Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

demo
4. jan 2014

@martinka1981 no ja koznych a alergologov uz zdaleka obchadzam. uverila som, ze ked su testy na intoleranciu potravin negativne, tak jedinou pomocou su tie ich masticky a antihistaminika. spetne si uvedomujem, ze vsetky prejavy - kozne aj traviace nasvedcovali alergii na BKM a ja som to neriesila. musim povedat, ze mam z toho nocne mory a vycitky svedomia 😒

martinka1981
4. jan 2014

@demo no ja som u kožnej nebola rok ale kedže som chcela predlž.rodičovsku musela som ju navštiviť. Robila sice male drahoty kvoli papieru ale našťastie mi to uznali. Takže teraz sa tam musim objaviť 1x za 3 mes. a tvariť sa na hlupu mamičku 😝 dava mi vzorky Skin cap atd. a ja sa tvarim že nič o nom neviem a natieram 😀 😝 😝 a ostatnym lekarom sa vyhybam ...kedže nema zmysel aby som malu dopovala neakymi somarinami.
Viem si predstaviť ako sa citiš ☹ ☹ ale už nič nenarobiš. Tiež by som vela veci riešila inak ale je neskoro. Hlavne že si na to prišla a snad bude časom lepšie.
Ja som čakala že mala z AE vyrastie...zatial tomu nič nenasvedčuje.....ale hovorim si všetko zle je na niečo dobre aj ked to na začiatku tak nevyzera. AE mojej mladšej dcerky ma vela naučil a už to neberiem ako tragediu. Proste je to tak a prijala som to 😔

aelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selverin
5. jan 2014

@kam.zyk tak ten sudokrem zabral hned 🙂 dnes ráno, jak jsem malé čistila krček tak už to má jen jemně růžové, rudé už to není na žádném místě a už je to i bez zápachu 🙂 děkuji za rady, budu pokračovat, dokud ji to nezmizí úplně a jsem moc ráda, že nemusíme zítra k mudře a cpát ji něčím 🙂

martinka1981
5. jan 2014

@selverin kam.zyk vie co robi 😉 drzte sa...dufam ze sa vam AE vyhne oblukom.

kaja73
5. jan 2014

@martinka1981 super ze vam presiel rodicak 😉
A mas pravdu vdaka bohu za kamzyk-len by si rady od nej mali citat viaceri-lebo to co citam niekedy je na nervy obcas-ze zbytocne diety ked ich neschvali alergolog-lebo testy nic neukazali,oleje na cerveny ekzem ako rada od lekara ..a podobne.....by sme mali ekzem dodnes keby som sa takymi radami riadila. Ozaj vdaka za @kam.zyk Diky.

selverin
5. jan 2014

@martinka1981 děkuji moc 🙂 Vám přeji, ať se maličká z toho AE dostane

kam.zyk
5. jan 2014

@24daniela24 Atoderm je moc dobrá volba, a jestli máte Sudocrem, vemte to slabě navrch na ten Atoderm.

@demo prcek může každopádně děkovat, že má takovou maminu 🙂 výčitky svědomí vůbec nemějte. Vůbec.

Ten Protopic bych nedala, ani kdyby mě mučili. To proti Protopicu kortikoidy jsou ještě nic. Protopic je větší zlo.

@selverin no vidíte 🙂 kdyžtak se zas zeptáte, a je to 🙂

martinka1981
5. jan 2014

@kam.zyk no ja sa nechystam ani na jedno ani na druhe. Aj ten skin cap nech si kozna maze kam chce 😉

kam.zyk
5. jan 2014

Mám docela dobrý tip pro maminky, které mají dítě s pupínky, puchýřky, červené svědivé plošky, prostě takové ty akutní a subakutní plochy ekzému, na které tak dobře zabírá Aderma Exomega, Bioderma Atoderm - česká firma vyrábí toto

http://www.phyteneo.cz/phyteneo-ad-lotio-acut/

Hodně mamin si to chválí, takže to je tip. A není to tak drahý, jako zmiňovaný krémy, tohle stojí 130 Kč.

salome123
5. jan 2014

ahojte baby, sorry, ze som sa sem vtrela, ale mozno by niekto z vas mal zaujem. moja 1r dcera ma rozsiahlu skalu alergii a alergologicka nam odporucila probiotika.
dnes som sa konecne odhodlala a sla som jej kupit Infants Dophilus (stalo to cca 12,50e). Samozrejme dostala na to reakciu (je tam nejaka zlozka, ktora jej robi zle) a preto by som to chcela predat. dali sme jej len 1 davku co je 0,5g.
ak by mal niekto zaujem, dajte prosim vediet.

