Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

vrtulka81
10. júl 2013

@luthien.k no tak či tak,je to svinstvol,hlavně když vidím ty následky,prva jí vypadají vlasy a teď jí zase všechno zarůstá,normální to není.Ten Advantan mě ale překvapil,měla sem za to,že je z těch slabších,teda podle keců doktorů,že se tomu divím,kecali nám i o Fucikordu,že to nejsou kortikoidy a taky byly,každopádně sem ráda,že je dám jen občas na prasklé prsty,tam nezabírá nic a trochu se to zatáhne,navíc si to pořád kouše a žužle,takže se to nechce hojit

vrtulka81
10. júl 2013

@euka210 nám dělali zle rajčata,takž i kečup,z ovoce sem dávala jen občas jablko a bez šlupky,švestky,hrušku,občas meloun,banán vůbec,ani trop ovoce,broskve,meruňky... ze zeleniny třeba mrkev,hrášek,ale každého dráždí něco jiného,lepší je dát pomalu a postupně,pak se to špatně zjišťuje.U jídla je toho moc,dáváme bacha na konzervatny,i cukroví,barvivo atd.....čokoláda,mléko,vajíčko a nevím co všechno,může to být úplná blbost,třeba sousedův pes,se kterým přijde do styku přes plot

euka210
11. júl 2013

@vrtulka81 a inak ma zaujima ako to riesite ked nieco sieta nesmie jest...nejete to ani vy? Lebo vecsie pochopi, ale take male ako ten nas chce stale vsetko ochutnat a na vsetko sa lakomi a len maliny mu nechutia

vrtulka81
11. júl 2013

@euka210 tak já vařím tak že ty potraviny co ona nesmí,tam prostě nedávám,dřív sem vyřila jí zvlášť a nám taky,synovi se řeklo,že pokud chce sníst něco co nesmí,tak se s tím někde zavře a zbaští to mimo její oči.Jinak je to řehole,než člověk vydumá co a z čeho vařit,ale za pár dní se to dá,my sme vařili nějakou dobu bez lepku,vajec,mléka,rajčat + jiné zeleniny,ale když se hledá,najde se,pekla sem doma chleba,buchty bez lepu a vajec,mléko se dá hezky nahradit rostlinným,teď po půl roce vařím s vajíčkama,max dva tři kusy.Chce to prostě zkoušet hledat a naučit prcka na to co může,to je na tom asi nejhorší,vysvětlovat v obchodě u regálu,že toto ne,ale to vedle ano,ale dá se to,malá taky vyběhne a donese si to co může zbaštit.Chce to vydržet

majjjka24
12. júl 2013

@luthien.k prosím o radu.... môj drobec, v septembri bude mať 3 roky, má silný AE... má potravinové alergie: sóju, vajcia, oriešky, ryžu a plus roztoče... všetko hodnoty 7/12...IGe. Plus mám odpozorované, že mu robí zle aj mlieko a mliečne produkty a kukurica kukuričná múka... niekedy je to lepšie, inokedy horšie... nikdy nemal nejaké mokvavé stavy, jedine je to začervenané, s tvorbou šupín a svrbí. Alergologička nám nasadila protopic, ale po prečítaní letáku a niektorích anglických stránok som ho s nim radšej ani raz nenatrela. Bojím sa, že by mohol niekedy dostať rakovinu kože.... spravila som dobre??? Ono pri dodržiavaní stravy bez alergénov je to celkom fajn. Používam kozmetiku a dermu a v lete mažem kokosovým olejom, príjemne ho chladí. Niekoľkokrát som použila aj horm. masti ale po opätovnom zhoršení stavu, som povedala dosť a vystúpila z toho začarovaného kruhu.

luthien.k
12. júl 2013

@majjjka24 jestli se dá dobře stabilizovat dietou, tak je to skvělé a prostě nic jiného nezbývá. Já bych Protopic nedávala ze stejného důvodu 😉 Jinak pozorování, resp. vyřazení těch hlavních alergenů, to je jediná spolehlivá metoda, jak přijít na alergeny, i když zrovna vidím, že vadí rýže i kukuřice, které většině atopiků nevadí a o to těžší je potom na to přijít. Ty testy lze brát čistě orientačně, někdy můžou být spíš vyloženě matoucí a obvykle nestačí se 100% držet jich, ale musí se na to jít i eliminační dietou.
A co mikrobiální osídlení? Ono to občasné zhoršování může souviset i s infekcí na kůži - dělal kožní někdy stěry?

