Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

katyxq
30. dec 2012

@carrie4 Pro diagnózu na kožní, jinak si přečti alespoň pár posledních stranek téhle diskuze, nedávno jsem dávala odkaz na sérii článků Věry Zíkové, tam jsou úplné základy pro ekzematiky.

katyxq
30. dec 2012

@lucinenka001 Dítěti do půl roku 500IU, potom 1000IU, dospělým 2000IU (jedna kapka Vigantolu má něco přes 500IU).
Mazání pedle fáze ekzému - http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan... a individuální snášenlivosti 😉, nová mazadla zkoušet nejdřív několik dní na nezasažené části kůže.

lelask
30. dec 2012

@martinka1981 mati no poviem ti, ze ako som vysadila kukuricu a hydinu z jedalnicka tak mam ruku cistu bez exemu. Moze to byt nahoda ale uz som aj chytila saponat do ruky, trosku som citila reakciu ale nic sa nevyhodilo. Potom som zjedla kura a dnes vidim na ruke trochu zmeny.
Uvidim co bude dalej.
Exem u Sasky je skoro fuc. Mam pocit, ze reaguje na vitamin c 😲 ani ja sama om ho kedysi nemohla , hned som mala zapaly!
Aj tie koprivky a vysypy by davali zmysel. V oboch pripadoch jedla brusnice! Vysoky obsah kys. citronovej.
A v podstate sa jej exem zhorsil ako nastupila MŠ - kedy som jej zvysila vit. C - aby neochorela 😝
A neviem- ale mozne je aj to , ze exem naskocil potom ako som jej nasadila tie vitaminove kvapky Cebion!
Ale to uz tu par krat bolo, ze mi to davalo zmysel 😀 , vsak uvidim.
Inak zase mame za sebou tri dni vysokych horuciek a nasadene atb 😠 tak uvidim , ci ride nejaky vysyp. Ale tym chcem povedat, ze exem horucka zase vynicila a dnes zjedla trochu manga- vit. C a na jednej nohe sa trochu doskrabala 😲

No pojdem dat tete premerat aj vitamin c z DM 😅

katyxq
30. dec 2012

@lelask a jaké céčko máš - nějaké tablety, kapky (vždy obsahují nějakepřídatné látky) nebo čisté práškové (z DM nebo dokonce lékárenskou kvalitu - KulichaPhrama např.)?
ou, teď jsem to pořádně dočetla - to Céčko z DM je potravinářská kvalita, zkus sehnat tu lékáreskou (objedat v lékárně, skladem to nejspíš mít nebudou) 😉.

martinka1981
31. dec 2012

@lelask ahoj,
waw tak super že sa ti to podarilo aspon u seba 😉
hmm,teda že aj Cčko vadi,ale možne to je 😝 moja reaguje na citrusy takže nemožne neni nič že? 😉
Inak my mame exem pekne rozbehnuty na nohach,hnusne červene flaky,dosť velke. Rano väčšinou blede ale večer hruuza 😖
Fakt neviem čo mam robiť,či isť do neakej prisnej diety,aj ked to bude ťažke kedže už pojeda všeličo( doteraz bolo všetko ok) a aj ked vidi Mišku tak chce všetko čo ma ona. Fakt je toto boj a beh na dlhe trate 😖 😖

stanislava2
31. dec 2012

Nám pomohlo prestat kupat.Samozrejme vysledok sa nedostavil hned ale asi tak po mesiaci.od narodenia sme skusali vsetko mozne masticky zmena vyradenie roznych jedal

luthien.k
31. dec 2012

@katyxq ono je v podstatě jedno, zda jde o lékárenskou nebo potr. kvalitu, protože pokud je to uměle vyrobené, může to být vždy znečištěné tím nesprávným izomerem a tak to může vadit. U toho ovoce, @lelask, nemyslím, že vadí vit. C (na jeho přirozenou formu nevím o tom, že by byla alergie), ale spíš hodně histaminu.

