Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

chovancova27
5. mar 2013

Ahojte, pridávam našu skúsenosť... malinkému sa AE spravil v 3 mesiaci života, teraz mal dva roky. čiže skoro dva roky neúspešne bojujeme s ekzémom. Nepomohlo nič. Ani úprava stravy, či už jedol len bio veci, mesiac bez mäsa, potom mesiac bez mliečneho, mesiac bez pečiva, absolutne žiadne zlepšenie. Dietu na prekyslený organizmus má malinký tiež za sebou, kto vie čo to je tak je to riadne prísna dieta, samá surová zelenina, klíčky a pod...žiadne zlepšenie. Ekzém mojho malého je strašne svrbivý, má doškriabané ručičky do krvi, samá chrasta, zle sa na neho pozeralo:(( každý sa ma pýtal že čo také strašné to tam má, vyzeralo to hrozne. Pobehali sme vychytených kožných z celého Slovenska, každy jeden mi dokázal dať kortikoid + nejakú tú zarábanú zinkovú masť... pomohlo, samozrejme na chvíľu. Ovsenné A-dermy, biodermy, Aveeno kozmetiku som objednávala z UK, kde stál sprchový gel 25€... toto všetko len premastilo na chvíľu pokožku, ale žiadne liečenie sa nedialo. AŽ NA NASLEDOVNĚ... Pokúsila som sa naposledy dať šancu homeopatke. Bola mi odporučená známou, je od nás vyše dvoch hodín cesty v Nových Zámkoch, ale povedali sme si už v zúfalstve, že skúsime. boli sme tam prvý krát pred 2 týždnami. Naordinovala nám kvantum homeo guličiek, kúpele z byliniek, homeo krém, ožarovanie takým plazmovým prístrojom u nej v ordinácii min. 5x za mesiac a konvicu na výrobu ionizovanej vody - vyrába živú a mrtvu vodu. S mrtvou vodou potierať ložiská, živú piť nalačno a počas celého dňa. Konvica stála 300€, riadna pálka:(( ale išli sme do toho, zo zúfalstva, za homeo guličky sme nechali 100€, takže výplata padla na liečbu. Ale neľutujem. Je to od vtedy dva týždne, čo sme ju prvý krát navštívili, ale vidím obrovský pokrok - ručičky môjho synčeka začínajú byť krásne jemné, vytvára sa pod chorými chrastami nová pokožka, krásna ružová... až mi je do plaču z toľkého šťastia. Fakt to funguje... 🙂 😀 Týmto chcem povzbudiť všetkých ostatných bojujúcich s touto hnusobou, neverte len klasickej medicíne, skúste aj silu prírody... ja som tomu nejako extra neverila, ale teraz som úplne nadšená...

nat28
5. mar 2013

@chovancova27 ekzem mate v rodine? alebo ine alergie...

chovancova27
6. mar 2013

a@nat28 ano manzel ma vsetko co existuje vratane astmy

gepe
6. mar 2013

@chovancova27 drzim pesti, at uz je to jen lepsi! Vim o cem to je, sama jsem zrejme jak Tvuj manzel, alergie, astma, atopie... uz ted jsem smirena, ze deti neco/z toho podedi, jako ja astma. Taky vim, jaky to je kdyz lidi blbe cumi. Me pomohla moje vyborna snad uz 90ti leta dermatolozka. I kdyz ted v tehotenstvi mi vyrazi zase atop brutalne, njn 🙂

yidaky
6. mar 2013

Baby, mozete mi prosim poradit co pouzivate na natieranie deti s AE? Na kupel pouzivam Oilatum. Mozem dcerke /6r./ kupit na premastenie pokozky celeho tela Biodermu Atoderm. Mate s nou kladne skusenosti? A ake mydlo na ruky? Moze byt tiez bioderma atoderm moussant - cistiaci gel? Ci mate nejake ine overene znacky? Dakujem za radu.

majjjka24
6. mar 2013

maminy, spolubojovníčky 😉 včera som bola s malým na bežnej alergologickej kontrole... momentálne má zhoršený ekzém, idú mu zuby.. ale nie je to najhoršie... a neuveríte, čo povedala alergologička.... že je to katastrofálne (asi ešte nevidela ako vyzerá dieťa, keď má katastrofálny ekzém 😠 )... predpísala malému čipky RECTODELT a masť PROTOPIC a ELOCOM... samozrejme som netušila čo to je, ale po prečítaní príbalových letákov putovali všetky lieky do koša... včera sme vyskúšali ružovú indulonu, bežne používame modrú a čuduj sa svete, ekzém sa omnoho zlepšil... klop klop.... myslíte, že mám od tejto alerg. odísť a hľadať novú, alebo všade je to podobné... ☹

