Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

janinek
15. okt 2012

@luthien.k Na koznim jsem jeste nebyla. Ve stredu to byl tyden, co mela tu masticku od doktora. Po te se to zlepsilo, ale nezmizelo to. Tak jsem si rekla, ze ale pockam, nez pujdu znovu, jestli to prece jen neodejde. Nejdriv musim k obvodni a ta mi az da papir na kozni. Volala jsem rano a nic na dnesek nebylo, tak snad budu mit vetsi stesti zitra.

A alergie u me zadne, manzel asi na morske plody a jeho sestra nejak pyly nebo tak neco. Astma take ne. Projevy ma ted ty cervene zahyby - krk nejvic, kotnik, podpazi, kolinka jen trosku. A k tomu ta vyrazka v plenkove oblasti, co nevim, co je. A to je takova ta krupicka, cervene pupinky, suche, nemokva to. A jeste mela takove ty detske lupy na hlavicce, to docela odeslo. A ma sussi kuzi na cele. Ale celkov emi jeji kzue sucha neprijde.

janinek
15. okt 2012

@akrimala Pry se na to kozni ma jit, i kdyz ty nic vazneho nevidis, ze oni neco poznaji i tak.

akrimala
15. okt 2012

Děkuju, volala jsem na kožní a vzali nás hned zítra na devátou, tak uvidím, doufám jen, že mu ty stěry udělají i když to nemokvá a ani to nikdy nemokvalo....Už aby zuby byly na náma

xmalij
15. okt 2012

@martinka1981 poslete nam sem taky akci 😉 , dneska jsem nacnula posledni krabici z akce v Country life, takze moje cesta zitra vede ne do Rima, ale do dm 😀.

luthien.k
15. okt 2012

@janinek no atopie v rodině tam je (stačí, aby byl alergikem/astmatikem/ekzematikem jeden z rodičů nebo sourozenců nebo více vzdálených příbuzných).
Jinak to, jak se to drží v záhybech a plenkové oblasti - mohlo by jít o kvasinkovou infekci.

janinek
15. okt 2012

@luthien.k Jo, ty kvasinky jsi rikala, to mi take nekdo dalsi rikal. Ja doufam, ze ted uvidim tu lepsi doktorku. Ale ty stery radsi delat na koznim jste tu rikali, ze jo?

Treba syn bratrance mel AE jak omaly, to se take bere, ze to je v rodine?

A kvasinka nemusi vubec byt nic s AE? Jinak v zahybech je jen zarudla, tam zadne pupinky nema.

martinka1981
15. okt 2012

@xmalij no ja by som rada,ale akooo?? 😀 u vas nerobia taketo akcie v DM??
Ako som už pisala tak ja som nakupila všetko možne aj nemožne 😎 kupila som aj čoko orieškovu natierku so 45% lieskov.orechmi a ta je super!!! Katka nečitaj!!!! 😀 😀 😀 neni vobec taka sladka ako Nutela 😎
Mime chutilo prenaramne a Viki ta to len tak oblizala a nechala tak 😀

ivage
15. okt 2012

Ahojte, po dlhej dobe (cca 6 mesiacov) opat prosim o radu. Dcera ma 12 mesiacov a pred 3 tyzdnami sa jej s velkou pravdepodobnostou opat objavil ekzem na tvaricke. Najprv som si myslela, ze je to nejaka infekcia z cumla, lebo to mala okolo pusy a nosteka dost cervene, podla rady detskej doktorky som jej to natierala imazolom a Canestenom. Stale ma vsak okolo pusy a na lickach suchu kozu a par cervenych fliacikov, ktore vyzeraju uplne rovnako, ako pred polrokom, avsak ich ma na inych miestach. Predtym som drzala 4 mesiace prisnu eliminacnu dietu, dcere nove potraviny zavadzam velmi opatrne (nastastie doteraz nikdy na nic nezareagovala). Ekzem sa jej po pol roku uplne stratil, tak som sa tesila, ze uz z neho "vyrastla" a teraz je tu znova ☹ . Prosim o radu - mam sa opat vratit k diete a vylucit zo stravy najcastejsie alergeny - mlieko, vajcia, soju, kuracie maso..., ked pol roka na to nijako nereagovala? Moze byt pricinou nieco z toho? Dcera je este dojcena, ale dostava uz obcas biely smotanovy jogurt a vajecny zltok, bezne jej pripravujem kuracie maso, papa chlieb a pecivo, kde je napriklad pridana aj sojova muka. Alebo hladat niekde inde pricinu? Dakujem za vsetky rady.

kaja73
15. okt 2012

@luthien.k ahoj,chcem sa opytat ako sa davkuje hypermangan?
St.syn ma panaricium-zarasteny nechet,rastie mu tam uz rok dive maso,hnisa ta,obcas krvaca-chodime hore dolu-chira,medicinalna pedikura,ma tam nasadenu šponu,chodime na cistenie.....ale teraz chcem k tomu pridat aj hypermangan-vraj je to na to dobre.
Mam doma 10g,kolko mu mam davat do lavora s vodou-v lekarni sa mm neopytal a tak ani len netusim. 😝

luthien.k
15. okt 2012

@kaja73 jenom pár zrnek - tak, aby voda byla slabě růžová. I tak to barví nehty trochu do hněda, tak se nelekni 🙂

kaja73
15. okt 2012

@luthien.k jaj a este som zabudla 😲 -ako dlho to ma máčat a ci to ma nechat zaschnut,alebo umyt potom?

