Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
9. jan 2013

@labelaisabela no nechci Ti brát iluze, ale lékaři atopický ekzém, jakožto i další řadu chronických "civilizačních" chorob neléčí komplexně, ale zaměřují se obvykle jen na potlačení příznaků - i když samozřejmě čest výjimkám, které naštěstí také existují. Ale je nutné s nimi spolupracovat kvůli diagnózám a potřebným vyšetřením a případné léčbě, kdy není jiná cesta, než použít něco na předpis (například antibiotika na bakteriální infekci apod.).
Já určitě momentálně jako větší oporu ve vaší situaci vidím prostudovat ty články 🙂

labelaisabela
9. jan 2013

@luthien.k no uvidíme, veřím, že víš o čem mluvíš 😉 ale vzhledem k tomu, že vlastně nevíme, co jí je, tak musím začít tak, že zajdu k dr. jsem laik a nevím kde jinde hledat možnosti... kouknu na ty články 😉

baklik
9. jan 2013

@luthien.k dakujem. citala som vsak, ze pupalkovy olej nie je vhodny pre deti do 3 rokov a nas maly ma len vyse roka. lanovy olej mu uz nechcem davat, kedze doba spotreby je vraj iba 2 tyzdne a zas na stranke nutraceutica.sk som citala, ze je vhodne podavat rybi olej denne pre atopikov, ze to zlepsuje stav. maju tam olej pre deti od 6 mes. do 2 rokov.
tak uz fakt neviem.... 😖
http://nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_rybi...

luthien.k
9. jan 2013

@baklik rozhodnout se asi budeš muset sama 🙂 Jinak že doplněk stravy má napsáno, že je od tří let, ještě to většinou neznamená, že je pro mladší nevhodný. Procedura schvalování takového doplňku stravy pro malé děti je náročná a výrobci ji obvykle nechtějí podstoupit.

luthien.k
9. jan 2013

@labelaisabela ano, správná diagnóza je určitě potřeba, to je základ 🙂

teddylu
9. jan 2013

@katyxq
@martinka.pida
@martinka1981
Holky tak jsem v DM dnes moc neuspěla ☹ ! Jediné co jsem si donesla,jsou rýžová mlíka a jedny špaldové sušenky. Rooibos měli dva druhy a oba byly bilinkové,tak to nevím jestli nevadí? Pak mi kamarádka doporučila zeleninové pomazánky,ale tam každá obsahuje buď sóju,nebo slunečnicová semínka a to jsou taky hlavní alergeny ☹! Tak nevím co tam ještě koupit dobrého???
No a u dr jsem taky moc nepochodila,chtěla malou za každou cenu naočkovat i když má tu hroznou vyrážku,nakonec jsme se domluvily že mi dá 3 týdny na zkoušku té diety(prý by jí pak musela přeočkovavat,když by uplynula určitá doba od poslední vakcíny) a to hlavní,musíme už začít s příkrmy ☹ ☹ ☹ ! Malá za měsíc přibrala jen 20dkg 😢 a je jí 5 měsíců a tři dny. Tak se ptám, můžu začít první mrkev??? A jak pokračovat dál??? Prosím poraďte 🙂 🙂 🙂

teddylu
9. jan 2013

@luthien.k Hm tak to nezní moc dobře,tak to se raději podívám po kávě bez kofeinu a Cáro hodně omezím 😉 . Díky za info 🙂

katyxq
9. jan 2013

@teddylu po mrkvi se nepřibírá (žádné tuky a bílkoviny) 😉 - ono to slabší přibírání bude souviset velmi pravděpodobně s potravinovou alergií, takže jakmile najdeša vysadíš alergeny, tak se to zas zlepší. Navíc z jedné hodnoty se nestřílí, radši volej laktační poradkyni. Taky vám oboum nasaď probiotika, pokuds to už neudělala. A neočkuj, ať si dr. říká co chce (já se nechala ukecat třikrát, hmmm, přibírání je lepší až od té doby, co neočkujem, hexa obsahuje BKM!) - doporučuju si přečíšt články MUDr. Elekové http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po... 😉.

martinka.pida
9. jan 2013

@teddylu Zkusila bych nejdřív 14 dní diety a pak bych přemýšlela o příkrmech. Jinak v tom budete mít hrozný zmatek. To nepřibírání (nevim, kolik je normální váhový přírůstek za měsíc? ) by mohlo být právě následek alergie.
Jinak je Baruška spokojená?
V dmku jsem si kupovala kaše, přesnídávky, sušenky, mouky, špaldové musli (výborné), bezlepkové pudinky od alnatury. Já už ani nevim, co všecno. Vždycky tam strávim aspoň hodinu a zkoumám, co nového mají 😀. Jo a třešňový džem, ten miluju 🙂

martinka.pida
9. jan 2013

@teddylu
@luthien.k Tady se mi nějak ztratila nit...co je špatně na Caru 🙂?

