Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

pammy
7. jan 2013

@ficekova Dakujem velmi pekne. idem popozerat pekarne, kupit a zacat piect 🙂
Inak tie rady a podpora tu su na nezaplatenie 😵

luthien.k
7. jan 2013

@adri266 v podstatě máš pravdu, jen jedna věc k tomu - testy na potravinové alergie jsou velmi nesměrodatné (mohou něco ukázat, ale i nemusí nebo ukážou nesmysly), nutností je eliminační dieta. Ideálně samozřejmě ve spolupráci s lékařem a s jeho podporou.

luthien.k
7. jan 2013

@meg_junova ještě určitě řeš s kožním případnou infekci, chtěj stěry z kůže.

bubu100
7. jan 2013

@lucinenka001 Kazdemu dietatku ine pomoze, nam nepomohla ani bioderma, ani babe ani konopna mast. Najviac mu zabera zarabana 1 %kyselina mliecna na premastenie v syndermane od koznej, kupem s tuhym bupy mydlom

bubu100
7. jan 2013

@meg_junova skuste pohankovy napoj (mlieko)

luthien.k
7. jan 2013

@bubu100 pohankové mléko nepokryje plně potřeby živin u dítěte.

viktorkaja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viktorkaja
7. jan 2013

Ještě mám jeden dotaz na maminky neočkovaných dětí.
Kam budete dávat dítě do školky když v "normální" školce nenaočkované dítě nevezmou?

meg_junova
7. jan 2013

@martinka1981 otvorene nechcem, to moze byt uz aj pokazene,kedze vacsinou do troch tyzdnov po otvoreni treba konzumovat mliecka 🙂

lucinenka001
7. jan 2013

@bubu100

ahoj to mas pravdu, ze kazdemu drobcovi pomoze nieco ine. Nam tiez Bioderma nebola dobra. Ani v lete ked sme mali krem po opalovani.
Teraz nam poradili A-dermu tak idem skusat. Len neviem ci to mozem dat aj na tie zapalene miesta.
Kočky tu spominaju aj Sudocrem napriklad.

meg_junova
7. jan 2013

@bubu100
@luthien.k dakujem za rady maminy, ale podla mna je problem vnutri, kedze nikdy nemal vysypanu ritku a v sposlednej dobe ako idu zubky tak uz aj tu mame cervenu. Dakujem za rady, ku koznej idemem buduci tyzden, dovtedy skusim to neocate, zatial mame bulharske probiotika, to by vraj tiez malo pomoct, tak som zvedava. Neverim, ze nieco nezaberie! Ako sa hovori, na kazdu chorobu je liek a mozno pojdeme aj do tej nemocky, ale najskor by som rada vyriesila alergologa a vedela tak vlastne co nam je.. Robia ja na koznom v nemocnici nejake testy, neviete??

ficekova
7. jan 2013

@meg_junova myslim, ze vobec nejde o to najst liek, skor zistit pricinu a po jej odstraneni sa vsetko upravi samo.
@luthien.k dosel mi roibos, a v lekarne nemely ten muj, tak jsem zkusila nejaky s pomarancovou prichuti 😎 a byla reakce. Uz je ale cisty a veselo bastim mrkvicku 🙂

kaja73
7. jan 2013

@meg_junova https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-vyziva-p... tato predava 2 plechovky ale za dost vysoku cenu-no aj tak je to cca polovica povodnej ceny.

martinka.pida
7. jan 2013

@xmalij
@martinka1981
@luthien.k
Holky, prosím, z čeho si mícháte tu zázračnou trojkombinaci s infadolanem? zapomněla jsem ty další dvě složky a nevím, kam jsem si to psala 😠. Na jaká stádia ekzému je používáte? Verča je teď zas v hrozném stavu. ekzém se jí vrátil i na pusu, kde už to neměla ani nepamatuju. Jídlo máme ok, ale ta zima (myslim roční období, ne těch 10 stupňů 😀) ji asi vadí.

