Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zuzuzuzu7
5. nov 2012

@xmalij no ja neviem...mne synteticke vitaminy nikdy nevonali-tak detom ani nedavam...my cez zimu ficime na rybom tuku a fajn...mame vysokocisteny rybi tuk...ja som nikdy nic vitaminove im nekupovala!vigantol mali mozno tak mesiac ked boli mesni!

zuzuzuzu7
5. nov 2012

@alami nuz ja by som povedala ,ze je to na taj najlpesej ceste...nakolko IgE idu nizsie a Ig A sa zvysuje!pekne vidno ako potravinova alergia ustupuje...asi tak;)

martinka1981
5. nov 2012

@zuzuzuzu7 ja som vigantol zabudla davať od mala 😀 takže moje baby sa ho moc nenajedli. tento članok som čitala už davnejšie.
Ja mam teraz od fy Swanson Dčko v oliv.oleji. Čisty produkt 😉 da sa objednať cez manofa,ale ako som pozerala Nesuhlas s povinnym očkovanim dnes uzamkli na tyžden 😝

xmalij
5. nov 2012

@zuzuzuzu7 aha, tak tady se to celkem "striktne" bere a je i v podvedomi maminek, aspon v mym okoli, ze deti narozeny na podzim/zimu ho maji brat dele. A i me pri nahodnem rozboru, kdyz mi chybel hodne, tak predepsali to same..a to ryby jim a slunicku se rozhodne nebranim ☹. Clovek aby se porad divil 😉.
@martinka1981 Swanson se mi fakt libi, diky za tip!

zuzuzuzu7
5. nov 2012

@xmalij ano, celkovo tento vitamin chyba velmi velkej casti populacie, bohuzial a je tak dolezity!

martinka1981
5. nov 2012

@xmalij neni začo 😉
len manof to tušim neposiela do ČR 😖 nabadal katku nech zorganizuje obj ona u vas 😀 aby sa objednalo viac a vyšla lepšia cena 😉

katyxq
5. nov 2012

@xmalij a @luthien.k Pokud by se dělala nějaké hromadná objednávka od Swansonu, tak se přidám 😉.
Jinak u nás, klop, klop, ekzém nikde kromě mizícího pidi ložiska na prdelce - maracuja holt nebyl dobrý nápad (možná tu šťávu, co mám zamraženou, zkusím za čas vařenou), kiwi prošlo v pohodě (ale zkoušela jsem dát nanejvýš dvě lžičky).

xmalij
5. nov 2012

@martinka1981
a u vas se samotny taky neda asi sehnat, jen v kombinaci s oliv.olejem?
Jee, Vikusce prejeme dodatecne vsechno nej, hlavne zdravicko, hromadu splnenych prani a cistou kuzi 😉!!

lilina22
6. nov 2012

Ahojte dievacta. chcela by som vas poziadat o radu, bo uz si neviem pomoct :( Mala ma 6.5 mesiaca a posledne 2t co prikrmujeme sa jej vyhodilo cosi ako alergia ... ale nedokazem prist nato, ze co ju spustilo. Zacalo to v podstate hned ako papala prvu mrkvu, tak sme ju hned vyradili a davala som jej cistu psenovu kasu, trosku to vybledlo, zdrsnelo, ale k veceru a pri kupeli (v cistej vode) jej to zase zacervena. Do 6m bola plne kojena, stale ju kojim, jedine 1x denne ma tu psenovu kasu, ja som v strave nic nezmenila, ockovana nie je .... Ani netusim, ci to vyzera skor ako ekzem alebo ako alergia, co poviete? Moc dakujem

Jo, ma to na bradicke, lickach, hrudniku a chrbatiku, je to ako akrupicka drsne.

luthien.k
6. nov 2012

@zuzuzuzu7 já tomu tedy moc nevěřím a s ohledem na to, jak málo naše populace má vit. D, tak považuji Vigantol za lepší, než nic. Navíc pro atopiky není rybí olej na denní užívaní vhodný - pro ty, co mají na ryby alergii je tabu samozřejmě zcela a pro ty, co na ryby neragují, by je i tak neměli jíst denně (a to ani ten olej), kvůli riziku senzibilizace - platí to pro jakýkoli významný alergen, že by neměl být konzumován denně u atopika.

luthien.k
6. nov 2012

@katyxq na to se opravdu nechystám, nemám na to čas - navíc dovozci Swanson doplňků mi psali, že se k nám nesmí dovážet, protože má víc než 2000UI v jedné dávce (zakazuje to MZd, ale podrobnosti jsem si nezjišťovala).

luthien.k
6. nov 2012

@alami já na výsledky testů moc nedám, důležitá je reakce v reálu. To IgE je celkové IgE nebo specifické pro nějaký z těch alergenů?

martinka1981
6. nov 2012

@xmalij v neakom oleji to musi byť a ten olivovy je vraj to naj 😉 k čomu sa vieme teraz dostať 😉
dakujeme krasne,prajeme to iste 😉
teraz mame trošku male ložiska take suche ale nič važne,trapi nas trochu viroza tak asi preto 😉

viktorkaja
6. nov 2012

@luthien.k Dobrý den Katko prosím Vás kojím svoji 4.měsíční holčičku a bolí mě kolena a v puse mám afty(na ty tedy trpím i když nekojím). Beru Biomin H 1 sáček denně-mám užívat ještě něco dalšího?
Pak se prosím chci zeptat na syna-je mu 5 let a je nachlazený? co je vhodné mu dát abychom nemuseli k lékaři pro léky?

