Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

fifitko25
12. mar 2014

@sjusi skúste roibos čaj, pit aj natriet, je to prírodne antihistaminikum

fifitko25
12. mar 2014

@kam.zyk dakujem, hylak davam stale

bbberta
12. mar 2014

@kam.zyk moc dekuji za rychlou reakci!
biodermu koupim. je to tento krem?
http://www.epharmia.cz/Doporucene-a-akcni-produ...
ja zkousela eliminacni dietu asi 6 dnu, zlepseni extra nebylo, ale do toho bylo ockovani a hresila jsem ...bohužel taky myslim ze to je stravou..tahle hrozne to miva od vanoc
hylak ona 3x1ml i když stolice ok? a ja preventivne 3x1 nebo 3x2?
co na tu mokvajici tvar? zatím potiram rapikem

kam.zyk
12. mar 2014

@marek4800 Takže ta Exomega se vám zatím jeví líp? Navrch mažte buď Sudocrem nebo zinkovou mast, prostě, navrch to tady chce zinek. A ručky- mazala bych na noc a ráno Exomegu + Sudocrem a přes den samotný Sudocrem.

Ty tavené sýry jsou špatně, to odnímá tělu vápník, to je dobře vysadit a už nikdy nejíst (s ohledem na stav kostí). Jinak strava OK, nechte i toho tuňáka. A dejte občas to lízátko, anebo gumové medvídky (kolagen), ať má radost ze života. Když sladké vykompenzujete zeleninou, tak je to OK.

aduska8888
12. mar 2014

@kam.zyk babylove z dm....použivame ich už dlho....a mam pocit,že odkedy sa jej olepila nechtiac ta lepka čo je o kožu....najskôr to mala malinko od toho podraždene a potom sa to zvačšilo

kam.zyk
12. mar 2014

@bbberta ne ne, PO Zinc není ona, chce to Atoderm, anebo ten Eucerin, ještě hledejte dál 🙂

Hylak jak píšete, tak dávejte. Mokvající tvář: máte doma genciánovou violeť?

Vynechejte na ten týden ty mléčné výrobky a mléko, uděláte test.

aduska8888
12. mar 2014

@kam.zyk a ešte čitam jednu vec čo pisete o tavenych syroch....naša totiž ich nechcela papat a posledný mesiac pred vyhodením toho na nožičke jej strašne začali chutit...pytala ich pomaly každý druhý den....može to byt tiež pričina?jedla ich fakt dosť často posledne....

macinka13
12. mar 2014

@kam.zyk ok, ja sa uz drzim len Vasich instrukcii 🙂 a kedy sa mam opat ozvat,ako to vyzera?

inffinity
12. mar 2014

Atopický ekzem.. špatná výživa a znečištěný organismus..to jak vypadá naše pokožka je odrazem toho jak vypadá tělo zevnitř. Toxické látky a nečistoty se nedo kážou z organismu vyplavit a tak se derou ven pokožkou a způsobují ekzémy.. Takže vyčistit organismus a vyvážená strava bude to trvat déle ale bude fungovat všechno 🙂 a na mazání doporučuju kosmetickou vazelinu, viditelne zmenšuje vysušené fleky a místa 🙂

hodne štěstí holky at se te potvory brzy zbavíte!!! 🙂

inffinity
12. mar 2014

@aduska8888 tavený sýr je jen kupa chemie a soli ☹ neobsahují nic přírodního a nemeli bysme je vubec jist ☹ držte se..

bbberta
12. mar 2014

@kam.zyk odvar ne jen mast dubovou kuru
foto aktualni - od toho rapiku to ma zabarvene

bbberta
12. mar 2014

@kam.zyk pro gencianku skocim dekuji

kam.zyk
12. mar 2014

@aduska8888 může to bohužel být příčina...

