Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kaja73
21. feb 2014

@kam.zyk mna by uz trafilo----denne odstavujem cerstve ovocie a zeleninu, ob den robim mandlove mlieko.....takze som rada ,ze som nasla dobru znacku lanoveho oleja a aspon so semienkami sa neprplem----to Solio...je ozaj fajnove. 😉

macinka13
21. feb 2014

@kaja73 ok, tak pojde do smeti. Skusim kupit teda semienka.snad to zas nejako nepokaslem.

kacenka1979
21. feb 2014

@kam.zyk díky písnu asi je to prostě o stravě mazání a trpělivosti ale za mě lepčí než antibiotika kortikoidy atd....

demo
21. feb 2014

@kam.zyk v skutocnosti mam na to zalusk sama, len som chcela byt nesebecka a dat prednost dietatu 😀

lucysl
21. feb 2014

@kam.zyk
Dobrý večer, môžem aj ja poprosiť o radu, názor s čím máme dočinenia? Mám 2 synov, obaja majú kožné problémy. Starší ma 9 rokov, takto horšie je to posledný rok, doteraz mal iba suchšiu pokožku. Na foto ja zadok, za čo sa ospravedlňujem 🙂, ale tam to má teraz najhoršie. Svrbí ho to.
Fotky tváričky, to je môj 1,5 ročný syn, do cca 6 mesiacov mal novorodenecké akné, normálne pupáčiky zapálené, to vymizlo. Toto sa objavilo okolo zhruba okolo roka. Je tu suché, drapľavé, mierne začervenané, nesvrbí ho to a má tam aj také pupáčiky akoby akné. U kožnej lekárky sme zatiaľ neboli, sme objednaní, ale veľa si od toho nesľubujem. Ďakujem za každý postreh, či radu.
Obidvom aplikujem Biodermu atoderm, mladšiemu na noc Holtov krém na odporúčanie pediatričky, Locoid som odmietla.

venita
21. feb 2014

Ahojte baby... dufam, ze mi poradite, specialne @kam.zyk ... moj maly ma takmer od narodenia AE a nie a nie sa ho zbavit... brali sme na to uz kadeco.... Fucidin H, Lipobase, kys. mliecnu, ichtyol... potom namiesto Fucidinu sme presli na Locoid... jasne, ze tie kortikoidy som davala az ked bilo 12tu... inac ich vobec nedavam... medzitym som skusala co som odcitala z netu: Holtov krem, na premastovanie indulonu, bamb. maslo, kokos. olej, konopnu kozmetiku, Excipial... na kupanie sme mali hypermangan, Balneum, ja davam ovseny, ked je maly cely cerveny....ked nie je cerveny, tak to premazem aj lanovym olejom, kt. mu davam aj do prikrmov... boze... teraz ked na to pozriem, tak sme toho vyskusali naozaj pozehnane...no a jasne, ze fenistil kv.... maly ma 8 mes. a stale nic nepomaha... takze som si teraz nasadila eliminacnu dietu... ku koznej odmietam chodit, kedze jej liecenie je len kortikoidmi, ichtyolom a kys. mliecnou, co je pre nu asi svata trojica....pediatricka nas poslala na alergo, tak sme tam teraz boli. kazala mi nasadit tu eliminacnu dietu, cize okrem alergenov, co som nejedla doteraz (coko, paradajky, jahody, citrusy, orechy a tie bezne, co nejedia kojacie mamicky) mam vylucit aj mlieko, vajcia a kuracie.... takze som na tej diete uz 2hy den.. dufam, ze to nejako zmaknem, bojim sa, ze bude malo mliecka, lebo vsak dokopy nic nemozem jest....
chcela by som sa opytat skor taku otazku do buducna... je vobec mozne AE vyliecit? napr. ze teraz drzim tu dietu, dufam, ze sa maly vycisti a uz mu to aj zostane?
a mam par otazok k tej eliminacnej diete... ake ovocie mozem jest? jablka, banany, hrozno? a zeleninu? napr. strukoviny mozem normalne? sunku mozem? nikde som totizto nenasla tieto veci... neobsahuju nic, ale tak pre istotu sa opytam, tu ste dietu urcite drzali viacere... vdaka

verbalinka
21. feb 2014

@kam.zyk ahoj po dlouhé době 🙂 Bohužel se na tebe obracím s žádostí o radu. Pokusím se být stručná. Lauře budou za pár dní 2 roky a vždy měla sušší kůži. Ale to je stejný jako o bráchy. Poslední dobou začala na rukách hrubnout kůže, pak neštovice, atb na průdušky, do toho stále neustávající rýma, která trvala i přes dva týdny, pak chvíli klid a zase zpět. Jenže teď to přestává být rýma, je to spíše zadní rýma, či co. Ale k té kůži. Začala se posledních 14 dní děsně rozškrabávat. Dříve stačilo jí jen osprchovat, aby nebyla zpocená a namazat skoro čímkoli a bylo to dobrý. Teď dávám Fenistil, po něm se škrábe mnohem míň. No, klasický atopák (dnes potvrzen na kožním) má hlavně na rukách - na vnější straně kolem loktu a rozšiřuje se to níž i výš. Ráno většinou světlé, k večeru narůžovělé. Před pár dny to měla viditelně do červena, ale stále suché, hrubé. Plus má celé tělo trošku hrubší - jakoby malé neviditelné plošky, které člověk jen cítí. Škrábe se různě po těle, u těch loktů ne, ale škrábe se do krve.
Na kožním dostala Lipobasi a Fenistil. Mám tu lipobasi koupit, nebo něco jiného? Je mi jasné, že potřebuje promazávat a nechci vyhazovat peníze za zbytečné kelímky 😅
Moc děkuju!!! Pokud budeš chtít fotky, dej vědět. Ale spíš je to jen o promazávání. Četla jsem zpětně, že jsi lipobasi moc nechválila (snad se nepletu), tak když tak, co jiného. Díky!!!

