konec 😔 🤐

luthien.k
12. okt 2012

@martinka1981 no vidíš, to je fajn, že se dá něco najít... 🙂 Jen aby tam nebylo zase něco jiného 😀 Nicméně když člověk uvažuje, co vše dnes je kolem chemie, co dříve nebylo, tak se divím, že ještě žijeme 😝 Naštěstí mají naše těla schopnot detoxikovat 🙂

martinka1981
12. okt 2012

@luthien.k 😀 však toto 😝
veru a potom sa čudujme že su ludia chorí,maju exemy,problemy s imunitou atd atd 😖
mali by sme si baby vymeniť adresy,ked už pride ten koniec sveta(takeho aky pozname teraz) tak nech sme v spojeni 😀 😎

luthien.k
12. okt 2012

@martinka1981 jo myslíš 21.12., jo? Na to jsem teda zvědavá 😀

martinka1981
12. okt 2012

@luthien.k presne ten 😀 😀 😀

martinka1981
12. okt 2012

@luthien.k tie Hipp maju toto:

Caprylyl glycol je mastnou kyselinou s krátkym reťazcom, viazaným najjednoduchším dvojvodíkovým alkoholom. Je teda organickou zložkou, v ktorej sa nenachádzajú žiadne iné chemické prvky ako tie, ktoré už sú obsiahnuté v prirodzených uhľovodíkových reťazcoch kolagénových peptidov. Caprylyl glykol nie je konzervantom. V kozmetickom priemysle ho považujú za CO-emulgátor a zároveň za zvlhčujúcu látku. Preukázal sa byť natoľko bakteriostatickým, že umožnil v priebehu hydratácie upustiť od finálnych dodatkov antibakteriálne chémie

zuzuzuzu7
12. okt 2012

@xmalij http://www.lekarna.cz/panthederm-atopic-telove-... tam to co si nasla je len mast...toto je mliecko a je 200ml balenie
@martinka1981 no s tou fruktozou som to pocula aj ja;( a vela veci v bioshope je lsadene fruktotozu...ten hlivovy prasok pozuivame aj my do polievky, do omacok, na zemiacky opekane ako korenie....u nas maju taky stanok na sidlisku-dovazaju to znedaleka , kde pestuju hlivu a dostat aj cerstvu, aj takuto zomletiu na prasok a aj susenu....podla man lepsie nez nejake komercne produkty;)))

martinka1981
12. okt 2012

@zuzuzuzu7 to maš super 😉 moj mm ma velmi rad hlivu a niekedy ju donesie domov aj každy tyžden 😀 a len potom rozmyšlam čo z toho. Ale vždy niečo vymyslime. Musim mu povedať že nech niekde zas kupi 😎

zuzuzuzu7
12. okt 2012

@martinka1981 ;) to som objavila len nedavno...a aj dnes sme mali polievocku z hlivy, dokonca aj natierku som robila z crestvej hlivy a vynikajuci je perklet...mnamka uzasna;)

martinka1981
12. okt 2012

@zuzuzuzu7 perkelt robievam aj ja,ten maju všetci radi 😉 a určite aj ta natierka by bola fajn,maš recept? Moj chlap ma rad taketo zdrave veci 😀

zuzuzuzu7
12. okt 2012

@martinka1981 no jednoducho;) podusila hlivu s cibulkou a ked to vyhcldlo tak som to primiesala k flore a dochutila....toto mi zjedol aj nic netusiaci manzel-on vseobecne hriby neje;)