@bbberta ta genciána - chce jí to.

kam.zyk
12. mar 2014

@monapink http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

článek 4 jsem sepsala o prevenci atop.ekzému, jak se ptáte ohledně toho těhu a ekzhému dítěte, tak tady to najdete.

aduska8888
12. mar 2014

@kam.zyk ono sa ta kvasinka asi bude dlhšie hojit,predpokladam,že to chce asi len trpezlivost....čiže asi stale len sudocrem a vysadenie mliečnych výrobkov?mam doma kupeny aj ovseny kupel s konopnym olejom ale ten asi nepouživat že?nakolko je tam ten olej,ak som dobre pochopila z vašich rad tak olej by premnožoval tu kvasinku....či konopny može byt&,

lusina
12. mar 2014

@kam.zyk ahoj, ako dlho treba davat probiotika? Teraz ( klopem) ma maly ekzem ukludneny,koza pekna.probiotika berie cca 10 dni,treba ich dalej davat?dakujem

kam.zyk
12. mar 2014

@aduska8888 tu koupel zkusit můžete, ale hlavně to chce tu trpělivost, přesně jak píšete. Stále jen Sudocrem a vysazené mléčné výrobky a bude se to lepšit.

kam.zyk
12. mar 2014

@lusina dávejte je pro jistotu ještě cca týden a pak můžete vysadit.

aduska8888
12. mar 2014

@kam.zyk dakujem vam krasne za pomocne rady...budeme sa ich držat,pekny den

brtkulka
12. mar 2014

@kam.zyk dobry den, jedna mamicka vas odporucila, chcem sa poradit: mam 2 rocneho synceka, atopicky ekzem na rukach a zapasti, kozna mu predpisala advantan, premastovat zarobenym kremom z lekarne + zodac kvapky, predtym mal ine kortikoidy. po vysadeni kortikoidov sa mu to samozrejme zhorsilo.
treti den drzime bezmliecnu dietu(aj ja, este ho dojcim), vyradila som tiez vajcia, z ovocia mu davam jablko, banan, slivky, zo zeleniny sme vyradili tiez alergeny - zeler, petrzlen, paradajka... buduci tyzden mame ist na alergologiu, teraz som zmatena, mam vysadit aj kortikoidy aj zodac (ma ich 2. den) a vydrzat? ako potom postupovat ak sa skriabe? co este vysadit zo stravy? vopred vam dakujem

elcha
12. mar 2014

@kam.zyk a ten správný bioderma atoderm je tento? http://bioderma.cz/bioderma-atoderm-sucha-pokoz...
já jsem dostala v lékárně vzorky tohoto http://bioderma.cz/bioderma-atoderm-sucha-pokoz... + ten atoderm po zinc a mazali jsme tím - u obojího si stěžoval, že ho to štípe, tak zvažuju, jestli koupit ten atoderm nebo radši ještě vyzkoučet ten eucerin

sjusi
12. mar 2014

@sjusi tak jsem si koupila EUCERIN ATOPIC CONTROL alee furt to šíleně svědí...se udrbu

marek4800
12. mar 2014

@kam.zyk ano sdá sa mi že na Exomegu reaguje lepšie ak ju dávam aj malinko okolo oči taj nemala problém a dosť sa to zlepšilo 🙂 🙂 aj ked sa mi zdá ,že zásluhu na tom ma ten sudocrem v tenkej vrstve 😉 😉 stravu upravíme a priebežne sa ozvem dakujem 🙂 🙂 🙂

demo
12. mar 2014

@marek4800, @kam.zyk inak pred casom sem davala @salome123 velmi zaujimavy link o potravinovych alergenoch, neviem ho bohuzial najst. A tam sa v suvislosti s ryzou pisalo, ze je castym dovodom ekzemov v okoli oci. Aspon dufam, ze som si to dobre zapamatala. Spominam to preto, ze syn s tym maval problemy, dlho som si myslela, ze sa z toho dostal kokosovym olejom (ale to neodporucam, lebo ani kam.zyk to neodporuca), ale ked som nad tym tak uvazovala, zacalo sa to stracat v case, ked sme presli z beznej ryze na ryzu basmati. V tom clanku povazovali za rovnaky alergen vsetky druhy ryze, vratane basmati, ale bohvie, mozno su v basmati predsalen ine pomery tych moznych alergizujucich zloziek...