lenka5731
9. jan 2013

Holky, prosím o radu, kde skladovat otevřené oleje a jak dlouho?
Jde mi hlavně o lněný, z dýňových semínek a "omega 3", které přidávám 7M dceři do masozeleniny? Díky... 🙂 A jsou vůbec tyhle oleje v přiměřeném množství vhodné?

teddylu
9. jan 2013

@katyxq Mudr Elekovou jsem četla celou a už to číst nebudu,nemohla jsem z toho spát ☹ ☹ ☹ ! Myslím ale,že to všechno až tak pravda nebude,dost věcí je tam vytrženo z kontextu. Taky je jasné že to tak být musí,když je to na blogu proti očkování! Nechci se ale o tom tady dohadovat,určitě jsou tam i věci pravdivé,ale podle mě né všechno.
Probiotika jsem zatím nasadila sobě a malé je zítra koupím a nasadím též 🙂. Mlíka mám ale málo už delší dobu,tak ty příkrmy začít musím ☹. Co by tedy bylo vhodné jako první potravina prosím 😉?
Očkování mi dr vysvětlila,že když jí nenaočkujeme nejdýl do 2 měsíců po předešlé vakcíně,tak jí bude očkovat vše znovu od začátku a to tedy nechci 😢. Já najela na tu dietu,třeba něco vypozoruju,ale přikrmovat začnu a to očkování pokud bude zdravá za ty tři týdny dám taky. Nemůžu si zase dělat co chci,moje dr je jinak hodně dobrá a k jiné chodit nechci. 😉 😉 😉

katyxq
9. jan 2013

@teddylu zavádět nové věci, když není dítě stabilizované - pokud bude na něco reagovat, nepoznáš to. ale nejlepší pro začátek je spíš dýně, cuketa, brokolice, krůtí a králičí maso.
A s dvouma měsícema dr. kecá - http://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_11.... (a to jsou vakciny.net PROočkovací web), rozestup může být v pohodě až půl roku.

teddylu
9. jan 2013

@martinka.pida Baruška je spokojená,tedy myslím 😀 😀 😀 !
Tak ještě do toho DM zajdu zítra a budu zkoumat 😉 . Normální přírůstek je podle dr 200-400 za měsíc a Barča je dlouhá,ale hubená ☹ . Já zkusím ještě kojit,ale ona poslední dobou chce pít pořád častěji a já mám prsa prázdný a dávat jí umělý mlíko(i když bez BKM) nechci 😢 .

teddylu
9. jan 2013

Holky a ještě bych měla jeden dotaz 🙂 ! Co pijete??? Myslím krom čajů a rostlinného mléka! Pila jsem bylinné šťávy,ale to asi taky nemůžu. Tak jen vodu 😲 ?

ficekova
9. jan 2013

@teddylu To, ze pije casteji a mas pocit prazdnych prsou muze byt jenom spurt. Udceri to v 5 mesicich trvalo 19 dnu a kojila jsem co 1 hodinu ve dne v noci. Byl to opravdu masakr a synovi ted 10denni spurt zkoncil. Mam hold nasosky. Taky nas dr nutila do ockovani a nakonec z ni vylezlo, ze to neni problem odlozit, jak pise katyxq

teddylu
9. jan 2013

@katyxq Ten článek o tom očkování je zajímavý 😉 . Nechápu proč mi tedy mudr říkala že nesmí být delší interval než 2 měsíce ☹ ☹ ☹ ! Já jsem ale právě u mudr Elekové četla že nejlepší interval je 2 měsíce,tak pokud se Barče po té mé dietě ten ekzém hodně zlepší,tak jí očkovat nechám 😔 .

martinka.pida
9. jan 2013

@teddylu Nejlépe jenom vodu a rooibos, rostlinná mléka 😉. Toho menšího váhového přírůstku bych se tolik neděsila, když je na spodní hranice. To mi přijde pořád ok.
To očkování se teď do té diety zrovna nehodí 😀, nebudeš moct zavádět žádné potraviny zpátky do stravy 😝. U Verunky jsem to měla stejně. Nejdřív 14 dní dieta, pak nějak hned druhá dávka hexy, takže bylo nutné držet dál a nic nepřidávat kvůli případné reakci na očkování. Po očkování by to chtělo vydržet ještě minimálně další týden a pak až zavádět.
Očkování, když bude malá stabilizovaná, bez známky nachlazení, ať se vám to ještě nezhorší 😉. Doporučují se i homeopatika, dávají se 5 dní před a 5 dní po očkování. My je teď taky budem zkoušet, na první hexu jdem nejpíš příští týden. Už teď se toho děsim 😀

teddylu
9. jan 2013

@martinka.pida No já to zavádění nechám až po tom očkování jak píšeš 🙂 . Vydržím to ten měsíc,to by mělo stačit né? Pak budu postupně přidávat po jedné potavině.
Jen tedy pořád nevím co ten měsíc budu jíst 😢 😢 😢 . V DM všechno obsahuje ořechy,slunečnicová semínka a já byla zvyklá na sušenky,čokolády,to je pro mě droga a teď nic. Jsem z toho šílená už teď,první den diety ☹ .