zuzuzuzu7
6. nov 2012

@luthien.k neviem kati, ci je to lepsia volba...ja som skor za prirodzneejsia zroje..s rybim olejom neprahaname..tak 3x tyzdenne 1/4lyzicky..ved len o samych skadnaloch pocut a aj o olivovom oleji..nic nikde nie je zdrave a uplne bezpecne...bohuzial;(..ale ked mam vedoma davat nieco toxicke..tak neviem! a co ine staty , co nepodavaju synteticky vitamin d?v Irsku o nom ani nepoculi a je tam zdrava populacia!

luthien.k
6. nov 2012

@zuzuzuzu7 Irsko je přímořský stát, kde mají právě dost ryb, narozdíl od nás... Ryby jsou zase kontaminované těžkými kovy a toxiny, to si člověk prostě nevybere, zajímala ses, jakým způsobem je ten váš rybí olej čištěný, z jakých ryb, kde jsou lovené, z da nejsou náhodou z chovu atd.? Ono prostě všechno má něco a když někdo dá na net nějaký článek, který zavání hoaxem, tak to pro mě není relevantní informace 😉
Jinak 1/4 lžičky třikrát týdně bohužel podle mého názoru tu potřebnou dávku vit. D nezajistí.
Ale jinak souhlasím, že 100% bezpečné není nic a ani absolutní pravda v tomto ohledu asi neexistuje 🙂

luthien.k
6. nov 2012

@viktorkaja mám v blogu článek se svými zkušenostmi s léčbou běžných infekcí, tak mrkněte 🙂 Co se týče těch aftů, bolestí kloubů... To by chělo podrobnější rozbor jídelníčku atd. Na afty zevně je dobrý Citrovital, vnitřně vit. B, vit. C a zde hojdně diskutovaný vit. B 😉 Biomin H jeden denně nalačno, hodinu nejíst nepít, jinak se pořádně nevstřebá. Pro klouby je dobré konzumovat želatinu - nejlépe přirozeně dodanou - například v pomalu vařených vývarech z kloubů, kostí a kůží (udělejte si sulc 🙂)

zuzuzuzu7
6. nov 2012

@luthien.k my mame uz druhu zimu tento...http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_... decka my byvaju chore tak 3 krat do roka a to maximalne tyzden...antibiotika sme este nebrali a to im isto ziadne vitaminy nedavam...skor v lete sme vyzuvali slenciko , ked neboli moc intenzivne a bez opaovacieho kremu a v zime takto...mala chodi aj do skolky a minuly rok bola len 2 krat chora!

zuzuzuzu7
6. nov 2012

@luthien.k pisem, ako hotentot;)

viktorkaja
6. nov 2012

@luthien.k Pomoc já nemohu na blogu článek najít.

viktorkaja
6. nov 2012

@katyxq Děkujíííííííí 🙂 🙂

xmalij
6. nov 2012

@katyxq
@luthien.k
ja bych do toho klidne sla, zaridit objednavku pro par vyvolenych 😎, ale cemu moc nerozumim je ta optimalni davka. Na tribune pisou, ze optimum je 400IU, idealni 600 az 800 IU u deti resp. vsech vekovych kategorii. A oni maji limit 2000IU, kdy nemuzoup dovazet, pritom na amer. strankach maji x variant, kdy v jedne davce je i mene nez 1000IU ( myslim, ze minimalne 400 IU jsem zahlidla). To me zarazi, ze komplet cely sortiment kolem vit.D na ceskych strankach proste chybi 😝. A ted,baby, radte 😀.

zuzuzuzu7
6. nov 2012

@xmalij a toto si nekukala? http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetky-produk...
to by sa dalo aj u vas objednat-vyzera celkom fajn!

ficekova
6. nov 2012

Ahoj holky. Mam hodne hloupy dotaz, ale uz opravdu nevim. Koupila jsem dceri SOYA zakysany jogurt. Obsahuje jogurtovou kulturu. Sara ma ABKM. Muzu ji ho dat? Ve slozeni vyrobku je vsude uvedeno, ze obsahuje alergeny......atd a tady nic. Tak se ptam zkusenych. diky

xmalij
6. nov 2012

@zuzuzuzu7 vypada dobre, ale 20 GBP je teda raketa, Swanson maji 5USD a akci na druhy gratis. Navic me zarazila ta denni davka 1250%, neni to prehnany?

zuzuzuzu7
6. nov 2012

@xmalij neviem...az tak sa nevyznam..ale sand vedia o com pisu ... 🙂

xmalij
6. nov 2012

@zuzuzuzu7 tomu se mi prave posledni dobou uz blbe veri 🙂

zuzuzuzu7
6. nov 2012

@xmalij necudo...ja som teiz taka osprostena;))zo vsetkeho...a hlavne farmaceuticke spolocnosti by som vrazdila;))))