verbalinka
21. feb 2014

@venita ahoj, mám trošku načteno od kam.zyk, tak se pokusím poradit 🙂 Dietu dodržovat poctivě - číst složení opravdu všeho (chleba, sušenky, margaríny atd. atd.) a do max. 2-3 týdnů by mělo být vidět zlepšení. Dieta opravdu pomáhá a pokud za to může mlíko, příp. vejce, je velká šance, že se po čase bude moci vrátit do jídelníčku 🙂
pročíst http://www.proalergiky.cz/alergie/atopicky-ekzem 😉
A k mazání - sama jsem se na to teď kamzyk ptala, ale tipuju mazat zinkem - sudocrem, bubchen pro kojence. Zkus si projít pár stránek dozadu.

verbalinka
21. feb 2014

@lucysl teď jsem o to popletla - mazání, co jsem psala @venita patřilo tobě.
@venita - písmenek o mazání ignoruj 😉 Pardon 😅

venita
21. feb 2014

@verbalinka dakujem za odpoved 🙂 zatial dodrzujem... dufam, ze to bude nas pripad a ze sa zlepsime a budeme casom uplne ok

lucysl
21. feb 2014

@verbalinka dakujem🙂 ja totiz nikdy neviem, ci susit, ci premastit

verbalinka
21. feb 2014

@lucysl nechci fušovat kamzyk do řemesla, ale zkus na část jen ten zinek, na tom zadku je místa dost 😀 Ale možná, že kecám a tipuju špatně. Ale pokud to svědí, tak malá zkouška neublíží. Kamzyk radila i lehkou hydrataci a na to zinek, aby se to moc nevysušilo. Zkus sama odhadnout.

lucysl
21. feb 2014

@verbalinka kludne fusuj🙂 potesim sa kazdej dobre mienenej rade🙂 zinok som zatial nedavala, vyskusam🙂

reppka10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
demo
22. feb 2014

@lucysl Ten zadok, takto sa u nas prejavila reakcia na praci prasok, ktory som dovtedy dlhodobo a bez problemov pouzivala. Postupne sa to.samozrejme lahko infikuje alebo sa tam rozmnozi kvasinla. Odporucam vymenit prasok a co sa tyka osetrovania poradi urcite kam.zyk. Zacala by som sudokremom. V com peries? Skus persil sensitive, ale ten je dost parfemovany. Najlepsiu su eco a bio prasky. V kazdom pripade treba dva krat plachat a nepouzivat avivaz.

lucysl
22. feb 2014

@demo prášok ma nenapadol, pretože ho nemáme nový, takže nad tým som neuvažovala, díky. Aviváž vôbec nepoužívam.

demo
22. feb 2014

@lucysl mne tiez dlho trvalo, kym som zacala upodozrievat prasok. Za pokus to stoji.

kam.zyk
22. feb 2014

@lucysl Oběma napřed Sudocrem na ložiska. Teprve pak se bude postupovat dál, když toto opatření nebude dostatečné.

@venita ano, ekzém se dá stabilizovat, aby prostě nebyl. Hodně pij, hlavně rooibos čaj, ať máš dost mlíčka. Až se malý vyčistí , tak pak se zařazují potraviny jedna po druhé do stravy. Po týdne diety se ozvi , jak to vypadá a jaký je pokrok ve stavu kůže. Čím mažeš?

Můžeš jíst jablka, hrušky, hrozno, ze zeleniny cuketu, dýni, brokolici, květák, kapustu, zelí, okurku, brambory, špenát, patizon, pastinák, červenou řepu. Nemsíš luštěniny (strukoviny). Šunku ano, ale nesmí v ní být BKM, což často bývají, takže kupuj jen balenou, kde víš složení. Drž se téhle mé tabulky

http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...

můžeš ale , z těch zakázaných potravin, taky lepek a obiloviny s ním.

kam.zyk
22. feb 2014

@verbalinka Hmm, tam se rozmnožila kvasinka, takže nasaď Hylak, to je první věc, co je třeba udělat.

Lipobasi bych vůbec nedala. Jo, máš pravdu, potřebuju ty fotky.