helulicek
6. mar 2013

@luthien.k ahoj Káťo, prosím tě... teď řeším otázku.... doktorka dětem doporučila lázně Luhačovice (ještě nemáme zažádáno) Také jsem našla 14ti denní pobyt určený pro alergiky v Chorvatsku, cenově to vychází tak +/- nastejno... jen v lázních bych na ty moje rarachy byla sama, byl by to docela fofr s nima po těch procedůrách atd a po čtyřech týdnech asi vyšťavená 😀 U moře bych si odpočinula i pro děti by to byl větší klid 😀 I tak ale stále tápu... co si myslíš že je pro ně vhodnější (náběh na astma, Maty AE), Maty má ten exém teď víceméně v klidu, tak čistej snad ještě nebyl, tak jsem ráda, že je konečně klííííd (snad nám to vydrží 😀 😀 😀 😀 😀 )

vrtulka81
6. mar 2013

@majjjka24 třeba my co chodíme na alergo,tak naše dr je podobná té vaší,jednou sme měli záskok a to bylo uplně o něčem jiném,takže asi to chce fakt hledat a hlavně se ptát mamin,kam chodí a jak sou spokojeny,je to fakt o doktorech.Spíš se divím co mu to napsala za svinstva,my teda rectodelt máme taky,ale jen v případě,že nastane opravdu silná reakce,ale ne při zhoršeném ekzému,ten protopic už mě tak nepřekvapil,u nás do koše neletěl,ale je nenačatý a pěkně u ledu 😀 Ta vaše alergoložka asi ještě neviděla naši Káju,když měla hoooodně rozjetý ekzém,to by ji asi rovnou uspala 🙂

nokijka
6. mar 2013

ahojky všem, malej měl atopický ekzém od 2 měsíců, po tvářích, na zádech, hrudníku a bříšku. Na kožním jsme dostávali pořád jen mastičky na promaštění kůže anebo mast s kortikoidy. Stejně nic nepomáhalo, až mi naše dětská doktorka dala kontakt na jednu paní, která dělá mastičky podle léčitelky báby Kamenický(Radnický), chová včeličky, je to vše z přírodních věcí, žádná chemie. Koupili jsme si od ní mastičku a máme po ekzému, teď je malýmu 6 let a ekzém se mu nevrátil. Tak kdybyste někdo chtěl kontakt, pište mi do zprávy a pošlu. Držím všem palečky !

agnesa20
6. mar 2013

@chovancova27 Ahoj. Ja mám 6 mesačného syna a od dvoch mesiacov bojujeme s AE. Vyskúšali sme už rôzne mastičky, ale nič mu nepomohlo. Trochu sa mu pokožka upraví a za pár dní je všetko späť. Chcela by som sa spýtať u koho ste boli v Nových Zámkoch, nakoľko tu bývame a už začínam byť z jeho pokožky zúfalá.

vrtulka81
6. mar 2013

@lojzina no aspoň že ten zinkáč ne 😀 JInak holky,H mast vám namíchají kdekoliv v lékarně,teda měli by,pač se stalo,že moje kamarádka v lékárně dostala do ruky recept na H mast a to rozhodně nebylo od brńáků a normálně to namíchala,sama mě řekla že na tom nic světoborného není,že je to normální mast (řekla sem jí,že mě to namíchat nemůže,pač dr říkala že se ten postup musí vidět,je hrozně složitý a navíc některé masti do toho lékárny běžně nemusí mít,proto si ji musím vyzvednout jen u nich v nemocniční lékárně) Mě ji chtěla napsat i naše nová kožní lékařka v Hradišti a když už s tím přišla dr z Hodonína,tak na tom fakt nic není 😀 Ale ten zinkáč je fakt super,ten mám doma pořád

vrtulka81
6. mar 2013

@yidaky pěkně pročítej články ,ptej se a hlavně hlavu vzhůru,tady si v dobrých rukou 😉

agnesa20
6. mar 2013

@chovancova27 ďakujem pekne. Dúfam, že nám pomôže, lebo už máme celú zbierku krémov od kortikoidov, cez biodermy, a-dermy, modrú indulonu, ale nič mu nepomáha.

luthien.k
6. mar 2013

@helulicek já bych asi spíš brala to moře 🙂 I když tři týdny by byly lepší, než dva, ale zase pokud je stabilizovaný, tak by to neměl být velký problém, ta adaptace. A určitě mimo sezónu. Jinak super, že je v klidu, co myslím, že nejvíc pomohlo?

luthien.k
6. mar 2013

@majjjka24 sice jsem stav malého neviděla, ale nepřipadá mi takový arzenál tomu adekvátní...