macina22
5. jan 2014

Zdravím holky, potřebuji poradit, mam dceru 8 měsíců a už několik měsíců stále bojujeme s ekzemem na hrudi, něco na ramínkách jinak nikde, doktorka mi stále říká, že to odejde samo, ale ... jsou to zarudlá červená místa s pupinky, místa jsou někdy větší, někdy menší jak kdy, stále to mažeme sádlem, měsíčkovou mastí, mastí s konopí no zkoušíme vše co nam kdo doporučí, ale že by něco zabralo 100 % to se nám nezdá :(

24daniela24
5. jan 2014

dnes sme trikrat premzali a vyzera to fajn a asudokrem je v nasej zaladnej vybave tak skusim ese na vrch aale ma sa ten atoderm kusok vstrebata potom sudokrem?
Vcra som ciala vo vasom profile veci o atopickom ekzeme a musim povedat ze ma zarazilo , ze ja mam cliakiu v podstate aj neznasanlivost mlieka / teraz s ami envybavi ten odborny nazov/ jem syry sem ta mlieko krupica ale to mi uz je tazsie na zaudok ale nie je mi zle a ked som dokojila volala som pediatricke a vobec sa nepytala ci som alergik mala mala pit nutrilon HA a nie obycajny a to om sa dozvedla az terazked som si sama studovala informacie a v podstate ak sa jej vyhodil ekzem tak nebolo by odveci ten alergic care krabicka stoji u nas 9 eur na predpis 4 eura som uplne bola rozcarovana ze mozno kbyze nas informuje detska lekarka mozno by to nedoslo bd tohto stavu, momentlne som stopla vsetky prkrmy pekne sa to zhojilo ale aj tak kazde rano vstavam so strachom ci totam nebude zas ale rozhodla som sa ze kupim zapisnik a nanovo pojdem s prikrmami a budem sa riadit vasimi pokynmi z clankov a vsetko zapisovat sledovat a vychytame to aby to nepreslo do horsiho stavu @kam.zyk
popytam sa aj detskej na to mlieko a ak nebude predpisovtabudeme ho kupvat asi aj tak

nastasia84
5. jan 2014

ahojte. Exem nie je ochorenie koze, ale ochorenie vnutornych organov, ktore sa prejavuje na kozi....takže môžte mazať koľko chcete a čím chcete...možno silnými masťami na chvíľu prejde, ale akonáhle prestanete mazať, objaví sa znova. Znížená funkcia pečene vyvoláva prejavy na koži vo forme exémov. Skúsila by som zmeniť niečo v strave...popremýšľať, čo začala papať odkedy má exémik. Má rok, môžeš jej robiť slabý čajík z nechtíka lekárskeho.

kam.zyk
5. jan 2014

@macina22 Sádlem ne!!!! Na tahle stádia nesmí přijít mastné!!!! Hoďte sem fotku. A napište- jaké pije UM a jestli z příkrmů už jí všechno.

@24daniela24 napřed Atoderm a potom , po vstřebání Sudocrem. Hmm, máte intoleranci laktózy a celiakii, takže rodové dispozice tam jsou. Chce to psát si jídelní deník, to uděláte moc dobře, když si ho povedete a všechno si budete zapisovat. A ten Nutrilon allergy care to chce. Prostě, jak je projev ekzému, je třeba Nutrilon allergy care, HA formule nestačí...

@martinka1981 přesně tak, kortikoidy nebo Protopic nebo Skin cup, nic dobrého...

martinka1981
6. jan 2014

Ono s tymi lekarmi je to tazko. Oni vacsinou len HA doporucuju....a ked neni potvrdena ABMK tak ani predpisovat spec.mlieka nechcu. Ked skm prisla prvy krat na kozne a pytali sa ake mlieko mala pije tak kozna mi na kazdej kontrole opakovala ze jej staci HA mlieko. Drzat sa rad lekarov tak neviem ako dnes moje diwta vyzera. Realita je taka ze oni o AE nic nevedia.

macina22
6. jan 2014

@kam.zyk částečně ještě kojím, ale převážně v noci, přes den pouze tak 1 x, večer ji dávám sunar nutrilon good night, přes den občas nutrion ha, malá jí vše (mrkev, brambor, kukuřice, brokolici, červeno řepu, rýži, kuřecí maso) z ovoce banám, jablko. včera jsem namazala sudokrémem a musím řici, že je to dnes lepší, ale to je tak vždycky dám něco nového a vypadá to, že je to lepší a za pár dnů zase horší

kam.zyk
6. jan 2014

@macina22 Tam je kvasinková infekce, na tohle nesmí přijít mastné.