Máš to dobře nastudovaný, vlastně jsem těm holkám (lucysl a venita) poradila to samý 🙂 🙂

kam.zyk
22. feb 2014

@venita jo a pošli fotky, ať doladíme mazání 🙂

verbalinka
22. feb 2014

@kam.zyk kvasinka? Ta by mě nenapadla. Dala jsem fotky, ale není na nich skoro nic vidět. Jsou ze čtvrtka. Na těch nohách to má rozškrábaný, ale nic tam nemá, kromě pod kolenem lehce zvýrazněné rýhy. Škrábe se i na rukách, ale ne tam, kde to má drsný + má rozškrábaný záda nahoře, ale taky tam nic nemá. Na těch rukách je to strašně drsný i po namazání normálním hydratačním mlíkem z DM. Z blízka to vypadá jako malé drsné slité plošky. V ten čtvrtek to měla ještě načervenalé (na fotce není vidět ☹ ), ale teď už to má v barvě těla, k večeru lehce narůžovělé. Když ji přejedu tělo, tak na bříšku má třeba tělovou drsnější plošku, ale normálně bych si ji nevšimla. To samé nohy. No, nevím, jestli z mého popisu a fotek budeš moudrá 🙂
Dietu jsem zatím neřešila, protože ona je děsný žravec a jídlo se musí schovávat 😀
Jo a jinak díky za pochvalu 😀 Když mě něco zajímá, tak se do toho zažeru a čtu ve dne, v noci. Projela jsem cca 100 stránek, viděla fotky, četla tvoje rady. Nerada jen tak otravuju a radši si vše prostuduju. Ale sobě neporadím 😀 Tím, že je to suchý, tak bych neměla odvahu na to dávat sudocrem a s lipobasí si nejsem jistá.

verbalinka
22. feb 2014

na fotce ruky není vidět vůbec nic 😀 Oproti ostatním "postiženým" má fakt lehkou formu a snad zase brzy zmizí.

kam.zyk
22. feb 2014

@verbalinka vlastní rodinu léčit je to nejhorší a nejtěžší 🙂

Dietu neřeš, nasaď Hylak, a můžeš si pomoci antihistaminikama, jak správně děláš.

Kůži maž buď tím hydratačním mlékem z DM, ale ono je co do hydrat.schopnosti slabé a tak bych koupila Eucerin omega těl.mléko nebo Exomegu. A navrch na ložiskách, hlavně na těch rozškrabaných místech, dej jen čistě zinkovou mast. Bude to lepší i než např.Sudocrem.

Trochu se pomnožila kvasinka v tráv.traktu, ale jak jsem četla, tak byly v posl.době ATB a toto je hrozně moc častý důsledek. Hylak a bude dobře.

Mezi námi - ani tyto lehké formy inf.ekzému nepodceňovat, ono by se to mohlo rozjet - kdyby do týdne se to nezhojilo, napiš zas. Hodně ale udělá nasazení toho Hylaku.

lucysl
22. feb 2014

@kam.zyk dobre, ďakujem, tak teda začnem sudocremom, akurát žiadny doma nemám, dnes sa už do lekárne nedostanem 🙂 Asi kacírsky nápad, nivea na zapareniny s obsahom zinku je blbý nápad??? 🙂

kam.zyk
22. feb 2014

@lucysl Dejte tu Niveu s obsahem zinku a pak napište, co to dělalo.

lucysl
22. feb 2014

@kam.zyk jasne, napíšem, zatiaľ vdaka

demo
22. feb 2014

@kam.zyk radila si, ako sa da ist aj s ekzemom do bazenu. nemas nejaku dobru radu aj pre mna? syn nosi na treningoch take plastove chranice na nohy. tie mu skodia (skodia dokonca aj neatopikom), neexistuje ina alternativa, rovnaky material pouzivaju vsetci vyrobcovia. na tych chranicoh ma este navlecene take polyesterove priserne podkolienky. neexistuje alternativa, su vzdy zo syntetiky (a potom, ze sport je zdravy). Natieram mu nohy vzdy predtym hrubsou vrstvou emoliencneho mlieka, ale nestaci to.

verbalinka
23. feb 2014

@kam.zyk dekuju! Musim do ni Hylak trosku rvat, ale snad to pomuze. Davam ho i starsimu - treba mu po nemoci taky pomuze 🙂

kam.zyk
23. feb 2014

@demo musí se na jít jinak-jednak,před bazénem bych namazala vazelinu-a potom, ještě před navlečením chráničů,dala bavlněnou latku nebo obvaz- prostě aby přímý kontakt s kůží byl s něčím bavlnenym. Bylo by to mozne?

castania
23. feb 2014

@kam.zyk Zdravím, uz som velmi zúfala. Takto vyzera maly po kupani v oliathe. NIcim ho nepremastujem, len nejakým púdrom robeným v lekarni, co mi dala kozna pred dvoma tydznami a kupem v tom oliathe. a na noc mu davam fenistyl kvapjky, ale chvalabohu ho to vobec nesvbri.
Viete ma prosim nasmerovat? rano mu zbehnem kupit asi nejake probiotika, ma 22 mesiacov , Skusim mu odsledovat stravu a dat nejaku dietu? alebo nejaku kozmetiku kupit a nanovo? mam pocit , ze sa mu to zlieva uz do jedneho celku tak rapidne. dakujem pekne