Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lenu_lienka
20. aug 2013

Ahojte kočky, viete mi prosím poradiť ako dlho môžem malú natierať Excipialom?? Mala atopický ekzém a ako ho používame má krásnu hebkú pokožku bez fliačikov. Skúsili sme jej ho vysadiť na pár dní a objavili sa menšie fliačiky tak sme ho začali opäť používať a opäť má pokožku krásnu, hebkú (ako detská prdelka 😀 ). Natieram ju 2x za deň (ráno a večer). Ďakujeeeem

katyxq
20. aug 2013

@ficekova co vím, tak v sorbetech od Algidy i jiných velkovýrobců je mléčná bílkovina (a to i v citrónovém, nechápu na co? Holt i přes rostoucí cenu je mlíko asi pořád ještě levná surovina)

vrtulka81
21. aug 2013

@lenu_lienka to je promašťovák bez kortikoidů ,takže klidně dlouhodobě 🙂

vrtulka81
21. aug 2013

@ficekova holky já se teda musím pochlubit,hleděla sem v chorvatsku že umí super zmrzlinu a bez mléka,malá si dávala do nosu několikrát a nic,nejradši bych je přestěhovala k nám 🙂 Byla upně spokojená že může taky zmrzku,chorvati byli taky super,když sem jim řekla,že máme alergii na mléko,prý není problém a ukázali asi pět druhů zmrzky kde mléko nebylo,no spokojenost,jen kdyby to zavedli i tady.Jinak jak u vás válčíte,máte pokoj krom tohoto se sorbetem?

vrtulka81
21. aug 2013

@miky tak pokud něco mizí a další se objeví,tak to dobře není,pokud se to má lepšit,tak to musí ustupovat,vyblednout,pak třeba suchá kůže až do hladka,ale ne aby se objevili další ikdyž to někde mizí,to znamená,že pořád na něco reaguje,chce to zkoušet na co.S tím špenátem pokud to nezkusíte,nezjistíte 🙂

majjjka24
21. aug 2013

čo na to??? Nohy má najhoršie.... na celom tele zhrubnutá koža.... nemokvá nič, len je to červené a suché, šupinaté.... premasťujem a-dermou, excipialom a lipobasou... robím ovsený kúpeľ... ako začalo leto, nie a nie sa dostať z akutnej fazy...

natinecka
21. aug 2013

@majjjka24 na nete som čitala, že je dobrá aj modra indulona (kupujem ju v agromilku na drogerii, lebo v lekarni ju nemaju), lebo hydratuje, ja som ju tiež použivala a tu na MK som čitala, že niekomu pomohol holtov krém tak som si ho kupila suche chrasty mi zmyzli, ale ostala mi fľakata koža ta ke hnede fľaky (akoby mi slnko opalilo nohu, chrasty sú preč iba svetle miesta ostali), ale ekzem zmyzol

majjjka24
21. aug 2013

@natinecka ja už mám doma celú drogériu... 🙂 modrú indulonu som skúšala, ale žiadny extra úspech... a holtov krém ked som natrela, plakal, že ho to štípe.. ☹

lendyn
21. aug 2013

Holky já za sebe mohu jedině doporučit EUCERIN!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zklidňující tělové mléko 12% OMEGA
Tělové mléko pro každodenní péči o suchou, zarudlou a svědící pokožku. Ideální jako
komplementární péče při dermatologické léčbě atopického ekzému i v akutní fázi onemocnění.
Vhodné již pro kojence.
Charakteristika: Složení s omega-6 mastnými kyselinami účinně zvláčňuje pokožku a obnovuje ochrannou kožní bariéru.Licochalcon zklidňuje podráždění kůže a redukuje její zarudnutí. Okamžitě mírní svědění pokožky.
Lehce vstřebatelná emulze "voda v oleji" se snadno roztírá. Speciální jemné složení je ideální i pro kojence a batolata.
Bez alkoholu, barviv, parfemace a lanolinu.
Výsledek:
Výrazné zmírnění svědění a napětí pokožky. Pokožka získá novou hebkost a bude dlouhodobě chráněná před dehydratací.