pammy
31. dec 2012

Ahojte, mozem sa k Vam pridat? Uz som zopar stran precitala. Maly ma ekzem od 6 mesiacov, ale boli to len take suche miesta na kozi, hlavne na krku na chrbte. Ale uz mesiac sa trapime s mokvajucim, potom trochu lepsim, potom zase mokvajucim ekzemom. Na Stedry den to mal tak strasne, po rozsriabani sa mu tam spravila jedna velka hnusna chrasta, tiez taka mokvajuca, az som ho natrela kortikoidmi (3x) tak sa mu to zlepsilo. Mal to naozaj hnusne, som myslela, ze infikovane, ale potom sa to naozaj polepsilo, len stale je to cervene, skriabe si to, niekedy zase do krvi. Dnes v noci si to zase rozskriabal, ked mu to vysusujem hypermanganom, tak to velmi nepomaha, ked aj na to trosku rozskriabane natriem ichtyol, tak to pomoze (ale moze sa to vobec?), ale len dovtedy, kym si to zase nechyti. Neviem ako mu pomoct, bojujeme uz mesiac a stale je to dokola, lepsie, horsie, hrozne, lepsie. Ma 14 mesiacov, kojim ho, skoro nic nejem, teda uz neviem, co mam jest. Mam s tym strasne malo skusenosti, ucim sa za pochodu, ale je to strasne narocne aj na psychiku, nemozem ho na sekundu nechat sameho, co ho stale musim sledovat, aby sa neskriabal. Davam mu fenistil, aj aerius na noc, neviem ci to zabera. Kozna nam kazala kazdy den sprchovat, kupat v balneum hermal, ale to mam pocit, ze tu kozu este viac vysusi. Neviem mam zacat s nejakou uplnou dietou? vsak nejeme ziadne mliecne vyrobky, kakao, med, orechy, milion veci... ani neviem ako zacat s tou dietou, neviem co mu vadi, som niekedy zufala.
Poradite aj nejake oblecko pre ekzematikov, nasla som na proalergiky.cz, ale tam je dost drahe, kde kupujete vy? urcite potrebujem to s tlapkami na rukach na noc, ale mam pocit, ze aj cez latku si tu jemnu kozicku poskodi ☹

carrie4
31. dec 2012

@katyxq dakujem, už sme dostali papier na kožné, teraz sa len objednať a nekonečne dlho čakať 😠 ... je toho vela, snád po nociach dočítam 🙂

stanislava2
31. dec 2012

@pammy toto co opisujes smě si přešli a u nás pomohlo úplné přestat kupat len narychlo osprchovat aj to vlaznou vodou.po mesiaci Bolo po mokvavych ránách v priebehu toho mesiaca sme par krát použili elocom od koz nej.dcera má teraz 15 a kozu krásnu po ekzeme ani stopy.

pammy
31. dec 2012

@stanislava2 Dakujem 🙂 tiez mam pocit ze sa to zhorsuje kupanim. aj dnes som ho sprchovala a trochu zase mokva. kazali mi odstranit staru masticku s ichtamolom olejikom, aj kuchynskym, to mam tiez poct, ze to zhorsuje. nejaky setrnejsi typ?

ssstanka
31. dec 2012

Baby,mate niekto skusenost s Holtov krem? Mohla ba som snim natriet 2rocneho syna s atopickym ekzemom?

stanislava2
31. dec 2012

@pammy ja som bola pri druhej dcere už zufala behali sme po kožných skušali všetko možne aj nemožne.Dokonca ked sme prerabali dom šli sme na mesiac svokrovcom a celý mesiac sme malu umyvali u nich.Nepomohlo a to bolo už posledne čo nás napadlo a vtedy som len tak zo srandypovedala že ja ju prestanem kupat uplne.Mala sa strašne rada kupala bolo plaču prečo ju tam nenecham dlho ale vydržali sme to a po mesiaci paráda všetko sa pekne zahojilo.Teraz mám 13 mesačneho synčeka tiež boli na začiatku nejake problémy ale podchytila som to včas neprestala som ho sice kupat ale napustim mu vodu vlažnu a je tam len chvilku.Vlasky mu umyvam len v stredu a v nedelu aj to hned ako mu ich umyjem ide von.Kožu má peknu len v lete sa viacej kupal aj v bazene aj večer pred spanim lebo bol vonku na dvore a štvornožkoval po travnikoch a hned mal kožu podraždenu suchu takže sme stym sekli a je dobre.