janinek
15. okt 2012

Jinak tady je fotka toho, co ma nase bobka na nozicce a podobne to vypada teda i na zadecku.

abbie
15. okt 2012

Ahojte, maly ma 20 mes. a uz druhy mesiac sa trapime s ekzemom ... samozrejme, ze sme dostali Hydrocortison a masticky na premastenie a olej do kupela, ale tu hormonalnu mast davam len ked je ozaj zle i ked strasne nerada ...
Za mesiac nas cakaju alergo testy a dovtedy chcem vylucit iste potraviny .. uz nedavam ryby, vajcia a chcela by som vynchat kravske mlieko a tak sa pytam, ze cim ho mozem nahradit 😖 dnes som pozerala ryzove mlieko, ale na krabici je napisane, ze nevhodne pre deti do 4,5 roka 😕 prosim poradte cim mam nahradit kravske mlieko
diiik

luthien.k
16. okt 2012

@kaja73 do deseti minut a pak bych opláchla, pokud se podaří, kromě toho postiženého místa. Jinak je to teda trápení s nehtem ☹

meg_junova
16. okt 2012

Pomoooc, mame ten isty problem, ma ho az do krvi na lickach a uz sme skusali kadeco, nic nezabera. Z coho tie ekzemy su? Ma ho len na tvari presny obrys ciapocky :(((

luthien.k
16. okt 2012

@abbie alergo testy na potr. alergeny jsou velmi nesměrodatné, takže jedině vysazení potravin přináší spolehlivou odpověď, zda potraviny vadí nebo ne (eliminačně expoziční test). Je to nesmyl s tím rýžovým mlékem, složení toho z DM drogerie je fermentovaná rýže, voda, rostlinný olej, sůl (té je tam opravdu minimálně), čili nic nevhodného pro děti tam není.

luthien.k
16. okt 2012

@meg_junova a diagnóza skutečně zní atopický ekzém? Byli jste u kožního?

abbie
16. okt 2012

@meg_junova ahoj, aj my sme to tak mali najprv na licku meiac a druhy mesiac sa to uz presunulo na chrbatik a nohy ☹ ja som z toho zufala, v podstate by som mu vsetko mala vylucit zo stravy ... uz neviem, co mu mam dat jest

meg_junova
16. okt 2012

@abbie no moj maly papa iba mliecko, zatial, akze zo stravy to nema. a ci to je skutocne atopicky ekzem neviem, ale uz ho ma dva mesiace na lickach a rozsiruje sa mu to. 😕 ☹

abbie
16. okt 2012

@meg_junova no moze to mat z tvojej stravy predsa ...

ivage
16. okt 2012

@luthien.k ahoj Katka, prosim o radu, ked sa rocnej dcere po polroku opat objavil ekzem, mam jej teraz zo stravy znova vylucit mliecne vyrobky, vajcia a dalsie najcastejsie alergeny? Predtym, kedze bola ciste kojena, som dlho drzala eliminacnu dietu a postupne som zaradovala najcastejsie alergeny, ale nic sa mi nepotvrdilo a aj mala uz teraz papa jogurty, vajecny zltok, surove ovocie a zeleninu...mam jej to teraz vyradit z jedalnicka, alebo je to OK? Mam hladat pricinu v niecom inom? Dakujem.

luthien.k
16. okt 2012

@meg_junova přesně jak píše @abbie, to může být z Tvé stravy. Jak jste na tom v rodině s alergiemi, astmatem, atopickým ekzémem...? Nějaké jiné zdravotní potíže? Určitě potřebujete dojít na kožní pro diagnózu, to je základ.

luthien.k
16. okt 2012

@ivage zatím bych to nedělala, změnilo se nám počasí, což může mít také vliv. Co očkování, nebylo? Nějaká nemoc?

ivage
16. okt 2012

@luthien.k Tiez rozmyslam, ci to nebude tym pocasim...Chora nebola, ale v rodine naokolo vsetci kychaju, kaslu, tak neviem, ci tiez nezapasi s nejakymi virusmi, aj ked sa to navonok neprejavilo. Ockovana mala byt pred 2 tyzdnami, ale prave kvoli tomu ekzemu som ju nedala zaockovat, aj ked doktorka skonstatovala, ze to nie je kontraindikacia 😒 Ockovanie nas prave caka tento tyzden, tak asi to opat prelozim na neskor.

meg_junova
16. okt 2012

@abbie Ale papame UM 😉

abbie
16. okt 2012

@meg_junova no tak to je jasne ...

luthien.k
16. okt 2012

@ivage může být - imunita je možná v pohotovosti kvůli infekcím... Zkusila bych zatím řešit kosmetikou a mrkni do blogu, mám tam článek o zvládání běžných infekcí, zvážila bych v tomto období posilování nespecifické imunity (hlavně vit. D, C, probiotika).

luthien.k
16. okt 2012

@meg_junova v tom případě první, co by mělo přijít (po ujasnění si, zda jde o AE) - výměna mléka na typ pro alergiky na BKM (Nutrilon alergy care, Nestlé althera). Bílkovina kravského mléka v UM je vůbec nejvýznamnější alergen u dětí.

akrimala
16. okt 2012

Ahoj, tak dneska u kožní, sympatická doktorka, takže závěr od ní, o AE se nejedná, máme zase zavést mléčné výrobky a žádná dietní opatření. Má to prý hodně dětí, a časem to prý vymizí úplně, tak já nevím, má na starosti i oddělení v nemocnici a dostala jsem na ní doporučení. Nejsem si teď tak nějak jistá ničím.

23selena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz