Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

boruvky
27. feb 2014

@mamara Jsem z toho zoufalá... Snažím se mu všelijak pomoct, ale nejde to :( Ty to léčíš jak?

mamara
27. feb 2014

@boruvky no ide to pomaly od kožnej sme dostali olej do kupeľa linola a myslím že to pomáha a máme aj robene mastičky ale tváričku som dala do poriadku so sudocremom a konopný krém z lekárne to je fakt super kozmetika ta pomáha a tváričku máme ako ma byť bábätkova.... ale telíčko... ide to pomaly ale čo máme zuby myslíme že je to fakt lepšie alebo len náhoda. Kedže ešte dojčím davam si pozor na čokoládu a kakao všetkého druhu aj ked nie vždy to ide vylúčiť a malému nedávam žiaden rožok ani pečivo či piškoty len ak bezlepkové no som na pochybách lebo čo ak bude potom alergický na lepok? ideme do poradne v utorok tak som zvedavá čo povie lekárka ona o našom probléme ani nevie lebo som šla hneď na kožné....

mamara
27. feb 2014

@boruvky no zabudla som dodať fičíme na fenistile už druhá fľaštička....

kacenka1979
27. feb 2014

zkušenost s batáty má někdo? jinak koupání ve vločkách teda v šlemu nám pomáhá dost kůže ho pak tolik nesvědí a je vláčná

eva518
27. feb 2014

Posílám fotky malé. Fotila jsem horší končetiny, vždycky jedna ruka a noha je lepší. Ten trup nemá vůbec drsný, jsou to pigmentové fleky po pupínkách, jinak je tam kůže hladká. Nohy a ruce jsou rozškrábané, tak je to hodně vidět, také tam má hrubé fleky a sem tam pupínky, které se jí už ale hojí. Ode dneška zkusím tu eliminační dietu a uvidíme. Mažu jen konopnou kosmetikou, cca 3x denně, pokud se mi zdá kůže hodně suchá, tak i víckrát. Koupeme co dva dny v konopném oleji nebo linole. Ten konopný je i proti svědění a je lepší než linola, ale střídáme to cca co 14 dní. Používala jsem dlouhou dobu leniensku, ale ta teď na ty nožičky vůbec nezabírala, měla je pořád hodně suché, tak proto jsme přešli na Cutishelp mimi a je to teda lepší. Děkuju za reakce.

eva518
27. feb 2014

Omlouvám se za kvalitu fotek, malá neposedí a foťák taky nic moc..

fifitko25
27. feb 2014

@kam.zyk dobrý deň, takto to mame po gencialke, natierane len sudokremom... ☹
Nevidime zlepšenie, svrbivost stale vysoká ☹
Prvá fotka pred 2 dnami, druha fotka dnes....

fifitko25
27. feb 2014

@kacenka1979 ako robíte ten ovseny kúpeľ?? Nas veľmi svrbí pokožka, skusime.... A ako často kupete?

1kopretina
27. feb 2014

Mojí starší dceři pomohla přírodní mast kterou jsem koupila na
http://www.tepezcohuite.cz/prirodnikosmetika.html.

kam.zyk
27. feb 2014

@boruvky Mažte jen Bioderma a navrch Sudocrem. Varuju před např.Linolou, pomnožíte kvasinku.

Jakmile budete léčit stylem "zeptám se ostatních maminek jak léčí a to vyzkouším" - tak nikdy nevyléčíte nic. Když budete potřebovat radu, moc se neptejte druhých mamin, jak to léčí, opravdu, každý případ je individuální a co pomohlo jiné mamince, jinému dítěti, tomu vašemu pomoct nemusí, může to uškodit.

Já vím, tady v diskuzi se to nepozná, jsem tady klas.maminka jako každá jiná, ale narozdíl od nich mám za sebou 400 vyhojených atopiků 0-3 roky věku, jsem autorem postupu na stabilizaci atop.ekzému u dětí 0-3 roky a jsem vystudovaný imunolog a chemik (kosmetika farmaka). Takže tak 🙂 Jo a katyx je úžasná a zabývá se atopií a zná o tom víc jak většina našich alergologů a dermatologů, takže s ní se radit, to taky uděláte moc dobře.

kam.zyk
27. feb 2014

@fifitko25 bohužel, kvasinka se vrací v průběhu měsíce až dvou, je to časté a je vidět, že tady to tak bude. Natírejte tou gencou ob cca 4 dny, jinak to chce ten zinek,jak jsme si psaly. Ovesné koupele - můžete zkusit. Zase ale ne moc koncentrované, ať to nepřesušíme.

kam.zyk
27. feb 2014

@eva518 Tak tady to tu eliminačku opravdu chce.

Konopná kosmetika je špatně... Eucerin omega nebo Aderma Exomega nebo Bioderma Atoderm, i ten CutisHelp je OK. A já si pořád říkala, z čeho je tam ta infekce...a je to jasný, konopná kosmetika je poměrně mastnější a kůže po ní svědí, následuje drapání a zanesení infekce. A tu tam vidím.

Hmm...koupání v Linole nebo konopném oleji: to není dobře. Koupat v odvaru z černého čaje. Zase- mastné- množíte infekci. Já vím, konopný olej tlumí svědění, jenomže je to OLEJ a mastné pomnožuje infekci. Ta tam není málo, vůbec se mi to nelíbí. (lékař by se chytal za hlavu a nasadil přinejmenším ATB mast...není to třeba, zvládneme to bez ATB, ale ty mastné věci budou kůži jednak vysušovat, a zadruhé množíte mikroby)

kam.zyk
27. feb 2014

@boruvky Napište mě , co baští prcek, potřebuju přesně vyjmenovat potraviny.

kacenka1979
27. feb 2014

@fifitko25 jen uvařím vločky sliju tu vodu a přidám do vody nekoupu v mýdle nemažu olejem..koupu tak ob den...

lubenak
27. feb 2014

@kam.zyk a takto to vyzeralo dnes ráno. Večer po sprche som mu to skúsila natrieť bubchen krémom...

kam.zyk
27. feb 2014

@lubenak ten Bubchen tam pomáhá dobře?

kam.zyk
27. feb 2014

@katyxq prosímtě jak se jmenuje ta diskuze, jak tam maminky si vyměňují recepty a zkušenosti s dietou bez BKM, atd.?? potřebuju hodit odkaz jedné mamině.

lubenak
27. feb 2014

@kam.zyk mal to ráno viac vysušené ako inokedy a viac červené, ale hladšie na dotyk. Pod tými pazuškami mu to pekne vysušilo a zbledlo, len na tej tvári to bolo také červenšie. Neviem, či ste si čítali, čo som vám písala včera (máte toho určite dosť, tých maminiek, čo potrebujú poradiť), že neviem, či je to aj kvasinka, alebo iba ekzém, a teda neviem, či premasťovať, alebo vysušiť...

salome123
27. feb 2014

@zuzzankka ahoj, a co teda davas malej jest, pit? nasa reaguje tiez na kadeco... dokonca aj na potraviny oznacovane ako bezproblemove, napr. karfiol.

anabella235
27. feb 2014

moje deti majú 4 a 5rokov. ekzém sa u nich prejavuje veľmi miernym spôsobom a to hlavne suchšou pokožkou na líčkach a brade. natrela som im to pár krát Protopicom (ktorý mi predpísala alergologička) a výsledok bol jednoznačný. Nie som za užívanie liečív neustále, ale skúsila som toto a fungovalo to dobre. Kým boli menší, tak som im to len hydratovala excipialom alebo obyčajnou kalciovou mastičkou. Ale ako vravím všetky zložky na ktoré sú alergické sa snažím minimalizovať. Jedia veľmi veľa surového ovocia a zeleniny a nepijú mlieko. Myslím, že pokožka reaguje na nejaké vnútorné zažívacie problémy

salome123
27. feb 2014

@kam.zyk ahoj, nasej malej si pred 2t diagnostikovala kvasinku. natierali sme sudokremom a doslo k ciastocnemu zlepseniu (ked sa zobudi tak sem dam fotky). pred chviloou som sa docitala, ze neodporucas Linolu...tu pouzivame,takze ju samozrejme vysadime. v com ju teda mame kupat? dcera ma 15m.

zaroven sa chcem opytat... pomaly nam dochadzaju probiotika infant dolphius, co nam odporucis na prestriedanie?

eva518
27. feb 2014

@kam.zyk ale já používám jen tu Cutishelp. Do koupele ten olej - to teda vynecháme a na tělíčko i obličej (ten se jí tím krásně zhojil) krém Cutishelp mimi ekzém a když to má hodně suché, tak ještě z této řady balzám. Ten je vyloženě hydratační a např. na záda jí to úplně stačí.
Odvar z čaje - jak silný?

boruvky
27. feb 2014

@kam.zyk Po Atodermu to na nožičkách téměř vymizelo... tam nebyly ty ložiska tak velká. Na ručičkách jsou, ale už ne červená a zmenšují se... Na tvářích je to stejné... Samozřejmě, že každý případ má individuální řešení. Jo ještě jsem zapomněla dodat, že nám taky naordinovala Fenistil kapky .... Také úplně špatně... Koukala jsem také na ABCDerm Relax Oil... může se dát i do koupele... Mohu ho také použít?

kam.zyk
27. feb 2014

@katyxq děkuju 🙂

@lubenak máte pravdu, mám toho tady tolik, že už to nestíhám. Je tam kvasinka, na těch tvářičkách, mažte ale i nadále tím, čím mažete. To jen kdyby bylo tendence k mokvání, tak napište. Pak by totiž byla potřeba genciána.

@salome123 prostřídat s BioGaia. Do koupele odvar z černého čaje.

@eva518 Vynechte ten olej, uděláte dobře. Cutishelp mimi používejte. Odvar z čaje - jak silný - jak bota 🙂

@boruvky ten Fenistil je OK, dokud svědí, klidně dávat lze. Ten olej do koupele..no...bála bych se kvasinky, že se rozjede, spíš ten odvar z černého čaje.

eva518
27. feb 2014

@kam.zyk A tu infekci zlikviduju pomocí černého čaje a mazáním Cutishelp? A ještě tu čtu o střídání probiotik - já kapu pořád jen BioGaia - máme koupit ještě jiné? Děkuju moc.

kam.zyk
27. feb 2014

@katyxq Elidel a Protopic- musíme brojit proti těmhle dvěma věcem, protože se jejich používání rozmáhá!!! Přitom je to větší svinstvo než kortikoidy!!!!!

Brojíme!!!!!

Prootže kdo pak vyléčí tu kůži tímhle "léčenou" (=dorasovanou), to netuším.

katyxq
27. feb 2014

@kam.zyk a kdyby jen kůži ☹, ty nežádoucí účinky jsou masakr

kam.zyk
27. feb 2014

@eva518 Tu infekci - já nepsala o zinku???? Mám toho už vážně moc...neboli, na ta červená rozdrápaná místa navrch na ten Cutis dejte zinkovou mast.

BioGaia a střídat s Infants Dophillus.

kam.zyk
27. feb 2014

@katyxq no právě, tímto se totiž dostáváme k léčbě rakoviny.

Normálně ti ale řeknu poznatek. Rakovina se léčit, dokud není metastázovaná, dá.

Rakovina je převlečená kvasinka - a to není z mojí hlavy, ale zjistili to američtí vědci.