henika777
12. mar 2014

@kam.zyk Dobry den, nam doktorka predpisala tabletky aerius, kupelove aditivum Oilatum, Protopic , emulziu Excipial a este zarabanu mast.... ani neviem,ci to mam malej davat...tie tabletky sme zacali uzivat...

kam.zyk
12. mar 2014

@henika777 Hlavně ne ten Protopic, ale Excipial můžete. Jak ten kožní projev vypadá?

@marek4800 v tom případě Exomega navrch slabě SUDorem a je to 🙂

@elcha je možný, že Bioderma bude štípat, ty masťové základy jsou v krémech jedné značky stejné, neboli vyzkoušejte ten Eucerin. Anebo Exomegu.

@sjusi hodte sem fotky, jak to štípe, tak to budete mít ten ekzém hodně rozjetý....

@brtkulka Advantan bych nedávala, dietu - vysadila jste to dobře, už nic nevysazujte. Říkáte 2 roky, v tomhle věku začínají nastupovat inhalační alergie- nemáte doma psa? nebo jiné zvíře....kdy se mu to zhoršilo?

Jak ten ekzém vypadal od doby, co se narodil, kdy se to objevilo prvně atd.? V kostce udělejte takovou rekapitulaci, jak šel ekzém až doteď.

xkittikex
12. mar 2014

@kam.zyk pekny dnik 🙂 hlasim sa po tyzdni 🙂 maly(podla mna) vyzera super-foto poslem neskor lebo teraz spinka 🙂 v pondelok sme boli u pediatra,lebo je chory a on zase zacal,ze nech vyskusame ten Neocate,aby som prestala kojit...Vy co myslite?mame to vyskusat?? uz 2tyzdne robime tu eliminacnu dietu,teraz vynechame vsetky mliecne vyrobky + muku...kedy mam zacat zase ich davat?dakujem

dlugi
12. mar 2014

@kam.zyk Ahoj, naše léčba: Na ručičce ekzém máme mazat Eucerin krém AtopiControl + zinková mast a probiotika Hylak a Infants Dophillus, vysadit BKM.
Včera večer jsem namazala na Eucerin i zinkovou mast a k ránu si ručičku zase trochu škrábala. Když to bylo namazané den před tím jen Eucerinem, tak to bylo bez škrábání. Přidávám foto - zelený podklad - ruka focená ráno - jevilo se to klidné a světlé. Foto - světlý podklad - foceno v době oběda a jevilo se to již trošku zarudle a začala si to zase škrábat. Hlavně místo, kde se zápěstí ohýbá. Probiotika dávám podle návodu v příbalovém letáku: Hylak 3x1ml (tak 3 dny a pak snížit na půlku - brát cca 7 dní) a Infants Dophillus 1 odměrku denně.
Otázky:
1) Kolikrát denně mazat Eucerinem (zatím jsem mazala jen ráno a večer), když jí to začne svědit a mám dávat i tu zinkovou mast (nezpůsobuje to škrábání)?
2) Probiotika mám dávat jak píšu?
3) Nezeptala jsem se o co vlastně v našem případě jde - o atopický ekzém nebo je to podezření na tu BKM?
Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

lusina
12. mar 2014

@kam.zyk dakujem,este sa spytam,, cim natierat ukludnenu pokozku,urcite potrebuje hydrataciu,len neviem cim ho natierat.ked ma ekzem natieram zapalene loziska sudocremom a na vrch calciovui mast,ta mu pomaha,ale ked ma kozu peknu,tak nevim co je vhodne.dakujem

kam.zyk
12. mar 2014

@xkittikex začněte zas dávat mouku (ten Neocate zatím nezkoušejte, až po testu BKM a mouky). Takže 3 dny teď mouku pšenice.