Dobré by bylo přejít na Nutrilon allergy care - to bude jen na přechodné období, ale přechod na tohle UM urychlí hojení. Nedávejte jogurty, nic od mléka, ani vejce, kuřecí nahraďte krůtím. Mazání: Aderma Exomega, nebo Bioderma Atoderm, nebo Phyteneo AD Acut (to je výborný a z vyjmenovaných nejlevnější) - a navrch na jednu z těchto mastí (výběr nechám na vás) dejte Sudocrem.

Zprvu lze vyzkoušet jen tu změnu mazání, už to udělá dost (nedávala bych Sudocrem rovnou na kůži, ale až navrch na hydratační krém - viz vyjmenované krémy - ta kůže bude po samotném Sudocremu časem příliš vysušená). Když nezabere toto, tak pak jsou třeba potravní změny, které jsem psala.

Kdyby to i tak nezmizlo, tak další kroky, ale to bychom si řekly až když nezabere to, co píšu.

macina22
6. jan 2014

@kam.zyk děkuji za radu 🙂 krém bioderma atoderm jsem dostala vzorek v lékarně takže to ráno vyzkouším

mitinko
7. jan 2014

mamicky, potrebovala by som radu na dobru dermatologicku alebo alergologicku v BB a okoli pre svoju malu, uz viac ako mesiac nas trapi Atop. exem. vdaka vopred

kam.zyk
7. jan 2014

@mitinko kolik je malé?

kam.zyk
7. jan 2014

@macina22 Víte, ozkoušejte to, co radím,jde o to, že je tam infekce, uvidíme do týdne, jestli to bude OK - je možnost, že to stačit nebude, ale neprognostikujme dopředu. Pak by se to řešilo dál, kvasinková infekce samozřejmě zaléčit lze, ale napřed jdu vždy tou šetrnější cestou, takže teď mažte Biodermu a SUdocrem navrch, uvidíme, jak se to vyvíjí. Můžete poslat dnes nebo zítra fotky, abych viděla trend, jakým se to ubírá, kůže by měla mírně schnout - fotky napoví hodně.

emka13
7. jan 2014

ahojte mamičky jedna otázočka...čím zasúšate rozškrabané do krvi miesta. Naša malá má AE hlavne v lakťových jamkách a tam si vyškrabáva diery. A to stále a furt dokola. Zasúšam buď peroxidom alebo modrou skalicou. Ale to je hrozne. Ju to ani nesvrbí ale ona mi vraví že jej tam tie chrasty vadia ☹ ako to zastaviiiiť? ☹

michamicha
7. jan 2014

@emka13 modrou skalicí??? ale ta se používá na čištění bazénů 😕 nemyslíš spíš hypermangan?

michamicha
7. jan 2014

@kam.zyk Díky za tip, to vyzkouším na svoje zubožené ruce 😉

kam.zyk
7. jan 2014

@emka13 modrou skalicí???????? Těpic 🙂

24daniela24
7. jan 2014

@kam.zyk vytery su vsetky negativne takze aspon vieme,ze zvnutrato nic nieje wni na kozi zosteru nebola infekcia, v nedelu to bolopeke a vcera uz bolo vidiet par vyrazok a dnes uz to bolo viaccervensie ale nie take strasne ako predtym tak nevim cim to zasusitci skusit zinkovu mat? Uzivame uz od dnes allergy care zatial bez predpisu je fo drahsie ale vyskusme nemate skuenostod mamiciek zaaky cas bolo visietnapr. Zlepsenie po zmene mliecka?

kam.zyk
7. jan 2014

@24daniela24 zasušte zinkovou mastí, ale nepřesušte to, namažte jí velice slabounce. Zlepšení po změně UM by mělo být vidět do týdne.

Jaké máte doma masti? Vymyslíme kombinaci "na tělo".

24daniela24
7. jan 2014

@kam.zyk atoderm,sudokrem bambucke maslo prirodne a bepanthen

kam.zyk
7. jan 2014

@24daniela24 takže: napřed namažte Atoderm a až se krém trochu vsákne, tak navrch namažte Sudocrem nebo zinkovou mast. A dejte pak vědět 🙂