Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zvalentova
16. apr 2013

@lennik ahoj, posílám kontakt na mou alergo/imunoložku. Chodím k ní leta a teď nově konzultuji stav mých dvojčat.
http://www.alergosalve.cz/, MUDr. Wojciechowska

zvalentova
16. apr 2013

Holky, chtěla jsem se zeptat, určitě jste to už řešily. Jaké krémy s UV používat pro atopiky, jestli vůbec nějaké, a kdy vůbec mazat. Dík

luthien.k
16. apr 2013

@zvalentova pouze ty s minerálními filtry a nejlépe z řad kosmetiky pro atopiky (Avéne, Bioderma...) a hlavně je testovat na malém kousku kůže jako každou novou kosmetiku. Víc tady: https://www.modrykonik.cz/katalog/firma/luthien...

zvalentova
16. apr 2013

@luthien.k díky za odpověď, rychlá jako vždy 🙂

xmalij
16. apr 2013

@vrtulka81 mas dobry plan...kupuju ted na www.sijemdetem.cz latky na plenky a maji dost vyber materialu (prevazne prirodnich) s atestem pro deti do 3 let. Takovy bambusovy pyzamko musi byt lahoda.
Koupila jsem loni overal na proalergiky.cz a par tricek s preklapovacimi rukavy, ponozky a rulavicky a nic levnyho...pekna raketa. Pak jsem strihla odrostle pyzamko, jen ty tapicky a nasila tkaloun na zavazani a poslouzilo to uplne stejne dobre 😉.

katyxq
16. apr 2013

@zvalentova My loni měli tenhle http://www.bioobchod.cz/eco-baby-slunecni-ochra... a letos ho budu pořizovat zas, je teda dost hutný, nechává lehce bělavou stopu (ale to asi všecky krémy s minerálními filtry), ale fungoval skvěle a malá i já ho sneseme bez problémů 🙂

kajlik18
16. apr 2013

@liliandax ahoj akurat citam tvoj prispevok o tom kremiku holtov krem.chcem sa spitat ze ci ste ho davali uz malemu babetku lebo je tam pisane ze nepodavat dojcatam a kojacim zenam..tiez ma syn pravdepodobne ekzem na tvari a ja mam na prstoch a neviem sa toho zbavit 😠 malo to aj neake vedlajsie ucinky?dakujem za odpoved

liliandax
17. apr 2013

@kajlik18 ahoj, my sme ho davali malemu, ked mal cca 4-5 mes. na licka, pomohol nam.. ja som ho nepouzivala nikdy.. vedlajsie ucinky sme nemali, len velmi smrdi 🙂

luthien.k
17. apr 2013

@kajlik18 určitě pozor na místa po těle, která jsou odhalena sluníčku - v kombinaci s Holtovkou může vzniknout fototoxická reakce, takže na obličej jedině na noc.

myska183
17. apr 2013

pred casom som tu pisala, ze malinka ma atopicky exem a neslo to dole ani mastickami od dvoch koznych, velmi pekne vam dakujem babulky, ktore ste mi poradili biodermu. neviem si vynachvalit. exem sice nezmizol uplne, ale 3/4 urcite. velke dakujem

katy.m
17. apr 2013

Dobrý den.
Můžete mi poradit,která řada je vhodnější pro 3 letého atopika ?Moc děkuji

xmalij
17. apr 2013

@katy.m mala mela tu bilou radu, i na radu kozni, ale dalsi rok ji vic vyhovoval Lavera baby s mineralnim filtrem. Letos ho koupim zase.

vrtulka81
17. apr 2013

@xmalij no právě,není na tom nic přeborného a oni si za to berou takové prachy,akorát mě zarazila cena za metr 🙂 To by se moc nevyplatilo 😉

xmalij
17. apr 2013

@vrtulka81 je to sire 1,5m..no nevim, nemam u obleceno vubec odhad. Ja si necham sit vkladacky a vyjdou mi na tretinu 😉. Ty veci vlastne Viki po roce porad jsou, maji dost dlouhy rukavy, ale jsou na prach, protoze docela ztvrdly, zapraly se a tak je s oblibou davam na malovani apod. 🙂. Jenze to neresi ucel 🙂.
A jak ja male? Dlouho jsem tu nebyla a nedocitam.