majjjka24
12. júl 2013

@luthien.k stery robili pred týždňom a bol tam streptokokus a nejaký enterokokus... kožná mi povedala, že je to normálne...

majjjka24
15. júl 2013

@luthien.k posledné 2 týždne často drobcovi drgotajú zuby, je zimomravý... môže to mať nejaký súvis s AE??? Momentálne má skoro celé telo zapálené, červené a svrbivé... ☹

lukpav0
15. júl 2013

@danielita7
Dobrý den,
měl bych zájem o NEOCATE ADVANCE - máte ještě na prodej ?
Díky za informaci
Lukl

lucinenka001
15. júl 2013

Kočky ahojte,

prosim ake sampony pouzivate ?
na vlasky pre deti s atopickym ekzemom? A ako casto umyvate samponom vlasky? Nas maly sa strasne poti teraz v lete a ked sa mu vlasky len oplachnu vodou nie je to ono. Pouzivame aj detsky sampon Bubchen, ale zda sa mi, ze po umyti tym samponom to poriadne tu hlavku neumyje. Ake pouzivate vy sampony, mate nejake dobre rady? Dakujem 😉

solinkarka
16. júl 2013

@lucinenka001 ahoj..my pouzivame sebamed, je jemny, nestipe a vlasky krasne dlho vonaju 🙂 ani ekzem na ho nezhorsuje...tu je link http://www.pilulka24.sk/sebamed-baby-sampon-det... mas tam aj popisane k tomu

luthien.k
16. júl 2013

@lucinenka001 Alverde má dobrý šampon - bez vůně atd. - je to šampon Alverde ultra sensitive. Tím myju vlásky dětem já. Dávám vždy přednost výrobkům bez parfemace pro atopiky.

lucinenka001
16. júl 2013

@solinkarka

ahoj, dakujem pozriem 🙂

vrtulka81
16. júl 2013

@majjjka24 malá když měla ekzém v akutní fázi,tak se špatně prokrvovala,byla neustále studená a dokonce jí uplně modraly nohy,myslela sem,že jí upadnou,špatně se prokrvují a proto je jim zima a drkotají.Musí se z této fáze dostat,jinak se bude drkotat dál

luthien.k
17. júl 2013

@majjjka24 myslím si to obdobně, jako píše @vrtulka81, že s tím může být problém. Co teplotu, nemá?

gabikkas
20. júl 2013

Zdravim vospolok,
chcela by som sa spytat ci mate skusenosti s odlupujucou sa kozou na nozickach, robia sa jej take kolieska aj medzi prstami, aj na chodidlach...doteraz sme to nemali, bola som s tym aj u koznej, ci to nie je mykoza, tvrdi mi, ze je to AE a mensej dcere, tiez atopicka sa to spravilo tiez :( kremujem jej to lipobase, pripadne linola fett...mate nejake riesenie co s tym? Trochu sa bojim, ci to kozna neodflakla a nie je to naozaj mykoza :( vdaka za odpoved 🙂

gabikkas
20. júl 2013

ahoj @majjjka24,
ja ta uplne chapem, my sme Protopic dostali od kozneho, tiez som jej to nedala..

majjjka24
21. júl 2013

maminy, ešte mám jednu otázočku.... odporúčate mi termálne kúpalisko Podhájska??? Chceli by sme ísť na predĺžený víkend... či máme skôr zájsť do kúpeľov???

lojzina
21. júl 2013

@gabikkas ahoj,dovolim si reagovat,nevim jestli mate stejny problem jako my,tezko rict takto podle popisu,ale syn to mel a je to mykoza,dle dr kombinovana s AE...dostali jsme mast primo na tu mykozu...

gabikkas
21. júl 2013

@lojzina tak to si ma tepotesila, ona kazala len premastovat :( a co vam dala?

lojzina
21. júl 2013

@gabikkas nikde neni napsany ze mate to co my,ale jak to popisujes,prijde me to tak...dostali jsem Batrafen,je to na 4 tydny 😒

helen_8
21. júl 2013

Kamarádce pomohla strava, když malého kojila, stravovala se dá se říct vegansky, osvědčilo se jí vyřazení mléčných výrobků. Malému se to hodně zlepšilo.