teddylu
7. jan 2013

@luthien.k Dobrý den.Můj dotaz byla na staně 512,dcerka má sušší červené fleky na loktech a ramínkách,doporučila jste kosmetiku a eliminační dietu. Tak jsem na vaší radu koupila krém od Biodermy ABCDerm ato+baume a mám ještě použít ten sprchový gel od této značky,nebo jaký jiný přípravek? No a s tou dietou,chtěla bych vyloučit ty mléčné výrobky kvůli alergii na BKM,vejce,soju,ořechy,ryby,ale nemám tedy představu co budu jíst ☹ ! Vím že můžu brambory,zeleninu,ovoce,maso né hovězí a kuřecí,ale co taková snídaně,co si namazat na chleba místo másla,sýra? Můžete mi napsat nějakou inspiraci prosím 🙂 ? Chtěla bych začít brzy,protože dcera má jít ve středu na Prevenar + Hexa očkování,tak poprosím dr,aby nám to o měsíc posunula,abych měla čas trošku tu vyrážku zmírnit a celkově malé posílit imunitu. Koupila jsem i probiotika Probiosan pro mě a kapičky fenistil pro malou. Jen s tou dietou se nějak neumím poprat,hledala jsem na internetu,ale pořádně nic nenašla 😢 .

luthien.k
7. jan 2013

@martinka.pida Vitamín E mast od dr. Muller a Bepanthen mast tam ještě patří. Je to recept od Věrky Zíkové 🙂 Je to na chronickou fázi, kdy fleky nejsou výrazně červené, ale maximálně růžové (a suché, drsné...).

luthien.k
7. jan 2013

@teddylu ale já psala (kopíruji): Výborné značky jsou Bioderma Atoderm PP Baume či A-Derma Exomega. Pokud jsou ložiska červená, tak se může použít ještě léčebná pasta (Vitella ichtamo, Sudocrem atd.). O ABCDerm nepadlo slovo 😅 Ale uvidíte, může taky sednout 🙂
Prevenar bych si ještě hooodně rozmyslela, být na Vašem místě 🙂
Jinak podrobné rady k dietě - není v mých silách vypisovat to zde, ale děvčata jistě dokáží poradit 🙂 Ve zkratce jsou na snídani dobré kaše z bezl. vloček, oběd maso - příloha a hooodně vařené zeleniny, večeře husté masozeleninové polévky.

martinka1981
7. jan 2013

@teddylu v zdravej vyžive najdeš Alsan to je miesto masla..Alebo Flora Light je bez BKM, myslim že aj detske Deličko či ako sa to vola, treba študovať zloženie,ono sa vždy niečo najde. Šunku kvalitnu si možeš dať alebo džem alebo ako pisala Katka urobiš si kašu 😉
alebo čo u nas fiči je hrianka s cesnakom a olivovym olejom 😉 vyborny je aj tekvicovy olej a do neho si namačať chlieb-moje deti to miluju 😎

teddylu
7. jan 2013

@luthien.k Aha 😀 to je tak, když se v tom člověk nevyzná. Já viděla Bioderma,tak jsem pro to hned letěla do lékárny a oni mi doporučili toto.
Myslíte nedávat obě vakcíny najednou jak píšete na svém blogu,nebo prevenar vůbec nedávat? Tohle už je 3 očkování,dvakrát už Prevenar dostala. Jinak za jídelníček díky 🙂

teddylu
7. jan 2013

@martinka1981 Moc děkuji 🙂 .
Deličko tedy neznám a hrianka(není pohanka?). Tu jsem dnes dělala jako rizoto 😉 !

teddylu
7. jan 2013

@martinka1981 A co rostlinné mléko? Já si tedy dnes ve zdravé výživě koupila od něměcké firmy Natumi vanilkové ze špaldy. Paní v obchodě jsem se právě ptala čím nahradit sýry,tvaroh,jogurty,ale ona mi nedokázala odpovědět,prý jsem jí otázkou zaskočila ☹!