dejnas
17. apr 2013

kočky, máme doma dvoch atopikov, dcérka, 4r. má aj potravinovú alergiu - kakao a tiež perie.... syn, 3r. má astmu... dcérka sa momentálne vcelku "drží" , synček má ekzém už tretí mesiac v otrasnom stave 🙄
chcem sa spýtať na pobyt pri mori... aké máte skúsenosti, nájde sa niekto, komu pomohol len jediný pobyt ? či treba opakovane? kam je najlepšie vyraziť - z liečebného hľadiska?
ďakujem za rady a postrehy 😉

vrtulka81
17. apr 2013

@xmalij tak metr by určitě stačil při této šířce na overal,pokud se nenajde nějaký koumes co to ušije za dalších 200 korun že,to už si můžeš koupit 🙂 Malá je teď celkově mimóza,nechce nic papkat,ve všem se rýpe a co se zlomilo počasí,tak se pořád vyhazuje an obličeji,má neustále rýmu,takže si soplík rozetírá po obličeji a ten se jí střídavě horší,i s prstama na rukou,takže dokud se nevyřeší rýma,budeme jak na houpačce,ale i tak je to pořád v pohodě.Navíc je pěkně vzteklá,vystrkuje docela růžky,takže jak není po jejím,tak se škrábe,jinak naštěstí vůbec.Taky sme zjistili že nereaguje ani na tak na psi,jak vyšlo v testech,ale na kočky,kamarádka měla doma kočky a tak za hodinu jí začali opuchat a slzet oči,soplík tekl proudem.Tak čekáme co bude jak všechno pokvete,asi se zvoknem

vrtulka81
17. apr 2013

@dejnas my sme byli loni u moře a výsledek žádný,teda až sme se vrátili tak dva dny byla malá krásná.Ale někomu to může pomoct,někomu ne.Dokonce sem slyšela,že u dětí do tří let je to zbytečné,tak nevím.My ale stejně pojedeme i letos,kdyby náhodou.Jinak to má prý smysl aspoň na tři týdny,ale to si nemůžeme dovolit.Jezdí se i z pojišťovny,ta naše pořádá 3 týdení léčebné pobyty v Bulharsku,malá je pro ně nežádoucí,protože má taky potravinovou alergii ☹

dejnas
17. apr 2013

@vrtulka81 a kde ste boli? najvhodnejšie je vraj "mŕtve more", ale tie krajiny mi na dovolenku určite vhodné neprídu... 😝

katy.m
18. apr 2013

prosím,můžete mi ještě poradit,zda má někdo zkušenosti s tímto mlékem ?
http://www.mj-krasazdravi.cz/mj-krasazdravi/esh...

amy14
18. apr 2013

ahojte,
tak my sa trápime s AE od 3tt.je vysypaný non stop.máme kortikoidné maste,ktoré to len potlačia na pár dní.začali sme skuplom v solamyle a otrubách na striedačku,tak uvidíme ako to pomôže.
mám otázku,premastiť rozumiem a ako červené miesta vysušiť?

natty07
18. apr 2013

@amy14 na cervene miesta ti odporucam masti so zinkom

luthien.k
18. apr 2013

@amy14 řešit jen kosmetiku nepomůže. Podívej se do článků, které řeší AE u dětí komplexně: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

amy14
18. apr 2013

@natty07 ja som teraz skúsila púder so zinkom,lebo v slabinách pod plienočkou nám krásne stiahol podráždenie....dala som ho na skúšku aj pod pazušky.....je to večný boj...
a ako riešite v lete bazény?kúpu sa v nich detičky?