pammy
31. dec 2012

@stanislava2 moj starsi syn tiez trpel na ekzem, ale iny a doteraz ma obcas zihlavku, ktoru si tiez rozskriabal vzdy do krvi. to boli tiez krvave pyzamka, ale ta koza bola pevna, nie ako u maleho, co sa len dotkne a hned krv a mokva. hlavne ze som bola za debila, ked som doktorke povedala, ze ho kupem, myslim sprchujem kazdy 3 den. nekupal sa skoro nikdy, len v lete v bazene a to tiez asi 2x. ale vtedy to bolo par suchych fliackov, teraz je to strasne a neviem ako sa toho zbavit. mam pocit, ze ta koza nejako aj ked mokva, zhrubla. pouzivali ste nejake specialne obecenie na noc? ja sa dnes chystam nasit ponozky na bodynko na rukavy, kym nejake neobjednam.

stanislava2
31. dec 2012

@pammy nepouživali sme nijak zvlaštne oblečenie všeto kupujem bavlnené.Pančušky klasicke tie bavlnené čo sme nosili ešte my ked sme boli malý.Poviem ti pravdu mne kožne lekarky nikdy nepovedali že mám prestat kupat a to sme ich prestriedali niekolko chodila som tam z dcerkou ako na hodiny klavira a to bolo čo jedla?vymenovala som a vždy niečo našla.Jahody?nesmie jahody kvitli topole?škodia jej topole prali ste v čom?no už snád vo všetkom!ja som už bola zufalá.Dcérka bola do dvoch rokov bez vlasov ostavali jej uši zubky mala ako zajačik a ktomu v lete ked bola v šatočkach na teličku rozškrabané mokvavé ekzemy.v záhybok nožičiek ručičiek ked to bolo moc zlé tak na celom teličku suche popukané ložiská.Dnes je z nej kočka vlasy nádherné dlhe huste uška cez ne nieje vidiet predkus už krásne napravený 6 ročným nosenim strojčeka koža čistá dokonca aj pubertiacke pupačiky sa jej nejak velmi nechytali len sem tam nejaky maly sa pritrafi.skuste to nekupanie vydržte to ten mesiac a uvidite za skušku nedáte nič.Nám to naozaj pomohlo.Možno u Vás tak nebude no budem rada ak ano mastička nám zabral ten elocom ale to bolo naozaj treba len zopar krat natriet.Nič jej to neuškodilo aj ked je to kortikoidná mast nijak jej to nepoškodilo všetko po hormonálnej stranke má v poriadku.

pammy
31. dec 2012

@stanislava2 a ako casto ste sprchovali?

stanislava2
31. dec 2012

mala už nemala 18 mesačná plienky tak nebolo naozaj treba sprchovat každy den.vlasy nemala nebolo treba zmývat oplachla som ju každy treti den ako bolo treba.Synček má 14 mesiacov ako pozerám a to asi by ste ho nenechali ocikaneho.Lenže si myslim že moč je kyslý a menej škodi ako voda.Ja by som skusila hlavne teraz v zime obmedzit umývanie uplne len na nutné a okakané tiež čistou vodou.
Skušajte a sami uvidite čo to urobi.

mamalina
2. jan 2013

@millenia Dobry den, dakujem velmi pekne za rychlu odpoved aj uzitocne informacie. Este ak mozem sa Vas opytam, tie kvapky a masticky od toho pana liecitela su na prirodnej baze (vytazky z liecivych rastlin)? Lebo brat je aj silny alergik, neviem, co by to s nim urobilo 😒

zuzuzuzu7
2. jan 2013

@mamalina skuste gemmoterapiu-zevraj to super zabera...odporuca aj pani Vera-kamzik-baba, co tu radila na tejto stranke na dost dobrej urovni!..ona sama sa dostala z alergii a takisto dostala z toho aj svoje deti a gemmoterapiu dost odporuca

vrtulka81
2. jan 2013

@pammy já tea nevím,ale my se koupeme jen jednou týdně,někdy ani to ne.Naše malá má ekzém příšerný (viz fotoblog),mokvá nám celý obličej,do rána má uplně mokrý polštář,bohužel nepomohlo ani znehybnění ručiček aby se na to nedostala,děti sou tak šikovné,že si vždycky nějak poradí,aby se poškrábali☹My po dvou hospitalizacích používáme prva "fialku" ,natřu všechno co mokvá,pak zapatlám zinkovým olejem a když je to hodně,ještě přidávám kortikoidy advantan.Ale hodně se osvěčil propolis,bohužel může být na něj reakce,u nás našť není 🙂 Tak třeba pomůže tato rada.