katyxq
6. mar 2013

@agnesa20 a co úprava stravy? Mazání je jen pomoc, ne řešení.
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

luthien.k
7. mar 2013

@chovancova27 co čtu o těch dietách, tak žádná z nich nebyla ta správná eliminační zřejmě... 😉 Ale pokud se daří homeopatií zasáhnout na té energetické úrovni, tak bezva 🙂

pajushka
7. mar 2013

@vrtulka81 Prosím Tě, ten zinkáč používáš jak, resp. kdy 😅? Normálně během dne, můžeš to dát třeba i po namazání antibiotiky nebo je lepší jen samotný? My jsme po brněnském vyšetření, samozřejmě jsme odjeli s mastičkama, ničím jiným... Dostali jsme locoid, ten nám bylo doporučenou používat první 3 dny, pak na min. 7 dnů vysadit...se skřípěním zubů jsme ho mazala, ptže to měl fakt nejhorší zatím, za 3 dny krása, i prasklina pod boltcem skoro zahojená,teď mažeme ještě ráno večer bactrobanem 😖 no ale každopádně asi po 4.dnu opět zhoršování, příští týden máme jet na kontrolu...to zas bude "jen klidně mažte tím locoidem, to se vůbec nebojte", ale jak jsem se zeptala na nějakou úpravu stravy, tak mi neřekli skoro nic, jen doporučili dávat HA mléko... To pro dvouleťáky snad už ani nedělají, tak přecházíme aspoň na probiotický sunar - nutradefense.

Mamky, co jste zkoušeli eliminační diety, kterou potravinu eliminovat jako první?

agnesa20
7. mar 2013

@katyxq Ja malého len kojím a vynechala som zo stravy všetko v čom je mlieko a vajíčka už vyše mesiaca. Trochu sa mu tvár upravila, ale moc to nepomohlo.

luthien.k
7. mar 2013

@pajushka je bohužel třeba vysadit hlavní alergeny naráz, pokud je alergie na víc věcí a vysazují se postupně, nepřijde se vůbec na nic a alergie na víc věcí je velmi často.

katyxq
7. mar 2013

@agnesa20 hovězí a kuřecí maso jsi vysadila taky (jedno zvíře, řada stejných bílkovin mléko-maso nebo vejce-maso), sóju a karob-svatojánský chléb (častý souběh s alergií na BKM), pšenici, ořechy, ryby? To jsou ty hlavní, nejčastější alergeny. Ale praktick ymumže reagovat na cokoliv, mrkev, banán, dokonce jsou i alergici na rýži.

mummy
7. mar 2013

Atopicky ekzem moze sposobovat aj histamoniva intolerancia, zistuje sa u alergologa z krvi.

katyxq
7. mar 2013

@pajushka Dělá se Nutrilon allergy care - ono zas ty rozdíly ve složení nejsou tak velké (však mateřské mléko sa taky nemění s věkem dítěte nijak extrémně) 😉, navíc dvouleté dítko už asi jí dostatečně a dostatečně pestře, takže by se dalo přejít na rýžové mléko obohacené vápníkem.

pajushka
7. mar 2013

@katyxq Díky, no já poměrně dlouho kojila do 22 měsíců, co jsem skončila a začala jsem dávat sunar mi přijde, že se to jenom zhoršovalo, co zhoršovalo - rozjelo se mu to, do té doby jen suchý flíček na zápěstí ... Už jsem právě uvažovala i o nějaké rostlinné alternativě, malej nedá bez mlíčka večer ani ránu 😔 vlastně ani ráno 😅

pajushka
7. mar 2013

@luthien.k Děkuji, teď to tady čtu http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...
Vyřadit vše a pak postupně zařazovat, že? V Brně mi řekli, že těch potenciálních alergenů je tolik, že se na to někdy nemusí vůbec přijít 😨 Ještě musím sdělit, že nám bylo řečeno, že nemáme atopický ekzém, ale jde jen o ten "dětský", který časem vymizí...má eliminační dieta v takovém případě smysl?Podle nich jsem měla dojem, že ne, ale když se mu to po 3-denním mazání locoidem, kdy to měl téměř pryč zase vrací, tak přece ten problém někde být musí, ne? takhle bychom mohli mazat do nekonečna a to já odmítám, tím spíše, že nemáme nijak rozsáhlou formu ekzému...

luthien.k
7. mar 2013

@pajushka podle mých zdrojů informací neexistuje "dětský ekzém", jen dětská forma atopické dermatitidy. Já bych určitě do diety šla, jako test, nemůžeš tím nic zkazit, jen získat, když pojedeš podle těch článků od paní Věry.

katyxq
7. mar 2013

@pajushka Pak je ve hře pravděpodobně reakce na BKM - však UM se vyrábí z kravského mléka

pajushka
7. mar 2013

@luthien.k ano, tohle nám do papírů napsali: atopická dermatitida, ale mluví o tom jako o dětském ekzému.
No, bude to náročné, já musím hlavně vymyslet to mlíko, čím nahradit, malej je mlíkovej, jogurtovej,... ale půjdeme do toho, jinou cestu nevidím. Ráda bych se příště zastavila přímo do: proalergiky, myslím, že tam mi lépe poradí než na specialozaveném kožním...trošku paradox, no 😒
Každopádně Tobě moc děkuji 😉

pajushka
7. mar 2013

@katyxq Však já vím ☹ To by byl nejhorší scénař pro nás asi... Nevíš, jak to je s BKM u těch HA Um? Asi tam pořád něco bude, že?