natinecka
21. aug 2013

@natinecka to je mi ľúto, dcéra zase v zime ked nosi pancucha tak sa jej na stehnách urobia také veľké lišaje a veľmi ju to svrbí pomohol je Excipial U Lipolotio, po tomto jej uplne zmizlo

natinecka
21. aug 2013

@majjjka24 to je mi ľúto, dcéra zase v zime ked nosi pancuchy tak sa jej na stehnách urobia také veľké lišaje a veľmi ju to svrbí pomohol je Excipial U Lipolotio, po tomto jej uplne zmizlo

anna1998
22. aug 2013

Dobry den je mi 15 let a atopicky ekzem mě trapí od narození je to hrozny mam to na čele v podkolení jamce na nartu naprstou u ruky kolikrat si to rožskrabu do krve pak mi to hnisa a lepi se mi do toho ponozky pomozte prosím nevim co mam delat

happy8051
22. aug 2013

vsetkym, ktori bojuju s atopickym ekzemom mozem dat radu, ako ho bez kortikoidov zmiernit az odstranit. piste IP

tinka0312
22. aug 2013

Ahoj ja mám s atopickým ekzémom veľa skúseností....nemala som ho dlho ale stále sa objavil....no posledné tri roky boli asi najhoršie aké som kedy zažila...rada by som Vám poradila čo mi pomohlo...mala som to po celej tvári a rukách...no postupne sa rozšíril na chrbát brucho a nohy....takže úplne všade oči som už mala také spuchnuté že ľudia ma nespoznávali.....začala som hľadať alternatívy lebo lekári (a to som ich navštívila asi po celom slovensku) mi povedali že sa nikdy nevyliečim.....alternatívna medicína vraví že sa to dá liečiť a fakt je to tak...konečne sa môžem namaľovať a ísť medzi ľudí bez toho aby odomňa utekali a ukazovali na mňa mám normálny život....ak máte už silné prejavy odporúčam na ukľudnenie pokožky navštíviť kryokomoru...je to trochu brutálna zima ale ak máte takéto problémy je to super liek na ukľudnenie....na zhrubnutú kožu veľmi pomáhali garra rufa rybyčky je to trochu hrôzostrašné na hodinu si k ním ľahnúť ale ten efekt...tá pokožka je omnoho lepšia....čo mi veľmi pomohlo ale ako neuznávam to vôbec čo sa týka opaľovania bolo solárko....nechoďte do turba len do najslabšieho a na 10 minút...najprv som chodila tri krát do týždňa a keď mi bolo lepšie chodila som menej......a taká posledná rada a najdôležitejšia....nájdite si vo svojom okolí pani ktorá robí s DIOCHI nájdete to na tejto stránke http://www.diochi.sk/kontakt/ toto mi pomohlo najviac a dlhodobo.....viem že veľa ľudí tomu nebude veriť ale s týmto som sa vyliečila.....na začiatku je to veľmi ťažké...ten prvý mesiac sa strašne vyhodíte ale keď si vaše telo zvykne na bylinky tak rozdieli uvidíte každý mesiac.....mne to trvalo pol roka kým som si povedala že život konečne stojí za to....a už nepoužívam žiadnu chémiu ako dithiaden ani nič proti bolesti..tak isto sa mi upravila menštruácia...mala som ju hrozne bolestivú.....je to na dlhšie ale dokáže to pomôcť na dlhšie...a hlavne tieto rady sú finančne náročné...ale ak Vám zdravie za to nestojí tak už neviem čo iné

vrtulka81
22. aug 2013

@natinecka ty hnědé fleky zůstanou dýl,malá je měla taky nejen po akutní fázy,ale časem zmizí,je to jakoby zažraný ekzém,mě to tak přišlo,že tam v těch místech se nechtěl vzdát a vypadnout,prostě se tam drží dýl a zůstanou tyto fleky,my už je taky nemáme,ale trvalo to víc než měsíc,někde i dýl,chce to vydržet a mazat

natinecka
22. aug 2013

@vrtulka81 ďakujem za odpoveď, som z toho zúfalá, pretože to mám na nohe pozdlž píšťaly a teraz v lete je to take blbe...sa mi uľavilo...