sharon2
21. júl 2013

@gabikkas kolečka a odlupující kůžičku na nožkách i ručkách mají dvě mé děti - zdědili po manželovi kontaktní AE. Zhoršuje se nám to vždy v létě, kdy jsou děti více v kontaktu s prachem - chodí venku bosky, hrají si na písku, s křídami atp. Opravdu pomáhá hodně promašťovat. Výborná /i na jiný projev AE, který mají obě holky/ je linola fett olej do vany, pak neumývat žádným sprchovým gelem a po osušení promazat celé tělo /i tu olupující kůžičku/ leniensovou mastí, kterou ti namíchají přímo v lékárně, bez předpisu.

gabikkas
21. júl 2013

ahoj @sharon2,
no, tvoja reakcia ma aspon torsku potesila, lebo ja uz mam normalne z toho nervy :( pretoze aj mala 14mesacna to zrazu ma, oni teda bose nechodia (ta starsia sa len jeden jediny raz vyzula v piesku, ale to som jej uz viac krat nedovolila), jedine co sa kupu v detskej vanicke, ale nie spolu naraz. Starsia troj rocna to nikdy nemala a je mi divne, ze teraz je absolutne bez zapaleneho prejavu koze uz od aprila a zrazu sa objavilo toto :( neviem co mam naozaj robit, necchem to podcenit, co mam ist ku dalsej koznej? och, mam z toho nervy normalne, konecne klud od ekzemu a teraz toto, teda ta mesnia je stale na tom biedne aj teraz. Ak by si bola ochotna, mohla by som ti aj fotky poslat noziciek a pozries mi to co to mate to iste?

@lojzina no, len ako to zisitm :(

lojzina
21. júl 2013

@gabikkas asi jineho dr....

sharon2
21. júl 2013

@gabikkas fotky posli, kouknu. Ale tam záleží na tom, v jak velké je to fázi. Mě se to u dětí daří díky promazávání a vysazení sprchových gelů udržovat v té klidné formě, kdy mají "jen" ta kolečka a odlepující se kůžičku. Čtyřletka má někdy tendenci si to začít otrhávat, olupovat, což není dobře, kůže se dráždí, rudne, může se zanítit - manžel to měl v době dospívání prý hodně zlé, to se mu slupovaly celé dlaně. Zjistili mu alergii na všechno, krom dřeva....no dělá s počítačem, na ten alergický není 😀 takže pokud se nezačne hrabat v autě, natahovat dráty atp, tak je celkem v klidu.

Zkus popřemýšlet, jestli jsi nezměnila prací prášek - nebo ho naopak zkus změnit / u nás spokojenost s Euronou, co ji používáme, nejstarší dcera - kolem 5, 6 roku měla slité celé tělo AE- nemá krom občas vysušené pokožky žádné projevy AE. A to nám nastoupila ve velkém puberta, pořád se držíme. Ale říkám - nepoužívala řadu let na mytí nic jiného než olej od linoly - do vany i na sprchování. Teď v pubertě se víc potí, tak zkouší opatrně dětskou niveu sensitiv a zatím dobrý.
Pokud je to na nožičkách, může to způsobovat naopak to, že prckovi ty botky nevyzuješ a v létě si více zapotí nožičky..... je to fakt o vypozorování, po čem se to vyskytne více.

Jinak mykózu mezi prsty jsem kdysi dávno chytla na bazéně - taky se udělalo mezi prsty takové olupující se kolečko, ale pod tím byla kůže scvrklá, rudá a pak to začalo mokvat - a když jsem meziprstí projela prstem ruky, byl pak divně cítit. A příšerně to svědilo.....

gabikkas
22. júl 2013

@sharon2 no, nam konza vravela, ze nemam ich nechat chodit bose, aby nedostlai bradavice a ine kozne veci...doteraz vzdy tak chodili a nic nemali...fotky poslem ked s ami bude dat jej to odfotit, lebo nechce :(

gabikkas
22. júl 2013

@sharon2 a to ten olej linola s amoze takto dlhodobo? nie ej tam napisane v letaku, ze len 4tyzdne?

vrtulka81
22. júl 2013

@majjjka24 toho bych se nebála,my s tama bereme sůl do koupele a je dobré 🙂 ale pokud je ekzém zapálený,chce to prva vyléčit,bude to štípat a pálit ve vodě,nebude tam chtít

vrtulka81
22. júl 2013

@majjjka24 teda záleží na koncentraci,nevím jak sou termále na tom,určitě top nebude takový nářez jako moře,uvidíte 🙂