Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

teddylu
3. jan 2013

@luthien.k Ještě jsem zapoměla napsat,že do koupele používá olej linola,ale né v tak velkých dávkách jak je psáno v příbalovém letáku. Mýdla nepoužíváme po tom co se vyrážka objevila vůbec.

lili_k
3. jan 2013

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla. Prosim vas v cem perete detem pradlo? S cim jste spokojeni? Myslim konkretni znacku prasku, pro silne atopiky a alergiky. Diky moc! 🙂

lili_k
3. jan 2013

@teddylu ahoj, mym detem olej v koupeli vzdy jen zhorsil stav. Nejlepsi pro nas byla jen voda popr. hypermangan, repik, dubova kura..

pammy
3. jan 2013

@lili_k My perieme v ecoveri a davam este menej ako sa pise ze sa ma. miesto avivaze ocot a 2x plakame. som spokojna, pradlo je take maksie.

lili_k
3. jan 2013

@pammy diky 🙂 a to cisty ocet? Proste normalni ocet nalejes do pracky? nebo rovnou smichas s ecoverem? dik

pammy
4. jan 2013

@lili_k ecover do tej sekcie na prasok a ocot tam kde sa dava avivaz 🙂

teddylu
4. jan 2013

@lili_k Ahoj tak ten olej mi doporučila právě dr,že je přesně pro nás ☹ . Zhoršení jsem tedy neviděla,ale zlepšení také ne. Já ho tam ale opravdu dávám trošku,spíš jen na provonění vody 🙂 .

jankastubka
4. jan 2013

Dobry den, chcem sa spytat ja este len cakam babo, a ja sama mam atopicky exzem. Chcem sa spyat ci je nieco co by som mala robit v tehotenstve aby to nezdedilo aj moje mimi. Nemate s tym niekto skusenosti? A mozem si v tehofenstve natriet kortikoidnu mast?

luthien.k
4. jan 2013

@teddylu otázkou je, zda jde skutečně o atopický ekzém nebo ne. V rodině jsou atopická onemocnění (alergie jakékoli, astma, atopický ekzém)?

barboramarek
4. jan 2013

@jankastubka ahoj daj si kuru s probiotik 🙂 to je vzdy prospesne 🙂 a ja som si sem tam musela natriet na ruke ked sa mi to vyhodilo, lebo si stale myslim ze lepsie je to hned v zarodku osetrit 2-3 dni a potom uz len kremovat ale odporucam ked sa zacne vyhadzovat koza skincup krem 🙂

luthien.k
4. jan 2013

@barboramarek SkinCap v minulosti obsahoval nedeklarované kortikoidy a byl kvůli tomu u nás i na SR zakázaný. Takovému přípravku já už nevěřím.

teddylu
4. jan 2013

@luthien.k Astma měla babička a já mám alergii na PNC. Malá na obličeji zatím nic nemá a četla jsem,že AE se objevuje poprvé právě na tvářích,ale asi to nebude tak úplně pravda že?

baklik
4. jan 2013

@luthien.k ahoj, prosim ta, co mi radis pre maleho na kupanie do vody? ma stale nejake vyrazky a suchu pokozku, uz som vylucila vsetko mozne - avivaz, praci prostriedok, prestali sme chodit na plavanie, nezavadzam nove potraviny a stale je aj tak vyhadzany. natieram ho kremom lipobase, ale ten pomaha len na chvilu.do prikrmov mu davam lanovy olej, lebo vraj sa odporuca pri problemoch s pokozkou. nasa pediatricka ma vzdy len odbije, ze mam natierat indulonou. ale ja chcem prist na pricinu a nie potom odstranovat nasledky. minule ho to svrbelo, tak si doskriabal trup, mal tam dva skrabance, ktore si stihol urobit pri prezliekani. moze byt aj, ze to mal vtedy z toho, ze spapal jeden kus maleho medovniku, mozno. uz fakt neviem... ked sa mu objavi svrbiva vyrazka, mozem mu to natriet fenistilom? fenistil kvapky mu dam, ked vidim, ze ho to svrbi a je viac vyhadzany.
vopred ti dakujem za rady.
este dolezite - obycajne kravske mlieko mu nedavam, papa nutrilon 3.

baklik
4. jan 2013

@pammy a kolko octu sa dava namiesto avivaze? nesmrdi potom pradlo tym octom?

ficekova
4. jan 2013

@baklik ja davam stamprlu a nikdy som nic necitila. Pouzivam to na vsetko pradlo vratane svojho.

baklik
4. jan 2013

@luthien.k este doplnim - raz nam chcela predpisat kortikoidy, to mal maly asi 8 mesiacov, ale nakoniec nas poslala ku koznemu, ten predpisal nejaku zarabanu mast. vajca sme nejedli uz davno, ryby tiez nie, raz jedol kusok peceneho pstruha bez korenia a neviem, ci sa na druhy den vyhadzal z neho alebo z toho, ze den predtym si odhryzol z korenenej pizze. na kortikoidy nepocujem nic dobre, tak neviem, preco to predpisuju takym malym detom. 😖
a este otazka - moze sa ockovat, ked je vyhadzany? ja si myslim, ze nie, ale ktovie co na to dr. ...

jankastubka
4. jan 2013

@barboramarek neskor vyskusam, ale najprv sa musim vyliecit z choroby uz 4 den lezim v posteli a nemam pocit, ze by to bolo lepsie. 😒

luthien.k
4. jan 2013

@teddylu atopický ekzém se může objevit kdekoli na těle a v rozličných formách, jen některé projevy jsou častější než jiné. Dispozice k atopii tam tedy jsou. Já bych to nejprve zkusila poladit kosmetikou, pokud je to reakce na očkování, mohlo by to odeznít postupně samo, nicméně eliminační dietou se také nic nezkazí.