majjjka24
25. aug 2013

máte niekto skúsenosť s rakytníkovým olejom??? Môže nastať na začiatku zhoršenie? Myslím, niečo ako detox... dávam 3kvapky denne...

vrtulka81
1. sep 2013

@majjjka24 a cop máte doma za mastě? Třeba máte i dobré,jen je chce vyzkoušet jinak.Zabírá promazat a zavázat,třeba na noc,nejlépe i na dva dnyprostě co snese.Nebo místo klasického obvazu,sou perfektní coverflex obvazy,jeden se namočí a druhý dý na to suchý,před tím samo promazat.Hlavně vychytat proč se tod ělá,určitě to nebude jen počasím.

majjjka24
1. sep 2013

@vrtulka81 a derma exomega, excipial lipolotio, modru a rakytníkovú indulonu... mam aj bambucké maslo, kokosový olej... čo sa týka jedla, máme eliminačnú diétu...

luthien.k
2. sep 2013

@majjjka24 co přesně jí, co máte za potraviny v jídelníčku?

Jinak je to opravdu velmi přesušené, ale není to až tak moc rudé. Já bych na tuto fázi (není to akutní fáze, tak se říká mokvání), která mi přijde spíš jako přechod mezi subakutní a chronickou, zkusila použít nějakou vitamínovou hojivou mast, jednoduchá varianta je klasický Bepanthen mast, výborná a osvědčená je kombinace Bepanthen mast, Infadolan a Dr. Müller Pharma mast s vitamínem E, je to lehká obměna trojkombinace na chronickou fázi od Věrky Zíkové. Masti se důkladně smíchají ve stejném poměru. Samozřejmě zkusit na malý kousek kůže. To, co máte, Exomega je super, ale s Excipialem až tak dobré zkušenosti nejsou a s indulonami už vůbec ne.

nasekuratko
2. sep 2013

Ahoj holky, mozna to sem az tak uplne nepatri, ale za chvilku se nam ma narodit druhe miminko a ja porad vaham, zda pri kojeni dodrzovat nejaky opatreni, kdyz muj prvni syn byl (je) tezky atopik. Ted uz sice papa vsechno, alergie zmizely, ekzem ma uplne minimalni, spis zadny, takze parada. Ale uzili jsme si uplne peklo...
A hlavne vaham, cim mam miminkem od narozeni mazat, aby to byla dostatecna prevence. Mate nejake rady?

@luthien.k děkuju za jakoukoliv radu 🙂

luthien.k
2. sep 2013

@nasekuratko úplně zjednodušeně, dbát hlavně na zdravá střeva, čili minimum sladkého, bílé mouky, nezakysaných ml. výrobků atd., k tomu probiotika stále. Ale apriori se nevyhýbat ničemu, jen samozřejmě nedráždit histaminem zbytečně (čili ne hodně rajčat, ne hodně jahod, ne hodně zrajících sýrů, kvašených potravin atd.), ale aby vznikla tolerance potravin, musí se s nimi imunita setkat, nejlépe skrz mm. Čili umírněně bych jedla vše, ale určitě ne mléčné denně, vejce ne denně atd. Jen pokud by nastaly problém, ať už kožní nebo třeba kolika, tak bych uvažovala o eliminační dietě.
Co se týče mazání, tak klasické emolienty pro atopiky, typu A-Derma Exomega atd. jsou naprosto dostačující pro preventivní péči.

nasekuratko
2. sep 2013

@luthien.k děkuju 😵

fifitko25
2. sep 2013

@luthien.k ahoj, mala by som otázku, ak budes vediet odpovedať, vopred ďakujem 😉
Syncek má atop, sme pri mori akurát.... Doma sa mi ho darí udržať pekne pod kontrolou, vôbec ho nie je vidiet... Ako sme však prišli k moru a okupali ho, ekzem mu vystúpil a strašne ho stipe, vo vode doslova vrieska 😢 je to normálne? Mysleli sme, že mu morská voda pomôže ☹ je mi jasne, že nejaka reakcia tam bude, no necakala som, že sa mu vystúpi na povrch... Sme tu od štvrtka, vtedy bolo všetko Ok, ale posledne 3 dni stále rovnako... Nezjedol nic insie co doma, takze strava mu uskodit nemohla... Ako mu pomôcť, aby sa mohol v mori okupat? Chcel by tam ísť, natahuje rucicky, no potom strašne place ☹
Má 10 mesiacov