amy14
18. apr 2013

@luthien.k jedná sa o 2,5mesačného synčeka,pije sunar nutradefens HA,brali mu krv na alergiu BKM,vajce....výsledky budú o 2týždne,ale ja by som mu už teraz dala mliečko bez BKM....

helulicek
18. apr 2013

@luthien.k ahojky, prosím tě. Maty je skoro od začátku října vesměs pořád zahleněný, teď už je v pohodě, ale prostě to v něm občas chrčí, někdy "zachrchlá" (hlavně po ránu) někdy slyším pískot. Nějak se mi to nezdá, tak se chci zeptat, jestli není možný, že by mi tak začal reagovat na nějakou potravinu, kterou má v jídelníčku (který je stále dosti omezený)?
Vždycky mi na vše reagoval ekzémem, ten je nyní v pohodě, tělíčko je komplet čisté, akorát jde vidět pár suchých míst v barvě kůže, jen na na obličeji má červenější místečka, které musím občas máznout ichtamolem, ale to spíš přikládám tomu, že se často škrábe, teď se válí v písku, na hřišti v kamínkách....
Příští týden jdeme na alergo, chci nechat udělat ten test na roztoče.....nenapadá tě ještě něco z čeho by to mohlo být?
Díky moc

luthien.k
18. apr 2013

@amy14 aha... No, testy na potr. alergeny jsou veeeelmi nesměrodatné, vůbec se na ně nedá spoléhat, bohužel. HA mléko při podezření na alergii na BKM nestačí, musí se dávat plně hydrolyzované mléko, a to Nutrilon alergy care nebo Nestlé althera. HA mléko je jen preventivní, pokud atopické projevy nejsou, ale jsou u někoho v rodině. Pokud se něco vyskytne, je třeba vysadit BKM zcela a dát výživu, která ji má BKM plně štěpenou viz výše nebo se skládá z volných aminokyselin (Neocate apod.).

luthien.k
18. apr 2013

@helulicek můžou se projevovat inhalační alergie, prakticky na cokoli, nejen na ty roztoče. Uvidíš na alergu, jaké budou výsledky, ty vycházejí poměrně spolehlivě. Reakci na potravinu bych spíš nepředpokládala, i když vyloučit to samozřejmě nejde.

amy14
18. apr 2013

@luthien.k po prečítaní nepochopím prečo nám alergologička neodporučila hned mlieko bez BKM,ked malý aj grcká po každom vypití mliečka nie málo....ale chcem byť opatrná a nerozhodovať sa sama,aj ked intuícia mi nahovára zmeniť mliečko....ale bojím sa nutrilonu,lebo raz dostal dávku klasického nutrilonu a preplakal celú noc....myslíš si že na nutrilon alergy care bude reagovať ok?sú aj iné mliečko bez BKM?lebo ja viem len o nutrilone a neocate.....

amy14
18. apr 2013

@luthien.k super,dakujem za skoré odpovede.takže skúsime nestlé althera.nutrilonu sa bojím.a mám ho podávať hned v plných dávkach,ked doteraz bol na tom sunare HA?

luthien.k
18. apr 2013

@amy14 jsou otázky, na které neumím odpovědět, třeba proč máte při atop. projevu HA mléko... Každopádně plně štěpené mléko bývá nejlepším řešením vedoucím ke zklidnění stavu, nicméně taky tam vést nemusí, protože ono v tomto věku určit 100% diagnózu atopického ekzému není tak úplně snadné. Navíc určité procento dětí musí mít ten Neocate, nestačí jim ta mléka vyráběná z KM, nesnesou je a to je potom už možné jen na předpis, protože naprostá většina rodičů si Neocate bez předpisu nemůže dovolit. Také může mít vliv infekce v ekzému, reakce na kosmetiku (pokud nebyla testovaná na malém kousku kůže) atd.
Co se týče přechodu na to nové UM - jak se na to cítíš 🙂 Já bych dala plnou dávku rovnou, ale ne večer, kdyby měly být potíže, aby nebyly na noc, ale raději během dne. Ale spíš potíže nepředpokládám...