teddylu
9. jan 2013

@martinka.pida Já jí začnu dávat ty probiotické kapičky od Valous,ty mi doporučila jako jediné známá lékárnice 🙂! Taky jsem koupila fenistil kapky,ty doporučuje před očkováním luthien.k,tak to také zkusím 😉 . Snad jí to aspoň trošku ochrání.

martinka.pida
9. jan 2013

@teddylu Fenistil ti v lékárně dali bez receptu (to jen pro mě ze zajímavosti, ne že by to nějak ovlivnilo dietu 🙂 )?
Uvidíš, jak dlouho bude potřeba držet bez zavádění. Důležité je, aby byla Baruška bez ekzému, nebyla nemocná, nerostly jí zuby atd. Prostě jí nesmí být nic, co by mohlo způsobit reakci 😉.
Šílená z toho ještě chvilku asi budeš, na to se připrav 😀. Já na tom byla stejně. Vůbec jsem netušila, co jíst. Přesně, jak píšeš. Byla jsem zvyklá na sušenky, čokoládu, pečivo s uzeninou...a pak ti tady holky napíšou, že nic z toho nesmíš 😀.
V DM všechno neobsahuje ořechy, něco se tam najde 😉. Jak jsem psala, to špaldové musli od Alnatury je zrovna bez ořechů a teď si nevzpomínám, že by tam bylo něco, co by se nemělo.
Příklad denního jíděelníčku na začátek...Snídaně - toast z bezlepkového chleba (koupíš v dmku směs na chleba Schar mix B), džem z HA ovoce nebo domácí paštika, případně balená šunka s vysokým obsahem masa (Dulano z lidlu? ) nebo ovesná kaše...
Svačina: Ovocná přesnídávka (Dmko, babylove) se špaldovým musli, HA bábovka
Oběd: Vývar, krůtí plátek na kmíně, rýže, brambor
Svačina: HA zeleninový salát
Večeře: Vývar, kaše...

To jsem fakt jen plácla...Za pár dní ti to půjde samo 😉.

vrtulka81
9. jan 2013

@teddylu Nám se to objevilo asi po druhém očkování,ale nejsem si jistá jestli to byl spouštěč,myslím si spíš kosmetika johnson.Manžel měl AE někdy okolo 12 let a jen snad dva roky,ale uplně malinko a jakmile se s dcerou vykoupali v této kosmetice,ukázal se mu znovu.Potvrdilo to už víc lidí. JInak vám doporučuju držet se rad luthien.k a i dalších tady na koníkovi,pomůžou víc než doktoři a hlavně vyrážku zachytit včas a nenechat rozlézt.

vrtulka81
9. jan 2013

@labelaisabela hlavně se pořádně ptej co sou to za mastičky,co vám předepíšou,doktoři sou svině a někdy kecají 😒

lsx
10. jan 2013

@luthien.k Zdravím, jak se člověk dozví, že Caro/Melta obsahuje akrylamid? Samozřejmě na obalu nic takového neuvádějí 🙂 Obojí mi strašně chutná a už fakt nevim, co všechno sledovat, abych si/dítěti spíš nepřitížila. Díky

chovancova27
10. jan 2013

@luthien.k
@katyxq Ahojte, prosím ako dlho môžem dávať fenistil kvapky na noc malému? už mu ich dávame možno aj rok, nieje to už moc? ale ked mu ich nedáme, ide sa uškriabať na smrť:((

martinka1981
10. jan 2013

@luthien.k fiha!!! teraz si čitam otych obil.kavach 😕 😕 neupozornilo ma to na tvoj prispevok 😖
čo k tomu dodať 😖 čoskoro nebude na zemi nič nekarcinogenne 🙄 😠 😝
zas som sa dozvedela niečo nove....

luthien.k
10. jan 2013

@lsx více o akrylamidu: http://akrylamid.cz/

Jak jsem psala, je to ve fázích výzkumů, takže se neví zatím jistě, jak moc nebezpečný akrylamid v potravinách je, nejsou stanoveny pokud vím ani žádné limity apod., zatím se situace sleduje. Ale mně osobně se zdá logické, že to, co vzniklo pražením, nebude to pravé ořechové. Na příležitostné pití bych se kávovinovým nápojům (i káva je pražená, ale neobsahuje tolik škrobu, proto tam nevzniká tolik akrylamidu, jako u těch obilninových nápojích) nevyhýbala, ale rozhodně bych se jimi neprolévala 🙂

luthien.k
10. jan 2013

@chovancova27 to je otázka na lékaře. S ohledem na věk malého bych s ním prodiskutovala i jiné možnosti modernějších antihistaminik, které nemají sedativní účinek.

luthien.k
10. jan 2013

@martinka1981 no pokud se budou potraviny upravovat technologiemi, které nejsou zrovna nejpřirozenější, tak tomu tak bude.

chovancova27
10. jan 2013

@luthien.k Dakujem za odpoved, musím sa dr. spýtať, ešte mám aj auerius, len ten sa mi zdá že tak dobre nezaberá, máš aj sním skúsenosť?