vrtulka81
2. jan 2013

@kaja73 je to na houby když sou ti prckové tak malý a nemůžeme jim dát co je dostupné☹ POptám se v lékárně a snad toto bude pro ni ideál 😀

vrtulka81
2. jan 2013

@lucinenka001 no já bych to mazala,hlavně když se to rozlízá 🙂 A´t to nemáte všude,ale nejspíš baští co nemá,tak zjistit cco to je,ať máte pokoj 😉

vrtulka81
2. jan 2013

Mamky chci se zeptat těch co používáte Adermu exomegu,za jak dlouho ste viděli nějaký výsledek?My zatím nemažeme pravidelně,pač pokračujem špitálním režimem a dostali sme hoooodně promazávání,tak to chceme vypatlat.Nejsem si ani jistá,jestli aderma bude na malou dostačující ☹ Jak na potvoru se zase vyhodila a my už nevíme po čem,snad má alergii i na nás,mě už asi picne.Po baráku lítá s kartonem na loktech aby se nedrhla,baští dvoje léky na alergii a stejně oleze,i když se dává pozor na jídlo a kde co.Asi to bude opravdu alergie na nás 😝

kaja73
2. jan 2013

@vrtulka81 pozerala som tvoj fotoblog-chuda malinke 😢
napadlo ci neskusite toto http://www.biomineral.sk/ su tam aj mineraly na ekzem-mala by to byt-silicea,nat sulph a kali sulph-vedlajsie ucinky to mat nemoze,tak skus.
Plus u nas na SK bol ustav na liecbu ekzemu a tam pouzivali vodu z Podhajskej-ma silnejsi liecivy efekt ako mrtve more a je super na ekzem-da sa objednat ta sol a roztok robit doma.
Oni tak liecili ekzem -v tej Travnici-len ju zial uz zatvorili.
Najdem link a hodim ti ho sem.

vrtulka81
2. jan 2013

@kaja73 si uplně úžasná 🙂)))))

vrtulka81
2. jan 2013

Ještě mám jeden dotaz na ty,které používáte doma čističku vzduchu.Přečetli jsem mraky článků a tak nás napadlo čistit doma vzdoušek,ty mašinky nejsou naštěstí tak drahé,ale zajímalo by mě,jestli s tím má někdo zkušenost,jestli jste poznali nějakou změnu,nebo jsou to jen vyhozené peníze.Díííííky moc

vrtulka81
2. jan 2013

@kaja73 ještě k silicea,nám ji napsal homeopat,tak teď už vím proč,čtu v tom odkaze,že je výborná na atopický ekzém 🙂 No asi ji znovu nasadíme,ještě že ji máme doma 🙂 A s chlorelu zkušenost nemáte?Nám ji nabídla kamarádka,,že ji mám 30dní dávat,je to taky na detoxikaci,akorát nevím jak její stav budu vysvětlovat v ordinaci až přijdeme na kontrolu,budou ji zase cpát kortikoidy a určo přemlouvat na další hospitalizaci,která nikam nevede

vrtulka81
2. jan 2013

@kaja73 už sem si ji našla na našem trhu,zeptám se kamarádky v lékárně jestli to nemá a uvidíme,zatím koupeme v dubové kůře s oliváčem nebo oves z DM 🙂 Jinka jen pro inspiraci,nebo další pokus omyl,v nemocnici nás koupali v dubové kůře+maizena+ olej helianthi 🙂 Deset minut máchat 😎

mamalina
2. jan 2013

@zuzuzuzu7 dakujem velmi pekne za tip, idem si pozistovat o co ide 🙂