Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

leedak
21. nov 2013

@luthien.k stery zatim ne.pockam do po deli y jestli se ani trosku nezlepsi tak mazeme na kozni.horsi je ,ze to uz ma i na pipince.a to fakt dukladne hlidam hygienu..uz to mazeme cca 10 dni a vzdy zlepseni tak max den a pak hrozne zhorseni..ty svi e jsou neznicitilne...resim to prave s Verkou ,tak jse chtela jestli nekomu jeste neco nepomohlo...ja jsem nestastna kdyz vidim jak ji to pali a svedi:"(

leedak
21. nov 2013

Luthien.k

leedak
21. nov 2013

@katyxq a cim mazes??

michamicha
21. nov 2013

@leedak ty jo, tak to je síla 😔 Eliška to má na krku jen občas trochu zapařený, ale když jí koupu každej den a občas promáznu sudocrémem, tak je to v pohodě 🙂 ale kdyby to měla takhle moc, tak jdu rovnou na kožní a na nic nečekám ☹
@luthien.k jj, byly jsme tam kvůli apnoe 😔 navíc byla nachlazená, hustou rýmu a kašel, tak jí dělali RTG, EEG, EKG, vyšetření očního pozadí a nic nezjistili, dle jejich slov nejspíš reflux a ta rýma, že se jí vrátilo mlíko a kvůli té husté rýmě si s tím nedokázala poradit ☹ jako jsem fakt ráda, že máme monitor dechu 😔 zítra jdu ještě pro to antirefluxní lůžko, objednala jsem klín pod matraci a snad se to už nebude opakovat... ale zůstává dál v péči neurologa a taky jí prohlídla doktorka z kožního (mimochodem byla fakt moc příjemná a přišla mi i rozumná, když jsem jí vyprávěla i o Vojtovo problémech), tak k ní budem chodit všichni 🙂

michamicha
21. nov 2013

@luthien.k jo a ještě mě ted napadlo, že když Elí dělali stěry z nosu a z pusy, tak tam měla zlatýho stafylokoka, je možný, že ho má ode mě? já mam ho mam totiž asi v těch ložiscích co mám na prsou (na dvorcích), už to tam mam strašně dlouho a moje kožní vždycky prohlásí, že to je jen ekzém a žádný stěry dělat nechce ☹

katyxq
21. nov 2013

@leedak podle fáze ekzému něco samostatně a nebo v kombinaci: dětský zásyp Leontýna Tia Nobilis (zinkový, s levandulí a jinými éterickými oleji, našťstí v pohodě, protože jinou přírodní kosmetiku se zinkem neznám), levandulový baby krém Original ATOK (nemastný, spíš hyydratační, typ olej ve vodě), bambucké máslo nebo balzám šípek Original ATOK (balzám je bambucké máslo plus šípkový olej, je to dražší, ale líp se rozmazává a je hojivější než čisté bambucké máslo), neutrální koupelový nebo sprchovací olej Original ATOK, teď jsem na zkoušku koupila v DM nějaký dětský krém od Alverde (mastný, typ voda v oleji, je dobrý, ale líp se mi osvědčilo kombinovat ten krém a balzám od Atoku).

baruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana121212
23. nov 2013

ahojte, potrebovala by som poradit ako prebieha liecba ekzemu liekmi od koznej. doktorka si nie je ista, ci mam ekzem alebo rekaciu na lepok. dostala som antihistaminika tabletky, imunomodulator ( mast protopic) a kortikoidovu masticku, vsetko to beriem asi dva tyzdne a stav pokozky sa mi zhorsuje, svrbi to viac ako keby som nic nebrala. kedysi som mala este dve ine kortikoidove masticky, ale aj tie mi zhorsovali situaciu, zhorsi mi ju napriklad aj excipial alebo hocico co si natriem. je to bezne, ze tieto lieky najskor zhorsia situaciu a potom ju zlepsia? alebo to mam prestat brat? viem ze tato skupina je skor o alternativnej liecbe, ale ja som chcela vyskusat aj tu klasicku.

luthien.k
23. nov 2013

@leedak otázkou je, jestli je to jenom kvasinka nebo ještě něco jiného, spíš bych si myslela, že i něco jiného... ☹

luthien.k
23. nov 2013

@michamicha ajaj 😖

Zlatýho stafylokoka má kdekdo, bohužel, ať už od Tebe nebo právě klidně z nemocnice...

luthien.k
23. nov 2013

@jana121212 někdy je lepší vše vysadit a nedávat nic 😅 A chtít stěry, zda není infekce.

romanaokg
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vrtulka81
25. nov 2013