teddylu
4. jan 2013

@luthien.k Můžete mi tedy doporučit jakou kosmetiku bych mohla použít? Nepoužívám níc,jen přidávám do koupele maličko té Linoly. Ty kortikoidy už asi používat nemám že a ta mast z lékárny vypadá jako vazelína s tělovým mlékem ale nevím co obsahuje.

luthien.k
4. jan 2013

@teddylu Výborné značky jsou Bioderma Atoderm PP Baume či A-Derma Exomega. Pokud jsou ložiska červená, tak se může použít ještě léčebná pasta (Vitella ichtamo, Sudocrem atd.).

luthien.k
4. jan 2013

@baklik vysadila bych hlavně ten Nutrilon a změnila ho na Nutrilon alergy care a vysadila i ostatní mléčné výrobky, protože BKM je nepřítelem atopikovy kůže číslo jedna. Dokud nebude stabilizovaný, neočkovala bych. Na koupání - ono je někdy lepší nedávat nic. Fenistil na atopický ekzém vhodné mazat není, a to není určený (určený je na štípance apod.)

teddylu
4. jan 2013

@luthien.k Děkuji za rady,něco určitě zkusím 🙂 !

vrtulka81
4. jan 2013

@pammy Jo tu fialku neředím,v nemocnici mě řekli že jedna je s alkoholem,ale nějak sem to neřešila,jinak mě to poradili tam,takže to bezúpečné určitě je a navíc to opravdu vysuší a dezinfikuje ty mokvavé místa a co si rozškrábou.Malou semt ím natřela pomalu celou,my to máme fakt hodně rozlezené☹ Taky co se mě osvědčilo,tak sudocrem a imazol (ten jí dávali taky v nemocnici na ty mokvavé fleky) A další co je fakt dobré,když je ekzém hnusný a chceš ho dostat ryhle do pořádku,tak třeba nohy a ruce namazat tou filkou (jen ty mokvavé),zbytek namazat větší vrstvou promaš´továku co používáš,dat gázu a zavázat na den nebo dva.Navíc prckové na to nemůžou a nerozdrápou si to.Jinak je super používání coverflexu,jeden se dá vlký a na něj suchý,mast se taky líp dostává do postižených míst a můžeš to použít,jak na hodně suché místa tak i na mokvavé,ale tam zase namazat něčím co spíš vysušuje.Nám to teda funguje nejlíp.Beru to jako jeinou pořádnou radu z nebmocnice 🙂 Pak ještě se nám osvědčilo,než ji namažu ty nejhorší místa,tak jí před tím dělat oblaky z dubové kůry,aspoň deset minut,pokud to teda prcek vydrží,malá ne🙂 Tak uvidíš co pomůže.Hlavně hlídat aby se nedrbali,to řeším tvrdým papírem na lokty a zavázat a v noci novodurovou trupku rozřízlou na půl a taky přivázuju k rukám,bohužel malá došla na to,že si může obliček poškrábat o polštář,na nohy nemůže,ty má buď zavázané nebo strčené ve spacím pytli 🙂

vrtulka81
4. jan 2013

@lucinenka001 My teď používáme mastičky co dělají přímo v nemocnici,sou to promašťovací,jinak dokud sme je neměli,tak sme kupovali klasiku,excipial,lipobase repair,indulonu,konopné masti... ale pokud nemá moc,tak bby mu promašťování mělo stačit.Třeba malé,když deme ven,tak na bradu dávám něco víc mastného,protože se pořád olizuje a pak se to horší,ale zase když mrzne,tak radši dám jen sudocrem nebo imazol,aby jí to naopak neublížilo.Sudocrem i imazol dávám na mokvavé fleky,i fialku.Pak až to uschne,tak promašťuje,máme H mast a nebo exomegu,tu dávám taky když je víc zima na ven,je lehká.

baklik
4. jan 2013

@luthien.k hmm, to je skoda, mliecne vyrobky ako jogurty a syry priam zboznuje. ale bezlaktozove produkty by mohol, ci ani tie nie? avsak nutrilon AR od 12. mes. nie je, uz len HA. predtym je iba AR 2 od 6. do 12.mes.

barboramarek
4. jan 2013

@luthien.k uz nie .....

luthien.k
4. jan 2013

@barboramarek nevím, v čem jiném by spočívaly takové účinky, srovnatelné pouze s hormonálními nebo imunomodulačními mastmi. To si ale musí každý rozhodnout sám, zda to bude riskovat nebo ne.

luthien.k
4. jan 2013

@baklik belaktózové nerovná se bez bílkoviny kravského mléka, laktóza je mléčný cukr a na ten není alergie, pouze ti, co ji netolerují, mají z ní zažívací potíže - bezlaktózové se při této dietě bohužel také nesmí. V podstatě nejde říct, že jsem udělal pro odhalení příčiny ekzému vše, pokud jsem nedržel bezmléčnou (a nejlépe také k tomu bezvaječnou) dietu, nejlépe ovšem dietu eliminační ve smyslu článků Věry Zíkové, na které je tu každou chvíli odkaz.

xmalij
4. jan 2013

@vrtulka81 trubka, tvrdy papir? To by podrazdilo snad kuzi i zdravemu, ja vim, asi to pomuze ubranit skrabani, ale trochu mi to prijde drsny v presvedceni, ze nej nej je 100%bavlna a podobne...a potom jak to asi nese a vyspi se, chudatko?