luthien.k
2. sep 2013

@fifitko25 bohužel moře není všelék na atopickou kůži (hlavně u dětí) a já pro tak malé prcky moře spíš nedoporučuji, protože ta kombinace změn (mořská voda, sluníčko, dráždění pískem - pokud je písková pláž, často i změna stravy a i stres z cesty atd.) nemusí mít nutně pozitivní vliv a určitě ne za týden pobytu; aby si kůže "zvykla", jsou potřeba obvykle aspoň tři týdny, aby bylo dost času i na postupné zlepšení. Takže pokud takto reaguje a přesto chcete, aby se koupal (já bych preferovala na břehu spíše malý bazének se sladkou vodou), tak ihned po koupání důkladně osprchovat ve sladké vodě a natřít emoličním krémem/mlékem. Pokud ani to nepomůže do pár dní, tak bych ho v moři nekoupala.

majjjka24
2. sep 2013

@luthien.k zeleninové polievky, strukovinové(červ.fazuľa, jačmenné krúpy), zemiaky, špaldové cestoviny, celozrnný chlebík, ovsené kaše, a vysadila som aj kozie mlieko, nahradila ovseným, ale celý sa vyhádzal malými červenými bodkami, trak som zmenila na nutrilon alergy care... dávam mu hlavne veľa zeleniny a naše ovocie, pripravené nad parou... malý má alergiu na ryžu, vajcia, soju a oriešky.... a plus mam odsledované mliečne výrobky, nedavam ani syr, ani jogurty ani mlieko, uz dost dlhu dobu, mozno aj 3 mesiace... čítam zloženia a dávam jesť len to čo doma uvarim...

majjjka24
2. sep 2013

@luthien.k dokonca som úplne vylúčila aj cukor... sladím steviou

luthien.k
2. sep 2013

@majjjka24 co se například mých osobních zkušeností týče, tak vadila pšenice, a to v každé podobě, i špalda. Prostě jídelníček bez pšenice bych určitě zavedla. Znám i alergiky na oves - zkrátka pokud nepomáhá to, co je zavedeno doposud, hledala bych dál mezi těmi častějšími alergeny (žito alergizuje minimálně hodně podobně jako pšenice atd). Z luštěnin bych dávala jen červenou čočku. Ze zeleniny určitě pozor na kořenovou zeleninu (i mrkev) i další. Striktně bych se zkrátka držela tabulky, která je zmíněna v tomto článku Věry Zíkové: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan... (je téměř na konci a otevře se v pdf formátu). Pro vás ještě tedy bez rýže. Ono když je prokázaná alergie na rýži, tak podle zahr. zdrojů je možná i alergie na další druhy obilovin, konkrétně na kukuřici, pšenici žito a oves... Je to těžké, je třeba to zkoušet, ale ta tabulka, to je základ, i když bohužel neexistuje potravina, na kterou by nemohla být alergie. Co se týče stévie, tak to je také rostlina a otázkou je, jaký má potenciál alergizovat, obzvlášť v podobě například drcených lístků.

majjjka24
2. sep 2013

@luthien.k presne, zabudla som dopisat, ani kukurica nerobí dobre... teda mam varit iba z pohankovej muky?

luthien.k
2. sep 2013

@majjjka24 zkus to. Chleba lze péct takto: https://www.modrykonik.cz/katalog/firma/luthien... Dají se dělat i pohank. placky: http://www.varimezdrave.cz/pohankove-placky/ (bez toho koření samozřejmě). Upravit lze i tento recept na sušenky... http://www.toprecepty.cz/recept/30077-pohankove...
Nicméně i na pohanku mívají děti někdy alergii, pokud se nepletu, tak zrovna dcerka Věry Zíkové ji měla ☹