@jana121212 kortikoidy nic neřeší,vetsinou ulevi na kratkou dobu a pak prijde zhoršení.Protopic jsem odmitla davat po precteni pribaloveho letáku.Pokud tyhle "masticky"nezabírají,hledala bych jinou vavariantu.Výsadni potraviny,na kterou je podezření a jinych alergenu,znam spoustu dospelych co s tim bojují a neustale hledaji co jjim škodí,je to podobne jako u děti,s tim rozdilem, ze dosspelaci tu rekci na sobě poznaji lip a hlavně umi říct co jim je.Nejspíš bych hledala pricinu a pouzila jine mazání,treba na sklidneni svědění zinkovy olej,bambucke maslo s mentolem,nejaka společnost to začala vyrábět a pokožku sklidni,my pouzivame jinou mast a zabírá naprosto úžasně,neni tam primo mentol,ale nějaký cizokrajny kafr.Baby od nás sou s ni spokojené,ekzem je nepali,neboli a nesvedi

klatusa
25. nov 2013

ahojte, mrknite sem, mate tam podrobne popisnae o liecbe, stravovani aj dobrych tipoch pri ekzeme http://www.tvojlekarnik.sk/kategorie/telo/koza/...

jana121212
25. nov 2013

@vrtulka81 ja mam pravdepodobne duhringovu chorobu, to je nieco ako celiakia a robia sa mi vyrazky z lepku. celiakiu mam v rodine, len doktorka u ktorej som bola mi povedala, ze podla nej to je klasicky ekzem, ale ze ona duhringa nikdy nazivo nevidela a ze mam vyskusat tie kortikoidy, antihistaminika a protopic a ked to nezaberie, tak ma posle na biopsiu koze. vzdy aj v minulosti u starej lekarky ked som ich skusala, tak sa mi to zhorsilo a s liecbou som prestala. teraz som sa rozhodla vydrzat, napriek zhorseniu to natieram, ale asi sa na to vykaslem a pojdem za lekarkou, nech ma posle na biopsiu koze. mne sa to od ekzemy lisi uz aj v tom, ze ak si to natriem hocicim, aj co v diskusiach chvalia ludia na ekzem, tak sa mi to zhorsi a zacne to uplne svrbiet. o masti protopic som si toho dost citala na internete, tiez by som sa to bala dat dietatu

ika84
28. nov 2013

rozsirujeme kruhy atopikov...maly ma 11 mesiacov, idem citat co a ako 😒

hehena
28. nov 2013

ahoj mamky. prosím vás, jak rozeznaly vaši doktoři jestli se jedná o atop, nebo seboreu? Náš malej měl ekzém asi od 2 do 4m, tenkrát jsem držela dietu a mazali jsme teda kortikoidama a pak jen promazávání a od tý doby, byl klid až doteď... vypadá to dost podobně jako neposled, ale tenkrát nám dr.nebyla schopná říct, co to je, že se to těžko diagnostikuje, že se uvidí až časem.

hehena
28. nov 2013

@ildici12 přesně toto řeším... já totiž absolutně netuším, po čem se mohl malý takhle osypat. několik dnů se výhýbáme bílému jogurt, veškerému pečivu (jinak jí, co jedl doteď - zeleninové kaše, ovocné přesnídávky), ale nelepší se to, naopak se to jen a jen rozšiřuje... 😖

germaine
28. nov 2013

@hehena a neměl to když ještě byla zima, přes jaro, léto byl klid...a nyní opět začínají vylézat ložiska?
Moje dítě bylo celé teplé období v klidu, nyní asi měsíc jak začíná zima mu začíná vylézat ekzem na nožkách a ručkách...

hehena
28. nov 2013

@germaine no dá se říct. poprvé to byl únor až duben... teď to začalo tak před 2 týdny, ale během krátký doby to má ošklivý (měl to i zmokvalý) a začínají se mu ložiska dělat i na zádech, zadečku, nohách... 😖 na fotce je vidět, že to má i na tváři. fotila jsem včera a dnes to má zas rozšířenější... mažu Vitalou ictamo, mám i Fucidin H, což je kortiokoid, neb minule nezabíralo nic, až toto...

germaine
28. nov 2013

@hehena to období sedí, nám se to vlastně dělá už třetí zimu...nejspíš budem bojovat i tuhle...při první zimě, kdy mu to nejspíš vylezlo kombinací zimy a mojí neinformovanosti o očkování(dala jsem nepovinné TBC), růstem zubů a možná ještě dalších faktorů se to rozjelo strašně, vyzkoušeli jsme řadu kortiko, objeli kdeco (kožního, kožní kliniku, léčitelku) drželi jsme oba dva bezmléčnou, bezvaječnou a částečně bezlepkovou dietu a stejně jsem nezjistila, co ekzem zapříčinilo a naco je alergickej...takže od loňské zimy jsme najeli na přípravky s konopím, občas zabrali, občas ne...párkrát jsem použila Beloderm(kortiko) to když už to nebylo možný (nesměli jsme chodit mezi děti, ani ven do mrazů neb měl otevřené rány na tvářičkách a v nich navíc zlatýho stafylokoka...takže přeju pevné nervy, je to běh na dlouhou trať...

germaine
28. nov 2013

@hehena Fucidin byl jeden z mnoha, co nám dali taky, ale nezabral...

bigfree
28. nov 2013

ODPORÚČAM na ekzém krém bez kortikoidov a steroidov SKIN CAP CREAM. Komu "sadne" tak, výsledok je viditeľný po pár dňoch. Niekomu nemusí sadnúť a prejaví sa to štípaním hneď po natretí. Kto má záujem, môžem viac popísať do súkromnej pošty.