martinka1981
7. jan 2013

@teddylu Deličko asi len na Slovensku,u va sje vraj dobre Bio Vive alebo tak nejak. Hrianka- opečeny chlieb nasucho 😉
Rastlinne mlieka dostať aj v DM drogerke- ryžove,ovsene dokonca s vapnikom 😉
No jogurty sa nahradzaju ťažko tam si jedine možeš variť pudingy z toho rast.mlieka. Syr asi nenahradiš ničim kedže soju nemožeš 😝 ale da sa bez toho žiť. Skus neake zeleninove natierky určite sa da na nete niečo najsť. Aj vo veganskych receptoch sa možeš inšpirovať 😉

vrtulka81
7. jan 2013

@xmalij no u nás to není jen potravina☹ Ty máme zatím vyřešené,ono jí vadí krom toho počasí,nálada,roztoči,psi a já nevím co všechno,nejhorší je,že v nemocnici ji tak dorasovali pusu kortikoidy,že jí nic nezabírá.ale našť se začíná zlepšovat,tak snad už to bude lepší.Jen zavázat nestačí,ona se dostane ze všeho,do rána rozmotala i hlavu 🙄

vrtulka81
7. jan 2013

@pammy já taky sem o tom nevědala až z ordinace v Brně,seženeš to v lékárně,stojí cca 150,- a jsou toho 3m,po zašpinění normálně opereš a používáš dál.Podívej se na net,která velikost vám bude vyhovovat,my používáme číslo 2,je to elastické a má to fakt účinek,navíc než děcka dojdou na to jak to sundat z ruky,tak jim to zamezí škrábat se 🙂
Na co je alergická víme,ale má toho dalekovíc,co jí vadí a na to přijít nemůžeme.Podle mě je to hlavně počasí,tomu neporučím ☹

vrtulka81
7. jan 2013

@pammy rukavičky máme taky z nemocnice,dali nám je do zasoby ,ale jinak si je šiju,máme je na všem a skoro celý den,jen když si hraje se mnou,tak je sundáme,jinak by to byl "průser" .

luthien.k
7. jan 2013

Nejlepší margarín = žádný margarín 🙂 http://www.margit.cz/encyklopedie/margariny/ @teddylu, @martinka1981

teddylu
7. jan 2013

@luthien.k Hm tak co si na ten chléb mám tedy namazat 😢 😢 😢 ?

teddylu
7. jan 2013

@martinka1981 Hrianka je topinka,to mě pobavilo 🙂 🙂 🙂 !
Tak ještě jednou děkuji kouknu do DM,tam toho mají opravdu hodně. Také nějaké zeleninové pomazánky,které jsou docela dobré.

kaja73
7. jan 2013

@teddylu aj doma si vies vyrobit tzv-prepustane maslo-recept najdes na nete-vyraba sa z normalneho masla a po uprave nema uz v sebe BKM-da sa kupit aj v zdravej vyzive-vola sa to maslo GHEE,alebo pouzivaj kacaciu mast-na nej bol moj maly napr dost dlho-nie casto ale od cca 18m do 2 a pol roka ju jedol cca 3 krat do tyzdna.
Neviem ci u vas dostat Veticko-to je pre deti a neobsahuje BKM,ani laktozu,je dost mastne,vhodne na jedenie aj pecenie.
A najlepsie su opecene chlebiky s olivovym olejom 🙂

martinka1981
7. jan 2013

@luthien.k ja viem že margariny su srajdy s prepačenim ale pre taku maminu že začina s dietou je to spasa 😀 tiež som bola mimo z toho čo si dam na chlieb 😉

@teddylu topinka v tom zmysle že neni pečena na masti ale v hriankovači-tam sa len na sucho opečie,potom daš cesnak a oliv.olej 😎 mnam.
Ta masť kačacia alebo husacia je tiež super.Dobry napad@kaja73 😉

@teddylu ked budeš v DM pozerať tie natierky bacha na SOJU 😝