Práve som našla aj informácie o domácom teste na intoleranciu potravín, nie alergiu, ale intoleranciu, test sa volá FOOD DETECTIVE. Viac nájdete v google. Intolerancia na potraviny sa môže prejavovať práve v podobe ekzémov.

hehena
28. nov 2013

@germaine no pěkně :((( a vám to teda diagnostikovali jako ATOP? minule v tom měl taky zlatého stafylokoka. a teď to právě vypadá dosti podobně, takže se obávám, že ho tam má zas. konopnou mast jsem zkoušela, po té to zmokvalo... :( na mojí fotce je už se stroupkama, co se po několika dnech udělaly...

to je stejně síla, když jste drželi všemožný diety a stejně nic. tak čím to je boha jeho? 😖

hehena
28. nov 2013

@germaine ty teda potíráš genciánkou? nám fucidin minule zabral, ale ještě mi mudra předepsala jakousi mast, co namíchali v lékárně...

germaine
28. nov 2013

@hehena No první rok DR na kožní klinice říkala, že se může jednat o atop, případně jakýsi numulární ekzem (to je u novorozenců, do roka by měl vymizet) tak ten to rozhodně není, neb začínáme třetí zimu,případně dokonce lupénku/tu myslím, že nemá) že u takhle malejch dětí se to špatně diagnostikuje...
Stroupky měl taky, navíc takový do zlata, na mou žádost mi udělali stěry a byl tam stafyl...nám to zatím letos nemokvá, má suchý ložiska...ale má takovou hrubou kůži, nepomáhá ani promašťování Biodermou, ta nám vždycky zatím zabrala a měl krásně hladkou kůži...
Dietu dle luthien jsme dokázala vydržet dva měsíce, bohužel bez výsledku, pak jsem začala jíst normálně a ani jsem nezjistila, že by mu něco nesedělo...vím, že holky tady i vypozorujou, z čeho se dětem zhoršuje, já bohužel nepřišla na nic...

germaine
28. nov 2013

@hehena teď už ne, při té dietě jsem genciánou potírala, pak DR na kožní klinice řekla, že tím, když je to potřené ani nepozná, co v tom je a jak to vypadá...a ani mi nijak nepřišlo, že by zabrala, možná to trochu vysušila, toť vše...míchané masti z lékárny jsme měli taky, jenže pak jsem odmítla dávat něco, o čem mi kožní ani nic neřekne...jak píšu, zabral akorát Beloderm (mazat jedenkrát denně tři dny po sobě) víc ani ránu, samozřejmě se pak během týdne, čtrnácti dnů opět vrátil...jsem zvědavá jak to bude letos.

germaine
28. nov 2013

@hehena a u staršího nic takovýho neznáš?

hehena
28. nov 2013

@germaine staší má pořád šupiny ve vlasech, teď se občas stane, že když lítá, pobíhá, honí se s dětma, udělá se mu téměř okamžitě taková krupice na obličeji, ale jinak nic. jáchym má to samý ve vlasech, ale jinak ten ekzém vypadá jinak. teď mu to na ručičce rašilo asi tři dny, tak jsem to víc pozorovala, nejdřív to měl takový jakoby drsnější místo, pak to zarudlo, kolo se zvětšovalo a dneska už tam má jakoby vystouplý pupínky.... tak si říkám, že tohle asi atop nebude... ale poznám prd. když čtu o seboree, tak tam nacházím akorát to, že se to špatně diagnostikuje a že se to dá snadno zaměnit právě s atopem i lupénkou... tož těžko teda usuzovat no.

tu dietu jsem taky držela, ale pomohl spíše ten fucidin, to bylo během pár dnů výrazný zlepšení, teď se teda zlepšení ani po něm vůbec nekoná...

add očkování s tímto... co si o tom myslíte? pokračujete v očkování, když má ekzém rozjetý? mě dr. říkala, že očkovat, až se ekzém sklidní, rozhodně ne v akutní fázi... tak teda nevim... řídila bych se tím, ale jsem zvědavá co mi na to řekne dětská...

katyxq
29. nov 2013

@hehena do tohohle rozhodně neočkovat (upřímně - bála bych se i v klidové fázi)